Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil2013

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa/Białołęka
Posiadane auto: Peugeot 407sw 1.8b 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 05 Cze 2013, 18:05
Temat postu:

saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


Witam.
Jestem świeżym klubowiczem od roku mam saxo i ciągle coś się psuje:) Jak już myślę że będzie dobrze to zaraz wyskakuje coś nowego, tym razem chodzi mi o dwie kwestie. W trakcie jazdy przy delikatnym puszczaniu gazu i dodawaniu go jest odczuwalne nieprzyjemne szarpnięcie, szczególnie jak jadę na czwartym i piątym biegu, szarpie też przy zwykłej zmianie biegów od 1 do 5. Druga sprawa, która ostatnio się pojawiła to problemy z odpaleniem i gaśnięcie silnika przy hamowaniu, czasem na postoju na czerwonym świetle potrafi zgasnąć. jakiś czas temu był wymieniany silniczek krokowy, który był odpowiedni za równą prace silnika, więc podejrzewam że nie ma to nic wspólnego z obrotami a z iskrą. świece wymieniałem ok 4m-ce temu na NGK ostatnio je tylko przeczyściłem.
Co może być przyczyną tych wybryków mojego Saxo?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 05 Cze 2013, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


Kiedy się to pojawiło? Wymieniałeś przewody też, czy tylko świece? Ale nawet jakby iskra ginęła gdzieś na jednym cylindrze, to wtedy silnik nie powinien gasnąć, aczkolwiek wszystko jest możliwe. Znam przypadki, że mechanicy źle wkładali przewody (nie wiem jak można źle włożyć przewód WN) i nie było przepływu iskry, więc auto nie miało mocy, ale nie gasło. Po za tym jak silnik nie pracuje na wszystkich garach to towarzyszy mu takie dziwne syczenie, tzn wyganianie niespalonego przez rurę wydechową. Masz takie objawy u siebie?
Powrót do góry
kamil2013

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa/Białołęka
Posiadane auto: Peugeot 407sw 1.8b 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 06 Cze 2013, 14:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


Pojawiło się to jak zrobiło się ciepło, zimę przejeździłem i ani razu mi nie zgasł, odpalał na dotyk, zrobiło się ciepło i zaczęło się gaśnięcie, trwa to ok miesiąca. Wymieniałem tylko świece bo mechanik stwierdził że przewody są ok. czasem jak go odpalam to wydaje się jakby nie chodził na wszystkich garach - samochód się trzęsie i obrotomierz pokazuje poniżej 1000 obrotów i waha się między 700 a 900 dopiero jak przygazuję wskakuje na 1000 i już się tak utrzymuje, ale nie zawsze, czasem po prostu nie odpala a czasem odpala za dotknięciem kluczyka ale częściej nie odpala:) wtf? Dodam że jak czyściłem świece kilka dni temu to był na wszystkich taki sam "nagar"
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
hilix

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Citroen Saxo 1.1 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


kamil2013 napisał:
Pojawiło się to jak zrobiło się ciepło, zimę przejeździłem i ani razu mi nie zgasł, odpalał na dotyk, zrobiło się ciepło i zaczęło się gaśnięcie, trwa to ok miesiąca. Wymieniałem tylko świece bo mechanik stwierdził że przewody są ok. czasem jak go odpalam to wydaje się jakby nie chodził na wszystkich garach - samochód się trzęsie i obrotomierz pokazuje poniżej 1000 obrotów i waha się między 700 a 900 dopiero jak przygazuję wskakuje na 1000 i już się tak utrzymuje, ale nie zawsze, czasem po prostu nie odpala a czasem odpala za dotknięciem kluczyka ale częściej nie odpala:) wtf? Dodam że jak czyściłem świece kilka dni temu to był na wszystkich taki sam "nagar"
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.


Miałem bardzo podobne objawy jak (wg rady jednego z forumowiczów elektrody) zbyt mocno naciągnąłem linkę gazu. Okazało się, że musi być millimetrowy luz na lince bo inaczej są właśnie takie objawy (przepustnica nie jest do końca domknięta na jałowym) - zobacz czy po zmianie silnika krokowego (właściwie to nastawnik biegu jałowego), nie zmienili ci napięcia linki gazu (czy zawleczka nie jest o 1-2 stopnie zbyt blisko). Dla pewności spróbuj sam ustawić naciąg linki (na pełnym wciśnięciu pedału gazu musi być CAŁKOWICIE otwarta przepustnica) - jak wg tego ustawisz to wtedy na lince gazu ruszając ją palcami da się wyczuć taki lekki luz (sflaczenie linki).
Powrót do góry
kamil2013

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa/Białołęka
Posiadane auto: Peugeot 407sw 1.8b 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 16:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


Witam.
Zrobiłem tak jak podpowiedziałeś ale nadal jest to samo, linka ma trochę luzu ale nadal są te same objawy. Nic to nie dało, a na dodatek zaczęła mi się świecić kontrolka hamowania (ale nie związane z tematem). Niewiem o co chodzi, może jakieś filtry?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 16:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hilix

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Citroen Saxo 1.1 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 19:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


No warto sprawdzić elektrykę tez
Powrót do góry
kamil2013

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa/Białołęka
Posiadane auto: Peugeot 407sw 1.8b 2008
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 30 Cze 2013, 13:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) saxo 1.1 99r szarpie, problem z odpal. gaśnie przy hamowaniu


Postanowiłem wymienić filtry powietrza i paliwa, kable zapłonowe. W przyszłym tyg napisze czy to coś pomogło.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System