Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robsonrobson1

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: CITROEN BERLINGO 1.8 2000R AUDI A4 2.0 B 2002R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 21:00
Temat postu:

temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witam pisałem kiedyś o swoim problemie ale nikt się nie pofatygował i nie odpisał więc proszę jeszcze raz o pomoc ,problem polega na tym że temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą jedną kreskę poza połowę i troszkę,włączają się wtedy dwa wentylatory ale jakoś ospale się kręcą a temperatura nie spada dopóki nie ruszę ,dodam że jest to wersja 1.8.b z klimatyzacją z roku 2000 ,wymieniłem tydzień temu uszczelkę pod głowicą bo lał się po silniku olej teraz jest sucho, myślałem że przy tej robocie zniknie również problem z przegrzewaniem, wymieniłem pompę wody ,termostat i czujnik temperatury koloru niebieskiego i nic nie dało ,ale na tej obudowie termostatu są trzy czujniki:zielony brązowy i niebieski? więc który steruje tymi wentylatorami ?.A może w tych citroenach tak ma być ?dodam że znam się bardzo dobrze na samochodach ale z grupy VAG niemiecki Grupy PSA nie znam nie robię ich, pracuje po 15 godzin więc nie mam czasu szukać po necie więc proszę was o pomoc może ktoś coś takiego już przerabiał .Pozdrawiam Robert.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 21:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witam, to podaj może mi telefon na priv, czasem naprawiam VW i możesz mi się przydać.
Masz u siebie 3 biegi od wentylatora, podejżewam, że pierwszy nie działa.
Musisz podć dokładne dane samochodu bo rozwiązań w PSA było pare...
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
robsonrobson1

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: CITROEN BERLINGO 1.8 2000R AUDI A4 2.0 B 2002R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witaj mój nr to 662-121-304 Robert a samochód to Citroen Berlingo 1.8 8v b z klimatyzacją wersja CHRONO z roku 2000.
Powrót do góry
robsonrobson1

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: CITROEN BERLINGO 1.8 2000R AUDI A4 2.0 B 2002R
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 18:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witam usterka usunięta,więc zakańczam temat wraz z opisem bo widzę że na tym forum to rzadkość, nie boję się utraty z tego powodu klientów a nie każdy ma teraz dużo kasy na mechaników którzy i tak wchodzą na to forum i też szukają wiedzy.Więc w skrócie wymieniłem uszczelkę pod głowicą ponieważ lał się po silniku olej ,silnik też się przegrzewał więc myślałem że przy tej robocie to zniknie ,lecz okazało się że problem oleju wyciekającego z silnika skończył się ale skacząca temperatura cieczy w chłodnicy pozostała ,czyli ponad jedna kreska poza połowę ,wymienione zostały następujące części :czujnik temperatury który włącza wentylatory(brązowy dwu pinowy) ,czujnik temperatury dający sygnał na zegary (niebieski jedno pinowy),pompa wody ,uszczelka pod głowicę i planowanie głowicy,termostat i tu uwaga :założyłem francuski 83 stopnie C,odpowietrzyłem układ i auto się grzeje ,kupiłem nowy termostat WAHLER i on ma 82 stopie C za 31 zł niby nie wielka różnica ale pomogło prawie od razu lecz jeszcze były małe skoki wskazówki ponad połowę więc kupiłem nowy orginalny korek do chłodnicy za 38 zł w tym aucie ciśnienie w układzie chłodzenia to 1.4 bara,teraz jest spokój wentylatory się włączają normalnie a temperatura trzyma się na połowie .Piszę i myślę że może komuś to kiedyś pomoże i pamiętajcie o odpowietrzeniu i wymaganej ilości płynu nie przepełniajcie bo też będą skoki temperatury ma być między mini a max ,pozdrawiam .P.s. kiedyś też miałem podobny przypadek z termostatem w volvo v70 tam w obudowie trmostatu jest czujnik temperatur i jak się stosuje inny termostat niż wahler to wyskakuje błąd czujnika .Jednak cena równa się jakość i dokładność a to tylko parę złotych więcej może dwa piwa a oi ile mniej problemów .HEJ.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System