Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robsonrobson1

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: CITROEN BERLINGO 1.8 2000R AUDI A4 2.0 B 2002R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 21:00
Temat postu:

temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witam pisałem kiedyś o swoim problemie ale nikt się nie pofatygował i nie odpisał więc proszę jeszcze raz o pomoc ,problem polega na tym że temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą jedną kreskę poza połowę i troszkę,włączają się wtedy dwa wentylatory ale jakoś ospale się kręcą a temperatura nie spada dopóki nie ruszę ,dodam że jest to wersja 1.8.b z klimatyzacją z roku 2000 ,wymieniłem tydzień temu uszczelkę pod głowicą bo lał się po silniku olej teraz jest sucho, myślałem że przy tej robocie zniknie również problem z przegrzewaniem, wymieniłem pompę wody ,termostat i czujnik temperatury koloru niebieskiego i nic nie dało ,ale na tej obudowie termostatu są trzy czujniki:zielony brązowy i niebieski? więc który steruje tymi wentylatorami ?.A może w tych citroenach tak ma być ?dodam że znam się bardzo dobrze na samochodach ale z grupy VAG niemiecki Grupy PSA nie znam nie robię ich, pracuje po 15 godzin więc nie mam czasu szukać po necie więc proszę was o pomoc może ktoś coś takiego już przerabiał .Pozdrawiam Robert.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 21:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witam, to podaj może mi telefon na priv, czasem naprawiam VW i możesz mi się przydać.
Masz u siebie 3 biegi od wentylatora, podejżewam, że pierwszy nie działa.
Musisz podć dokładne dane samochodu bo rozwiązań w PSA było pare...
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
robsonrobson1

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: CITROEN BERLINGO 1.8 2000R AUDI A4 2.0 B 2002R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witaj mój nr to 662-121-304 Robert a samochód to Citroen Berlingo 1.8 8v b z klimatyzacją wersja CHRONO z roku 2000.
Powrót do góry
robsonrobson1

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: CITROEN BERLINGO 1.8 2000R AUDI A4 2.0 B 2002R
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 18:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) temperatura jak tylko stanę na światłach rośnie nawet zimą


Witam usterka usunięta,więc zakańczam temat wraz z opisem bo widzę że na tym forum to rzadkość, nie boję się utraty z tego powodu klientów a nie każdy ma teraz dużo kasy na mechaników którzy i tak wchodzą na to forum i też szukają wiedzy.Więc w skrócie wymieniłem uszczelkę pod głowicą ponieważ lał się po silniku olej ,silnik też się przegrzewał więc myślałem że przy tej robocie to zniknie ,lecz okazało się że problem oleju wyciekającego z silnika skończył się ale skacząca temperatura cieczy w chłodnicy pozostała ,czyli ponad jedna kreska poza połowę ,wymienione zostały następujące części :czujnik temperatury który włącza wentylatory(brązowy dwu pinowy) ,czujnik temperatury dający sygnał na zegary (niebieski jedno pinowy),pompa wody ,uszczelka pod głowicę i planowanie głowicy,termostat i tu uwaga :założyłem francuski 83 stopnie C,odpowietrzyłem układ i auto się grzeje ,kupiłem nowy termostat WAHLER i on ma 82 stopie C za 31 zł niby nie wielka różnica ale pomogło prawie od razu lecz jeszcze były małe skoki wskazówki ponad połowę więc kupiłem nowy orginalny korek do chłodnicy za 38 zł w tym aucie ciśnienie w układzie chłodzenia to 1.4 bara,teraz jest spokój wentylatory się włączają normalnie a temperatura trzyma się na połowie .Piszę i myślę że może komuś to kiedyś pomoże i pamiętajcie o odpowietrzeniu i wymaganej ilości płynu nie przepełniajcie bo też będą skoki temperatury ma być między mini a max ,pozdrawiam .P.s. kiedyś też miałem podobny przypadek z termostatem w volvo v70 tam w obudowie trmostatu jest czujnik temperatur i jak się stosuje inny termostat niż wahler to wyskakuje błąd czujnika .Jednak cena równa się jakość i dokładność a to tylko parę złotych więcej może dwa piwa a oi ile mniej problemów .HEJ.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System