Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pomocnik-50

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 picassso grand 2.0 Hdi rok 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 17:05
Temat postu:

Drgania kierownicy


Witam wszystkich. Mam takie pytanie, co morze być przyczyną drgania kierownicy powyżej prędkości 100 km/godz.?
Nadmieniam, że koła są wywarzone prawidłowo do pewności pożyczyłem od kolegi koła od peugota 307 i drgania tak samo występują.
Do prędkości 100 km/godz. w momencie delikatnych ruchach kierownicą też jest odczuwalne drganie kierownicy.
Pozdrawiam
_________________
pomocnik
Powrót do góry
pomocnik-50

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 picassso grand 2.0 Hdi rok 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 17:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy


Zapomniałem dopisać że samochód sprawdzony na stacji diagnostycznej na szarpakach i żadnych luzów nie stwierdzono.
Pozdrawiam
_________________
pomocnik
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy


mam twn sam problem i nie wiem co z tym zrobić mam jednak nadzieje że ktoś pomoże lub naprowdzi nas na dobry tor dalszych prób rozwiązania tego problemu mnie to wystąpiło po zmianie opon z zimowych na nowe letnie i do tej pory nie rozwiązałem tego zagadnienia!!!
Powrót do góry
skype status
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 18:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy


nadmieniam że u mnie w c5 kierownic drży przy prędkości 80-90 km/h póziniej już nic nie drga i jest to wyczuwalne tylko na 4 lub 5 biegu podczas zwalniania będz przyspieszania do tej prędkości jak wyżej w jezdzie miejskiej nie ma tego tylko na autostradzie jest to wyczuwalne i nie wiem co z tym zrobić na zimówkach tego nie było
Powrót do góry
skype status
elmaz

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 02:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy


Niestety mam podobny problem. Przy małych prędkościach (rzędu do 40-80 km/h) czuć i słychać bardzo delikatne drżenie, przy ok. 120 km/h wyraźne bicie na kierownicy.

Luzy sprawdzone - brak. Opony wyważane kilkakrotnie - w tym na osi + zamiana kół przednich z tylnymi.

Ostatnio usłyszałem teorię, że może mieć znaczenie nieprawidłowa geometria podwozia. Jutro jadę ustawić (100 zł to nie majątek, a coś z tym zrobić trzeba) - dam znać czy pomogło. Innych pomysłów na dzisiaj brak - i to jest problem, bo za 3 tygodnie robię trasę parę tys. km Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 02:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cube80

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy


elmaz napisał:
Niestety mam podobny problem. Przy małych prędkościach (rzędu do 40-80 km/h) czuć i słychać bardzo delikatne drżenie, przy ok. 120 km/h wyraźne bicie na kierownicy.

Luzy sprawdzone - brak. Opony wyważane kilkakrotnie - w tym na osi + zamiana kół przednich z tylnymi.

Ostatnio usłyszałem teorię, że może mieć znaczenie nieprawidłowa geometria podwozia. Jutro jadę ustawić (100 zł to nie majątek, a coś z tym zrobić trzeba) - dam znać czy pomogło. Innych pomysłów na dzisiaj brak - i to jest problem, bo za 3 tygodnie robię trasę parę tys. km Sad


kolego udało się rozwiązać problem? mam to samo i zastanawiam się co może być powodem, daj znać co i jak po geometrii
Powrót do góry
elmaz

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Drgania kierownicy


U mnie geometria okazała się właściwie OK - co jest dziwne, bo opony były zużyte dość nierównomiernie.

Koniec końców wymieniłem opony przód - ponieważ od początku podejrzewałem problem z oponami. Temat zniknął - czyli okazało się tak jak myślałem - tzn. któraś opona była tak przytarta (minimalnie), że na oko nie było widać, ale nie była idealnie okrągła i zaczynała stukać. Wyważanie w takiej sytuacji nic nie pomoże.

Może macie zaprzyjaźnioneo wulkanizatora, albo kogoś z takim samym autem, to można spróbować zmienić na chwilę koła/opony i zobaczyć.

Zmyliło mnie to - i nie potrafię wytłumaczyć - że na jesieni, przy pierwszych objawach, zamieniłem przód z tyłem i nie pomogło. Albo uszkodzone było coś i z przodu i z tyłu, albo nie wiem co.

No ale najważniejsze, że problem zniknął - choć nie wiem czy Wam moje rozwiązanie cokolwiek pomoże...
Powrót do góry
DarekAn

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm/lubelskie
Posiadane auto: Citroen Grand C4 Picasso 1,6 HDI 2012 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 01:20
Temat postu:

Bicie kół


Miałem kiedyś podobny problem, okazało się że nowe opony miały kształt elipsy !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3 Aircross

62 990

2019r.

19 000 km

śląskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System