Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tasior721

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 110KM
Piwa: 3/9
Wysłany: Wto 16 Kwi 2013, 08:24
Temat postu:

Kontrolka ESP/ABS


Podczas jazdy gdy hamuje włącza się kontrolka ABS i ESP. Świecą do momentu zgaszenia silnika. Po ponownym zapaleniu znowu wszystko ok. i tak się już kilak razy zdarzyło. Czy spotkał się ktoś z czymś takim? gdzie szukać?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 16 Kwi 2013, 12:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


podstawą jest sprawdzić automat stopu ( wyłacznik) przy pedale hamulce , czesto luzuje się wystarczy docisnąć, czasami także wymaga wymiany - zamiennik ok 20 zeta
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
tasior721

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 110KM
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 12 Sie 2013, 08:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


miałeś rację wymieniłem automat stopu i wszystko wróciło do normy (cena czujnika 23 zł).

Mam teraz nowy problem z kontrolką ABS i ESP. Wymieniłem w sobotę przednie łożysko i od tamtej pory znowu świecą kontrolki. Wyczytałem że łożyska powinno być z magnesem by czujnik mógł wytaszczywszy sygnał? Czy to prawda? Czy może inny problem?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 12 Sie 2013, 14:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


łożysko nie mażadnych magnesów.... cos jest złe złożone i czujnik nie czyta nacięć na półosi lub zniszczony został czujnik
Powrót do góry
gadu-gadu
otek84

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: Citroen C4 2.0HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 10:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


podpinam się pod temat - mam ten sam problem, samochód mam od niedawna. Czy mógłbym prosić o namiary na automat stopu do C4 2.0HDI. Szukam na internecie ale nie mogę znaleźć - najbliższy mój traf to czujnik światła stopu. No i jeszcze takie małe pytanko - czy będę w stanie samemu wymienić ten czujnik, czy trzeba dużo rozkręcać?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 10:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xy3454

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-Pom
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16v Pb/LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 11:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Witaj,

Dokładnie chodzi o czujnik stop a wymiana banalnie prosta.
Powrót do góry
xy3454

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-Pom
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16v Pb/LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 11:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Witaj,

Dokładnie chodzi o czujnik stop a wymiana banalnie prosta.
Powrót do góry
tasior721

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 110KM
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 15:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


http://allegro.pl/czujnik-wlacznik-stopu-citroen-berlingo-c2-c3-c4-i3519750165.html

Wymiana tak jak kolega pisał banalnie prosta.
Powrót do góry
Pawlos22

Dyskutant



Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: C4 2.0 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 21:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


tasior721 napisał:
miałeś rację wymieniłem automat stopu i wszystko wróciło do normy (cena czujnika 23 zł).

Mam teraz nowy problem z kontrolką ABS i ESP. Wymieniłem w sobotę przednie łożysko i od tamtej pory znowu świecą kontrolki. Wyczytałem że łożyska powinno być z magnesem by czujnik mógł wytaszczywszy sygnał? Czy to prawda? Czy może inny problem?


Wymieniałem ostatnio łożysko i był do wyboru dwa : z magnesem i bez magnesu... Wybrałem oczywiscie to z magnesem.Mimo to po złożeniu wszystkiego świeciła sie kontrolka ABS ESP.Okazaąło się że czujnik był źle założony.Można go założyć na dwa sposoby .Czujnik musi być jak najbliżej łożyska.
Powrót do góry
0bserwator

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Sty 2015, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Witam
Też podpinam się pod ten wątek.
Objaw jest taki, że po przejechaniu kilkunastu kilometrów C4 Grand Picasoo (nie w trakcie hamowania) załączają się na desce rozdzielczej kontrolki ABS, ESP wraz z SERVICE oraz miga kontrolka świateł krótkich. Dodatkowo pokazują się wyświetlaczu następujące n/w komunikaty:
- Braking system faulty
- ABS system fault
- ESP/ASR system faulty
- Directional headlamps faulty

Niedawno wystąpił też pojedynczy epizod z zablokowaniem pneumatycznego hamulca ręcznego – brak możliwości zwolnienia przyciskiem – objaw ustał po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
Na chwilę obecną był sprawdzany tylko automat stopu – wizualnie wszystko wygląda w porządku.
Bardzo proszę znawców o wytyczne/sugestie co może być przyczyną.
Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 28 Maj 2015, 22:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Wymiana czujnika Stop pomaga, w C4 występują 2 czujniki:

http://atmil.pl/advanced_search_result.php?keywords=1.810.213

Trzeba dobrać po VIN (u mnie był ten drogi...).

