Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldiz

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 21:13
Temat postu:

Hałas od przedniego zawieszenia


Jestem szczęśliwym posiadacze C4GP z 2007r, który to całkowicie zaspokaja moje potrzeby związane z transportem. Ma wg mnie ma jeden mankament, głośno pracuje przednie zwieszenie(tępo gruchocze). Sprawdzany dwukrotnie na szarpakach i wszystko ok. W dwóch stacjach ASO powiedzieli, że taki jego urok. Czy ktoś odczuwa jeszcze taki dyskomfort lub zna przyczyny?
Powrót do góry
asz7

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 i + LPG
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Dokładnie takie samo miałem wrażenie, czasami dalej mam, że coś się złego dzieje z zawieszeniem. Też jak kolega sprawdziłem (w 2 zaprzyjaźnionych stacjach) i też jest ok. Przychylam się do stwierdzenie, że to taki urok tego Picassiunia.

Poprzednio miałem Berlingo II i tam z zawieszeniem było całkiem inaczej, jak coś "pukało" to już wiedziałem, że pora na wymianę... końcówki drążka kierowniczego.

Pozdrawiam.
Andrzej
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 07:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


zawieszenie rozebrałem całe, wymieniłem łaczniki,sworznie wahacza, górne mocowania amorków z łożyskami dopiero wymiana oryginalnych amorów citroena przyniosła efekt nie ma żadnych stuków aczkolwiek zawieszenie pracuje twardo..
Powrót do góry
gadu-gadu
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Witam.
Też dołączam się, a w zasadzie potwierdzam niekomfortową pracę przedniego zawieszenia. Byłem 2 razy na szarpakach, u mechanika, unosił auto i na opuszczonym, niestety żadnego luzu-wszytko wygląda ok. Amorki skuteczności mają powyżej 80%.
Problem jest z kołem (zawieszeniem) prawą strona, coś puka ale tylko przy nierównościach nazwę je ostrymi-poprzecznymi, kiedy droga ma nierówności pofalowanie (łagodne, ale mogą być głębokie tylko falowane) to wszystko jest ok cicho. W lewym kole zdaje się wszystko ok nic nie puka, ale ogólnie słychać że zawieszenie pracuje przenosi hałas do środka (no ale w lewym kole to mogę zrozumie, że ten typ tak ma.
Kiedy przyglądałem się zawieszenie w autku zauważyłem brak jednego z elementów zawieszenia jak się jednak okazuje, nie jest to brak tylko po prostu nie było to fabrycznie montowane do mojego Picasso. A jak jest w Waszych macie el. nr. 6 (el.nr.5 mam). Może moje pukanie jest spowodowane jego brakiem i dlaczego mój model nie jest w nie wyposażony Question ZASTANAWIAJĄCE Shocked
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


te 80 proc sprawności to można sobie w buty wsadzić, moje mialy 80 proc a "latały" luzem góra dól po zdemontowaniu, wskazany elemnt jest nie istotnu

nalezy przyjrzeć sie także plastikowym nadkolom trzepiącym sie w błotnikach a także chłodnicy która skacze w uchytach....
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 20:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sokes

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0HDi 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 12:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Ja u siebie mam też problem z głośnością zawieszenia. Co prawda zdiagnozowany ale nie mam rozwiązania. Generalnie oryginalne amortyzatory tak się zachowują. W marcu tego roku stwierdziłem, że wymieniam je (choć były sprawne). Gość w warsztacie mówi, że jak zmieni na oryginały to będzie tak samo i zaproponował Kayaby. Mówię mu OK. Zmienił, ale przy odbieraniu samochodu mówię mu "Panie, ale mi rajdówkę zrobiłeś..." bo samochód o kilka centymetrów poszedł w dół. Okazało się, że nie bardzo mógł dobrać amorki do C4 Grand i użył z jakiegoś innego modelu przy okazji wymieniając też sprężyny (bo były inne gniazda na amortyzatorów).
Powiem tylko tyle, RADOŚĆ Z JAZDY WRÓCIŁA. Na KYB nie było bujania, stukania, nurkowania przy hamowaniu. No po prostu super. Ale był jeden problem. Nie przejeżdżałem przez progi zwalniające bez obcierania spodem. Kombinował i kombinował jak podnieść samochód w górę. W końcu jednak zmienił na oryginalne. No i teraz bujam się z wymianami gwarancyjnymi bo oryginały stukają.
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 20:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


czesc
Amorki do Twojego autka to nr KYB 333772 i 333773 (sprężyny oś przednia KYB RH1797). Powiem tyle, że sprzedaję w sklepie motoryzacyjnym i opierając się o sprzedaż i opinie mechaników to z pełną świadomością mogę polecić amortyzatory japońskiego producenta KAYABA. Też w przyszłości będę zmieniał amorki na KYB bo chociaż moje oryginale niby mają 82% skuteczności, to w kole mi coś puka (podejrzenie pada na amorek) a auto przy hamowaniu ugina mi się jak stary autosan Rolling Eyes
Powrót do góry
sokes

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0HDi 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Dzięki bako06.
Ciekaw jestem czy w marcu tego roku były już dostępne bo warsztat specjalizujący się we francuzach twierdził, że nie ma jeszcze do tego modelu i dlatego te wszystkie kombinacje. Nic tylko urwać głowę. Ale powiem szczerze, że po tej informacji bardzo się zastanawiam czy nie zmienić tak czy inaczej. Jak sobie przypomnę jak się na nich jeździło to aż mi się buzia uśmiecha.
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 15:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Panowie jak dobrać się do górnej oprawy mcperson-a. W moim autku tam puka, chcę tylko dostać się do tego miejsca od góry i dokręcić 2 nakrętki, ale jak się do nich najlepiej dostać, najprościej i najszybciej.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 17:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


odkrecasz wycieraczki, zdejmujesz plastikowe podszybie ( wczesniej musisz wycisnąc kilka plastikowych kołków- spinek, w rogach przy błotnikach sa takie dziwne platikowe nakretki, jak dostaniesz sie pod plastik podszybia to masz w nadkolach takie plastikowe prostokatne duże zaślepki na 4 śruby M6 - odkręcasz te nakretki i jesteś w komorze mc persona od góry , masz tam także silniczki wycieraczek
Powrót do góry
gadu-gadu
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 20:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


ok dzieki.
Powrót do góry
piomar

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: citroen c4 Picasso 1,6 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Kwi 2014, 16:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Dziwny hałas w zawieszeniu
Witam.
Jestem od niedawna użytkownikiem C4 picasso 2010r 1.6 HDI
Ostatnio moją uwagę zwrócił dziwny hałas wydobywający się z zawieszenia przedniego konkretniej mówiąc jakby się coś telepało lub było niedokręcone, nie jest to raczej dźwięk metaliczny.Gdy jadę po drobnych nierównościach np. droga polna ,szutrowa na drodze asfaltowej tego nie słychać .
Powrót do góry
tomek_pir

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4GP 2.0HDI 150KM 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Kwi 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Czy wymieniając oryginalne amortyzatory na KYB 333772 i 333773 trzeba też wymienić oryginalne sprężyny czy będą pasowały?
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 14:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Wymieniałem amorki na KYB, ale sprężyny zostawiłem stare (oryginalne) i wszystko jest ok.
Powrót do góry
tomek_pir

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4GP 2.0HDI 150KM 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 17:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hałas od przedniego zawieszenia


Ostatnie pytanie. Czy po wymianie amortyzatorów trzeba robić geometrię zawieszenia?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System