Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Kontrolka od temperatury płynu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zajaczek87

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: c3 1.4 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Paź 2013, 10:02
Temat postu:

Kontrolka od temperatury płynu


Witam,

Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu ok 2 miesięcy zapala mi się ta kontrolka(Wszystko ładnie widać na filmie z youtube)
http://www.youtube.com/watch?v=1CiYL6e4RUA&feature=youtu.be
świeci się kilka sekund wyda jakiś pisk znika i wraca w różnych odstępach czasowych.

Za pierwszy razem gdy się zapaliła pomyślałem że trzeba dolać płynu nie robiłem tego przez dwa lata(ale systematycznie poziom płynu był sprawdzany) Płynu było na minimum więc dolałem do max. Mijają dwa dni i znowu to samo, więc znowu sprawdzam płyn jest max, silnik się nagrzewa do środkowej belki i tak się utrzymuje, chłodnica gorąca nie wiem czy cała bo nie da się tam wcisnąć ręki przewody też ciepłe i można wyczuć że jest płyn w środku.

Więc oddałem auto do mechanika on stwierdził, że układ był zapowietrzony, po wpięciu do kompa temperatura rośnie do 90 stopni później odpalają się wiatraki, skasował 100zł i było ok przez dwa dni.

Z moich obserwacji wygląda to tak:

Odpalam auto i mogę zrobić 100KM i nie mam tego błędu co innego gdy przejadę ok 10 minut zgaszę silnik i odpalę od razu wywala kontrolka i pisk w aucie, nie ma zasady czy silnik jest ciepły czy nie. Trochę to denerwuje i zaczyna mnie martwić. Czasami przez dwa dni jest ok a na trzeci dzień pisk co 3 minuty.

Teraz pytanie:

Co może oznaczać ta kontrolka, i jaki czujnik za nią odpowiada, może to ten przy zbiorniczku z płynem http://allegro.pl/c4-czujnik-poziomu-plynu-citroen-c3-i3577577363.html

da się sprawdzić domowymi sposobami czy pompa działa? auto ma 140tys jak miał 108tys robiłem cały rozrząd.
Powrót do góry
Zajaczek87

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: c3 1.4 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Paź 2013, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Kontrolka od temperatury płynu


Witam,

Myślałem, że dostane jakąś odpowiedź ale widzę że to forum to porażka.


Problem został rozwiązany uszkodzony czujnik który znajduje się w zbiorniku płynu chłodzącego. Wujek google i zrobiłem to sam, widać nasi mechanicy ograniczają się w tej chwili do podłączenia samochodu do komputera i przeczytania błędów jakie im się wyświetlają już sami nie potrafią myśleć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System