Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zos10

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5, kombi 2.0 HDi, 2009 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 11:13
Temat postu:

cieknący przedni amortyzator


Witam,
Podczas przeglądu facet zauważył, że z przedniego amortyzatora wycieka płyn (zawieszenie hydro). Na wytrząsarce komputer wskazał, że amortyzator jest czynny. Wcześniej nie było wycieku. Co mogło się stać? Czy amortyzator do wymiany, czy to coś innego? Jaki może być koszt naprawy?
Powrót do góry
lennyak

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen C5'10/Honda Jazz'12
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


jesli wyciek jest z samego amortyzatora (wlasciwie kolumny) to niestety tylko wymiana, koszt nowego to ok 1000 + robocizna.
niestety to dosc powszechny problem z C5 III opisywany rowniez na forach. slyszalem ze kolumny zostaly poprawione w 2011 roku
Powrót do góry
zos10

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5, kombi 2.0 HDi, 2009 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 11:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Auto miało wymieniany olej silnika + filtr. Czy w czasie wymiany "fachowiec" mógł coś uszkodzić, że wycieka mi płyn z kolumny? Odczepić jakiś wężyk?Wczesniej wycieku nie widzieliśmy, zwłaszcza że auto było w ASO na kasowaniu błędów i nikt nam nie zwrócił uwagi, że np podloga jest mokra. Dopiero w czasie przeglądu jak facet wytrząsł samochód i zanurkował pod spód to zauważył. Szukam najtańszej usterki, łudząc się ze to jakaś [cenzura]ółka i kosztowny remont mnie ominie
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 18:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Witam Twisted Evil i powiem tylko tyle - na wytrząsarce czy szarpakach auta z hydro się nie sprawdza - można uszkodzić siłownik z , którego się teraz leje lub cieknie . W naszych autach za amortyzator służy sfera czyli potocznie mówiąc gruszka . Mechanik nawet nie ma możliwości przy wymianie oleju i filtra coś uszkodzić . Śruba od miski jest pod silnikiem pod spodem a filtr wymienia się od góry Twisted Evil
No i teraz porada Twisted Evil jeżeli z siłownika nie cieknie lub leje LDS a tylko widać , że jest mokry ( ale nie za bardzo ) i nie musisz co tydzień dolewać LDS'u to tak zostaw - ten typ tak ma siłownik się poci Twisted Evil
Jeżeli natomiast już musisz co tydzień dolewać LDS - siłownik do wymiany Wink i nie musi być z salonu na aledrogo tez można kupić używkę z anglika np.
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
lennyak

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen C5'10/Honda Jazz'12
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


ciekawe rzeczy prawisz kolego diablo, skoro na szarpakach nie wolno sprawdzac to pewnie po dziurach tez nie mozna jezdzic z tym zawieszeniem? Smile

oczywiscie mozna jezdzic z cieknacym silownikiem az nie pusci calkiem i samochod nie stanie ale pocenie oznacza ze silownik zaczyna sie juz konczyc i trzeba sie przygotowac na wydatek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 20:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 10 Paź 2013, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Witam i powiem panie kolego lennyak po pierwsze
- sferę sprawdza się na urządzeniu jakie ma ciśnienie - nie na szarpaku z tego względu , że kula będzie miała małe ciśnienie np.20% sprawności a na szarpaku pokarze , że masz jeszcze 70% amortyzatora , którego de facto w cytrynie nie ma tę rolę spełnia tzw.kula lub sfera - jak kto woli
- co do samego siłownika to zdania widzę , że są podzielone - ja panie kolego jeżdżę już prawie dwa lata na spoconym siłowniku i jakoś mi się nie spieszy do wymiany bo po co ?? Płynu LDS nie ubywa bo sprawdzam raz w miesiącu i nie biję na alarm bo siłownik spocony - jak klęknie to wtedy wymienię i na pewno nie w serwisie tylko kupię na szrocie albo na aledrogo bo nie jest to jakaś specjalistyczna część typu części od silnika bo na tym się nie oszczędza . To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie a kolega zos10 sam oceni co jest dla niego lepsze - wymieniać czy nie wymieniać siłownika Jego wybór moja sugestia może być pomocna w ocenie uszkodzenia Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
lennyak

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen C5'10/Honda Jazz'12
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 10 Paź 2013, 23:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


rozumiem ze na szarpakach nie da sie w pelni zdiagnozowac stanu kolumny ale wczesniej napisales ze mozna ja uszkodzic dlatego tak ironicznie odpisalem Smile diagnosta ma za zadanie sprawdzic sprawnosc tlumienia ukladu amortyzacji i nie ma tu znaczenia czy to amortyzator czy kolumna, powinny spelniac takie same normy zeby mozna bylo bezpiecznie jezdzic, hamowac itd.

co do pocenia to pytanie na ile bezpieczna jest jazda z takim objawem? czy w jednej konkretnej dziurze nie zrobisz sobie kiedys kuku? bylbym ostrozny z radzeniem komus ze "ten typ tak ma" bo jest to ewidentne uszkodzenie
Powrót do góry
zos10

