Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 13 Wrz 2013, 10:23
Temat postu:

Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Forte Advance
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez czeslaw555 dnia Nie 01 Lut 2015, 08:26, w całości zmieniany 22 razy
Powrót do góry
stolarz70

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: citroen c 5
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 11:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Zauważyłem,że u mnie czasami na wolnych obrotach też chodzi nierówno i w trakcie przyśpieszania czasami szarpie. Uważasz,że ten specyfik pomoże? Jak to się dokładnie nazywa?
Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 11:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Jak szarpie to nie koniecznie jest coś z układem paliwowym, ja np. musiałem wymienić poduszki silnika i skrzyni biegów. Były niby dobre ale guma już trochę była taka miękkawa. Po wymianie wszystkich szarpanie przy lekkim dodawaniu gazu ustało. Natomiast zastosowanie tego środka na 100% nie zaszkodzi. Przeczyści ci układ paliwowy, wtryskiwacze i przesmaruje. Stosuje się go co 12-15 tys. Lejesz na pełen bak.
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez czeslaw555 dnia Sro 20 Lis 2013, 20:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Jak można mówić o zasyfieniu układu paliwowego, w którym paliwo leci pod ciśnieniem do nawet 2000 bar ?
Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 19:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


kurcze może faktycznie nie ma syfu. Może tylko na wtryskiwaczach zbiera się syf ? Nie wiem, nie znam się. Wink
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez czeslaw555 dnia Pon 30 Wrz 2013, 19:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 19:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 17 Wrz 2013, 11:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


mskgs napisał:
Jak można mówić o zasyfieniu układu paliwowego, w którym paliwo leci pod ciśnieniem do nawet 2000 bar ?
niestety można.Gdyby było taki idealnie jak piszesz to nasze diesle nigdy by nie kopciły. Czy słyszałeś kiedyś o mikroorganizmach w paliwach ? Sądząc po twoim poście sądzę że nie. Do poczytania http://www.petrolnet.pl/Czy-wiesz,-co-zyje-w-paliwie-,wiadomosc,24,maj,2013.aspx
a dodatkowo jeszcze "psoci" w naszych autach sadza. Cząstki sadzy wytwarzają się w wyniku niepełnego spalania powodują powstawania osadów w komorze spalania, na denkach tłoków pierścieniach tłokowych i w rowkach pierścieni tłokowych. Co do wtryskiwaczy CR każdy z nich jest sterowany i musi otwierać się w określonym czasie (to tak w wielkim skrócie)aby była wtryskiwana właściwa ilość paliwa. Gdy równowaga zostanie zakłócona często wymienia się wtryskiwacze. Jeżeli jednak zakłócenie pracy iglicy wtryskiwacza jest z powodu zanieczyszczenia, to zwiększony opór podczas otwierania i zamykania powoduje, że układ elektroniczny nie podaje właściwej ilości ON. W takim przypadku korekcje będą nieprawidłowe. Po wyczyszczeniu dobrymi środkami korekcja wracają do prawidłowych ustawień. To wszystko można sprawdzić odpowiednim programem. Uszkodzenia mogą też być wskutek braku smarowania dyszy wtryskiwacza. Oznacza to że smarowania wymagana jest minimalna ilość oleju.ON tego nie zapewnia . Itd. itd.
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez czeslaw555 dnia Sob 02 Lis 2013, 09:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 22 Wrz 2013, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


czeslaw555 napisał:
mskgs napisał:
Jak można mówić o zasyfieniu układu paliwowego, w którym paliwo leci pod ciśnieniem do nawet 2000 bar ?
niestety można.Gdyby było taki idealnie jak piszesz to nasze diesle nigdy by nie kopciły. Czy słyszałeś kiedyś o mikroorganizmach w paliwach ? Sądząc po twoim poście sądzę że nie. Do poczytania http://www.petrolnet.pl/Czy-wiesz,-co-zyje-w-paliwie-,wiadomosc,24,maj,2013.aspx
a dodatkowo jeszcze "psoci" w naszych autach sadza. Cząstki sadzy wytwarzają się w wyniku niepełnego spalania powodują powstawania osadów w komorze spalania, na denkach tłoków pierścieniach tłokowych i w rowkach pierścieni tłokowych. Co do wtryskiwaczy CR każdy z nich jest sterowany i musi otwierać się w określonym czasie (to tak w wielkim skrócie)aby była wtryskiwana właściwa ilość paliwa. Gdy równowaga zostanie zakłócona często wymienia się wtryskiwacze. Jeżeli jednak zakłócenie pracy iglicy wtryskiwacza jest z powodu zanieczyszczenia, to zwiększony opór podczas otwierania i zamykania powoduje, że układ elektroniczny nie podaje właściwej ilości ON. W takim przypadku korekcje będą nieprawidłowe. Po wyczyszczeniu dobrymi środkami korekcja wracają do prawidłowych ustawień. To wszystko można sprawdzić odpowiednim programem. Uszkodzenia mogą też być wskutek braku smarowania dyszy wtryskiwacza. Oznacza to że smarowania wymagana jest minimalna ilość oleju.ON tego nie zapewnia . Itd. itd.
Są też środki do PDF http://www.forte-nwe.pl/produkty/forte-dpf-cleaner-and-regenerator.
Osady w silniku http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=65273
więcej na moim blogu


