Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joaskka

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 2

Posiadane auto: C3 Pluriel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2008, 14:00
Temat postu:

C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


Witam serdecznie,

ok dwóch miesiecy temu kupiłam takie "cudo" (rok prod 2003, 113 tys) i mam teraz niemaly problem. Ponieważ panowie z serwisu nie bardzo wiedza co dalega autu ale "stawiaja na skrzynie biegów" Szukam kogos kto ma książke tego samochodu (moja jest w jezyku francuzkim). Podczas ruszania/hamowania pojawia mi sie nad wyświetlanym biegiem i napisem auto (automatyczna skrzynia biegów) znaczek podobny do płatka śniegu. jeszcze do niedawna auto po wyrzuceniu przeze mnie biegu na "luz" (n) i ponownym wrzuceniu biegu jechalo narmalnie, teraz kiedy pojawia sie ten komunikat musze wylaczyc auto i poczekac do wylaczenia komputera co w ruchu ulicznym jest sporym problemem poniewaz zeby go zupelnie wylaczyc musze wyłączyc rowniez swiatla awaryjne. Panowie z serwisu skasowali mnie za podlaczenie do komputera i stwierdzili ze niestety nie potrafia dokladnie stwierdzic co sie dzieje. Są tygodnie kiedy jezdze i nie dzieje sie nic i sa dni kiedy taka sytuacja zdarza sie kilka razy. Jezeli ktos ma podobny problem lub ksiązke tego modelu prosze o kontakt

Pozdrawiam
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 20:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


możesz mieć problem z oprogramowaniem kalkulatora skrzyni biegów, trzeba by zmienić oprogramowanie, to najprostsze
a jak nie pomoże to trzeba szukać, szkoda że nie napisałaś defektów z odczytu komputera s. b., było by łatwiej skojażyć z czym może być problem.....
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
joaskka

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 2

Posiadane auto: C3 Pluriel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 17:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


Dziękuje za sugestie.
Opis serwisu wskazywał na błąd urządzenia przekazującego sygnał do zmiany biegów. Po konsultacji ze znajomym mechanikiem i jego miesięcznych rozpoznaniach w temacie wymieniliśmy właśnie to urządzenie. Sama wymiana trwała ok 30 min, dłużej sprowadzenie części z Francji. Podobno właśnie to urządzenie dość często psuje się w tym modelu. Na razie auto jeździ bez zastrzeżeń i oby tak pozostało.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mousie

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen, C3 Pluriel, 1,6, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 20:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


Witam,

mam podobny problem, podobne objawy: wyświetla się błąd (napis AUTO i śnieżynka razem mrugają), a objawy są następujące: kiedy auto stoi w korkach (a ostatnio w Poznaniu ich niemało...), po chwili zaczyna pokazywać błąd, niby wrzuca się bieg (co nawet słychać i na wyświetlaczu pojawia się 1) - staram się stać na N, ale nie można ruszyć. Jest tak, jakby samochód był na N, albo nie odpuszczał sprzęgła - po prostu obroty rosną, a auto stoi. Dość to uciążliwe w ruchu miejskim... Dochodzi do tego, że w zasadzie nie daje się jeździć Sad Błąd z komputera odczytany poprzez Boscha to:

"Czujnik temperatury oleju przekładni. Zakłócenia działania."

A z urządzenia Lexia:
"P1804 - zabezpieczenie termiczne urządzenia wykonawczego sprzęgła - aktywne"

Będę wdzięczna za sugestie dotyczące tego, co może być przyczyną takiego stanu i co zrobić, żeby usterkę naprawić.
Powrót do góry
Colin555

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): cra
Posiadane auto: c6
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


nie odczytuj przez boscha
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 21:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mousie

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen, C3 Pluriel, 1,6, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 11:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


OK, dziękuję, rozumiem, że mam skupić się na drugim odczycie?
Powrót do góry
Colin555

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): cra
Posiadane auto: c6
Piwa: 13/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


musisz podjechac na LEXIE
Powrót do góry
mousie

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen, C3 Pluriel, 1,6, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 15:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


Mam wynik z Lexii
Powrót do góry
michalkacper

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): bedzin
Posiadane auto: citroen c3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 19:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


witam czy mozesz mi napisac co wymieniles dokladnie?
Powrót do góry
alberciik1122

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Le Houlme
Posiadane auto: Citroen C3 Pluriel 1.6i 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2018, 21:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) C3 Pluriel usterka skrzyni biegów?


Witam,
Trochę odkopię i podepnę się pod temat. Mam nadzieje, że prawidłowo.

Posiadam C3 Pluriel Sensodrive 1.6i z problemem skrzyni biegów. Auto kupiłem z problemem skrzyni biegów. Na początku skrzynia nie reagowała na ruchy gałką. Biegi wchodziły tylko kiedy się auto pchnęło odrobinkę do przodu. Potem po każdym zatrzymaniu się trzeba było znowu pchnąć aby ruszyć z miejsca. Zostały przeczyszczone kostki dochodzące do skrzyni biegów do aktuatora i skrzynia zaczęła reagować na ruchy gałką, natomiast kiedy wrzucało się jedynką i wcizkało gaz auto reagowało z bardzo dużym opóżnieniem i gwałtownie wyrywało do przodu. Po kilku dniach zaczęły się inne problemy. Przestał wchodzić bieg wsteczny. Przy wrzucaniu 'R' słychać było zgrzyt, bieg jakby wchodził, zapalały się lampy wstecznego, ale za chwilę wypadał. Mój mechanik postawił na uszkodzony aktuator skrzyni biegów, nie mogłem jednak kupić samego aktuatora i musiałem zakupić kompletną skrzynię (używaną, ale z gwarancję rozruchową). Wymieniliśmy najpierw sam aktuator skrzyni biegów, ale tez bez żadnych zmian. Po czym została wymieniona cała skrzynia wraz z aktuatorem skrzyni, aktuatorem sprzęgła oraz sterownikiem wraz z okablowaniem, zostało tylko stare sprzęgło. Co spowodowało, że skrzynia w ogóle nie reagowała, więc wymieniliśmy sam sterownik na jego oryginalny, ale skrzynia pracowała tak samo jak wcześniej.
Niedawno auto pojechało do serwisu Citroena, gdzie Pan mechanik stwierdził, że zrobiliśmy błąd, ponieważ po każdej wymianie części (aktuatora) powinno zostać wykonane programowanie jeszcze przed odpaleniem silnika w przeciwnym wypadku wymieniona część nie zadziała prawidłowo. Następnie postawił diagnozę, że przyczyną awarii jest aktuator sprzęgła, nie skrzyni. Cześć została zakupiona i wymieniona w serwisie, pieniądze za część, wymianę i programowanie zapłacone, a samochód dalej nie działa...
Serwis stwierdził po nieudanej naprawie, że problem tkwi w zużytym sprzęgle (tarcza+docisk).
Nie chciałbym ponownie płacić za coś co nie przyniesie zupełnie żadnego skutku. Dlatego mam pytanie do forumowiczów, czy może to być faktycznie wina sprzęgła? Czy może szukać zupełnie gdzie indziej?

dziękuje z góry za pomoc.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System