Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pretorek

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager Limited 4x4 2002r 3,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 13:29
Temat postu:

Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


Witajcie.
Piszę do Was, bo mam nadzieję, że będziecie mi mogli pomóc Smile
Do sedna. Mam citroena xantię 2.0 95r wersja hatchback I.
W niedzielę mój tata odpalił go na 20 sekund, po czym auto zgasło i koniec - nie dało się go zapalić, nie słychać, żeby w pompie paliwa robiło się ciśnienie które umożliwi zapłon
Po wnikliwej analizie przedstawię Wam jak się sprawa ma:
Wymieniłem przekaźnik pompy paliwa (obok komputera, bo to mogła być jedna z przyczyn - wymieniłem po sprawdzeniu napięcia na kostce od pompy paliwa), sprawdziłem bezpieczniki. Podniosłem tylną kanapę i dostałem się do pompy paliwa, odłączyłem jej zasilanie, wziąłem miernik napięcia i sprawdziłem na cienkich kabelkach zasilanie wychodzi od 4,6V do 5.0V i nic więcej.
Ten model posiada kod, który trzeba wpisać i tutaj po wpisaniu kodu napięcie na kostce zasilającej pompę paliwa powinno wynosić około 12V z tego co mówił mi kolega przez telefon.
Po przekręceniu stacyjki przed wpisaniem kodu napięcie na kostce od pompy paliwa jest 5V tak samo jak po wpisaniu kodu.
Wydaje mi się, że coś mogło się stać z immo.
Czy jest jakiś sposób jak to można sprawdzić ewentualnie odłączyć immo?
Bo akurat w elektronice jestem słaby i doszedłem do tego momentu i nie wiem co dalej, a nie chce kupować pompy bo to raczej nie jej wina...
Dzięki za pomoc! Smile
Czy ktoś może mi jeszcze napisać jakie ma być rzeczywiste napięcie na kostce od pompy paliwowej? Czy to ma być 5V czy więcej?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 19:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


Odnośnie pompy, trzeba ją było podłączyć "na ostro" i wtedy zobaczyć czy pracuje. Z tego co pamiętam (może się mylę) to pompa zasilana jest grubszymi kabelkami, bo bierze dość solidnie prądu, a cienkie, to wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy. Na cienkich może Ci pokazywać różne dziwniaste napięcia. Odnośnie klawiaturki, był jakiś sposób jej wyłączenia, jeżeli znało się stare numery. Tutaj na forum raczej nikt Ci nie powie jak to zrobić, nawet jak wie, bo była by to instrukcja również dla złodziei.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Pretorek

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager Limited 4x4 2002r 3,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


dziadek1 napisał:
Odnośnie pompy, trzeba ją było podłączyć "na ostro" i wtedy zobaczyć czy pracuje. Z tego co pamiętam (może się mylę) to pompa zasilana jest grubszymi kabelkami, bo bierze dość solidnie prądu, a cienkie, to wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy. Na cienkich może Ci pokazywać różne dziwniaste napięcia. Odnośnie klawiaturki, był jakiś sposób jej wyłączenia, jeżeli znało się stare numery. Tutaj na forum raczej nikt Ci nie powie jak to zrobić, nawet jak wie, bo była by to instrukcja również dla złodziei.
Pozdrawiam

Jeżeli jest tak jak mówisz, że grubsze kabelki są od zasilania pompy, to w momencie kiedy wkładam (mają kolor żółty i czarny) do kostki miernik do nich to nie ma żadnego napięcia...
Jeśli chodzi o kod, to gdzieś to czytałem, ale podobno trzeba to zrobić na włączonym silniku, a ja takiej możliwości niestety nie mam :/
Wydaje mi się, że powinno być tak, że po wpisaniu kodu doprowadzane jest zasilanie na grubsze kabelki do pompy paliwa i wtedy pompa powinna zacząć wytwarzać ciśnienie.
Sprawdzę jeszcze czy na wyjściu gdzie podłącza się przekaźnik do pompy mam zasilanie (z tego co gdzieś wyczytałem powinno być 12V).
Nie wiem jaki jest dokładnie schemat odpalania, w sensie gdzie po wpisaniu kodu pojawia się napięcie i skąd ono jest rozdzielane (Czy to komputer uruchamia czy coś jeszcze innego)...
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 09:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


U mnie w pugu, mam taką samą klawiaturkę jak xantia i pompa paliwowa startuje zaraz po przekręceniu kluczyka, przed wklepaniem kodu. Uważam, że jeżeli po wklepaniu kodu włącza się zielona kontrolka, to raczej nie masz tam co szukać. Odnośnie grubości kabli zasilających pompę podtrzymuję swoją opinię. Nie wiem, czy bierzesz pod uwagę to, że komputer włącza pompkę na chwilkę, a jak silnik nie zostanie odpalony, to wyłącza. Po przekręceniu kluczyka musisz od razu mierzyć napięcie.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Pretorek

