Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Citroen c3 ANTIPOLLUTION FAULT ciężki przypadek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystian12

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Citroen c3 1.4 hdi 50kw 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 22:52
Temat postu:

Citroen c3 ANTIPOLLUTION FAULT ciężki przypadek


Witam wiem że ten problem był już poruszany kilka razy na tym forum jednak nie znalazłem takiego przypadku jak mój więc chciałbym się wam poradzić, może ktoś z was miał podobny problem a u mnie mechanicy "rozkładają ręce". Samochód kupiłem w czerwcu zeszłego roku a mój problem z komunikatem ANTIPOLLUTION FAULT "co według producenta oznacz układ oczyszczania spalin" i zapalającą się kontrolką silnika zaczął się w październiku. Pierwsze dwa razy kontrolka sama zgasła, natomiast trzecie zapalenie się kontrolki było inne, ponieważ samochód po pierwszym zgaszeniu zapalił za trzecim razem, gdy dojechałem do domu następnego dnia rano samochód nie chciał już odpalić. Kręcił rozrusznikiem ale nie było zapłonu. Po zaciągnięciu samochodu do mechanika i podłączeniu pod komputer aktywne były dwa błędy P1641 i P1197 z wyjaśnieniem uszkodzenie sterowania wtryskiwacza. Po skasowaniu błędów samochód odpalił bez problemu i na tym się skończyło. Kolejne razy były takie same tylko, że czasami odpalał z aktywnym błędem a czasem nie. Natomiast teraz, gdy błąd jest aktywny samochód czasami traci moc ale za chwile znowu ja odzyskuje. Mechanicy już sprawdzili wszystkie przewody i wtyczki, wymienili komputer, wyregulowali wtryskiwacze oraz sprawdzili działanie samochodu i wszystkich jego parametrów komputerowo, ale wszystko mieści się w normie. Błąd ciągle się pojawia i nie ma na niego żadnej reguły zapala się wtedy kiedy ma ochotę a ja nie wiem co już robić. Dlatego szukam pomocy u was bo może ktoś się już z takim czymś spotkał, bo jak na razie jest to samochód tylko na bliskie trasy, ponieważ jak aktywuje się błąd i nie będzie chciał odpalić to bez komputera się nie obędzie. Więc proszę was o pomoc bo naprawdę nie wiem co robić. Jest to citroen c3 1.4 hdi diesel exclusive automat a dokładnie skrzynia sensodrive 2006 r. Przebieg na liczniku wynosi 36 tys. km ale tego nie jestem pewien i podobno był po wypadku. Oczywiście wszystkie filtry także zostały wymienione.

Ostatnio zmieniony przez krystian12 dnia Czw 01 Sie 2013, 10:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Czw 01 Sie 2013, 09:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Citroen c3 ANTIPOLLUTION FAULT ciężki przypadek


Popraw treść z/g z pkt.15. Słowotok zniechęca do przeczytania wątku do końca .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
krystian12

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Citroen c3 1.4 hdi 50kw 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sie 2013, 22:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Citroen c3 ANTIPOLLUTION FAULT ciężki przypadek


I nikt nie pomoże?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC5

30 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

28 000

2009r.

259 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System