Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oowan

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 10

Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam!
Właśnie się zarejestrowałem, więc na początek pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Podłączę się do tego wątku, bo mam podobny problem.

W czasie jazdy silnik w moim C3 HDI traci obroty. Nie gaśnie, ale tak jakbym zdjął nogę z gazu i hamował silnikiem. Trwa to od ułamka sekundy do kilku sekund. Zapala się kontrolka od autodiagnostyki silnika i sygnalizacja akustyczna daje 3 długie piski.
Częstotliwość różna i bardzo przypadkowa. Nie zauważyłem żadnych zależności.
W ASO, podpięli komputer. Komunikat mówił o błędzie wewnętrznym od mudułu pedału gazu. Gość z obsługi błąd skasował i zasugerował wymianę modułu gdyby się powtarzało. No i powtarza się.
Więc się zastanawiam, skąd pewność, że to wina tego akurat modułu?
Może być jakiś zły styk, albo coś, co z współpracuje z pedałem gazu?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 09 Paź 2008, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


kolego więc w serwisie dobrze ci powiedzieli bo jeżeli nie ma przerwy w obwodzie i występyje to okresowo bez regóły to sprawdzanie wiazek nic nie da i narobi tylko kosztów, zacznij lepiej od wymiany modułu czy inaczej potencjometru przyspieszenia na nowy i wtedy będzie mozna ruszyć z tematem do przodu.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
oowan

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 10

Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2008, 19:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Moje obawy się sprawdziły - wymieniłem moduł, czyli cały pedał gazu i nic się nie zmieniło.
Przy okazji dowiedziłem się, że moduł przyspieszenia to nie potencjometr, ale hallotron i magnes. Wtyczka ma cztery styki.
Przypuszczam, że to będzie jakaś drobnostka typy zaśniedziały styk we wtyczce, tylko w której?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


jeżeli wymiana potencjometru nic ie dała to owinni ci zamontować spowrotem tą starą i poszukać dalej bo to masz już wylkuczone, na schemacie mają co jest następne do sprawdzenia ale podejżewam że powinni ominąć na próbę wiązkę fabryczną bo może tam jest jakiś problem , jak nie to dalej szukać aż do skutku...
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
greenu

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 6

Posiadane auto: Citroen C3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 14:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam,

jezeli chodzi o mnie Smile
to mialem ten sam klopot, myslalem ze chodzi nie tyle o rodzaj paliwa, co moze o jakis paproch, ktorys sie gdzies przedostal... Evil or Very Mad

poniewaz jednak problem sie co jakis czas powtarzal pojechalem do znajomego mechanika, podlaczyl komputer (50zł) i znalazl dwa bled, ktore nikomu nic nie mowily Smile i :
zapisal na karteczce, po czym skasowal je,

czy to odpowiedz nie wiem, ale od tamtej pory (5 miesiecy) juz nie zapalila mi sie owa nieprzejednana kontrolka Smile

tym optymistycznym akcentem koncze moje klopoty Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 14:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 16:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


kolego grennu, jeszcze nie słyszałem żeby samo skasowanie kontrolki naprawiło usterkę, ale moze przy okazii kolega mechanik poprawił jakieś połączenie albo coś zruszył i jest dobrze, oby problem sie nie powtużył, tego koledze życzęSmile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
wyniu123

