Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Dziwny odgłos przy przyspieszaniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idoru

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2012, 13:24
Temat postu:

Dziwny odgłos przy przyspieszaniu.


Witam, ostatnio w trakcie przyspieszania oprócz "buczenia" silnika słychać dodatkowy dźwięk "szorujący", który wg. mnie wydobywa się z prawej części komory silnika. Jest on na tyle cichy, że np. moja żona go nie rozróżnia od pozostałych dźwięków jazdy. Dla mnie wprowadza dysharmonię w dźwięki jakie zazwyczaj wydaj e Xsara. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Gdzie szukać winnych?
Powrót do góry
idoru

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 21 Maj 2012, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dziwny odgłos przy przyspieszaniu.


Witam wszystkich - koleżanki i kolegów. Od niedawna jestem posiadaczem Xsary Picasso 1,6i 16V, która właśnie przechodzi kwarantannę pozakupową (już po mechaniku - czas na lakier i dokładne czyszczenie .
Otóż auto od pierwszej jazdy wzbudziło moje obawy, gdyż w trakcie obciążenia silnika (przyspieszanie lub hamowanie silnikiem) oprócz buczenia silnika pojawia się taki "szorujący" dźwięk (bardziej "plastikowy" niż metaliczny). Moim zdaniem dobiega z prawj strony od komory silnika.
Na dokładnym przeglądzie przedzakupowym - nie mogłem się dogadać z mechanikiem (ja słyszę "szuranie" , on nie - ale stwierdza wyrobione koło pasowe osprzętu a do tego dodał "ten typ tak ma" (głośny znaczy się). Przekonał mnie na tyle skutecznie - ze kupiłem auto (plusy dodatnie przeważyły plusy ujemne).
Przy okazji obowiązkowej wymiany kompletu rozrządu poszedł także pasek osprzętu 1 rolka i napinacz.
Jakie było moje zdziwienie, gdy na jeździe próbnej po całej akcji - dźwięk pokazał się znowu. Mechanik dalej twierdzi, że "ten typ tak ma" a hałasować nie ma co, bo wszystko wymienione.
Tym razem mnie nie przekonał Dźwięk moim zdaniem wyraźnie odcina się od "buczenia" silnika i pojawia się w czasie jego obciążenia.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, co sprawdzić, lub gdzie szukać - ewentualnie słowa otuchy od użytkowników 1.6 16v, lub innych praktyków, że rzeczywiście "ten typ tak ma".
Powrót do góry
idoru

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 31 Maj 2012, 07:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dziwny odgłos przy przyspieszaniu.


Problem rozwiązany - winne okazało się łożysko podporowe półosi. Quick fix Wink Proszę o zamknięcie tematu.
Powrót do góry
fantasta

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Xsara Picasso 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Wrz 2013, 08:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dziwny odgłos przy przyspieszaniu.


Witam.

A jak do tego doszedłeś z tym łożyskiem?
U mnie też ostatnio zauważyłem dziwny dźwięk podczas jazdy, jakby szuranie itd po stronie pasażera. Na postoju nic nie słychać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System