Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Borzuck

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Wrocławia
Posiadane auto: Citroen, Xsara II, 1,4i, 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 30 Wrz 2013, 19:26
Temat postu:

Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


Witam. Nie znalazłem takiego tematu więc postanowiłem go założyć. Zachęcam wszystkich do wrzucania zdjęć swoich aut, będzie fajne porównanie. Zwłaszcza ja chętnie zobaczyłbym inne autka (ale nie takie z allegro gdzie są albo mega odpicowane tylko przez parę dni bo potem plak i inne **** odparują Wink ) i porównałbym je ze swoim bo niestety u mnie raczej nie widuje często Xsary, zwłaszcza coupe. Więc zacznę może od swojego, krótki opis:
Rok: 2001
Przebieg: Aktualnie 83200
Silnik: 1,4i 75km
Jestem drugim właścicielem auta. Ogólnie auto kupione w Polsce, jeździł nim starszy Pan. Teraz każdy pomyśli "taaa, typowy opis z allegro, dał się nabrac
". Jednak nie, wszystko to prawda, przebieg autentyczny bo autko cały czas było serwisowane i są fakturki. Dodam, że auto kupiłem w maju tego roku, więc jest ze mną stosunkowo niedługo. Z perspektywy tego krótkiego czasu mogę już co nie co napisać na jej temat. Pierwsza rzecz, która mnie troszkę boli to zbyt słaby silnik. W mieście lub ogólnie jazda do 100km/h jest w porządku, nie mam zastrzeżeń, ale powyżej tego niestety już czuć obciążenie dla auta. Wczoraj chciałem sprawdzić ile wycisnę z niego i wynik to 189km/h , może i by jeszcze pare km doszło ale droga mi się skończyła Very Happy Oczywiście mówię tutaj o jeździe samemu, jeśli załaduję komplet (wczoraj wiozłem 4 osoby prócz mnie) to auto siedzi nisko (nie, to nie wina belki, nowa założona miesiąc temu, 1500 zł poszło Smile ) i prawie w ogóle nie reaguje na gaz... Druga sprawa to auto z takim przebiegiem ma wady i zalety. Do zalet w szczególności trzeba zaliczyć stan wizualny auta, tz. nie jest ono zmęczone, auto było garażowane, na siedzeniach koszulki więc tapicerka i inne rzeczy są w stanie b.dobrym co zresztą pokażę na zdjęciach poniżej. Wadą niestety jest to, że pomimo b. dobrego stanu technicznego auta (w odniesieniu do słabego silnika- na luzie biorę na światłach wszystkich tych cwaniaków w zajechanych golfach 1,9tdi, jednak 80 tysięcy a 250 robi różnicę Wink ) to w tym momencie w aucie zaczyna wychodzić wiele rzeczy, które po prostu z perspektywy przebiegu muszą zostać zrobione, m.in rozrząd (tak, jest od nowości i to w całkiem dobrym stanie! ), uszczelkę pod głowicą, o wymianie belki już wspomniałem. O silnik staram się też dbać na bieżąco, nie katuję "zimnego", ogólnie go raczej nie katuję, szkoda mi, wtryski czyściłem specjalnymi dodatkami do paliwa ( są zwolennicy tego i tacy co mówią, że to bujda- ja należę do pierwszych, auto po pierwszym zalaniu tego zaczęło lepiej chodzić. Dodam jeszcze, że było zamulone troszkę, parę przejazdów S8 i go odmuliłem, teraz wykorzystuje 100% swojej mocy). Dobra, koniec tego gadania, bo już pewnie nie chce Wam się tego czytać, wrzucam kilka zdjęć, + bonus - przy zakładaniu świateł dziennych musiałem ściągnąć zderzak więc przy okazji wyczyściłem co nie co Wink Miłego oglądania Wink Daję link do galerii, jakość niestety jest marna, jeśli będą chętni i ogólnie będzie jakieś zainteresowanie tematem postaram się znaleźć lepszy serwis Wink