Po wymianie auto jeździ bez błędów już miesiąc. taka mała rzecz a tak może namieszać Smile
Powrót do góry
Dioxyz

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 18:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Panowie
U mnie lipa z hamulcem. Na desce komunikat handbreake faulty dość często. Wymieniłem automat przy pedale hamulca, pojawia się komunikat abs/esp faulty. Mechanik zczytał usterkę awaria czujnika ciśnienia, ale nie wiedział co to. Dzisiaj seria błędów od ręcznego poprzez abs/esp i auto zablokowane na ręcznym. Zgasiłem, zapaliłem błędy zniknęły ale pedał hamulca gumowy miękki. Ktoś wie co to?????
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 18:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Pod jaki komputer podłączał auto mechanik? Jeśli pod jakieś uniwersalne urządzenia, to zacznij do odczytania błędów za pomocą Lexi/Diagboxa. Spisz sobie kod błędu ewentualnie i wtedy szukaj.
Powrót do góry
Dioxyz

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 19:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Podłączył pod jakieś urządzenie firmy Bosch. Tam miał do wyboru wiele różnych marek samochodów. Więc być możę to urządzenie uniwersalne.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sob 02 Gru 2017, 18:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


No to tak jak pisałem wyżej, podjedź do kogoś kto ma Lexie/Diagboxa i niech on oczyta błąd. Te uniwersalne komputery przekłamują często opisy błędów.
Powrót do góry
LukWas

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: CITROEN C4 Grand Picasso 1.6 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 19:00
Temat postu:

Handbrake faulyty ABS ESP faulyty Gearbox faulyty


U mnie w lewym kole pomogło wymiana łożyska i obstukanie z rdzy, łożysko przed wymianą da się sprawdzić np na podnośniku kręcąc kołem i sprawdzić czy nie ma pęknięć.
A w prawym po odkręceniu czujnika obstukanie z rdzy[/list]
Błąd C1321usterka sygnału czujnika prędkości

I tyle koszt części 300zl (łożysko 100, czujnik 80 2l oleju skrzyni biegów 80, wyciskanie łożyska u znajomego mechanika 40zl) wszystko wymieniłem sam, trzeba pamiętać o prawidłowym montażu czujnika. Czujnik musi się praktycznie stykać z powierzchnia magnesu.
Powrót do góry
KierowcaCitkowca

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroen C4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2021, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Cześć.

Szukając rozwiązania trafiłem na ten wątek więc chyba nie ma sensu zaczynać nowego - bo inni poszukiwacze też tutaj wskoczą.

Niecałe dwa tygodnie temu w trakcie jazdy wyskoczył błąd:
- Usterka układu ESP/ASR
i zaraz za nim:
- Usterka układu hamulcowego ABS
Zgasiłem silnik, po kilku godzinach odpalam - błąd ponownie wyskoczył od razu. Ale docisnąłem hamulec ręczny do dołu - okazało się, że nie był spuszczony na sam dół, chociaż kontrolka ręcznego się nie świeciła - błędy zniknęły. Myślałem, że to było powodem.

Ale dzisiaj błędy w trakcie jazdy wróciły. Nie wiem czy w trakcie hamowania - nie zwróciłem uwagi.

Jakieś podpowiedzi? Z tego co czytam warto zacząć od wymiany czujnika. Tylko nie mam pojęcia jak. Udało mi się go chyba zlokalizować, ale nie do końca czuję jak się to demontuje.



Znalazłem ofertę sprzedaży czujnika i wygląda to tak:




Myślałem, że to zielone wyciągam z czarnego, ale wychodzi na to, że jest to cały czujnik. Czyli w środku jest taka szczelina - to jest podejrzewam zaczep wtyczki. Muszę to docisnąć aby ją wyjąć i co później? Obracam go lekko? Na czarnym elemencie przy numerze jest taka jakby szczelina, która wygląda właśnie jak blokada na skręt. Najpierw go wykręcić, a później odpiąć wtyczkę?



