Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetttta

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): biala podlaska
Posiadane auto: c4 GRAND PICASSO :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 19:57
Temat postu:

Pomoc przy zakupie


Witam, planuję zakup Citroena C4 Grand Picasso, prześledziłam mnóstwo komentarzy, opinii, i tematów z tym związanych i jestem jeszcze bardziej "zakręcona" niż przed ich przeczytaniem, każde ogłoszenie wydaje mi się teraz dziwne i podejrzane :p
Mam do wydania do 30 tys, znalazłam kilka aut ale nie bardzo wiem czy są warte zainteresowania, może podpowiecie coś?

podaje linki:

http://citroen-olsztyn.otomoto.pl/citroen-c4-picasso-c4-gr-picasso-hdi-excl-aut-2-C27460230.html

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-2-0hdi-7-osob-f1-lopatki-C23380648.html

(nie za mały przebieg?)

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-7osobowy-2-0hdi-95tys-km-C28044958.html - przy tym zadzwoniłam po numer VIN, tak z ciekawości czy poda czy nie, to gość nie chciał podać, powiedział że pisze wszystko uczciwie więc to chyba już jest podejrzane :p


Ostatnio zmieniony przez anetttta dnia Pią 15 Mar 2013, 10:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


złoty sobie odpuść - sprzedaje go chyba pół roku jak nie więcej, prawy przód do środkowego słupka byl robiony razem z progiem.....
Powrót do góry
gadu-gadu
anetttta

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): biala podlaska
Posiadane auto: c4 GRAND PICASSO :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


o kurcze, dzięki Smile bo ten jakos najbardziej mnie kusił ze względu na przebieg Smile


A co myślicie o tym aucie z pierwszego linku, na ile jest bezpieczne kupowanie w takim salonie? Czy tez możliwe są jakieś kombinacje?
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 00:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


Nie jestem wielkim fachowcem, ale od kilkunastu tygodni intensywnie poszukuję C4 GP tyle, że benzynowego i muszę powiedzieć, że jak się nadarzy okazja i cena nie będzie kosmiczna to pewnie kupię z programu Citroen Select. W porównaniu z autohandlami, które odwiedziłem to niebo a ziemia. Oczywiście przy kupnie taką drogą nie zaszkodzi sprawdzić go w niezależnym innym serwisie.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 08:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


to że do sprzedania jest w salonie nie oznacza że to auto jest ok, w wielu przypadkach są to "niezłe rodzyny" z kopnietym przbiegiem i historią ( wystarczy pooglądac programy motoryzacyjne na ten temat) ...oczywiście salon nic nie wie na temat wypadkowości pojazdu Smile
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 08:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
anetttta

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): biala podlaska
Posiadane auto: c4 GRAND PICASSO :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


dzięki za odpowiedzi, czyli marne szanse, że kupię dobre autko...Sad kurcze, a może rozglądać się za innymi, ale zakochałam się w tym C4 i już nie widze dla siebie innego :/
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 10:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


Farstone napisał:
Nie jestem wielkim fachowcem, ale od kilkunastu tygodni intensywnie poszukuję C4 GP tyle, że benzynowego i muszę powiedzieć, że jak się nadarzy okazja i cena nie będzie kosmiczna to pewnie kupię z programu Citroen Select. W porównaniu z autohandlami, które odwiedziłem to niebo a ziemia. Oczywiście przy kupnie taką drogą nie zaszkodzi sprawdzić go w niezależnym innym serwisie.

Wszystko zależy od egzemplarza, możesz kupić samochód nowy w salonie i również będzie Ci notorycznie szwankował. Nie można generalizować, jedno co trzeba mieć to szczęście i właściwie nieważne, skąd się kupi auto. Pisałem na podstawie autohandlów gdzie w 3 minuty udowodniałem cofnięty licznik czy wypadkowość. Samochód po leasingowy w Polsce z tego co wiem chyba musi być naprawiany w ASO, jak się mylę, to proszę o poprawkę...
Powrót do góry
anetttta

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): biala podlaska
Posiadane auto: c4 GRAND PICASSO :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 10:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


no to może warto się nad tym zastanowić (czy nie? )

http://citroen-olsztyn.otomoto.pl/citroen-c4-picasso-c4-gr-picasso-hdi-excl-aut-2-C27460230.html

program Citroen Select (czyli jakaś gwarancja w razie czego jest)

