Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 MKIII problem z nawiewem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
c5hdi

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Wrz 2013, 09:03
Temat postu:

C5 MKIII problem z nawiewem


Forumowicze proszę o pomoc. Mam problem z nawiewem w aucie C5 MKIII. Wczoraj nagle po zatrzymaniu i uruchomieniu ponownym auta (wysiadłem dosłownie na parę minut) wentylator nawiewu wydaje dziwne dźwięki - trochę jak w kole fortuny - jakby coś o łopatki zahaczało i powodowało takie pykanie z natężeniem w zależności od natężenia nawiewu. Może coś tam wpadło i o łopatkę stuka albo coś się nagle stało z wentylatorem. Pytanie generalne jak zajrzeć do układu albo w jaki sposób dostać się do miejsca gdzie jest wentylator? Czy trzeba coś z konsoli rozbierać czy da się dostać jakoś od strony filtra kabinowego? Co mogło się stać?

Bedę wdzięczny za pomoc
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Sro 04 Wrz 2013, 16:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 MKIII problem z nawiewem


Mi cos takiego pojawilo sie na jesieni w tamtym roku zaraz po wymianie filtra kabinowego. Mialem takie charakterystyczne "terkotanie" onasilajace sie w zaleznosci od szybkosci nawiewu. Probowalem zlokalizowac co tez sie stalo z tym wiatrakiem ale zeby sie dostac do niego trzeba zdejmowac cala deske rozdzielcza a tego nie chcialem przerabiac . Wyjmowalem filtr kabinowy i reka probowalem cos tam po omacku wymacac ale tez na prozno.Ze wzgledu na to ze bardzo mnie denerwowal ten "terkot" ustawialem recznie nawiew na poltorej listka i wtedy prawie nie bylo tego slychac. I tak mialem ten "terkot" do zeszlego wtorku. W tamtym tygodniu wymienialem sobie filtr kabinowy i po wyjeciu starego gdy odkurzalem sobie ten syf co wylecial podczas wyjmowania filtra wetknalem plaska koncowke odkurzacza do otworu od filtra i zaciagnelm kilka lisci ze srodka. Po zamontowaniu nowego filtra nastala bloga "cisza" . "terkot'' zniknal juz go wogole nie slychac.
Zauwazylem tez ze z jednej strony od starego filtra byla odklejona ta tektorka wzmacniajaca brzegi filtra. Nie wiem co jest powodem ze nastala cisza czy nowy filtr czy tez odkurzenie w otworze filtra ale grunt ze juz nie ma "terkotania"
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
c5hdi

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 05 Wrz 2013, 08:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 MKIII problem z nawiewem


Dzieki za podpowiedź. Wczoraj też zajrzałem do filtra i strasznie tam dużo liści oraz wszelakiego syfu. Ale po włożeniu spowrotem jest już lepiej i sądzę, że to mogą być właśnie suche liście albo ten filtr stary w którym coś latało zgodnie z natężeniem nawiewu, więc sądzę, ze problem rozwiązany. Dziś bedzie nowy filtr i mam nadzieję, ze problem nie powróci.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System