Chciałem odczytać błędy. Mam takie małe ustrojstwo z Allegro i żadnych błędów nie widzi. Jak miałem walnięty wtryskiwacz to odczytał, a teraz nie chce. Nie wiem czy to świadczy o tym, że urządzenie jest do chrzanu, czy to może pomóc w diagnostyce.
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 04 Sty 2021, 12:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Demontaż jest banalny. Przekręć cały czujnik o 90 stopni i wysuń - tyle, nic więcej po za kablem go nie trzyma. Potem odepnij wtyczkę. Nowy czujnik oscyluje w granicy 30-40 zł więc koszt nie duży. U mnie pojawił się podobny problem (pare postów niżej). Wymieniłem już czujnik ABS i łożysko - nie pomogło. Sam wczoraj zamówiłem ten czujnik, bo nie wielki koszt a może rozwiązać sprawę.
Jeśli Diagbox / Lexia nie pokazuje szczegółów to często to jest winowajca.
Powrót do góry
KierowcaCitkowca

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroen C4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2021, 19:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


No tak mi to właśnie wyglądało. Dzięki za potwierdzenie. Mam dosyć niedelikatne dłonie i wolę być pewny swoich ruchów Smile

Aczkolwiek dzisiaj rano pomyślałem, że jeśli to czujnik to i stop nie powinien świecić (chyba, że się mylę to niech ktoś ogarnięty mnie oświeci). Odpalam silnik, błędy wyskakują... wciskam hamulec i stop świeci. Tak się nim bawię i dopiero po chwili zauważyłem, że błędy zniknęły. Możliwe, że komputer zasygnalizował jeszcze jechał pamięciówę, ale jak się ogarnął to dał znać, że już OK.

Myślałem, że tymi stopami potwierdzę czy to czujnik, a tu najgorszy wariant - błąd pojawia się i znika.
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 05 Sty 2021, 12:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Nie do końca, światła stopu a odbiór sygnału przez pompe ABS/ESP to dwie odrębne rzeczy. Ponieważ oprócz masy, dwa przewody idą do BSI, a jeden bezpośrednio do sterownika ABS/ESP. Jako że wywala kontrolki na desce, to BSI po kontakcie z sterownikiem wyłącza systemy. W Citroenie już nie jedna rzecz mnie zaskoczyła, np. niedziałająca regulacja reflektorów przez spaloną żarówkę w popielniczce.... TAK! w popielniczce...
Natomiast dziwi mnie to trochę, bo Diagbox powinien coś pokazać. U mnie np. odpięcie i podpięcie czujnika skasowało ikonki ABS/ESP na jakieś 100 może 130 km. Ale u mnie wariował jeszcze prędkościomierz przez walnięty czujnik na kole, natomiast czytałem , że te czujniki to dość słaby punkt i często powodują zamieszanie.
Powrót do góry
KierowcaCitkowca

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroen C4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2021, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


No i jak tam oleymarecki86? Udało się po wymianie czujnika?

U mnie ciężko to zdiagnozować. Ktoś kto miał taki problem jest w stanie potwierdzić, że błąd potrafi wyskoczyć nawet gdy się nie dotyka hamulca?

Ostatnio miałem tak, że zacząłem podejrzewać ręczny. Poza ESP i ABS pojawia się usterka hamulca postojowego (ale to może w kontekście systemu wspomagania ruszania pod górę). Sądziłem, że być może na mrozie łapie mi koła i stąd ten błąd. Zacząłem go zostawiać wyłącznie na biegu i jakiś czas był spokój. Dzisiaj jednak błąd znowu wyskoczył. I teraz ciekawostka... wracając z pracy przejeżdżam przez jedno rondo na wprost. Ostatnio błąd załączył mi się, gdy minąłem pierwszy zjazd. Nie dotykałem wtedy hamulca. Dzisiaj błąd pojawił się w... dokładnie tym samym miejscu. Więc może coś jednak przy kole? Ale z drugiej strony przecież nie tylko na rondzie skręcam w lewo.
Zaraz za rondem zjechałem do sklepu, zrobiłem zakupy, wróciłem do auta, odpaliłem i... po krótkiej jeździe błąd znowu zniknął.
Powrót do góry
KierowcaCitkowca

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroen C4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2021, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Ciekawostka - dzisiaj ponownie wyskoczył błąd. Zgadnijcie gdzie... tak, na rondzie zaraz za pierwszym zjazdem. Znowu stanąłem w sklepie, zakupy, odpalam silnik i błąd znika.

