Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arel14

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rymanów
Posiadane auto: C4 picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 24 Lut 2013, 23:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


arel14@interia.pl
dzieki wielkie Smile
Powrót do góry
Ulyster

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Coleraine/Ireland Pol.
Posiadane auto: Citroen C4 GP Exclusive automat 2.0HDI 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 02:49
Temat postu:

wymiana uszkodzonych poduszek na sprezyny


Tez stanolem przed dylematem - wymienic uszkodzone poduchy na sprezyny ? Zgadzam sie z toba Guzior , kazdy ma pole wyboru kupuje auto ze sprezynami albo pneumatyka. Napisalem posta w temacie " kompresor zawieszenia c4 GP" wiec nie bede sie powtarzal. Wymienie przetarta poduche i niestety kompresor . A swoja droga "jacekczewa" skad wiesz ze podgrzewanie foteli przestaje dzialac po 3 latach. Mam C4 GP Exclusive 2007r i wlasnie to ogrzewanie nie dziala tak samo jak pomiar cisnienia powietrza w kolach . Mialem wczesniej peugota 407 sw 2.0hdi Exclusive i w tym aucie jak cisnienie spadlo chocby 0.5 bar odrazu komp. wyswietlal komunikat. W mojej cytrynie wiem ze mam uszkodzony wentyl , schodzi powietrze. Nieraz brakuje 1-1.5 atm/bar i nic sie nie dzieje zadnej informacji.
_________________
Czytelnik
Powrót do góry
Ulyster

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Coleraine/Ireland Pol.
Posiadane auto: Citroen C4 GP Exclusive automat 2.0HDI 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 03:25
Temat postu:

wymiana uszkodzonych poduszek na sprezyny


Co do kosztow przerobki to dla porownania moge powiedziec ze tu w UK / Northern Ireland w ASO za wymine poduszki i kopresora + diagnostyka komp. powiedzieli 1573 paundy.
Poszperalem na ebay-u :
air spring/ poducha - ok 112 pound / z przesylka
sunspension air pump/ kompresor - ok 545 pound / z przesylka
praca DIY / zrob to sam Adam Slodowy dal by rade to ty tez .
lub sprezyny na e-bay-u : ok 60 pound za pare + dystanse + robocizna w warsztacie + komputer zeby wykasowac pneumatyke .
Znalazlem conversion kit do C4 GP ze szklanym dachem ( jest ruznica bo jest ciezszy niz z normalnym blaszanym dachem tak do wiadomosci gdyby ktos chcial zalozyc sprezyny ) za ok 178.82 poundow jedna strona . podam link :
www.eurocarcare.net/rear-sunspension
_________________
Czytelnik
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 10:02
Temat postu:

Re: wymiana uszkodzonych poduszek na sprezyny


Ulyster napisał:
Tez stanolem przed dylematem - wymienic uszkodzone poduchy na sprezyny ? Zgadzam sie z toba Guzior , kazdy ma pole wyboru kupuje auto ze sprezynami albo pneumatyka. Napisalem posta w temacie " kompresor zawieszenia c4 GP" wiec nie bede sie powtarzal. Wymienie przetarta poduche i niestety kompresor . A swoja droga "jacekczewa" skad wiesz ze podgrzewanie foteli przestaje dzialac po 3 latach. Mam C4 GP Exclusive 2007r i wlasnie to ogrzewanie nie dziala tak samo jak pomiar cisnienia powietrza w kolach . Mialem wczesniej peugota 407 sw 2.0hdi Exclusive i w tym aucie jak cisnienie spadlo chocby 0.5 bar odrazu komp. wyswietlal komunikat. W mojej cytrynie wiem ze mam uszkodzony wentyl , schodzi powietrze. Nieraz brakuje 1-1.5 atm/bar i nic sie nie dzieje zadnej informacji.


bo pękaja maty grzewcze po 3 latach eksploatacji ( wymiana skomplikowana a wręcz niemozliwa - zgrzewane sa z tapicerka a koszt oryginału w ASo - 3 tys)
wentyle pewnie masz juz wyprogramopwane - po 3 latach padają już baterie w wentylach i trzeba wymienić całe Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
danwis

