Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roygbiv

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: xsara 1.4i
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 20 Lip 2013, 22:30
Temat postu:

Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?


Hej:) Zakupiłem Xsarę jako moje pierwsze autko, na którym zamierzam nauczyć się jeździć. Auto jest w ocenie poleconego przez znajomych mechanika (ale nie mechanika od cytryn) w stanie bdb. Ma ledwie 100 tys przebiegu i nie pochodzi od dziadka z Niemiec, a od dziadka z mojego miasta, który jeździł jeszcze na czarnych tablicach i kolekcjonował rachunki z ASO. Poza tym, auto sporo stało w garażu.

Moje pytanie brzmi - ile wytrzymywała wam słynna belka skrętna? Googlując natrafiłem na skrajne opinie. Nie mam doświadczenia w uzytkowaniu aut, ale wydaje mi się, że zawieszenie w moim działa bez zarzutu. Nie slyszę żadnych dźwięków (przynajmniej tak mi się wydaje) a koła nie chowają się pod nadkolami. Czy powinienem jednak już przy tym przebiegu profilaktycznie naprawić belkę, czy też czekać na pierwsze objawy akustyczne? Z przeglądu rachunków i książki wynika, że ASO nie robiło dziadkowi belki i jest ona od nowości.

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Nie 21 Lip 2013, 01:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?


Wszystko zależy od sposobu użytkowania, ale według mnie 100000 to już pora na naprawę. Jeśli okaże się, że większość części jest dobra to ciesz się, bo uchroniłeś się przed naprawą wszystkich elementów wraz z rurą. Mnie to kosztowało 2000, bo olałem skrzypienie - czy to nie połowa wartości auta? Wink
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 21 Lip 2013, 15:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?


Jeżeli masz nadmiar gotówki to powymieniaj, jeżeli auto nie daje żadnych oznak zużycia tego elementu to nie ruszaj, według mnie lepiej sprawdzić i mieć pewność co do hamulców, bo to bezpieczeństwo, dalej silnik (napisałeś w opisie że 1,4i zatem to dobra jednostka mało awaryjna do 100km/h dobrze idzie dalej to już gorzej) przejrzeć (świece sprawdzić, listwe czy nie zaśniedziałą, sondy lambda), zawieszenie przód (amory, sprężyny, łożyska w amorach), czy nie ma luzu na kołach (sprawdza się tak: podnosisz samochód podnośnikiem tak aby dane koło nie dotykało ziemi i ruszasz nim lewo prawo, góra dół, jeśli wyczujesz lekki luz to masz łożysko do wymiany w tym kole), poruszaj rurą wydechową czy o nic nie obija ect.
Sprawdzaj też jak się zachowuje płyn w zbiorniczku wyrównawczym od chłodnicy czy nie ubywa go, układ chłodzenia jest w tym aucie ciężki do odpowietrzenia.
Sprawdzaj też z początku płyn od wspomagania bo maglownica też przy 100000 lub się zregenerować Smile
A powracając do tej belki skrętnej to jak nie masz narazie objawów to nie ruszaj poobserwój auto przez miesiąc i da Ci znać czy jest do zrobienia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
roygbiv

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: xsara 1.4i
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2013, 10:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?


Dzieki za rady dla początkującego cytryniarza:) Jeżdzę spokojnie (pewnei jak poprzednik - dziadek), staram się omijać dziury więc może zawieszenie dlużej utrzyma się w dobrym stanie.

A skoro poruszyłeś temat rzeczy spod maski to przy okazji zastanawiam się nad uszczelką pod głowicą. Rozrząd był robiony po 82 tys, ale co do uszczelki nic mi nie wiadomo, a z tego co czytalem uszczelka kolo 100 tys powinno się wymienić. To też obowiązkowo czy lepiej obserwować poziom płynow i temperaturę? Mechanik oglądał silnik, chyba by coś zauważył?
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 24 Lip 2013, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?


Z uszczelką pod głowicą to jest tak, że jak jest w porządku to i będzie w porządku. Objawy są takie że będziesz mieć albo mleczko pod korkiem wlewu oleju, albo tłuste plamy w zbiorniczku wyrównawczym, albo białą chmurę za samochodem.
Pamiętaj o tym że takie rzeczy nie są tanie i robi się je tylko jak są konkretne ku temu objawy, mechanik nie wymieni Ci samej uszczelki ale będzie i planował głowice. Poza tym, uszczelka pod głowicą pada głównie z powodu przegrzania silnika więc lepiej wymieniać co 5 lat płyn chłodniczy i według mnie skup się bardziej na rzeczach eksploatacyjnych jak rozrząd, hamulce (tarcze, klocki, bębny), płyny (chłodniczy, wspomagania), filterki (powietrza, kabinowy), olej, filtr oleju. Jeśli ta co nadmieniłem jest w dobrym stanie ta jeździć i eksploatować Smile
Powodzenia i szerokości Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Lip 2013, 21:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 01 Lis 2013, 23:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Ile wytrzymuje zawieszenie xsary?


roygbiv napisał:

A skoro poruszyłeś temat rzeczy spod maski to przy okazji zastanawiam się nad uszczelką pod głowicą. Rozrząd był robiony po 82 tys, ale co do uszczelki nic mi nie wiadomo, a z tego co czytalem uszczelka kolo 100 tys powinno się wymienić. To też obowiązkowo czy lepiej obserwować poziom płynow i temperaturę? Mechanik oglądał silnik, chyba by coś zauważył?


Moja Xsara ma najechane ponad 160 tys. i zero problemów z uszczelką Smile Nic się nie przejmuj i jeździj spokojnie. Objawy uszczelki są charakterystyczne i na pewno szybko sam je odkryjesz! Smile

P.S. co do żywotności tylnej belki - ona się skończyła po ok. 140 tys...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System