Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trasek

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Citroen C4 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lip 2013, 10:14
Temat postu:

Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Witam. Przejechane od ostatniej wymiany około 13 000 km. Czy wymiana oleju w tych autach jest co 15 000 czy co 30 000 km?
Czy to możliwe że ubyło mi po 13000 km 3/4 oleju ? (Silnik 2.0 HDI skrzynia automatyczna). Możliwe jest na pewno, ale jakim cudem, wyciek czy samochodu z automatem tyle spalają oleju ?

Olej wlany to 0W40
Powrót do góry
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Sob 27 Lip 2013, 19:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Może poczytaj instrukcję obsługi, tam jest zapisane co ile wymienia się olej.
Możliwe jest że oleju ubyło, ale nie aż tyle, na pewno wyciek.
_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
atlovee

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Citroen C4 VST 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lip 2013, 23:35
Temat postu:

instrukcja


Cztralem kiedy w instrukcji, ze wymiana zalecana przy tym oleju to od 25k do 30k jesli jest to olej rekomendowany przez citroena. Ubytek oleju pomiedzy wymianami do 1.6 l max. Ilosc oleju 4l

Info dot. 1.6 HDI
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 28 Lip 2013, 18:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Witam Twisted Evil kolego nie patrz się na instrukcję mogę Ci powiedzieć , że olej do Diesla to 5W30 czyli pełny syntetyk . Zresztą na tym forum i wielu innych każdy Ci doradzi 5w30 nisko-popiołowy - półsyntetyk 0w40 raczej do Diesli nie jest zbyt mocna dedykowany przez fachowców z tego i innego forum .
Wymiana powiadasz ?? Ja wymieniam raz w roku lub co 15.000 km a , że robię rocznie 20.000 km to wymieniam raz w roku - nie czekam na kilometry silnik to delikatna bestia i lepiej , żeby był w dobrej kondycji i nie ma co oszczędzać na oleju i częstotliwością wymiany .
Chcesz mieć sprawny silnik - wymieniaj raz w roku no chyba , że w roku robisz 7.000 km to wtedy czekaj do 15.000 km .
I teraz - jeżeli mówimy o 2.0 litra Dieslu czyli HDi w/g mojej instrukcji ( C5/C8 Z 2004 roku ) jest napisane cytat ,,1,0 na 1 000 km dla silnika DIESEL . NIE INTERWENIOWAĆ , JEŻELI ZUŻCIE NIE PRZEKRACZA TYCH WARTOŚCI
oczywiście na silniku dotartym Twisted Evil to tyle mam nadzieje , że pomogłem Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 15:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Panowie,podepne się pod temat.
A jaki olej byście proponowali ?
Shel Hellix czy MOTUL 8100 X-CESS ?
A i jeszcze pytanie gdyż przed zimą planuej wymienić jeszcze świece i filtr paliwa.
Jakie świece najlepiej zakupic ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 15:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 17:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


diablo2 napisał:
Witam Twisted Evil kolego nie patrz się na instrukcję mogę Ci powiedzieć , że olej do Diesla to 5W30 czyli pełny syntetyk . Zresztą na tym forum i wielu innych każdy Ci doradzi 5w30 nisko-popiołowy - półsyntetyk 0w40 raczej do Diesli nie jest zbyt mocna dedykowany przez fachowców z tego i innego forum .
Wymiana powiadasz ?? Ja wymieniam raz w roku lub co 15.000 km a , że robię rocznie 20.000 km to wymieniam raz w roku - nie czekam na kilometry silnik to delikatna bestia i lepiej , żeby był w dobrej kondycji i nie ma co oszczędzać na oleju i częstotliwością wymiany .
Chcesz mieć sprawny silnik - wymieniaj raz w roku no chyba , że w roku robisz 7.000 km to wtedy czekaj do 15.000 km .
I teraz - jeżeli mówimy o 2.0 litra Dieslu czyli HDi w/g mojej instrukcji ( C5/C8 Z 2004 roku ) jest napisane cytat ,,1,0 na 1 000 km dla silnika DIESEL . NIE INTERWENIOWAĆ , JEŻELI ZUŻCIE NIE PRZEKRACZA TYCH WARTOŚCI
oczywiście na silniku dotartym Twisted Evil to tyle mam nadzieje , że pomogłem Twisted Evil