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: seat leon1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Wrz 2014, 19:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


witam
podłanczam sie pod temat czy mozna otrzymac opis jak przerobic z miech na spreżyny
dzieki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Wrz 2014, 19:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sebudin

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: c4 picasso 1.6hdi 109km 2008r, xsara picasso 2.0hdi 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2015, 09:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


Witam
Ostatnio przetarła mi się lewa poduszka i uchodziło powietrze, postanowiłem zainwestować w 2 nowe sprężyny lesjofors po 165 zł /szt, do tego gumy: na górę dokupiłem od jakiegoś opla (guma z wpustem) i dociąłem odpowiedni kształt, dolne zrobiłem z gumowego dywanika (koło : średnica zewn 15cm, otwór wewn. 7,5cm ). Najlepiej mieć kanał.
- Auto obniżamy na maxa i wyłączamy autopoziomowanie (przyciski w bagażniku), luzujemy śruby na kołach, zostawiamy na biegu.
- Podnosimy tył z obu stron lewarkami, warto zabezpieczyć klockami lub podpórkami.
- odłączamy wężyki od poduch w ich górnej części poprzez wciśnięcie okrągłej opaski przy ich wejściu.
- Poduchy przekręcamy pół obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wyciągamy w dół.
- Sprężyny najlepiej ścisnąć łapami do sprężyn (koszt 30 zł na allegro), niestety ze ściśniętymi łapami poduszki nie osadzimy, więc bierzemy gruby drut (ja wykorzystałem drut do napinania siatki ogrodzeniowej) i łapiemy ściśniętą sprężynę po 2 -3 zwoje skręcając je drutem z kilku stron, oczywiście nie skręcamy zwoju pierwszego i ostatniego bo nie wyciągniemy drutu po osadzeniu sprężyny.
- wkładamy podkładki gumowe w spody, górne na sprężyny , w spodzie jest otwór na brzegu (od strony koła) i tam staramy się ukierunkować koniec sprężyny , w górnej części wystaje króciec który wchodzi w środek sprężyny.
- Wkładamy ściśniętą sprężynę na miejsce, ze spodniej części siedziska ściągamy plastik i podnosimy je lewarkiem aby ścisnąć sprężynę, następnie przecinamy druty które blokowały ściśniętą sprężynę i je usuwamy.
Ściągamy osłony od kompresora i odłączamy wtyczkę zasilającą (2-przewodową), składamy go lub demontujemy całkowicie wedle uznania.
- Lewarkiem opuszczamy siedzisko sprężyny , zabezpieczamy wężyki od pneumatyki żeby się nie plątały i zakładamy koła, opuszczamy auto, kontrolnie rzut okiem czy się prosto ułożyły.
- Odpalamy lexię , telekodowanie BSI, wyłączamy opcję:
1 pneumatyczne zawieszenie (potrzebny będzie kod serwisowy 03114)
2 Obecność modułu koektora prześwitu z tyłu - ustawiamy na brak
kompresora nie zdemontowałem, ponieważ latem często bywam nad jeziorem to wpadłem na szatański pomysł wykorzystać go do pompowania materacy, pontonu ... Twisted Evil
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Lewy12

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: C4 GP MCP 2.0hdi exclusive 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 23:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


Proponuję jeszcze zmienić klimartonik na manuala, opuszczanie szyb przerobić na korbkę a jak przepalą się ksenony wstawcie lampy na naftę, o wspomaganiu już nie wspomnę.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 11:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


Lewy12 napisał:
Proponuję jeszcze zmienić klimartonik na manuala, opuszczanie szyb przerobić na korbkę a jak przepalą się ksenony wstawcie lampy na naftę, o wspomaganiu już nie wspomnę.


zobaczymy czy będziesz taki mądry gdy wyjdziesz zimą któregoś dnia a auto leży na brzuchu, poduszek w ASo
zabrakło o cenie nie wspomne:)

brawo sebudin Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
xnoviox

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI 163KM, rocznik 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 11:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


Poduszki w ASO to koszt 880zł/sztuka. W serwisie Citroena w Poznaniu mieli na stanie tylko 2 sztuki. Zamienniki wzmocnione to koszt 599zł/sztuka i dają na nie 12 m-cy gwarancji. Po wymianie pozostaje się modlić o to , żeby kompresor wytrzymał jak najdłużej Wink
Powrót do góry
Lewy12