http://imageshack.us/g/1/10336890/


Wizualnie minusem największym jest ta obcierka z tyłu i lekko "zjechany" kant zderzaka. Szukałem na allegro, ale albo są mega drogie (nie dam 400 zł, aż tak bardzo mi to nie przeszkadza;-) albo w gorszym stanie niż mój więc póki co sprawa zawieszona. W przyszłym roku może uda się jakieś ładne alufelgi założyć no i jakiś lepszy sprzęt grający, ten firmowy jak dla mnie jest po prostu słaby a muzyki w aucie słucham często i jestem pod tym względem wymagający Wink Chyba wszystko, chętnie wysłucham Waszych opinii jak i obejrzę Wasze auta, liczę na Wasze zainteresowanie, pozdrawiam!
Rafał Bober
Powrót do góry
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Pon 30 Wrz 2013, 23:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


Witaj, bardzo ładnie prezentuje się twoja Xsara.
Ja moją kupiłem w kwietniu tego roku.
1.9 D DW8, od pierwszego właściciela 187 tys. udokumentowane. Auto jeździło po mieście i ma sporo niedociągnięć i obtarć ( kosmetyka ). Planuję zmienić co nieco i nadać jej blasku.
Zdjęcia w moim podpisie.
Pozdrawiam.
_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 01:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


Historię mojej Xsary macie tu: http://www.motostat.pl/vehicle-stats/31499
Polecam też przeczytać moje posty tu i na forum Klubu Cytrynki.

Dobry samochód dla studenta (ekonomia LPG), przespałem w nim 3 tygodnie nad Bałtykiem, nie narzekam, zajeżdżę ją aż do złomowania.

Do 186 tysięcy i 2010 roku była autem służbowym w rodzinnej firmie odzieżowej, potem przejąłem ją ja. Wiedziałem co biorę, bo znam auto od wyjazdu z salonu. Ze studenckim funduszem trudno szukać czegoś pewniejszego - wiem dokładnie co i jak się zużyło, co może mnie spotkać i co lepiej profilaktycznie zrobić.

Samochód traktuję jako pokorny wół roboczy, ale dbam o niego.

Zdjęcia będą później w galerii w linku powyżej.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Borzuck

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Wrocławia
Posiadane auto: Citroen, Xsara II, 1,4i, 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 16:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


wojtis1990, Xsara bardzo zadbana widać, osobiście nie podoba mi się I wersja i nie kupiłbym takiej, ale Twoja jest całkiem całkiem, nie wiem czy to przez ten kolor czy co Wink Ogólnie światła dzienne fajnie się wkomponowały, mam jakiegoś bzika na ich punkcie, w mojej światła dzienne były kupione jako pierwsze Wink

Losio, gazu nigdy raczej nie założę, po prostu go jakoś nie trawię Wink I też należę póki co do grona studentów i tak jak mówisz, da się to auto utrzymać dzięki przewidywalności napraw i tego co może się stać.


Co do ekonomii... jeżeli delikatnie obchodzimy się z gazem i celem jazdy jest dojechanie z punktu A do B to spalanie jest spoko, nie mam nic do zarzucenia. Ale jak już np. się spieszymy, kręcimy (oczywiście zawsze tylko dobrze rozgrzaną! Smile ) ją wyżej, na trasie jedziemy ciut szybciej niż znaki nakazują to spalanie wzrasta dosyć sporo... Niestety nie mam w swojej wersji komputera pokazującego spalanie (bardzo mnie to boli... Razz ) ale z moich wyliczeń wychodzi, że przy "spokojnej" nodze i normalnej jeździe pali mi ok. 8-8,5 w mieście (tylko takie póki co mam wyliczenia, w trasę dalszą niż 100km jeszcze się nie wybrałem póki co, a na dojazdach do Wrocławia przez S8 to trzymam ok. 140 więc trochę spali). Aktualnie mając podobną pulę pieniędzy kupiłbym ponownie Xsarę 3 drzwiową ale z silnikiem 1,6 + komuter pokazujący spalanie i zasięg. Nic więcej mi nie brakuje Wink Auto ma ponadczasową linię i na tle konkurentów z tego samego roku prezentuje się sto razy lepiej... Dzięki za zainteresowanie tematem, mam nadzieję, że jeszcze parę innych naszych "rodaczek" zobaczymy Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
roygbiv