To najpierw piszesz, że się nie znasz, a teraz tak Wink Smarowanie a czyszczenie to dwie oddzielne sprawy. Smarowanie - tutaj jak najbardziej się zgodzę, można zapewnić lepsze. Ale czyszczenie to wg mnie po prostu wiara w to, że jednak nie trzeba będzie opróżnić portfela... Ja tego nie "kupuję", bo uważam, że o nagarze na wtryskiwaczach, przynajmniej w miejscu gdzie idzie paliwo pod bardzo wysokim ciśnieniem, nie ma mowy. Ostatnio też miałem "czyszczone" wtryskiwacze przy okazji regeneracji pompy WC i zgadnij jaki efekt ? A no jak obroty sobie wcześniej lubiły poskakać, tak dalej to lubią.
Druga sprawa, że układ Delphi montowany w nowych C5 2.0 HDi to jest porażka. W porównaniu do Boscha / Siemensa jest naprawdę bardzo czuły na jakość paliwa, a mechanicy się nie bawią tylko od razu wymieniają wszystko po kolei. I wiem bo przy ostatniej naprawie się nasłuchałem trochę Wink W imię lepszej kultury pracy silnika (którą po jakimś czasie i tak szlag trafia) zyskujemy układ, którego diagnoza to jest po prostu masakra.

Pzdr
Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 22 Wrz 2013, 20:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


podepnij Lexię przed i po zastosowaniu. Możesz nie "kupować" tego , choć jak piszesz miałeś już naprawę wtryskiwaczy, je jeżdżę jeszcze na "dziewiczych" . Na siłę nikogo się nie przekona i nie mam takiego zamiaru.
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez czeslaw555 dnia Czw 04 Gru 2014, 17:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 22 Wrz 2013, 21:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


czeslaw555 napisał:
podepnij Lexię przed i po zastosowaniu. Możesz nie "kupować" tego , choć jak piszesz miałeś już naprawę wtryskiwaczy, je jeżdżę jeszcze na "dziewiczych" i mam przebieg 226 tys km. Na siłę nikogo się nie przekona i nie mam takiego zamiaru.


Ale co zobaczę po podpięciu ? "Wtryskiwacz czysty" ? Very Happy W celu diagnozy często podpinałem i nic tam dziwnego nie widziałem. Mechanicy też nie. Chyba że masz na myśli korekcję wtryskiwaczy - dopóki korekcja po zsumowaniu wychodzi w okolicach 0 bądź 100%, to nie ma co sobie głowy tym zawracać, tym bardziej jeżeli samochód nie kopci/nie traci mocy.

A naprawa wtryskiwaczy to nie była, co profilaktyczne czyszczenie, bo oczywiście nie do końca było wiadomo co było przyczyną szarpania silnika. Pompa WC była uszkodzona, a wtryskiwacze uznane za "zasyfione" i stwierdzone do regeneracji, mimo że ŻADNYCH uszkodzeń mechanicznych tam nie było...
Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 06:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Widzisz profilaktyka stosowania obojętnie jakich środków przy obecnych paliwach, nie zaszkodzi. Oczywiście uszkodzonych żaden specyfik nie naprawi ale ich awarię można odsunąć w czasie.Pisałeś wcześniej że wtryskiwacze ze względu na wysokie ciśnienie nie mogą być zasyfione, teraz piszesz że były
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 26 Wrz 2013, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Mechanik stwierdził, że były "zasyfione" (ja ich nie widziałem), ale uszkodzeń mechanicznych nie było. Każdy niech robi co uważa za słuszne Wink Ja po doświadczeniach już w teorię "paprocha" nie wierzę, chyba że samochód faktycznie losowo wariuje.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 26 Wrz 2013, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Zgadzam się każdy sam podejmuje decyzje co zrobić w swoim aucie .
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez czeslaw555 dnia Sob 09 Lis 2013, 14:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 26 Wrz 2013, 22:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Link do oryginalnej wypowiedzi ?
Całe działanie pozostawię bez komentarza. Laughing
Powrót do góry
czeslaw555

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): GKA
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI 2009r. Hydroaktiv.
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 26 Wrz 2013, 22:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


mskgs napisał:
Link do oryginalnej wypowiedzi ?
Całe działanie pozostawię bez komentarza. Laughing
a do jakiej ma być wypowiedzi ? poszukaj a znajdziesz. forum Mazdy jest jedno a tytuł wątku " Środek Forte do czyszczenia wtryskiwaczy".
Nie komentuj bo jak nie stosowałeś to nie możesz tego oceniać jedynie powiedzieć że nie zastosuję i tyle w temacie.
_________________
Pomoc w ocenie, sprawdzeniu aut przed zakupem Pozdrawiam.
Powrót do góry
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 08:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Forte. Środki do czyszczenia układu paliwowego,olejowego.


Wczoraj zatankowałem do pełna i zalałem Forte, zobaczymy za jakiś czas czy będzie jakiś efekt.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS5

44 999

2015r.

261 000 km

pomorskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

15 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC5

30 500

2010r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System