Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 09:19
Temat postu:

Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Panowie (jeśli są też panie to przepraszam za nagłówek)
mam ogromną prośbę. Chcę kupić C4GP. Jest piękne i takie duże. Teraz mam scenica 1,5 dci. Muszę dodać, że tym autem jezdzę tylko ja jako kierowca i bardzo sporadycznie mój mąż. On ma firmowe. Również to ja odwiedzam mechaników i muszę się dogadywać. A mam nadzieję, że wiecie jak mechanicy lubią kobiety, a zwłaszcza ciekawskie. Ja taka jestem, kubie wiedzieć czym się przemieszczam i co mojemu autu dolega. Zastanawiam się po przejściach z scenikiem czy kupić benzynę czy diesla? W jakim silniku? Mój mechanik odradza mi diesla bo na to jak mało ja jeżdże (do pracy i po mieście, 2 x do roku wakacje w Polsce) to to mi się nie opłaca. Mówi również, że części są dużo droższe niż do benzyny. Mąż twierdzi że lepiej diesel ale to nie on płaci u mechaników. Auto ma być sprowadzone z Niemiec, rocznik 2008-2009 No i chcę skrzynię manualną. Pomóżcie mi w podjęciu decyzji. Wiem, że benzyna pali jak smok po mieście. Zastanawiała się aby do benzyny wstawić lpg ale jaki to koszt i czy mnie się opłaca? Pomóżcie bo zostało mi mało czasu. Autem C4 planuję jeździć 4 lata.
_________________
Kopcia
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


jeśli jezdzisz duzo po mieście to disel odpada koszta utrzymania disla są duże mowa o częściach zamiennych i serwisie, disel w mieście oznacza problemy z filtrem cząstek stałych,oj kosztowna sprawa, problemy z turbiną jeśli będzie o zmiennej geometrii to tylko wymiana na nową w razie awarii no i pozostają wtryski też bardzo droga sprawa, zastanów się jeśli tylko miasto to jedynie polecam benzynke ale decyzja należy do ciebie , co do diselka hdi to na kożyść przemawia ekonomia i żywotność silnika no i ten dziwięk silnika ujmuje sam mam disla od 3 lat i spisuje się wyśmienicie ale jeżdzi w dalekie trasy dizel musi jeżdzić dużo by służyć dobrze lpg nie biore pod uwagę w ogóle ale to jest moj pogląd.Co do planowanego twojego zakupu to dobra decyzja sam mam na ten model ochotę piękny i finezyjny wygląd ale jak każdy model również ma wady typu padające kompresory w tylnim zawieszeniu elektronika... i td...... ale w tych czasch nie ma samochodów bez awaryjnych są mniej awaryjne bądz więcej kieruj się rozsądkiem i zawartością portfela bo nie właściwa decyzja może przynieść nieplanowane wydatki a przy zakupie dokładnie sprawdz samochów na komputerze i przez numer Vin. a przede wszystkim radze zabrać autko do serwisu na przegląd... Pozdrawiam!!
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 10:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Kristoph dzięki za rady. O filrze cząsteczek coś już wiem bo miałam problem w scenicu. No i inne takie. Mechanik do którego jezdzę powiedział, że c4 GP są wmiarę mało awaryjne. Psuje się elektryka. Wiem,że mam sprawdzić poduszki tylnego zawieszenia - to pada. A jaki jest kosz wymiany rozrządu? klocki i tarcze?. Facet, który będzie mi sprowadzał auto powiedział, że na moejscu w Niemczech będzie dzwonił do ASO citroena aby sprawdzić vin. Na ile jest to wiarygodne? Cy jeśli podadzą, że był wymieniany roozrząd a jeszcze nie upłynął czas (no i kilometry) do kolejnej wymiany to co mam i tak wymieniać czy jest to wiarygodne?
kopcia28 napisał:
I jeszcze jedno pytanie,,, Światła do jazdy dziennej były montowane w c4 picasso od jakiego rocznika powyżej 2010 r.? Chodzi mi o ledy. A jak benzyna to jaki silnik poleć mi coś proszę.

_________________
Kopcia
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Punkty 2 i 20 regulaminu
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Moim zdaniem spokojnie takie duże rodzinne auto możesz sobie darować.
Diesel 2.0 136 KM jest bardzo dobry ale z tego co piszesz lepsze dla ciebie będzie C3II z silnikiem 1.4 HDI z klimatronikiem i sterowaną elektronicznie skrzynią biegów. Mało pali i jest praktycznie bezawaryjny. Wspomaganie kierownicy jednym paluszkiem pozwala na obracanie kierownicy na prakingu i wygląda nieźle.
Oczywiście kwestia gustu Cool
Pooglądaj sobie ten model, ma niezłe wyposażenie i jest zwinny w mieście. Eksploatacja wyjdzie 2 razy mniej niż dużego granda i za te pieniadze kupisz prawie nówkę.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 22:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Owszem ładne to co zaproponowałeś. jednak dla mnie zamałe. Moja rodzina to 4 osoby+pies. A często jeszcze któraś babcia lub kuzynka. Zresztą po jeździe sceniciem w zwykłym aucie osobowym czuję się jak w gokarcie. Picasso jest piękny ja już go kocham
_________________
Kopcia
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 07:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


