Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xsaraaa

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Xsara I 1999 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 17:59
Temat postu:

Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Xsary 2.0 Hdi 1999r Hatchback .
od pół roku . I jak na razie sprawuje się nawet całkiem dobrze.
Ale zaniepokoiło mnie spalanie a bardziej temperatura pracy silnika.

Bo rozumiem że spalanie zależy też od temperatury z w jakiej pracuje silnik .
I mam takie pytanie czy ktoś zna powód tego iż moja xsara bardzo wolno się grzeje ? Tzn muszę przejechać jakieś 20 km spokojnej jazdy , ew 15 mocniejszej żeby temperatura osiągnęła wzrosła do znamionowej ? tzn jakieś 83 C stopnie . czy to normalne tak w ogóle ?
Spalanie max (cykl mieszany) to jakieś 8 l ropy. więc troszkę za dużo .
Dodam że był wymieniany termostat na nowy. i było sprawdzane czy się nie otwiera czasem wcześniej . < także to wykluczam od razu. już nawet zakrywałem wlot powietrza z przodu żeby mniej wychładzało silnik . bez większej zmiany.
Samochodem jeździłem w temperaturach jesienno- zimowych więc trochę niskich a przez co grzanie było na full nastawione , na pewno nagrzewnica trochę wychładza silnik ale żeby aż tak ?

prosiłbym o praktyczne porady , albo jakiekolwiek nakierowanie w kierunku rozwikłania problemu . z Góry Dziękuje :]
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


samochód będzie więcej palił gdy:
- osoba która wcześniej zawsze jeździła silnikiem benzynowym przesiądzie się na diesla i jeździ tak samo jak wcześniej. (bez obrazy, nie mówię tego konkretnie do Ciebie, a raczej podaję swój przypadek kiedy przesiadłem się z LPG na pierwszego ropniaka) chodzi o wyrobienie sobie pewnych nawyków w operowaniu gazem. nie będę się tu kompromitował i mówił jaka ja to robię, podaję tylko jako opcję
- w okresie zimowym, szczególnie gdy ma się przejechać krótkie odcinki np w mieście albo do pracy i z powrotem.
- jest brudny filtr powietrza
- jest wlany niewłaściwy olej. Można przekombinować i wlać za gęsty. Citroen/PSA lubi rzadkie, lekkobieżne, syntetyczne.
- jest niewłaściwe ciśnienie w oponach
i tak dalej i dalej...

Odpowiadając na pytanie czy to normalne, że wolno łapie temperaturę? tak. trzeba przejechać 15-20 km by osiągnął temp roboczą. latem będzie szybciej (znacznie).
że samochód kupiłeś używany, zatem na pewno nie zaszkodzi a może poprawić dolanie jakiegoś dodatku do ropy. Stp, Castrol, Lmoly, Shell czy co tam kupisz. ważne by buteleczka starczyła na kilka tankowań. wyczyści pompę, powinna się poprawić dynamika. czekać wiosny, obserwować, eksperymentować z w/w opcjami nie panikować Very Happy
pozdr.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 20:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


2.0 hdi 110km po przejechaniu 6 kilometrów przy -15 stopniach, dmucha gorącym powietrzem.
2.0 hdi 90 koni rozgrzewa sie szybciej, po około 4 kilometrach.
jakis czujnik albo nowy termostat albo słaby obieg / chłodnica.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Horhe

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 21:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


też trzymam auto w ogrzewanym garażu i jak wyjeżdżam do pracy to jest jak mówisz Smile ale jak po nocy wracam na chatę to dopiero koło domu mam 3 kreski na wyświetlaczu temperatury. odległość 13,2 km od domu do pracy.
Powrót do góry
xsaraaa

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Xsara I 1999 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


No to tak Very Happy Dzięki za porady trochę odetchnąłem.

Hmm to moje pierwsze auto tak w ogóle ale "szkolony" byłem przez fachowca który jeździł 40 lat dieslem Very Happy więc myślę że aż taki zły nie jestem Wink .
właśnie też myślałem że coś nie tak , ale filtry olej opony wszystko nowiuśkie . olej 5 w 40 castr ol

stawiam że po prostu większość ciepła idzie do kabiny stąd silnik się nie dogrzewa.
Będę coś działał jak nas wspaniała zima opuści w końcu, bo na razie moje miasto jest zasypane ...
Ogólnie silnik wydaje być się w bardzo dobrym stanie mimo przejechanych 240 tyś. - 15 czy + 15 tak samo odpala więc nie jest źle Very Happy

pytanie do "magdaboom" te dane to są wzięte z jakiejś strony , z praktyki ?
bo jeżeli to prawda to u mnie jest coś nie tak . bo przy +5 stopniach to mi się grzeje ponad 10 km . Możesz coś podpowiedzieć więcej w tej sprawie ?

Też myślałem że to czujnik ale jak odpowietrzałem układ chłodzenia to zagrzałem go do ponad 100 stopni i wskazywał poprawnie . Termostat sprawny nie puszcza wody do dużego obiegu( chłodnicy).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 23:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 18 Mar 2013, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Horhe napisał:
też trzymam auto w ogrzewanym garażu i jak wyjeżdżam do pracy to jest jak mówisz Smile ale jak po nocy wracam na chatę to dopiero koło domu mam 3 kreski na wyświetlaczu temperatury. odległość 13,2 km od domu do pracy.

ja nie mam garażu a ulicy nie podgrzewam sobie w nocy, ani nie staje nad ciepła kratką kanalizacyjną.