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5, kombi 2.0 HDi, 2009 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 14:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Auto jest już po naprawie. okazało się, że amortyzator przepuszczał i lało się z niego. Amortyzator kosztował mnie 200 zł (nieużywany tylko potestowy + 220 zł wymiana i dolewka LDS)
Powrót do góry
przemowa

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, 2,0hdi - 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2014, 23:03
Temat postu:

re: cieknący przedni amortyzator


zos10 napisał:
Auto jest już po naprawie. okazało się, że amortyzator przepuszczał i lało się z niego. Amortyzator kosztował mnie 200 zł (nieużywany tylko potestowy + 220 zł wymiana i dolewka LDS)


witam
koledzy czy możecie mi wytłumaczyć o co chodzi dokładnie z tym naszym zawieszeniem hydro? dzisiaj na przeglądzie powiedziano mi że mam wylane oba amortyzatory. nigdy żadnych plam pod samochodem nie miałem. zaprzyjaźniony mechanik krzyknął 180zł za amor + 50zł wymiana. Natomiast na forach czytam o wymianie jakiegoś siłownika (i tu ceny już ponad 1000zł).
Jak to właśnie z tym zawieszeniem jest, bo już zgłupiałem, jak to jest skonstruowane. Można wymienić rzeczywiście sam amortyzator czy jest to zintegrowane z tymi siłownikami. Dodam że płyn od zawieszenia sprawdzano chwilę temu i nei było ubytku.
Powrót do góry
gadu-gadu
lennyak

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen C5'10/Honda Jazz'12
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 09:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


kluczowe pytanie to jakie masz zawieszenie, klasyczne czy hydro? w klasycznym sa amortyzatory a w hydro silowniki. pytanie czy twoj mechanik zorientowal sie co masz w samochodzie czy tylko orientacyjnie powiedzial ile kosztuje zazwyczaj wymiana amorkow. za taka cene silownikow raczej nie wymienisz
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 10:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Witam ponownie Twisted Evil no niestety , ale od tamtego czasu zmuszony byłem wymienić siłownik na wiosnę - całkiem już opadł Crying or Very sad do tego wężyk . Co do ceny siłownika - zależy gdzie kupicie . W ASO LUBIN 1600 zeta + wężyk za 180 ile za robotę nie wiem . Ja kupiłem używany z modelu 2007 suchy i sam wymieniłem PP na wiosnę i PT tydzień temu . Siłowniki mam spocone tylko pod gumą , jak podniosę w pozycję ,,serwis'' . I teraz ceny siłowników ze szrotu - zależy kto sprzedaje . Ja kupiłem 2 po 50 zeta za sztukę . Co do naszej dyskusji czy sprawdzać na szarpakach - znajomy z ASO powiedział , że sprawdzać . Natomiast sprawność samej gruszki - jak pisałem na przyrządzie
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 00:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Witam. Na przeglądzie okresowym ( 76 tyś przebiegu ) okazało się że prawy siłownik jest mokry ( uwalony ldsem dół siłownika i wiszą świeże krople). Poziom płynu jest w normie cały czas. Rok temu na przeglądzie ( 66 tyś przebiegu) oba siłowniki nosiły ślady płynu ale jakby wyschnięte. Będe obserwował i skłaniał się ku wymianie. Zainteresowałem się nieco tematem i czytając artykuł Auto Świata natrafiłem na test C5 i również probelmy z siłownikami. ALe zdziwił mnie nieco tekst pod zdjęciem http://www.auto-swiat.pl/uzywane/uzywany-citroen-c5-2-0-hdi-styl-bez-wyrzeczen/qj2eh tj. cyt." po przejechaniu 60 tys. km wymieniliśmy cylinderek lewego przedniego i manszetę prawego tylnego amortyzatora" O co tu chodzi ?? Od dawna przyjąłem do wiadomośći że poza firmą z Gdańska która regeneruje te siłowniki używając własnych patentów nikt inny ich nie naprawia a już napewno nie serwis Shocked
Powrót do góry
mirwyr

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5, C3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2015, 17:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Koledzy
stoję przed podobnym problemem, mam wyciek z prawego przedniego siłownika. Czy wymiana tego elementu jest jakoś szczególnie skomplikowana, czy trzeba to robić w ASO, czy można to zrobic samemu

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam M
Powrót do góry
ZielonyQQ

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia Pomorskie
Posiadane auto: C5 2.0 hdi 163km 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 18:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Witam
Zmienialem opony z zimowych na letnie ok. 2 miesięcy temu, nie było żadnych wycieków z hydro wiec byłem zadowolony. Dzis zobaczyłem ze leci z lewego zawieszenia. Felga jest cała zarzygana od środka. Wrzucam dwie fotki. Powiecie mi czy wymieniać amortyzator :-/czy dolewać lds-a ?Wink




Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez ZielonyQQ dnia Sob 04 Cze 2016, 08:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 18:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) cieknący przedni amortyzator


Uważam że w tym wypadku wymienić bezwzględnie bo to już nie jest pocenie. Dziwi mnie tylko że dwa miesiące nie było wogóle żadnego wycieku albo chociaż pocenia w dolnej części siłownika. U mnie wisi sopel (czasem kapnie na półośkę) na prawym ale tak już jest od roku. No chyba że robisz bardzo duże przebiegi. . . (?)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System