a ja powiem coś o tylnym zawieszeniu, nie podniecaj się poduchami z tyłu jesli auto będzie ze sprężynami to kupuj bez wahania bo samo zawieszenie pneumatyczne wiele komfortu nie dodaje natomiast są z nim nie małe problemy Smile.....
Powrót do góry
gadu-gadu
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Czytałam włąśnie, że z tymi poduchami i kompresorem mogą być problemy. A czy da się po numerze VIN rozpoznać czy dane auto ma poduchy czy sprężyny? A może to od rocznika zależy? a jak ze światłąmi led do jazdy dziennej który rocznik je już ma?
_________________
Kopcia
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 16:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


kopcia28 napisał:
Czytałam włąśnie, że z tymi poduchami i kompresorem mogą być problemy. A czy da się po numerze VIN rozpoznać czy dane auto ma poduchy czy sprężyny? A może to od rocznika zależy? a jak ze światłąmi led do jazdy dziennej który rocznik je już ma?



wersje exklusive mają poduchy z tyłu obligatoryjnie, oczywiście że po vin mozna sprawdzić jakie jest zawieszenie
Powrót do góry
gadu-gadu
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


A ja z kolejnym pytaniem. Czy to znaczy że nr VIN C4 GP exklusiv ma jakieś specjalne rozszeżenie lub charakterystyczne znaki, cyfry aby móc rozpoznać jakie ma zawieszenie. Czy tylko jest to do sparawdzenia w serwisie? Czy słabą stroną podobnie jak scenica są światła tzn. często padają żarówki? Dzięki za cierpliwość. Szkoda, że nie na wszystkie pytania są na forum odpowiedzi,
_________________
Kopcia
Powrót do góry
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Panowie ponownie ja. Potrzebuje wskazowek i rad. Jutro mam spisac umowe na sprowadzenie c4 GP. Wiem ze w benzynie 2,0, najlepiej z tylu sprezyny, skrzynia manual. Co jeszcze mam zapisac w umowie (auto ma byc juz na miejscu sprawdzone po nr vin w aso, miernikami lakier) na co zwrocic uwage. Na jakie zgodzic sie ustepstwa np. Zamiast skrzyni manual to automat czy raczej nie. Czytalam na forum lecz teraz nie wiem gdzie ze jakas wersja SX packet i jeszcze inna??? Sa wadliwe???? Pomozcie prosze
_________________
Kopcia
Powrót do góry
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Panowie ponownie ja. Potrzebuje wskazowek i rad. Jutro mam spisac umowe na sprowadzenie c4 GP. Wiem ze w benzynie 2,0, najlepiej z tylu sprezyny, skrzynia manual. Co jeszcze mam zapisac w umowie (auto ma byc juz na miejscu sprawdzone po nr vin w aso, miernikami lakier) na co zwrocic uwage. Na jakie zgodzic sie ustepstwa np. Zamiast skrzyni manual to automat czy raczej nie. Czytalam na forum lecz teraz nie wiem gdzie ze jakas wersja SX packet i jeszcze inna??? Sa wadliwe???? Pomozcie prosze
_________________
Kopcia
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Nie rozumiem jednej rzeczy, przy takiej ilości aut spisywac umowy na sprowadzenie auta ( pewnie z zaliczką) sprowadzaja strupy i wpychaja na siłe badziew zgodnie z umowa , sorry dziewczyno czy nie ma kt Ci pomóc w obejrzeniu i zakupie auta ??? W życiu bym nie poszedł na taki układ......
poza tym sprowadzający z reguly proponuje pojazd a nie Ty mu podajesz wymagania ....a on szuka... szuka szuka na placu u Turka lub ruskiego żeby kupic najtaniej i najlepiej zarobić.....

ale odpowiadając na pytanie jesli kupujesz benzyne to z manualna skrzynia ( w skrzynię MCP się nie baw bo Cię wykonczy finansowo ) chyba że kupisz pełny automat.......... reszta wyposażenia nie jest najbardziej istotna - te auta sa i tak świetnie wyposażone w każdej wersji a reszta to gadżety
Powrót do góry
gadu-gadu
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 21:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Moim skromnym zdaniem lepiej kupić auto z polskiego salonu, od prywatnej osoby, ale takich ofert jest bardzo mało (niestety). Przeglądając oferty C4GP mało znalazłem w benzynie z manualną skrzynią biegów, zwłaszcza z roczników 2008-2009. Znalazłem nawet ciekawą ofertę http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-picasso-C29545913.html Dziewczyno, nie pchaj się w zakup auta z Niemcowni, tym bardziej w ciemno. Musisz liczyć się z tym, że na zachodzie Europy auta robią znacznie większe przebiegi niż w Polsce. Nierzadko widywałem 2,3 letnie auta w Niemczech z przebiegami ok. 300-400 tys km (mowa o dieslach). Namawiaj męża, niech podjedzie z Tobą obejrzeć jakieś auto z ojczystego salonu. Życzę udanego zakupu, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
kopcia28

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Kobieta potrzebuje rady i wskazówek przed zakupem


Dzieki za rade. Przemysle. Pozdrawiam Siedlce mam tam rodzinke.
_________________
Kopcia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System