Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Paź 2013, 11:01
Temat postu:

antipollution faulty, gaśnie


Witam,

wiem, że dużo już o tym napisano, ale za każdym razem przypadek wydaje się inny. Kupiliśmy Citroena c3 2008 rok 1.4 HDi bez FAPa niby i zo jakieś 200km komputer wypisuje antipollution fault i gaśnie samochód.

Czasem jak sobie pyrta w korku, a czaem jadąc 100km/h

zrobiliśmy mały przegląd (olej, filtr paliwa, oleju, pompy wody, filtry powietrza, rozrząd i wszystko co tam się wymienia) problem nie ustąpił. Czasami się odpala i od razu antipollution. czasami jak ręką odjął nic przez tydzień. Silnik chodzi fajnie równo, tylko gaśnie i od razu można go odpalić i jechać dalej...

Czy macie jakieś pomysły?

Piotrek
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 17 Paź 2013, 11:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


jedynym pomysłem jest podłaczyć pod lexię/diagboxa i odczytać co zarejestrował....tak to wróżenie z fusów niestety
Powrót do góry
gadu-gadu
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 13:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


Problem trochę się zmodyfikował. Mianowicie od poprzedniego postu samochód cały czas jeździ i co się dzieje:

lexia/diagbox nic nie widzą (błędy same się kasują), albo widzą losowe błędy. raz np. odczytał, że nie ma komunikacji z ABSem, innym razem, że zbyt niski poziom oleju O.o

komputer w środku nie wyświetla jednak tylko błędu antipollution faulty, tylko wszystko co ma w zanadrzu. Przykładowo przejedzie 800km i nic się nie wydarzy, a później na 1km zgaśnie dwa razy raz z komunikatem oil pressure too low, innym razem antitheft faulty, albo typowo antipollution faulty Smile

Bardzo podoba nam się ten samochodzik, ale trochę świruje.

informacja dodatkowa:
bity (wymienione drzwi tylne też, wymieniony reflektor i klepane nadkole od kierowcy) czasem świruje migacz tylny kierowcy... (nie świeci)

może to komputer?
Powrót do góry
mariuszkarwat@wp.pl

Gość







Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 12:03
Temat postu:

Ten sam problem


Witam!
Mam ten sam problem, czy może już poradziłeś sobie z tym? Proszęo podpowiedź.
Powrót do góry
arwina

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Citroen C3, 1,4 HDI, 2009 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2014, 19:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


Witam.
Mam ten sam problem.
Auto toC3 1,4 HDI, 2009 r. - dzisiaj ni z tego ni z owego zgasł (po przejechaniu ok 20 km - i pojawił się komunikat "oil pressure too low" i antipollution faulty" i silnik zgasł na środku drogi... za chwilę odpalił (wszystkie kontrolki zgasły prócz kontrolki silnika - ona zgasła do włączeniu silnika). Za ok. 2 km to samo. Ale odpalił po minucie bez problemu... I tak przejechał znowu ok. 1 km - i znowu zgasł...
Po 5 min. odpalił bez problemu i przejechał ok. 30 km bez żadnych problemów - silnik chodzi równo, nie dymi, silnik z zewnątrz czysty...
Nie wiem co jest grane...
Wczoraj na 70 km zrobił tak tylko raz...
A wcześniej przejechał ok. 300 km bez problemu...
Często jeżdżę z dziećmi - i bardzo się denerwują (ja zresztą też).
Może jeszcze ma ktoś jakieś pomysły - proszę o pomoc Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Maj 2014, 19:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 07 Maj 2014, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


wymiana filtra paliwa powinna załatwic sprawę.....
Powrót do góry
gadu-gadu
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Maj 2014, 23:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


NIE

wymiana filtra paliwa nie załatwia sprawy... napisałem w pierwszym poście że wszystko było wymienione jak to się pierwszy raz zdarzyło.

dziś byłem na lexii/proxii czy tam czymś i były dwa kody błędy przepalone światło stopu i "ogólny błąd elektroniki" czy jakoś tak nie udało mi się przez ramię spisać kodu tego błędu. Za drugim razem był już tylko błąd światełka stopu...

cytrynka przejechała 600km i dziś mi zgasła znów Smile za jednym zamachem wypluła komunikaty:
antipollution
too low oil pressure
AirBag seatbelts

komplet po prostu Very Happy

elektronik poradził mi wymianę BSI koszt około 400zł już z robotą (ok 100-200BSI, całość jest pokodowana, przelutować pamięć ze starego, albo ją przepisać na nową kość, samemu ciężko) i mówi, że na 90% pomoże, w przeciwnym razie jakiś brak komunikacji może być wszędzie po prostu i to stanowi pozostałe 10%...
Powrót do góry
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Maj 2014, 23:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


