Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzLu

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 Hdi 07
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 22:45
Temat postu:

C4 dziwne odglosy


Witam od kiedy kupilem citroena c4 1,6 hdi 110 km bez fap disel zmagam sie z problemem dziwnego tj tarcia nwm w samochodzie slychac jak by lekkie smiglo od helikoptera
pojawia sie to przy 1 ,2 ,3 biegu a potem jak juz sie bujam na wiekszych biegach w trasie tego halasu nie ma dodam tez ze przy dodawaniu gazu na postoju nie slychac wystepuje to tylko przy jezdzie obojetnie czy skrecam czy nie. bylem sprawdzalem hamulce lozyska i niestety nic nie znaleziono mial ktos juz ten problem ?
_________________
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


Heja,

Też mam coś takiego ale nie wiem czy to dokładnie co u Ciebie - nie widziałem żadnego filmiku Smile

Jeśli to ten sam dźwięk co u mnie to jest koło dwumasowe. Dźwięk będzie się nasilał przy dynamicznej zmianie biegów albo przy redukcji biegu pod dużym obciążeniem - np jedziesz pod górę na wysokim biegu i niskich obrotach i wciskasz sprzęgło - wtedy będzie słychać takie odskakujące sprężyny. Jak pewnie zauważyłeś jak delikatnie zmieniasz bieg i lekko przyśpieszasz (przed zmianą biegu puszczasz gaz) to dźwięku nie będzie albo będzie bardzo bardzo cichy.

Zwróć też uwagę że dźwięk pojawia się też przy niskich obrotach <1500 obr/min - turbina załącza się przy 1750 dopiero więc w tym przypadku można ja wykluczyć. Dokładny opis jak koło dwumasowe działa i na co to komu poniżej:
http://www.schaeffler.com/remotemedien/media/_shared_media/08_media_library/01_publications/automotiveaftermarket/brochure_1/downloads_5/luk_fail_diag_zms_de_en.pdf

W przypadku gdyby była to turbina - może zostać tak to zdiagnozowane przez różnych ludzi - to miałbyś jeszcze spore luzy na wirniku + samochód by dymił i brał dużo oleju (i teraz ciekawostka Smile dużo oznacza powyżej 0,5l na 1 k kilometrów - pytałem w różnych ASO i - jeśli bierze do 0,5 l na 1k to wszystko jest ok Smile ).

Dla pewności możesz sprawdzić wirnik turbiny demontując do niej dolot i poruszać palcem. Nie przestrasz się jeśli będzie się ruszać koło 1 mm (luz nominalny jest koło 1,5 mm dopuszczalny ale nie jestem pewien - gdzieś to na forum jest napisane) Po załączaniu silnika łożysko ślizgowe dostaje olej i podnosi wirnik turbiny więc tak ma być Smile

I teraz pewnie się zastanawiasz czy to źle że jest taki dźwięk i czy moja dwumasa pada ?
Jeśli będzie na wykończeniu to będziesz miał dzwonienie przy zapalniu/gaszeniu silnika (kilkaset filmików jak to wygląda znajdziesz na youtubie Smile ) - mogą pojawić się też błędy na czujniku położenia wału co silnik zasygnalizuje zapalając regularnie 'service' i potwierdzając to kodem usterki.

Jak jesteś równie dociekliwy jak ja to polecam lekturę w dziale "library" na stornie luk.com.



Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
GrzegorzLu

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 Hdi 07
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 03 Cze 2013, 01:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


kolo nie bo to tylko na 1 2 3 biegu mniej wiecej zalezy od jazdy fakt najbardziej wystepuje przy obciazeniu acz kolwiek to nie sa stuki ;/ przy wciskaniu sprzegla nie wystepuje zaden halas
_________________
Powrót do góry
rob911

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: C4, VTS, 2.0HDI, 136KM, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Cze 2013, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


mam pytanie czy przy problemach z dwumasą sprzęgło inaczej pracuje? u mnie też jest dziwny dźwięk buczenie które jest dobrze słyszalne przy zamkniętych szybach, sądziłem że to łożyska.
dodatkowo dzisiaj odkryłem że od dołu silnik jest mokry z oleju od góry tego nie widać, czy może być to skrzynia biegów? mam przejechane 175 tyś
Powrót do góry
GrzegorzLu

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 Hdi 07
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 10:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


to ze masz mokro to normalne Smile słabe uszczelki sa w citroenach wystarczy wymienic bo szybko sie zuzywa ja od 120 tys juz 2x wymienialem Smile co do dwumasy to mozliwe bardzo jesli slyszalne jest takie podbicie glosu disla norlanie c4 ma w naturze takie delikatne klekotanie ale jezeli slychac naprawde glosno to juz dwumasa
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 10:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


Hej,

A nie przypadkiem takie coś:

http://www.youtube.com/watch?v=RobH47k-YX0


Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
jaworekg

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO BIAŁA
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


Witam

podpinam się bo na 99% ja mam to samo..;(
ktoś coś wie w temacie więcej?
Powrót do góry
GrzegorzLu

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 Hdi 07
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 20:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


bylem w serwisie nie wiedza co to ale kaza z tym jezdzic bo nic sie nie stanie Smile u mechanikow ta sama odpowiedz jak sie bardziej zepsuje to sie bedziemy martwic Smile
_________________
Powrót do góry
GrzegorzLu

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 Hdi 07
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 dziwne odglosy


ziggi nie to nie to i nie wystepuje na biegu jalowym przy begu 1,i 2 na jezdzie
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System