UUUU UUUUU U ale kolega namieszał
pamiętajcie, że olej to nie kobieta ani nie wino i z wiekiem wcale nie są lepsze Smile
jak ktoś robi mało kilkometrów to olej wymieniać raz w roku a jak więcej to tak jak należy. Ajak należy?? to zależy od oleju oraz od silnika, nie wiem jak zachowują się silniki o których mowa ale wiem że są silniki które klękają jesli stosujemy się do instrukcji (silnikie renault 1.5, 1.9)
jeśli olej syntetyczny to nie ma znaczenia czy 0 czy 5 ma natomiast znaczenie posiadany filtr cząstek stałych, do takich silników jak wyżej zostało napisane są oleje dedykowane i tego należy się trzymać bo inaczej szybko zapchamy filtr.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 18:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Świece tylko i wyłącznie firmy NGK, komplet (4 sztuki) to koszt ok. 60zł. Ja olej w Dieslu wymieniam co 10tys km na 5W30, w benzynie robię to co 15tys km. Nie zalecam wymiany oleju co 30tys km w dieslach, ale nie trzeba tego robić z taką częstotliwością jak ja, po prostu życie nauczyło mnie tego, że nie ma co oszczędzać na eksploatacji, bo później koszta są kilka razy większe. Kiedyś miałem A6 C5 2.5 V6 TDI 150KM, oszczędzałem na oleju, wymieniałem co 30tys km i musiałem robić generalke silnika, bo te silniki były wadliwe, po generalce zrobiłem tym autem jeszcze z 350tys km z częstotliwością wymiany oleju i filtra co 10tys km i żadncyh problemów nie miałem.
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Ok a dobre sa te swiece? I pytanie jaki olej? Motul czy shell i jaki najlepiej.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 20:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


każdy olej musi spełniać pewne normy, więc co byś nie nalał (markowego) bedzie dobrze (z wyjątkiem marketowskich najtańszych, lub luzem z niepewnego źródła)
jak ktoś chce się bawić to może lać oleje ulepszane dedykowane już pod konkretnego klienta. chesz możesz nalać cstrola magnetica który ma formułe niby magnetyczna która polepsza smarność zimnego silnika bo niby nie spływa podczas postoju, sa też thermal control co to niby lepiej utrzymuja właściwą temperature i takie tam jeszcze inne oleje. ale ja co mówie olej to Smile
każdy producent nie wytknie nosa poza niezbedne minimum a jak wytknie to każe sobie słono płacić Sad.
najważniejsze abyś zmiany robił na czas nie nie przepalał niepotrzebnie oleju a bedzie ok.
te wszystkie sraty [cenzura] to by może i posłużyły ale jakbyś jeździł jednym autem od początku do końca to może wydłużył byś żywotność silnika ale jak juz kupiłeś używke to nie wiesz co masz. teraz tylko dbaj i rób wszystko na czas.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


I chyba Shella kupie i juz Wink
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 23 Wrz 2013, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Świece NGK są jedne z najlepszych na rynku, ja zawsze zakładam te świece, czy to do motocykla, czy do samochodu i nigdy nie miałem problemu. Oleje GM są dobrej jakości i są dość tanie, można je nabyć np w Inter Carsie.
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 24 Wrz 2013, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Wybór padł n a shell Hellix Ultra 5W40 ?
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 24 Wrz 2013, 22:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


A dlaczego W40? Myślisz, że gęstszy olej będzie lepszy?
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 00:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


lepszy jak sporo po miescie jeździ natomiast jak trasy to olej trochę na wyrost. tym bardziej że zima idzie. to że producent zaleca 30 to tylko dlatego aby zbliżyć użytkownika do normy spalania jaka sam podał a tak naprawde to są znikome ilości bo te oleje niby mają mniejsze opory podczas pracy co wpływa pozytywnie na lekkość pracy oraz zmniejszenie zużycia paliwa, pytanie tylko czy to jest mierzalne??
ja u siebie ma 5W50 i jakoś nie widzę różnicy. jak chce ktoś osczędności takich jak podaje producent oleju to niech puści 50 metrów wcześniej gaz przezd światałami i wyjdzie na to samo a nawet więcej Smile
albo niech opróżni bagażnik z niepotrzebnych rzeczy Smile ostatecznie pozostaje demontaż lusterek Wink
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana oleju [co ile km] oraz ubytki w oleju.


Powiem tak, mieszkam w Białymstoku co zimą mrozy potrafią przy byc przy gruncie nawet -25/35 wiec a ze parkuje samochod na podwórku to wole olej 5W40 Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System