Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Wypalanie FAP - Jak podłączyć LED przy lusterku?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coltri

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 hdi 136 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 23 Lut 2015, 13:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wypalanie FAP - Jak podłączyć LED przy lusterku?


wybrałem diodę 3 mm, pierwotnie kupiłem 5 mm ale obawiałem się że przy regulacji lusterko będzie o diodę zahaczać, przy 3 mm jest wszystko ok.
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 23 Lut 2015, 15:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wypalanie FAP - Jak podłączyć LED przy lusterku?


Proszę o informację czy jak wypalanie FAP rozpocznie się np. na koniec podróży, to wystarczy zostawić auto z włączonym silnikiem do czasu wypalenia (zgaśnięcia diody) czy filtr powinien się wypalać od początku do końca podczas jazy?
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wypalanie FAP - Jak podłączyć LED przy lusterku?


Ja jednak też wstawiłem diodę 3mm do lusterka.
Chciałem wstawić fotkę ale nie idzie Sad więc wklejam link:

https://www.dropbox.com/s/73pzt4t22m0d7ju/dioda.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/1fvd531urb7f2ld/dioda1.jpg?dl=0

Korciło mnie wstawienie w środku auta ale ja nawet nie wiem jak się dostać (wyciągnąć) do tych bezpieczników w kabinie, przecież przez tą klapkę to można tylko na nie popatrzeć Smile), może one jakoś w dół się opuszcza po ściągnięciu osłony nad pedałami? W lusterku to banalnie proste, nie ma obaw o połamanie zaczepów, tez się tego obawiałem ale poszło łatwo.
Powrót do góry
integro

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 21:47
Temat postu:

Założenie diody


Czytałem na tym i innych forach odnośnie wypalania FAP, o tym że każdy musi wyczuć swoje auto to będzie wiedział kiedy to ma miejsce. W moim przypadku choć jeżdżę tym samochodem od 45 tys. km nie wiedziałem kiedy to następuję, z jaką częstotliwością. Kierując się inf. zawartymi w tym wątku zdecydowałem się na zainstalowanie diody w lusterku. Kupiłem czerwoną o śr. 3 mm - ale jeżeli będziecie kupowali to kupcie taką aby miała wbudowany rezystor czyli można ją od razu podłączyć do 12 V obwodu. Zdemontowałem same lusterko - myślę o wkładzie nie obudowie. Nóżki diody po wygięciu na niewielką siłę wcisnąłem do dwu końcówek obwodu podgrzewania lusterka i założyłem ponownie lusterko. Przed założeniem lusterka ale po podpięciu diody sprawdźcie czy dioda świeci po załączeniu ogrzewania tylnej szyby. Jeżeli nie to trzeba przemienić nóżki diody na końcówkach obwodu ogrzewania. Jeżeli świeci to składamy wszystko. Chociaż robiłem to pierwszy raz i kierowałem się wytycznymi z tego forum zajęło mi to 10 min. Nie trzeba niczego lutować, dioda trzyma się pewnie i widoczna jest z miejsca kierowcy ale znajduje się za lusterkiem, w przerwie pomiędzy jego krawędzią a krawędzią obudowy lusterka. Jak dotąd zapaliła mi się raz. Po 480 km jazdy w mieście. Po jej zapaleniu nie wyłączałem silnika chcąc się dowiedzieć ile czasu zajmuje wypalanie. Okazało się że potrzeba było 19 minut a w tym czasie przejechałem 17 km. W tych 19 minutach 4 razy zgasła na 4 do 5 sekund aby po chwili ponownie zapalić się. Obserwowałem obroty silnika gdy stałem np. pod światłami gdyż niektórzy pisali że wzrastają - nic takiego nie zaszło jak było 750 tak nic się nie zmieniło, nie zaobserwowałem żadnych innych zmian w działaniu samochodu, żadnego dymu z rury wydechowej a dioda cały czas się paliła. Tak jak pisałem po 19 minutach zgasła. Zachęcam wszystkich do założenia sobie takiej diody, sprawa banalna, nie trzeba się obawiać że lusterko pęknie a uzyskujemy inf. kiedy zachodzi wypalanie.
Powrót do góry
dziobolek

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 1,6/115 e-HDi 2015
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 20 Paź 2018, 00:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wypalanie FAP - Jak podłączyć LED przy lusterku?


Odświeżę temat z pytaniem laika - czy to nadal aktualne dla C4 GP II 2015?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Paź 2018, 00:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie

CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System