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Cotroen C3 1.1 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam. Mam C3 1.1 z 2002 roku. Moja przygoda z kontrolką autodiagnostyki silnika skończyła sie niestety bardzo boleśnie dla kieszeni. Zaczęło sie od tego, ze czasem lampka ta sie zapalała, towarzyszyła temu przynajmniej chwilowa, bardzo nierównomierna praca silnika. Po ponownym odpaleniu wszystko było ok, ale do czasu. Niestety po pewnym czasie juz sama nie gasła, pojechałem pierwszy raz do ASO. 100zł i żadnych wniosków. Błąd skasowany. Druga wizyta w ASO, ktoś stwierdził, ze silniczek krokowy. Ale problem nie rozwiązany. 100zł. Wyjechałem w dalszą podróż, ledwo dojechałem. Postawiłem do ASO. 100 zł - diagnoza brak ciśnienia na jednym zaworze. Faktycznie okazała sie słuszna. Po powrocie do domu odstawiłem na warsztat. Do wymiany pierscienie, zawory i cos tam jeszcze. Sporo to kosztowało, ale od razu rozrząd wymieniłem. W ASO Citroena wycenili wczesniej na dwa razy tyle. Okazało sie, ze w tym modelu z tym silnikiem należy regularnie regulować zawory przy przeglądach - ponoć tak jest w instrukcjach serwisowych - tych w serwisach. Wykonywałem przeglądy poza ASO Citroena, ale tam nikt o tym nie pomyslał zeby regulowac te zawory. Oszczedziłem na przeglądach a dołożyłem do powaznego remontu silnika. Z tego co wiem to takich regulacji nalezy dokonywac co ok 30 tys. Są to informacje z innego serwisu, wiec nie do konca jestem przekonany, ze są w 100% słuszne. Po remoncie jest wszystko ok.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
xinoxie

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Jak narazie miałem tylko jeden problem z taką kontrolką, przy okazji wymiany oleju zrobili diagnostykę i okazało się że jeden z wtryskiwaczy chyba nr4 pokazał błąd, Skasowali i od tej pory jest OK a było to jakies 50tyś km temu. Przypuszczam że było to związane z tym że kiedyś jechałem po Krakowie na oparach szukając stacji paliw i na jedny z ostrych zakrętów przy w sumie niewielkiej prędkości doznałem uczucia jakby silnik szarpnął tzn stracił moc na ułamek sekundy wyraźnie to było czuć. Nie wiedziałem co to a chyba okazało się że jeden z wtryskiwaczy się przytkał jakimś paprochem z baku.

Pozdrawiam
Powrót do góry
schies1

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODKARPACIE
Posiadane auto: CITROEN C3 1.1 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 16:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam mam citroena c3 1.1 2003r. co do świecącej kontrolki silnika to dopiero po jakimś czasie odkryłem jaka jest awaria . Najpierw wysiadła mi cewka zapłonowa,po wymianie na nową po przejechaniu 500 km. problem wrócił t.j. kontrolka pracy silnika oraz nierówna jego praca , raz pracował normalnie apotem znowu nie. Wydawało mi się niemożliwe aby znowu się coś zepsuło tak po prostu samo. Już miałem udać się do mechanika ale obejrzałem jeszcze raz motor . Okazało się ,że w okolicy 4 cylindra tam gdzie wtryskiwacz i świeca oraz część cewki są po prostu mokre , a centralnie nad nimi jest spryskiwacz do wycieraczek który to po paru latach zrobił się twardy i się obluzował w pokrywie silnika , przez co dostawała się tamtędy woda i kapała sobie na lewą część motoru . Według mnie była to zasadnicza przyczyna moich problemów a po uszczelnieniu spryskiwacza silikonem po wyparowaniu wody problem się skończył . Przez to uniknąłem wizyt w warsztatach a co za tym idzie niepotrzebnych kosztów . Myślę też , że występuje to w innych samochodach tej marki i typu ,a mechanicy albo tego nie wiedzą albo po prostu usuwają "poważną" usterkę i kasują nasze pieniądze.
Pozdrawiam wszystkich uczestników forum
Powrót do góry
sebamaly

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 2002 75km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 16:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam wymieniłem rozrzad w moim citroenie c3 1.4 2002 u mechanika i zaswieciła sie własnie lampka od (check) mozecie mi powiedziec czy to jest normalne czy cos zle zrobiłł mechanik
Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam,
To że zaświeciła się kontrolka to normalne nie jest bo ona się zaświeca tylko w przypadku niedomagania. Powodów może być sporo ale bez odczytu błędu z komputera raczej nic doradzić się nie da.
Raczej nie stawiałbym tutaj na źle wykonaną robotę w warsztacie lecz na drobną usterkę w postaci poluzowanej lub całkowicie nie zapiętej jakieś wtyczki układu elektrycznego silnika.