3 razy błąd pojawił się w dokładnie tym samym miejscu. Koła skręcone w lewo. Więc może to jednak coś z kołem, tylko którym. Jak to zweryfikować, jak na komputerze brak komunikatu?

Edycja 2021-01-31 - ponownie komunikat błędu. Tym razem nie na rondzie, ale przy skręcie w lewo. Dodatkowo słyszałem jakieś stuki. Później chciałem to odtworzyć na jakimś parkingu kręcąc kółka - błąd się pojawił, ale nie słyszałem dziwnych dźwięków. Więc trudno mi określić co to mogło być.
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 02 Lut 2021, 11:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Nie, u mnie wymiana czujnika stopu nie przyniosła rezultatu. Cierpliwość się skończyła więc oddałem auto do elektryka. U mnie problem powstał, ponieważ nie miałem u siebie plastikowych nadkoli we wnękach i woda, błoto pryskały po pompie. Bieg czasu plus błoto to parciejące kable, a jak dodamy do tego sól z dróg zimą to mamy zwarcia. Poprawili mi wszystkie połączenia elektryczne na ABS jak i po drugiej stronie na pompie wspomagania i ta nowa wtyczka od czujnika też nie była zarobiona z należytą precyzją, dawała zwarcie, dodatkowo założyli nowe nadkola i wszystko śmiga. Może lżejszy o pare stówek, ale spokojniejszy.
Powrót do góry
oleymarecki86

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 24 Lut 2021, 12:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka ESP/ABS


Krew mnie zalewa z tym francuzem. Tym razem po 3 dniach postoju znów te same kontrolki. Diagbox i tym razem czujnik nie lewego a prawego koła. Wyszło słońce, temperatura w górę, błędu brak... Dziś znów auto wzięte o 7:00 rano, kontrolki świecą, ponownie ruszone o 9:00, potem o 10:40 i oczywiście nic nie świeci.
Elektryk zarzeka się że wiązki do pompy są poprawione i zabezpieczone, więc znów pojawia się hipoteza czujnika... bądź samej wtyczki, która też obstawiam rozleci się przy próbie demontażu... Sam nie wiem co robić.

EDIT: jako że kontrolka zagościła na stałe, podniosłem auto rozpiąłem wtyk i okazało się że nie jest w 100% szczelny, wsśrodku masa syfu. CorntactSpray wypłukał sporo syfu i mazi z wtyków. Problem usunięty - choć w związku z tym że na wtyczce z czujnika urwany jest ten "dzióbek", czy zatrzask pewnie za jakiś czas problem może wrócić.
Powrót do góry
KierowcaCitkowca

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroen C4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Kwi 2021, 23:16
Temat postu:

Rozwiązane


U mnie problem z głowy.

Dla podsumowania. Zaczęło się od tego, że błąd załączał się niemal wyłącznie na rondzie. W tym momencie akurat nie hamowałem, więc czujnik stopu uznałem być to nie może.

Regularność pojawiania się błędu skłoniła mnie do wyciągnięcia wniosku, że nie jest to uszkodzenie czujnika, nie jest to uszkodzona wiązka - wtedy nie byłoby takiej regularności.

Wymieniałem opony i... jak tylko wyjechałem z warsztatu zaczęło się coś tak tłuc, że miałem wrażenie jakby jakieś zbrojenie mi się w oś wkręciło. Albo coś zaraz miało odpaść. Wróciłem do mechanika - uznał, że to ABS (ten dźwięk metaliczny akurat się nie pojawiał, a zauważył kontrolkę).

Już następnego dnia tłuczenie się ucichło. Załączało się czasem, ale brzmiało faktycznie bardziej jak ABS. Dodatkowo błąd przestał pojawiać się na rondzie, a zaczął nawet na prostej.

Skoro po zmianie koła sekwencja wyskakiwania błędu się zmieniła uznałem, że problem jest przy kole. Zrzuciłem, klucz nasadkowy 10 (o ile dobrze pamiętam), odkręciłem czujnik, płaskim zeskrobałem rdzę której odrobinka tam była, skręciłem... jeżdżę od kilku tygodni bez najmniejszych problemów czego i Wam życzę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System