arwina napisał:
Witam.
Mam ten sam problem.
Auto toC3 1,4 HDI, 2009 r. - dzisiaj ni z tego ni z owego zgasł (po przejechaniu ok 20 km - i pojawił się komunikat "oil pressure too low" i antipollution faulty" i silnik zgasł na środku drogi... za chwilę odpalił (wszystkie kontrolki zgasły prócz kontrolki silnika - ona zgasła do włączeniu silnika). Za ok. 2 km to samo. Ale odpalił po minucie bez problemu... I tak przejechał znowu ok. 1 km - i znowu zgasł...
Po 5 min. odpalił bez problemu i przejechał ok. 30 km bez żadnych problemów - silnik chodzi równo, nie dymi, silnik z zewnątrz czysty...
Nie wiem co jest grane...
Wczoraj na 70 km zrobił tak tylko raz...
A wcześniej przejechał ok. 300 km bez problemu...
Często jeżdżę z dziećmi - i bardzo się denerwują (ja zresztą też).
Może jeszcze ma ktoś jakieś pomysły - proszę o pomoc Smile


chociaż u Ciebie nie pojawiają się inne błędy tylko antipollution, może wymiana filtrów pomoże, nie chcę mówić, że JacekCzewa się myli...

U Ojca we wcześniejszym partnerze tak się stało jak miał za mało paliwa, dolał i przeszło. W warsztacie coś mowili o tym, że było więcej paliwa i wtedy pompa paliwa przepchała ten syf przez filtr czy jakoś tak Very Happy
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 12 Maj 2014, 19:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


piciks napisał:
NIE

wymiana filtra paliwa nie załatwia sprawy... napisałem w pierwszym poście że wszystko było wymienione jak to się pierwszy raz zdarzyło.

dziś byłem na lexii/proxii czy tam czymś i były dwa kody błędy przepalone światło stopu i "ogólny błąd elektroniki" czy jakoś tak nie udało mi się przez ramię spisać kodu tego błędu. Za drugim razem był już tylko błąd światełka stopu...

cytrynka przejechała 600km i dziś mi zgasła znów Smile za jednym zamachem wypluła komunikaty:
antipollution
too low oil pressure
AirBag seatbelts


komplet po prostu Very Happy

elektronik poradził mi wymianę BSI koszt około 400zł już z robotą (ok 100-200BSI, całość jest pokodowana, przelutować pamięć ze starego, albo ją przepisać na nową kość, samemu ciężko) i mówi, że na 90% pomoże, w przeciwnym razie jakiś brak komunikacji może być wszędzie po prostu i to stanowi pozostałe 10%...


Wszystko wskazuje na BSI.. przerabiałem takie objawy w 207 1,4 Hdi.. Identyczne.. BSI wymienione i wszystko wróciło do normy..
Powrót do góry
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2014, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


na taką odpowiedź czekałem teraz mogę się rozgrzeszyć przed wydaniem 400zł być może na marne Smile

ile kosztowała Cię wymiana BSI?
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Wto 13 Maj 2014, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


Mnie koszta nie obchodziły, bo to było robione w ramach GW.. Auto miało 1,5 roku..

U mnie dodatkowo jak zgasł, również zdarzało się na autostradzie przy 140/150.. Nie mogłem odpalić do momentu całkowitego zatrzymania się, wył zapłonu, odczekaniu kilku sekund.. Odpalał..

Sypał błędami, a czami tylko zgaśnięcie.. Ponoć jakieś wiązki były uszkodzone, przerabialiśmy to w kilku sztukach firmowych..

Co do samego BSI, to musi być dobrany idealnie pod dany numer itd.. Bo bywa tak, że używka dopiera któraś z kolei będzie pasować.. Mam nadzieję, że mechanik wie, co robi.. Smile

Dla pewności jeszcze popytaj po serwisach, najlepiej ASO, co oni o tym sądzą..
W cytrynie tez się bujałem z elektryką, a dopiero koleś kumaty w ASO wpadł na pomysł od ręki, co jest przyczyną..


Ostatnio zmieniony przez bieluu dnia Wto 13 Maj 2014, 13:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2014, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) antipollution faulty, gaśnie


no to nic. trzeba iść do mistrza elektroniki, bo u mnie kropka w kropkę taki sam problem

serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
piciks

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: c3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2015, 18:27
Temat postu:

naprawiony


Udało się.
Człowiek z serwisówką prawdziwą podszedł profesjonalnie i drogo do tematu.

1. Błąd ustawienia paska rozrządu. (podobno w tym modelu był czujnik położenia na pompie wody i pomimo, że działała prawidłowo, to nie była ustawiona poprawnie i wyrzucało błąd) ale nadal gasł - wymiana rozrządu, która i tak już mu się należała 700zł
2. błąd EGR - wymieniony na nowy, nie dało się wyczyścić - dalej gasł. Koszt 700zł
3. wymieniony moduł BSM (tak go nazwał, a nie BSI) koszt 250zł już razem z częścią używaną.

SAMOCHÓD JAK NOWY Smile Pan bardzo się kajał, że powymieniał po kolei wszystko, ale z drugiej strony... Może trzeba było.

Robocizna łącznie z 350zł, reszta części.

pozdrawiam i polecam zakład Q-service w Sadach pod Poznaniem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System