To co napisałem wyżej jest wzięte z wieloletniej praktyki z 2.0 HDI.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
sgrzegorz86

Dyskutant



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: Citroen C5 2001r 2.0 HDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 18 Mar 2013, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Witam.Jeżeli przy +5 stopni auto nagrzewa Ci się po przejechaniu 10 km to ewidentnie jest coś nie tak.Faktem jest,że do ogrzania jest 8 litrów płynu chłodniczego ale 10 km to jest za dużo przy tej temperaturze to pokonanie 5km powinno już lecieć ciepłym powietrzem.Moim zdaniem nagrzewnica jest przytkana albo już nie domaga i stąd taki objaw.
Powrót do góry
gadu-gadu
xsaraaa

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Xsara I 1999 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Hmm . a jakieś propozycje może macie . co jest powodem tego ?

Hehe no w sumie u mnie to też nie stoi w cieplutkim miejscu . Sad
no też mi się tak wydaje że to jednak za wolnooo.

8 litrów ? ale to łącznie z obiegiem dużym ? (chłodnica). a propos płynu czy szybkość zagrzania się go zależy znacząco od zalanego płynu ? bo ja mam jakiś koncentrat który wygląda jak mętna kranówa . niby to jakiś glikol był zalany . ale kto go wie ...

Jeżeli chodzi o ciepłe powietrze lecące do kabiny to nie ma z tym najmniejszego problemu , praktycznie od "zaraz" ono już leci .
Nagrzewnica była odpowietrzana przy wymianie termostatu.
Powrót do góry
ton

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: xsara pic.1,6hdi 110KM 2004
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 00:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Jeśli rzeczywiście dobrze grzeje i termostat jest pewny,to można by się nie przejmować,tylko to spalanie;8l to na ten silnik wydaje się zbyt dużo.
HDI 2,0 90KM mają opinię b. oszczędnych i nie powinien tyle spalić jeśli nie stoisz w korkach.Chyba że jeździsz b. krótkie trasy,tak że chodzi głownie na ssaniu,ale piszesz że jeździsz po kilkanaście km do zagrzania to wydaje mi się za długo.W moim 1,6hdi temp.3 kreski uzyskuję po ok.10 min.ale nigdy nie przekroczyłem średnio 6,5l/100km.Zasłonięcie dolnych wlotów powietrza bardzo skraca czas nagrzewania,tyle że u mnie jest osłona pod silnikiem to podobno też ma wpływ.Trzeba dalej eksperymentować bo to jest trochę za duże spalanie.
Pozdr.
_________________
ton
Powrót do góry
xsaraaa

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Xsara I 1999 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 18:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


No właśnie gdyby nie to spalanie bym nic nie kombinował .

i właśnie przez taką opinie go kupiłem Smile . Na moich trasach ogólnie nie ma korków , chyba że zasypie całe śniegiem tak jak to było w ubiegły piątek Very Happy . Hmm ssanie ? da się to jakoś regulować .



Chodzi o tą osłonę ? To ja jeszcze zakryłem ten otwór hmm do spuszczania oleju bodajże Very Happy . także powinno mu być cieplutko z każdej strony.

Właśnie byłem zrobiłem krótki kursik z Xsarą . 3,8 km 40 min przerwy i 4 km < Trasa przez miasto (światła bez korków. ). a że na dworze jest około 10 stopni to jechałem bez grzania . więc nic nie wychładzało dodatkowo silnika. a jeszcze ponadto mam pół chłodnicy zasłonięte.
i Tak przez 3,8 km to nie podniosła mi się wcale wskazówka.
a z powrotem . przy "lekkim" :] przeciąganiu przy zmianie biegów . wskazówka zatrzymała się na około 70 stopniach.

Muszę się na dłuższą trasę wybrać . ale na razie jestem skazany na czekanie.
Powrót do góry
xsaraaa

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Xsara I 1999 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Maj 2013, 19:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Piszę dla pokoleń Very Happy

Przejechałem za jednym zamachem 400 km 20 godzin przerwy i z powrotem 400 km. także myślę że xsara została dokładnie przedmuchana Very HappyVery Happy . I jestem zadowolony mimo tego ze zawór EGR (prawdopodobnie ) się zasyfił .

I tak, temperatura wzrasta tak jak powinna te 5 -7 km i jest ( wiadomo cieplej też na dworze jest ) ale jest dobrze .

a spalanie na trasie mi wyszło 4,5 l / 100 km !!! . co mnie pozytywnie zaskoczyło :]

Na razie jestem zadowolony oby było tak dalej ! .
Powrót do góry
askoon

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec
Posiadane auto: XP 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 07:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Witaj,
świetny wynik. interesuje mnie z jaką średnią prędkościę przejechałeś te 400 km? Mi wychodziło oczywiście nie z odczytu komputera tylko tankując pod korek przed trasą i to samo po niej 5,2 litra przy średniej prędkości przejazdu z komputera 82 km/h z włączoną klimą.
Powrót do góry
xsaraaa

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Xsara I 1999 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 11:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Citroen Xsara I 1999r 2.0 HDi Temperatura silnika.


Mój pomiar również polegał na tankowaniu pod korek . jechałem w 4 osoby bez klimatyzacji . Jazda ta polegała na dotarciu w bezpieczny sposób do celu także prędkości nie były zawrotne .
Nie mam pokazywanej średniej prędkości . ale 80 km było przejechane z prędkościami z jakimi jeździ się w mieście (bez korków oczywiście) a reszta to jazda drogami krajowymi , ekspresówkami.

z Klimatyzacją pewnie takiego spalania bym nie osiągnął . :] Jak dla mnie 5,2 l to też rewelacja by była Very Happy

Tylko widzę że Kolega posiada xsare picasso ? większa buda =większe spalanie . tak uważam . :]

Pozdrawiam .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System