Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen XM ) Citroen XM 2.0 CT 1993 dym biały z tłumika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen XM ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
markode

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen XM 2.0 CT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 23:10
Temat postu:

Citroen XM 2.0 CT 1993 dym biały z tłumika


Witam mam problem z autkiem nagle zaczął dymić na biało czuć olej ,jak chwile postoje z tłumika cieknie olej mam od dołu auta dziurę w tłumiku i widać olej, dodam ze ma moc normalna czyli turbo pracuje ,bylem u mechanika i stwierdził ze prawdopodobnie jest turbo uszkodzone mam kupić to wymieni ,dodam ze dal tylko 80% ze to turbo !! ja mam pytanie czy ktoś miał podobny efekt jak ja jak tak to co to bylo pozdrawiam wszystkich na forum
Powrót do góry
Citroen XM (automat)

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: CITROEN XM 2.1 TURBO D, automat, 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 00:53
Temat postu:

znam ten obiaw..


Niestety to kosztowna sprawa. Moj 2.0 TC skończył żywot przez to. Tyle ze w moim siadla turbina, wiec koszty naprawy przekroczyly wartosc auta. Po rozebraniu glowicy okazało sie ze uszczelniacze zaworowe byly do Wymiany. Sprawdź drożność przewodow olejowych bo w nich zbiera sie syf ktory uniemożliwia przeplyw oleju.


U mnie taki objaw zrobil sie z dnia na dzień. Odpaliłem auto i po chwili była za mną kupa dymu. Później.nieco mniej kopcił, podczas jazdy śmierdziało olejem i jak sie popuścilo gaz podczas jazdy to za mną była chmura błękitnego dymu. Jesli masz kase to napraw go bo.warto. Ale jeśli nie masz kasy na remont silnika to pozbądź się go.
_________________
Citroen Xm is The Best!
Powrót do góry
Citroen XM (automat)

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: CITROEN XM 2.1 TURBO D, automat, 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 00:54
Temat postu:

znam ten obiaw..


Niestety to kosztowna sprawa. Moj 2.0 TC skończył żywot przez to. Tyle ze w moim siadla turbina, wiec koszty naprawy przekroczyly wartosc auta. Po rozebraniu glowicy okazało sie ze uszczelniacze zaworowe byly do Wymiany. Sprawdź drożność przewodow olejowych bo w nich zbiera sie syf ktory uniemożliwia przeplyw oleju.


U mnie taki objaw zrobil sie z dnia na dzień. Odpaliłem auto i po chwili była za mną kupa dymu. Później.nieco mniej kopcił, podczas jazdy śmierdziało olejem i jak sie popuścilo gaz podczas jazdy to za mną była chmura błękitnego dymu. Jesli masz kase to napraw go bo.warto. Ale jeśli nie masz kasy na remont silnika to pozbądź się go.
_________________
Citroen Xm is The Best!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen XM ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen XM »

Opinie o samochodach Citroen XM - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen XM ) Porady, problemy techniczne


CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System