Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Usunięcie defektu wyświetlacza sterownika klimy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
imiglis

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI 2007
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 21:05
Temat postu:

Usunięcie defektu wyświetlacza sterownika klimy


Witam serdecznie
W ostatnim czasie stałem się właścicielem c4 Grand Picasso, udało mi się kupić autko w bardzo dobrym stanie z dwoma defektami. Jeden z nich to brudny wyświetlacz główny. Dzięki pomocy jednego z naszych kolegów z forum, problem został usunięty. Drugi defekt to dziwnie wyglądający wyświetlacz sterownika klimy. Wyświetlacz wyglądał tak, jak by był zalany do połowy wodą. Nigdzie nie znalazłem żadnych informacji czy ten defekt można w jakikolwiek sposób usunąć. Wziąłem się sam do roboty i okazało się, że można go usunąć w bardzo prosty sposób. Postanowiłem to opisać, może się komuś przyda. Z tego, co wiem to dosyć popularny defekt patrząc na sterowniki sprzedawane na allegro.
Na początek link do fotki poglądowej Wink
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e08af8acad64448d.html
Cały proces wymontowania i rozebrania sterownika jest dosyć prosty i pozwolę go sobie ominąć, jeśli zajdzie potrzeba to opiszę demontaż w dalszej części.
Więc rozbieramy sterownik do momentu aż zostanie sama płytka układu elektronicznego wraz z wyświetlaczem. Na wyświetlaczu jest założona metalowa ramka, zapięta z trzech stron na zatrzaski. Ramka ta jest przylutowana do płytki elektroniki w jednym miejscu (zielona strzałka na fotce). Wystarczy ją odpiąć od wyświetlacza i odgiąć na bok. Nie ma konieczności jej wylutowania.
Po odgięciu ramki mamy już dostęp do wyświetlacza i pomarańczowej folii, która jest tłem. Teraz bardzo ostrożnie podważamy wyświetlacz w miejscu wskazanym przez czerwone strzałki na fotce. Dodam jeszcze, że wyświetlacz jest osadzony z jednej strony na nóżkach (niebieska kreska na fotce), które są wlutowane w płytkę z elektroniką i nie da się go po prostu odgiąć. Do podważenia użyłem małego wkrętaka, a w powstałą szczelinę wsunąłem drewniany patyk od lodów, aby nie oszczerbić wyświetlacza. Następnie pozostaje nam wyciągnąć pomarańczową folię. Ja zrobiłem to w taki sposób, że odgiąłem listek foli (żółta strzałka na fotce) najpierw z lewej strony i wysunąłem folię pod ukosem za pomocą pęsety. Drugi listek wyszedł sam. Gdy mamy już folię zdemontowaną, przecieramy ją szmatką z płynem do mycia naczyń. Wewnętrzną część wyświetlacza wyczyściłem za pomocą wacików do uszu na sucho. Przyczyną tych plam jest wilgoć, nawet na ramce było widać lekkie ślady rdzy.

Gdy już mamy wszystko wyczyszczone i suche składamy to w odwrotnej kolejności. Pamiętajcie, żeby wszystko robić na wyczucie, aby nie doprowadzić do oszczerbienia lub pęknięcia wyświetlacza.
Wszystkie czynności robicie na własną odpowiedzialność!

Może komuś się przyda mój opis Smile Pozdrawiam i powodzonak
Powrót do góry
skype status
Pikador26

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1,6 HDi 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 22:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunięcie defektu wyświetlacza sterownika klimy


Witam

Mam podobny problem ze sterownikiem klimy. Prosiłbym o podpowiedź jak wymontować sterownik z deski rozdzielczej. Samochód mam dopiero od tygodnia, z plamami kurzu na dużym wyświetlaczu już się uporałem a sterownik jakoś stawia opór - nie chciałbym czegoś uszkodzić.

Pozdrawiam
Powrót do góry
maciej711

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wilcze
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 10:53
Temat postu:

Pomoc w demontażu ...


Witam ! Proszę o pomoc w demontażu ekranu klimy bo z głównym zabrudzonym jakoś się uporałem a do tego od klimy nie wiem za bardzo jak się zabrać.Z góry Dziękuje za odpowiedż...
Powrót do góry
AMlGO

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2019
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Pikuś Wielki
Piwa: 24/4
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 11:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunięcie defektu wyświetlacza sterownika klimy


Jeżeli mowa o C4 Picasso 1-ej generacji to panele klimy zamontowane są na zatrzaskach (na wcisk).





Delikatnie podważaj nie kalecząc tapicerki i powinny wyjść.
Powrót do góry
hiszpan76

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): barcelona
Posiadane auto: citroen c 4 grand picasso 1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Lut 2020, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunięcie defektu wyświetlacza sterownika klimy


Witam, jak odpiąć kostkę elektryczną , rozebrałem dziś stronę pasażera i nie stety nie udało mi się wyciągnąć kostki i urwałem kable, może jakis sposób jest na to?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Lut 2020, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Wto 18 Lut 2020, 16:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunięcie defektu wyświetlacza sterownika klimy


Kostka ma zatrzask, tam gdzie jest prostokątne wcięcie, płaski śrubokręt odginasz w stronę kostki i wyciągasz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System