W zakresie normalnego użytkownika pozostają tylko oględziny wizualne silnika, a dokładnie wszystkich połączeń elektrycznych.

Zobacz czy przypadkiem jakaś wtyczka jest nie do końca zapięta lub czy całkowicie nie jest odłączona (czujnik wałka rozrządu, zawór EGR itp.. )

Mogę tylko doradzić abyś podjechał do tego warsztatu z tym problemem bo i tak praktycznie nawet poprawne ponowne złożenie instalacji elektrycznej nie spowoduje zgaszenia lampki check. Niestety i tak trzeba w tym celu podłączyć komputer.
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
sebamaly

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 2002 75km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 15:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


artcola napisał:
Witam,
To że zaświeciła się kontrolka to normalne nie jest bo ona się zaświeca tylko w przypadku niedomagania. Powodów może być sporo ale bez odczytu błędu z komputera raczej nic doradzić się nie da.
Raczej nie stawiałbym tutaj na źle wykonaną robotę w warsztacie lecz na drobną usterkę w postaci poluzowanej lub całkowicie nie zapiętej jakieś wtyczki układu elektrycznego silnika.

W zakresie normalnego użytkownika pozostają tylko oględziny wizualne silnika, a dokładnie wszystkich połączeń elektrycznych.

Zobacz czy przypadkiem jakaś wtyczka jest nie do końca zapięta lub czy całkowicie nie jest odłączona (czujnik wałka rozrządu, zawór EGR itp.. )

Mogę tylko doradzić abyś podjechał do tego warsztatu z tym problemem bo i tak praktycznie nawet poprawne ponowne złożenie instalacji elektrycznej nie spowoduje zgaszenia lampki check. Niestety i tak trzeba w tym celu podłączyć komputer.


kupiłem interfejs podłaczyłem do samochodu i wyskoczył mi błąd

obwód nagrzewania sondy lambda (blok cyl.1 ,czujnik 2) ?wadliwe działanie

aha i zapomniałem dodac ze głowica była planowana bo leciało przez uszczelke pod głowica
Powrót do góry
ziibii12

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁODZKI
Posiadane auto: SEAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


witajcie --miałem ten sam problem z kontrolką diagnostyki silnika w c-3 okazało się że padła sonda lambda górna po usunięci tej usterki skonczyły się problemy pozdrawiam
Powrót do góry
sebol78

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 HDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Lut 2012, 13:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Podepnę się pod temat. Jestem posiadaczem C2 silnik 1,4 z 2004r. ok 3 tyg. temu zapaliła się kontrolka check engine. Diagnosta po podpięciu komputera stwierdził, że do wymiany sonda lambda II. Sondę wymieniłem i po ok 1,5 tygodnia check zapalił się ponownie. Więc znowu podpięcie pod komputer i znowu ten sam komunikat.
Objawy, a właściwie jeden odczuwalny to sporadycznie nierówna praca silnika. Po wymianie sondy jeden z mechaników od razu postawił na wymianę katalizatora. W związku z tym, że ceny katalizatorów są wysokie chciałbym mieć pewność, że to właśnie on się przyczynia do wyświetlania błędu.
Powrót do góry
grzechotnik

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: citroen c3 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 15:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 1.1 - kontrolka od autodiagnostyki silnika


Witam i dołańczam sie do tematu. C3 rok 2003 1,4 benzyna. Ostatnio zapaliła mi się na trasie lampka autodiagnostyka, więc pojechałem do mechanika. Podpioł do kompa i wuświetlił błąd katalizator, narazie skasował mi to. Zrobiłem jakieś 20 km i nic. Mechanik zaproponował przepalić katalizator na trasie, czyli przez moment dać wiekszych obrotów na jakieś 4,5-5. Jak wyświetli się ponownie to muszę pomyśleć o wymianie katalizatora. Dobrze mi proponował czy nie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenDS3

28 900

2014r.

72 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System