Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arapaho

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI MCP 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Sie 2013, 20:34
Temat postu:

Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Witam kolegów - to mój pierwszy wpis na forum, więc proszę o wyrozumiałość Smile

Dzisiaj usłyszałem dziwny, syczący dźwięk dochodzący z okolic pedała hamulca. Dźwięk ustaje, gdy hamulec jest wciśnięty. Szukałem informacji na ten temat i znalazłem info, że może to być servo. Nie za bardzo wiem, jak ono wygląda, ale zlokalizowałem źródło syczenia. Dokładnie za pedałem hamulca - widać to na zdjęciu poniżej.


Czy możecie mi powiedzieć jak nazywa się ta część? Jak dołożę rękę to czuć , bardzo delikatnie ruch powietrza. Na spodzie tej szarej części była kropla oleju. Po wytarciu i przejechaniu kilku km, olej się nie pojawił.






Z góry dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie, czy można z tym jeździć na krótkich odcinkach, zanim dojdzie do naprawy?

pozdrawiam!
_________________
www.dawidprzespolewski.pl
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 22 Sie 2013, 22:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


serwo hamulca padło, mozna chwilowo jezdzic
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
ELEKTROO

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: C4 Picasso MCP Exclusive 1,6 HDI rok. 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Sie 2013, 22:45
Temat postu:

Re: Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Serwo padło,wymieniłem u siebie w poprzednim tygodniu.Nowe kosztuje w serwisie ok.700 + robocizna ok. 300, ja kupiłem używane na allegro wymieniłem i jest ciszaaaaa. Można to wymienić bez demontażu pompy haml.
Ten olej to tylko smarowanie tego elementu,u mnie też tak było pompa była szczelna. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda ,obejrzyj zdjęcia na allegro .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
arapaho

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI MCP 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Sie 2013, 23:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Dzięki za szybką odpowiedź. Jak dobrze rozumiem to chodzi o coś takiego?

http://allegro.pl/serwo-pompa-hamulcowa-citroen-c4-picasso-2-0-hdi-i3455951489.html

Czy można kupić tylko tę końcówkę, którą zaznaczyłem na zdjęciu? Czy trzeba całość? Smile

EDIT: Aha, i czy jest jakaś różnica między manualem a MCP? Bo ostatnio się naciąłem na sprzęgle.. Z góry dzięki!
_________________
www.dawidprzespolewski.pl
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 08:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


całośc trzeba wymienić
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 08:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ELEKTROO

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: C4 Picasso MCP Exclusive 1,6 HDI rok. 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 10:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


To jest dokładnie takie serwo , różnicy pomiędzy manual a MCP niema .
Jest tylko różnica pomiędzy Diesel a benz.( chodzi o przetłoczenie na obudowie tj. bańce patząc od strony pompy haml. w prawym dolnym rogu w benz niema tego przetłoczenia ) Jak będziesz kupował na allegro to pytaj sprzedawcę czy ma taki sam typ jak twoja wersja auta. Przy jakim przebiegu padło to serwo , u mnie przy 105 kkm
Powrót do góry
arapaho

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI MCP 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 15:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


W serwisie dowiedziałem się, że moje serwo ma numer katalogowy 4535HP. Podobno sa jeszcze stosowane (niestety nie zamiennie) z końcówką W6 czy W7. Na allegro oczywiście nikt nie ma VINu, więc chyba nie obejdzie się bez wymontowania mojego i spisania numeru części - tylko tym dysponują sprzedawcy na allegro.