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager Limited 4x4 2002r 3,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 11:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


dziadek1 napisał:
U mnie w pugu, mam taką samą klawiaturkę jak xantia i pompa paliwowa startuje zaraz po przekręceniu kluczyka, przed wklepaniem kodu. Uważam, że jeżeli po wklepaniu kodu włącza się zielona kontrolka, to raczej nie masz tam co szukać. Odnośnie grubości kabli zasilających pompę podtrzymuję swoją opinię. Nie wiem, czy bierzesz pod uwagę to, że komputer włącza pompkę na chwilkę, a jak silnik nie zostanie odpalony, to wyłącza. Po przekręceniu kluczyka musisz od razu mierzyć napięcie.
Pozdrawiam

Mierzyłem, ale tak jak Ci mówię, że w tym aucie pompa jest uruchamiana dopiero po wklepaniu kodu, tak było od 5 ciu lat odkąd mam to auto, więc myślę, że teraz się to nie zmieniło.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 11:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 12:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


No to jeszcze podaj na ostro prąd, jak Ci pisałem, żeby przynajmniej pompę wykluczyć. A zielona kontrolka się zaświeca ? A jak na ostro podłączysz pompę, to po wklepaniu kodu możesz spróbować zapalić, jak Ci się nie uda, to zabezpieczenie, jak się uda, to coś z prądem do pompy. Zabezpieczenie na pewno odcina również prąd do cewki, to zobacz czy jest iskra. Możesz również na wszelki wypadek sprawdzić wyłącznik buum. Wyłącznik uderzeniowy też czasem zrobi kuku.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Pretorek

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager Limited 4x4 2002r 3,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


dziadek1 napisał:
No to jeszcze podaj na ostro prąd, jak Ci pisałem, żeby przynajmniej pompę wykluczyć. A zielona kontrolka się zaświeca ? A jak na ostro podłączysz pompę, to po wklepaniu kodu możesz spróbować zapalić, jak Ci się nie uda, to zabezpieczenie, jak się uda, to coś z prądem do pompy. Zabezpieczenie na pewno odcina również prąd do cewki, to zobacz czy jest iskra. Możesz również na wszelki wypadek sprawdzić wyłącznik buum. Wyłącznik uderzeniowy też czasem zrobi kuku.
Pozdrawiam

Sprawdziłem już część rzeczy.
Pompa wykluczona, bo nie ma w ogóle prądu na grubych kablach, które zasilają pompę...
Wyłącznik buum też sprawdziłem i jest dobry, jest na nim zasilanie i jak go odłączyłem to cały system nie został uzbrojony, jak podłączyłem to uruchamia cały system. Więc wydaje mi się że jest gdzieś przebicie na kablach między przekaźnikiem (bo zasilanie na przekaźniku jest) a kostką do pompy... Tylko nie mam żadnego schematu gdzie i którędy te kable idą..
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 13:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


Jak podnosiłeś tylną kanapę i dostałeś się do kostki, to tam widać gdzie idą przewody. W moich autach pod samochodem, ale Twoja księżniczka jest trochę inna.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 01 Mar 2013, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


Witam! Jak kolega radziłbym sprawdzić pompę podłączając do niej bezpośrednio napięcie 12V sprawdzić czy chodzi,lub poprowadź prowizorycznie przewód + od przekaźnika do pompy,a masę gdzie bądź.Jeżeli chodzi to najprościej poprowadzić nowy przewód od przekaźn.do pompy. ...Odnośnie klawiatury immo nie odcina pompy.Żeby odpiąć klawiaturę musi pracować silnik...P.S.napięcie na zas. pompy jest 12V. i trzeba sprawdzić zaraz po przekręceniu stacyjki.Miałem identyczną X(tyle,że bez gazu) i pompa chodziła zaraz po przekręceniu stacyjki...Jak się uporasz napisz.
Powrót do góry
Pretorek

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager Limited 4x4 2002r 3,3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 12:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Xantia I 2.0r. Gaz benzyna 1995 r Nie odpala


Już mam problem zażegnany.
Uszkodzona była pompa, źle mierzyłem napięcie i dlatego mi go nie pokazywało, podpiąłem na krótko od akumulatora i zadziałała, ale była już stara i wymieniłem ją na nową, koszt 115zł nówka)
W każdym razie wymieniłem pompę (4 h roboty :/) to wszystko zaczęło działać.
Obwody są wszystkie sprawne.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System