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: C4 GP MCP 2.0hdi exclusive 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


Jacku w październiku 2013 wymieniałem prawą poduszkę po przebiegu 184kkm wymiana zajęła mi z wjechaniem i zjechaniem z podnośnika w zaprzyjaźnionym warsztacie dosłownie 10 min. kompresor naprawiałem sam bo oczywiście zimą zamarzł ale tylko dlatego, że skończyły się szczotki i nie miał siły ruszyć. Kłopoty z pneumatyką nie są mi obce i przerabiałem je jak większość z Was. Oczywiście wolałbym aby poduszki wytrzymywały dłużej ale takie kłopoty spotykają także użytkowników takich aut jak BMW, Audi czy Porshe Panamera, w którym jak kompresor zamarznie, a potem odpuści to i tak nie ma jazdy bo trzeba skasować błędy więc pozostaje laweta i podłączanie pod komputer. Mój sarkastyczny ton nie wynikał z tego że się przemądrzam, a tylko dlatego, że zawsze mamy wybór przy zakupie danego modelu. Pewne grupy usterek są przypisane do danej wersji i nic z tym nie zrobimy. Narzekamy na działanie sprzęgła ze skrzynią MCP ale dalej jeździmy bo frajda jazdy Pikusiem jest większa niż omawiane kłopoty. Co do dostępności poduszek to już kilka razy takie braki miały miejsce, a potem następował wysyp w hurtowniach i to w całkiem przystępnych cenach. Myślę, że i teraz też tak będzie, co więcej wreszcie pojawiły się zamienniki firmy Tech-France i o ich żywotności niedługo pewnie usłyszymy na tym forum. Dla zainteresowanych proponuję sprawdzić tutaj:
http://eparts-net.pl/4556-zawieszenie . Pozdrawiam wszystkich użytkowników C4 GP.
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 03 Lut 2016, 00:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na


Na dole poniższego linku masz instrukcję jak wymieniać poduszki.
Na początku filmu (od 17s) masz porównanie zawieszeń pneumatycznych ze sprężynowymi, może to pomoże:
http://atmil.pl/poduszka-zawieszenia-tyl-citroen-c4-picasso-grand-p-3677.html
Powrót do góry
klusmen

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: CC4P
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 12:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na sprężyny


http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=99759.0

Tutaj jest temat szerzej opisany jak wymienić poduchy na sprężyny
każdy zrobi jak uważa, ja wywaliłem to cholerstwo i mam sprężynki. Jestem zadowolony, zwłaszcza że te podróbki poduchy lubią wyskakiwać a nowe przy 10 letnim aucie to trochę wygórowany koszt. Kompresor nie jest wieczny i tu też może być duży koszt. Sprężyny użwane plus wymiana może zamknąć się w 300-400 zł z nowymi około 600
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 00:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na


Tu są ceny wymiany poduszek na sprężyny:
http://gekoczesci.pl/clientcatalogue/5102gn-sprezyny,23-1------5102GN~1SPR%c4%98%c5%bbYNY.aspx
Powrót do góry
Gendziu1980

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 1.6 e-hdi 2012
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 06 Sty 2018, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wymiana uszkodzonych poduszek na


Witam miałem ten sam problem niecały rok temu. Moim zdaniem taka przeróbka nie ma żadnego sensu. Po pierwsze jest prawie dwukrotnie kosztowniejsza, po drugie jest zwykłą profanacją auta. Poduszki nowe w zamienniku dobrej jakości (również w wersji poprawionej/wzmocnionej) można kupić już za ok 500 pln a koszt robocizny za wymianę która jest "łatwa szybka i przyjemna" nie może być wysoki ( ja zapłaciłem 50pln) wymiana trwała niecałe 30 min i to bez pośpiechu.
Powrót do góry
GREGWHITE26

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cropthorne
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 18:31
Temat postu:

Zawieszenie


Pytanko jak usunąć w kaputerze i czy się da oczywiście servis po wymianie zawieszenia z pneumatycznego na sprezyny?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System