Chyba, że ktoś pamięta numer swojego serwo i poda 8 ostatnich cyfr VIN, to może uda się zamówić od razu i uniknąć przestoju auta.
_________________
www.dawidprzespolewski.pl
Powrót do góry
arapaho

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI MCP 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 15:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Zapomniałem dodać, że autko ma 150k przebiegu. Ile kosztuje wymiana w zwykłym warsztacie?
_________________
www.dawidprzespolewski.pl
Powrót do góry
ELEKTROO

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: C4 Picasso MCP Exclusive 1,6 HDI rok. 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Ja też próbowałem na początku szukać po numerach seryjnych części
sprzedawcy nie potrafili mi pomóc .Bardzo ciężko trafić na taki sam rocznik i typ jaki masz , kupowałem trochę na ryzyko ale się udało . Żeby sprawdzić numer serwa trzeba tylko wyjąć akumulator i jego obudowę " tak jest w 1,6 hdi" i widać naklejkę z numerem . Sprzedający rozróżniali tylko diesel czy benz. I tak kupuj, cena za wymianę jest indywidualna w każdym warsztacie
ja wymieniłem sam ( czas ok. 3 godz. na spokojnie ).
Powrót do góry
arapaho

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI MCP 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 31 Sie 2013, 22:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Kupiłem używkę, wymieniłem i dalej jest to samo. Wygląda na to, że używka niesprawna lub uszkodzona podczas przesyłki.

To pierwotne serwo, mechanik przetestował jeszcze podłączając je do jakiegoś urządzenia, które produkuje ciśnienie i przy 1 atmosferze od razu zaczęło syczeć.

Także wygląda na to, że oba są uszkodzone. Chyba, że coś innego powoduje, że oba nie działają. Za wysokie ciśnienie w układzie? Niby pedał zachowuje się normalnie i wciąga się sam.

Czy coś jeszcze może powodować takie zachowanie serwa?
_________________
www.dawidprzespolewski.pl
Powrót do góry
ELEKTROO

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: C4 Picasso MCP Exclusive 1,6 HDI rok. 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Wrz 2013, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Ten typ tak ma ... orientowałem się w serwisie, ta przypadłość zdarza się dość często. Używkę reklamuj, mnie udało się kupić za pierwszym razem dobrą.Nie szukaj innej przyczyny , to wina serwa (taki element wadliwy)
Powrót do góry
Dr.pi

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Łowicz/Łódź
Posiadane auto: DS5 2.0hdi 2013r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 09:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Mam to samo jak długo można z tym jeździć?
Są jakieś symptomy świadczące konieczności natychmiastowej wymiany?

Na stronie ATE są dwa modele urządzenia wspomagającego hamowanie : "http://outcat-cs.tecdoc.net/ows/pl/22396E07639CFDCB0D7211511238BB91.ows_cs6.srv;jsessionid=22396E07639CFDCB0D7211511238BB91.ows_cs6?view=VIndexFramesetJsp"

Może ktoś wie które będzie pasowało?
Powrót do góry
lysy2305

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 HDI 138, 2008 R Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 13:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Mam pytanko?Jak długo można jeżdzić z syczącym serwem?Jestem nowym właścicielem C4 Grand picasso i jeszcze nie spotkałem się z czymś takim?
Powrót do góry
fornal123

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: C4 Picasso 2.0 hdi, mcp, 2008, exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 02:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


Witam wszystkich forumowiczów... Mam pytanie do autora tematu... Jak ostatecznie zakończyła się "walka" z twardym hamulcem? Mam identyczny problem w moim aucie z tym wyjątkiem, że u mnie powietrze ucieka przy wciśniętej dźwigni hamulca. Mam wątpliwości czy problem rzeczywiście dotyczy serwa (przebieg 70 000 km) czy może jest to kwestia przewodu podciśnienia bądź jakiegoś zaworka?
Podczas jazdy oraz na postoju wspomaganie hamulca działa jedynie przez 1-2 sekund, następnie hamulec robi się twardy - tak przy każdorazowym wciśnięciu.
Bardzo proszę o informację, aby zidentyfikować przyczynę tej awarii. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Powrót do góry
mlody82

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: citroen c4 picasso 2.0hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Cze 2014, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z hamulcem - syczenie, które znika jak hamuję


A ja znalazłem serwo z 2012r tylko że jest inny numer części. Z wyglądu jest takie samo jak moje z 2008r, i moje pytanie do was. Czy ta część będzie pasowała do mojego auta?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System