Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johny82PL

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Wrz 2013, 16:42
Temat postu:

Dołożenie tempomatu


Witam.
Mam zamiar zamontować tempomat w swoim C2(VTS). Zakupiłem już manetkę, miejsce przy kolumnie ma styki, więc może się udać (taką mam nadzieję). Poszukuję kogoś z Wawy, kto ma komputer i może pomóc mi w aktywowaniu funkcji (o ile będzie taka opcja). Warunki do dogadania.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Johny82PL

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 08:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu


Witam ponownie.
Tempomat z limiterem założony, wszystko działa.
Polecam wszystkim.
Powrót do góry
westblack

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen C3 1.1 '06
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 19:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu


Opiszesz dokładniej co i jak ?
Powrót do góry
Johny82PL

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C2 VTS
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 09:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu


Bardzo proszę.
Trzeba zakupić manetkę tempomatu. Są dwie wersje - z limiterem prędkości (funkcja tempomatu i limitera) oraz jedynie z tempomatem. Pasują wszystkie z grupy PSA, czyli Citroen Peugeot.
W przypadku tej z tempomatem - należy zdjąć plastiki osłaniające kolumnę kierowniczą, wsunąć manetkę w gniazdo po lewej stronie - symetrycznie do tej sterującej radiem. Następnie trzeba podpiąć się pod komputer, najlepiej Lexią czy PP i aktywować tempomat.
W opcji z dwiema funkcjami (którą wybrałem) może być nieco gorzej. Tempomat powinien działać normalnie, natomiast problem może być z limiterem (naturalnie dla manetki dwu funkcyjnej można aktywować jedynie tempomat). Limiter nie pozwala przekroczyć zadanej prędkości niezależnie od położenia pedału gazu, za wyjątkiem sytuacji, gdzie dociśniemy pedał do podłogi, wtedy limiter zostaje zdjęty i pozwala np. wyprzedzić.
Opcja ta wymaga innego pedału gazu. Mianowicie w pozycji dociśniętej do podłogi pedał powinien oprzeć się na małej białej kostce, tzw. styczniku, w zwykłym pedale tego nie ma. Ja miałem pedał bez stycznika (zdarza się, że może ktoś trafić na ten ze stycznikiem mimo, iż tempomatu nie ma), co skutkowało tym że limiter działał prawidłowo, jednak po dociśnięciu do podłogi funkcja się wykrzaczała i komputer sypał błędy.
Kupiłem więc pedał ze stycznikiem. Co ciekawe - stycznik, mała biała kostka - jest umieszczony w gnieździe w pedale i jest całkowicie osobnym, niezależnym elementem, nie podpiętym żadnymi przewodami. Można go wyjąć i przełożyć do swojego pedału, ale od razu mówię - nic to nie daje. Pedały wyglądają identycznie, jednak przełożony stycznik u mnie nie działał, nadal były błędy.
Zamontowałem więc kupiony pedał u siebie, ale że posiadam wersję VTS z nakładkami na pedały, musiałem jeszcze rozebrać oba i przełożyć dźwignię. Trzeba bardzo uważać, żeby nie połamać zatrzasków (chyba 3 trzeba odgiąć, a 2 docisnąć), no i składanie jest ciężkie ze względu na sprężynę.
Dodatkowo człowiek w serwisie wymienił włącznik stopu przy pedale hamulca, gdyż wersją z zieloną główką i czerwonym pazurkiem miała wadę fabryczną (przy zabawie z podpiętym komputerem pojawiały się także błędy tego stycznika).
Na koniec trzeba wyciąć szczelinę w dolnym plastiku obudowy, może być identyczne do tej od manetki radia i gotowe.
Jeszcze dodam, że moje auto jest z grudnia 2006, na szynie CAN. W latach wcześniejszych (chyba do 2004 czy 2005 w C2) była inna szyna i wtedy funkcja tempomatu była w kierownicy. Wtedy nie ma opcji z manetką, a trzeba wymienić kierownicę na tę z tempomatem (brak limitera), ale tego już dokładnie nie zreferuję.
Powodzenia.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Zgniot

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C2 1.4HDI '04
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 10:01
Temat postu:

Sterowanie tempomatem w kierownicy


Witam.
Posiadam C2 z sinikiem 1.4HDI z rocznika 2004. Zastanawiam się nad założeniem do niego tempomatu. W aucie jest ten tzw. speed limiter. Z opisu kolegi wynika, że u siebie będę musiał założyć wielofunkcyjną kierownicę.
Moje pytania to: Czy wystarczy, że zakupię taką (używaną) kierownicę? Czy jeszcze coś będzie trzeba dokupić / przerobić? Czy airbag z mojej kierownicy będzie pasował do tej wileofunkcyjnej? Czy możecie dać namiar na kogoś z okolic Gliwic kto by mi aktywował tempomat?
_________________
"Oby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio!!!"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 10:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bigmaxx

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C2 VTR 1.4 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2014, 13:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu


Witam
Przepraszam że wyciągam starą wiadomość, ale...

A mianowicie, kupiłem manetkę tempomatu do mojego C2
lecz wszędzie gdzie pytałem nie mają sprzętu do
uaktywnienia opcji tempomatu.

czy jest ktoś z Katowic lub okolic, mogący mi pomóc?
Albo może jakiś konkretny warsztat który to zrobi?

Pozdrawiam Serdecznie i z góry dziękuje za pomoc.
Smile
Powrót do góry
masta

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: citroen C2 1.4 benz (75HP) - 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 15:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu


cześć, mam cytryne 1.4 benz 2004 - czyli według tego tutaj opisu, nie mam szukac mnetki tylko kierownicy wielofunkcyjnej ? czy ten pedał gazu tez ma być specjalny z ta kostką ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
mravel

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C3 fl 1.4 HDI 68KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Wrz 2017, 08:01
Temat postu:

...


tez chce dolozyc do swojej c3 tempomat (szyna VAN rok 2004). Z informacji jakie udalo mi sie znalezc wiem, ze do tego modelu nie podejdzie przelacznik zespolony tylko kierownica wielofunkcyjna z tempomatem. Problem jest taki, ze nigdzie nie ma informacji jak ją podłączyć. JEdyne co amm to
"W autach sprzed 2006 roku (szyna VAN) konieczna jest wymiana kierownicy na taką z przyciskami tempomatu, gdyż starsze przełączniki zespolone nie są kompatybilne z manetkowym tempomatem, ponadto należy wówczas dosztukować kabelek sterujący tempomatem w kole kierownicy, którego nie ma w przełączniku, ale są miejsca na dolutowanie kabli."
Ma ktośmoze stosowny schemat jak nalezy to podlaczyc?
Powrót do góry
Doro601

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2023
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C2 VTS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2023, 14:33
Temat postu:

tempomat


cześć
właśnie zamontowałem tempomat w swoim C2 vts 2009r
komputer go widzi , ale niestety nie mogę uruchomić funkcji z manetki.
dodatkowo dziwna sprawa jest to , że dotychczas miałem w samochodzie , przy radiu dziwny przycisk , który uruchamiał limiter .
można było tam ustawić prędkośc 40 lub 60 km/h
czy ktoś się spotkał juz z czyms takim?
czy muszę to jakos odłaczyc , żeby sterowanie z manetki działało poprawnie?

z góry dziękuje za wszelkie informacje.
Powrót do góry
hugo99

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Megane Grand Scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2023, 13:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Dołożenie tempomatu


podczas jazdy przytrzymaj przycisk limitera az zapika. w tedy ustawiasz limit na dana predkosc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C2 »

Opinie o samochodach Citroen C2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C2 ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System