Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malybos

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 GP 1,8i 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2014, 10:43
Temat postu:

Wyświetlanie temperatury silnika.


To jednak nikt nie wie jak zrobić temperaturę w RT3 ??
Powrót do góry
integro

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 14:55
Temat postu:

Re: Wyświetlanie temperatury silnika.


Wracam do starego tematu ale może jeszcze przyda się on innym użytkownikom próbującym zgłębić ten sam temat. Stanąłem przed podobnym problemem w swoim Grandzie. I z różnych forów wywiodłem następujące wnioski:
1.rodzaj zainstalowanego fabrycznie radia - chodzi o zewnętrzną strukturę, to jak ono wygląda - nie musi być jednoznaczne z znajdującym się na nim oprogramowaniu. Tutaj możecie zobaczyć jak to wygląda (proszę nie posądzać mnie, że reklamuję tą firmę, po prosto znalazłem gdy próbowałem rozwiązać mój problem: http://www.nawigacjakrakow.pl/polskie-menu/citroen.html Konkluzja jest taka, że aby nie mieć żadnych problemów trzeba mieć pewność jakie jest zainstalowane na nim oprogramowanie a typ radia to rzecz wtórna. A jakie może być to oprogramowanie? Możemy spotkać się np. z oprogramowaniem nr 5.xx, 6.xx, 7.xx, 8.xx. Gdy już będziemy wiedzieli jakie jest to oprogramowanie możemy poszukać aktualizacji do naszego radia lub jej nie znajdziemy bo jej nie ma.
2.typ zainstalowanego radia jest powiązany z zainstalowanym oprogramowaniem. Radio RT3 może mieć oprogramowanie 5.xx lub 6.xx. I tylko te dwa oprogramowania na tym typie radia występowały. Jeżeli masz oprogramowanie 5.xx to możesz zainstalować aktualizację do 6.xx. Jeżeli masz 6.xx to nie szukaj bo nie znajdziesz aktualizacji. Wersja 6.xx przy radiu RT3 to była max. wersja oprogramowania. Radio RT4 miało oprogramowanie wersji 7.xx i możesz zaktualizować do wersji 8.xx. Ja osobiście posługiwałem się programem jaki znalazłem na tej stronie: http://szymaniuk.blogspot.com/2012/01/spolszczenie-nawigacji-radia-rt3-soft.html (uwaga co do reklamowania taka sama jak wyżej). Korzystałem z oprogramowania z tej strony, zadziałało wszystko za pierwszym razem.
3.często można spotkać pytania czy jest możliwe wyświetlanie dodatkowych parametrów typu ciśnienie w kołach, temp. silnika. Odpowiedź jest twierdząca TAK ale tylko dla wersji oprogramowania od 7.xx. Ci którzy mają tak jak ja oprogramowanie 6.xx mogą zapomnieć o tych dodatkach.
4.jak zrobić wyświetlanie powyższych dodatkowych parametrów. Tylko przy pomocy programu Mirascript - szukajcie programu na chomiku, jak dokonać zmiany na youtube, instrukcja pisana także na chomiku po wpisaniu hasła Instrukca Mirascript.
I to by był na tyle w tym temacie.
Mam nadzieję, że pomogłem jednym a drugich wyprowadziłem z błędu.
Powrót do góry
calus79

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limavady NI
Posiadane auto: c4 grand picasso 2.0 HDI automat
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


A co z radiem RNEG? Tez mozna ustawic ta opcje? Moze za pomoca lexii sie da?
Powrót do góry
skype status
asdjamaica

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: scenic 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 14:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Kłaniam się. Jak kolega wyżej mam pytanie o wyświetlanie temperatury silnika w RNEG z kolorową navi.
Może jednak ktoś chciałby się podzielić swoją wiedzą Question Dodam, że mam wersję oprogramowania 5xx.
Powrót do góry
Ertede

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 08:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


asdjamaica napisał:
Kłaniam się. Jak kolega wyżej mam pytanie o wyświetlanie temperatury silnika w RNEG z kolorową navi.
Może jednak ktoś chciałby się podzielić swoją wiedzą Question Dodam, że mam wersję oprogramowania 5xx.


Też jestem zainteresowany
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 08:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Ja w kwestii tego, co napisał kolega integro. Nie chcę obrażać, ale kolega nie bardzo ma pojęcie, o tym co pisze.

Po pierwsze, nie wolno wgrywać na radio z softem 5.xx softu 6.xx, bo może się to skończyć uszkodzeniem sprzętu! Jeżeli mamy np. wersję 5.52, to wgrywamy 5.53. Jeśli 6.6D lub 6.62 - 6.63 (nie do końca prawdą jest, że 6.xx to maksymalna wersja - szóstek było trzy i dopiero ostatnia z przeze mnie wymienionych jest najwyższa). Tyle, nie inaczej.

Po drugie, to w C4 Picasso soft 5.xx w ogóle nie występował, więc w sumie wzmianka o nim jest zupełnie niepotrzebna...

Co do RNEG - próbowaliście użyć Lexii?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
damian_zablocki

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szadek
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 13:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Też jestem zainteresowany
Powrót do góry
skype status
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


W RNEGu niestety nie da się aktywować wyświetlania temperatury silnika Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Wolter85

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lut 2018, 11:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Witam, mam C4 Picasso 2007, radio RT4 v8.20 z nawigacją, kolorowy wyświetlacz. Ustawiłem sobie za pomocą mirascript temperaturę silnika tak jak na filmiku z YouTuba. Strona się wyświetla ale wskaźniki od temperatury nic nie pokazują. Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam
Powrót do góry
Wolter85

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lut 2018, 13:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Witam, już sobie poradziłem, okazało się że miałem za mało rozgrzany silnik, wykres zaczyna pokazywać powyżej 70*C.
Powrót do góry
Rademenez_

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C4G Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Maj 2018, 11:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wyświetlanie temperatury silnika.


Witam. I ja zapytam o temperatury. Samochód to C4G Picasso z 2009r. Ekran OBD w RT5 pokazuje temperaturę silnika i ikonki opon. Nie pokazuje jednak temperatury oleju. Sprawdziłem czujnik poziomu oleju. Wymieniałem na inny. Niestety dochodzą do niego tylko dwa przewody. Diagbox pokazuje procentowy poziom oleju , natomiast w zakładce temperatura oleju jest 225 stopni. Domyślam się , że brak podłączenia trzeciego pinu w czujniku poziomu oleju do BSI powoduje brak wskazań. Szukałem schematu, gdzie ewentualnie podłączyć tą temp w BSI , jednak nie udało mi się takiego schematu odnaleźć . Jeśli ktoś posiada taką wiedzę , lub schemat poproszę o pomoc.
_________________
C4G Picasso 2009
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System