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: xsara 1.4i
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Paź 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


"Auto ma ponadczasową linię i na tle konkurentów z tego samego roku prezentuje się sto razy lepiej... "

A w moim odczuciu strasznie szybko się zestarzala ta linia - rówiesnicy tacy jak oklepane focusy, astry II czy nawet clio II sprawiają wrażenie aut z następnej epoki, a xsara gdzieś zaspała i została w latach 90. Nawet paleta kolorów lakieru czy tapicerki, zwłaszcza tych podstawowych wersji, była jakaś taka smętna dodatkowo postarzając auto. Może dlatego to auto tak przypadło do gustu dziadkom i często mozna takie spotkać jeszcze na czarnych blachach? Smile Wracając do linii, lifting zrobił moim zdaniem więcej złego niż dobrego - przód został na siłę wyoblony żeby upodobnić się do picasso i c5. Problem w tym, że c5 i Picasso są całe okrągłe, a xsara stała się okragła tylko z porzodu, podczas gdy tył został kanciasty, przez co mnie sie to wszystko wizualnie gryzie. Wolę ostre wersje sprzed liftu. No ale to już kwestia gustu rzecz jasna Smile

Żeby nie było, mimo takiej mojej opinii lubię swoją xsare, bo to moje pierwsze autko i w porównaniu np z astra II, którą też brałem pod uwagę można je kupić za smieszne pieniądze (średnio 3 tys taniej niż astra w takim samym stanie i roczniku). Więc to może bardziej malżeństwo z rozsądku niż miłości. Zawsze ciągnęlo mnie do cytryn, ale z nich wszystkich xsara jest chyba najnudniejszą cytryną w historii marki:D

Oto ona:
http://imageshack.com/scaled/1024x768/13/2sev.jpg
http://imageshack.com/scaled/1024x768/208/hjm3.jpg
http://imageshack.com/scaled/1024x768/443/2avo.jpg

Borzuck, jak ten twój starszy pan jeździł, że przy 80 tys już była belka do wymiany? Ja też kupiłem salonową, z czarnymi blachami i fakturami po dziadku. Nastukane mam 106 tys i zawieszenie pracuje prawidłowo. Za to upg do wymiany, co mnie strasznie zirytowało - z tego co sie orientuje w innych autach upg wytrzymują znacznie dłużej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Paź 2013, 21:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Borzuck

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Wrocławia
Posiadane auto: Citroen, Xsara II, 1,4i, 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Paź 2013, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