Przebieg ma spory, ale może chociaż wiarygodny, tylko ten automat mi nie bardzo podchodzi, i zastanawiam sie jakie ma zawieszenie ( czy jesli pneumatyczne to nie bede od razu musiała wymieniac?)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 10:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


wersja exl to zn ze ma poduszki z tyłu a co do skrzyni MCP ( zrobotyzowanej bo nie jest to pełny automat) jest wiele za i przeciw ale jedno można powiedzieć ...do najbardziej udanych , bezawaryjnych i bezproblemowych to ona nie należy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
anetttta

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): biala podlaska
Posiadane auto: c4 GRAND PICASSO :)
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 11:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


jacekczewa napisał:
wersja exl to zn ze ma poduszki z tyłu a co do skrzyni MCP ( zrobotyzowanej bo nie jest to pełny automat) jest wiele za i przeciw ale jedno można powiedzieć ...do najbardziej udanych , bezawaryjnych i bezproblemowych to ona nie należy Smile


czyli co, wybierac mniejszy silnik i skrzynie manualną?
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 11:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


jacekczewa napisał:
wersja exl to zn ze ma poduszki z tyłu a co do skrzyni MCP ( zrobotyzowanej bo nie jest to pełny automat) jest wiele za i przeciw ale jedno można powiedzieć ...do najbardziej udanych , bezawaryjnych i bezproblemowych to ona nie należy Smile

Tutaj akurat pozwolę się delikatnie nie zgodzić. Na pewno mniejsze koszty naprawy takiej skrzyni niż klasycznego automatu. Skrzynia została zrobiona dla francuskich taksówkarzy, więc jest przeznaczona do miasta. Powtórzę się, ale tutaj ze skrzynią będzie tak samo jak z samochodem - dobry egzemplarz, szczęście i jeździsz Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 19:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


anetttta napisał:
jacekczewa napisał:
wersja exl to zn ze ma poduszki z tyłu a co do skrzyni MCP ( zrobotyzowanej bo nie jest to pełny automat) jest wiele za i przeciw ale jedno można powiedzieć ...do najbardziej udanych , bezawaryjnych i bezproblemowych to ona nie należy Smile


czyli co, wybierac mniejszy silnik i skrzynie manualną?

po prostu musisz sie zastanowić czego oczekujesz od auta, problemem jest że do granda raczej silnik 2,0 ( a one występują najczęsciej z MCP) podobno do granda 1,6 hdi jest za słaby... nie wiem nie jechałem i nie moge powiedzieć, do "krótkiego" C4P 1,6 hdi jest naprawde wystarczający i potrafi nieżle jechac Smile no i jest naprawde oszczędny Smile
skrzynia MCP wolno zmienia biegi, potrafi się 'gubić" trzeba umiec z nią jezdzić, poostaje także probem "kangurów" skrzyni które uprzykrzają użytkowanie i są jednak kosztowne w usunięciu ( tej usterki) - sprzegła w tych skrzyniach padają nawet przy 100 tys przebiegu
Powrót do góry
gadu-gadu
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


Dalej będę się upierał, że wszystko zależy od egzemplarza, na pewno zdarzały się awarie sprzęgła MCP ale nie musi być tak w każdym samochodzie. Co do pracy - trzeba się nauczyć i przyzwyczaić. Nie twierdzę, że MCP jest lepsze od ręcznej ale nie można z góry jej przekreślać. Na pewno auto z MCP silnikiem benzynowym pali mniej niż ręczna. Jeżeli nastawiasz się na diesel tu się nie wypowiem - ja na pewno go nie kupię bo za mało jeżdżę. Inna sprawa to większość opinii, dyskusji i problemów również na tym forum dotyczących silnika to sprawy diesla Smile Ciekawe dlaczego Wink
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 13:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


tu chodzi o to aby pokazac że istnieje problem i nie jest to problem odosobniony a także tani w usunieciu......kangury skrzyni zaczynają sie przy problemach ze zużywającycm sie nieuchronnie sprzęgłem, jesli w porę nie skalibrujemy skrzyni, styku sprzegła ( a z reguły wiele osób nie zwraca na to uwagi) konczy sie na kosztownej wymianie kompletnego sprzegla dodam także że większośc warsztatów nie potrafi prawidłowo zrobic tzw. przyuczenia skrzyni biegów
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 14:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pomoc przy zakupie


Wszystko przez złej jakości paliwo, dzisiaj każdy samochód ma sie zepsuć i nie ma co się zastanawiać, kupuje sie taki jaki sie podoba. Trzeba tylko dobrze sprawdzić przed kupnem i nie szukać najtańszego w super stanie bo wiadomo że jak tanio to gdzieś jest powód tej ceny....
Naprawiam samochody i nie ma dzisiaj marki która jest bezawaryjna.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System