roygbiv, bardzo fajna Xsara Wink Dziadek jeździł normalnie, tylko po prostu ani razu nie zaglądał do tej belki Wink Bo co jakiś czas wymieniasz tam jakieś pierścienie, uszczelniacze itd. i zamykasz się w 300-400 zł i masz znów spokój. On o tym zapomniał albo nikt mu nie powiedział o tym i efekt taki a nie inny. Osobiście widziałem ją po wymontowaniu, strona od kierowcy była w dobrym stanie, ta od pasażera (wiadomo, kałuże) to na maksa skorodowana, tylko do wywalenia. Też mi się wydawało, że zawieszenie pracuje prawidłowo, ale jak koła zaczęły lekko się wykręcać to postanowiłem to sprawdzić. Teraz jest o wiele lepiej z komfortem jazdy. Co do wyglądu, tak jak mówisz, kwestia gustu. Mi się I nie podoba tak jak II, dla mnie się nic nie gryzie i jest OK. Co do konkurentów i, że wyglądają jak z następnej epoki też się nie zgodzę. Pomijam kolor itd., sam kształt jest dla mnie po prostu lepszy. Ot, kwestia gustu po raz kolejny. A tapicerka w środku jak dla mnie jest jedną z lepszych, mega wytrzymały welur. Kolegom z clio czy np. astry nie zazdroszczę tkanin, kilka razy już przecierki naprawiali a u mnie nic, dalej jak nowy. Clio II nie jest złe, ale jakoś mam uprzedzenie do niego właśnie przez to, że jakiś czas temu kolega kupił i ciągle coś do roboty miał a sam środek nie robił na mnie wrażenia. Astra II z zew. jest całkiem ok, w tym się zgodzę. Ale środek? Nasza Xsara przecież (w odpowiedniej wersji) wygląda tysiąc razy lepiej! Tam same kanciaste linie, jeżeli komuś to się podoba to ok, ale po raz kolejny kwestią gustu dla mnie tam po prostu jest mega "staro". Co do UPG, też ją mam do wymiany. Jadę teraz w sobotę do mechanika na wycenę właśnie UPG i rozrządu. Wydaje mi się, że w naszych wypadkach nie chodzi o przebieg a o lata po prostu, guma nie wytrzymuje i tyle Wink
Dzięki za zainteresowanie tematem, zapraszam innych użytkowników do wymiany swoich spostrzeżeń i oczywiście do przedstawiania swoich aut.
Pozdrawiam, Rafał.
Powrót do góry
Quba

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Xsara II 1.6 VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lis 2013, 14:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


Witam, to mój pierwszy post na forum Wink Chciałbym przedstawić swoją Xsarę. Jest to wersja po liftingu z roku..hmm... VIN pokazuje styczeń 2002, a dowód rejestracyjny 2001 r. Nie spotkałem wcześniej tego modelu, gdyż numer VIN przedstawia go jako 1.6 110KM VTS i z tego co mi wiadomo wydany był tylko na Francję. Poprzedni właściciel trochę zaniedbał auto - szczególnie w środku, dlatego też nie będę pokazywał tutaj zdjęć zanim nie zrobię czegoś z porwanym fotelem kierowcy i zalepionym butaprenem fotelem pasażera (Tak kleił złamany schowek). Autko prezentuje się tak:



Powrót do góry
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Pią 01 Lis 2013, 15:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


Cześć Quba,
Bardzo ładna dwójeczka Laughing szczególnie alumki mi się podobają.
Musisz koniecznie przyjechać na najbliższy spot !

W mojej galerii doszły zdjęcia kokpitu w karbonie i odrestaurowane kołpaczki po mojemu.


_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
Andek

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andaluzja
Posiadane auto: Honda CR-V II 2.0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Pochwalcie się swoimi Xsarami! :)


Nie wiem, czy jest sie jakos specjalnie czym chwalic, ale poniewaz moj pelnoletni Megane przestaje dawac rade, kupilem 2 tygodnie temu Xsare 1.9 TD z 1999, przebieg 230 tys, od pierwszego wlasciciela, ktory o furke dbal chyba nienajgorzej.

http://zapodaj.net/f213c43870457.jpg.html

Poza obcierkami na zderzaku z przodu (czyli hiszpanska norma, tu prawie wszyscy maja porysowane i poobijane auta), wydaje sie, ze wszystko hula prawidlowo. Zastanawiam sie tylko nad zrobieniem rozrzadu, bo jednak minelo juz ponad 70tys od ostatniej udokumentowanej wymiany... Wyglada bardzo podstawowo, ale jezdzi super, bylem bardzo pozytywnie zaskoczony dynamika i elastycznoscia tego diesla z tylko 90KM. W porownaniu z Megane (1.6 benzyna, tez 90KM) ta turbina daje naprawde sporo. No i pali mniej, hehe.

http://zapodaj.net/576d350509781.jpg.html

Nie wiem jak tu sie wkleja zdjecia, zeby bylo widac, wiec daje linki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System