Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gesio77

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand picasso Exclusive 1,6 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 12:54
Temat postu:

Zawieszenie pneumatyczne .


Witam forumowiczów. Czy możecie podzielić się informacja gdzie w trójmieście znajdę dobrego mechanika specjalizującego się w citroenach?
Mam C4 Grand od paru miesięcy i mały problem z zawieszeniem pneumatycznym.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 15:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Jeśli masz nieszczelność w poduszkach (częsta przyczyna kłopotów) to popytaj w ASO, poduchy poza serwisem są trudne do zdobycia, a chyba przyuczenie też trzeba zrobić.
Mojemu koledze wymieniali w ASO w Gorzowie płacił ok 1100zł.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 18:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


wymiany można dokonac samemu bez przyuczania ,
Powrót do góry
gadu-gadu
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Może i tak tzn bez przyuczania. Robiłem kiedyś przyuczanie w Grand , fakt nie po wymianie poduszek tylko coś, ktoś naknocił.
Cenę co podałem to na gotowo z montażem w ASO było jakieś 3-4 miesiące temu. Więc myślę tragedii nie ma. Oczywiście gwarancja i faktura.

PS.
Sprawdziłem teraz to np:
poduszka nr ref : 5102R8 netto 556,92 brutto 685,01
nr ref : 5102GN netto 574,52 brutto 706,66

cena niestety (w tym wypadku) co jakiś czas aktualizowana o kurs euro
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


cena poduszki to min 700 zeta...... wiec cena to min 1400 plus wymiana u twojego kolegi wychodzi na to ż ewymieniął jedną plus 400 zeta za wymiane ( która zajmuje 1 godz na 2 strony na podwórku )
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 21:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


No teraz tak wychodzi. Nie, nie wymieniał 2, no może to było trochę ponad 1100, ale niewiele.
Przecież nie mam powodu zmyślać.

Na poczekaniu mu robili, w tym czasie w salonie kawę spijał i nowe fury oglądał.
Pewnie podrożały, euro też poszło w górę.
Powrót do góry
Ralf82

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Excl., 1,6 HDI, 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 10:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Ja zapłaciłem 750,- PLN
Za wymianę jednej poduchy.
Poduchy orginal zakupione w serwisie, a wymiana w nieautoryzowanym serwisie.
Nie mam gdzie tego zrobić samemu wiec muszę się posiłkować pomocą zewnętrzną.
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 19:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Ralf82 napisał:

Nie mam gdzie tego zrobić samemu wiec muszę się posiłkować pomocą zewnętrzną.


Na dobrą sprawę można to wymienić nawet na parkingu przed blokiem Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Gesio77

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand picasso Exclusive 1,6 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 19:47
Temat postu:

Poduszki sprawdzilem i....


Poduszki sprawdzone pod kątem szczelności tak samo przewody od kompresora a problem nadal istnieje.
Generalnie chodzi oto ze moja cytrynka na postoju gdy jest zamknięta po kilku minutach opada na brzuch. O dziwo nie dzieje się to zawsze.
Jeśli np przed wyłączeniem silnika otworze bagażnik i wcisnę wyłączenie pneumatyki to przez cały postój nie opadnie.
Jeśli zaś wchodzę do auta po jakimś czasie gdy jest "na dole" po otworzeniu pilotem zazwyczaj kompresor pompuje automatycznie chociaż i to nie jest regułą. Zadko ale zdąża się ze muszę otworzyć bagażnik i podnieść go manualnie.
Tak jak napisałem wyżej, poduszki zostały sprawdzone i są szczelne, przewody tez. Kompresor działa prawidłowo bo czasami w czasie jazdy słyszę jak się załącza.
Czy ktoś z was miał podobne objawy itp..
Co to może być?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


do sprawdzenia poduszki trzeba napompowac na max i wodą z mydłem ( pianą) malowac cała powierzchnięszczeglnie w dolnej częsci i w miejscu zwijania sie poduszek.... nieszczelnośc musi byc Smile nie opada ot tak sobie, sprawdzic także przyłacza przewodów przy poduszce
Powrót do góry
gadu-gadu
Gesio77

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand picasso Exclusive 1,6 HDI 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 20:32
Temat postu:

Nieszczelnosc


Kupilem preparat do sprawdzania nieszczelnosci..taki odpowiednik wody z mydlem
Poduchy byly nadmuchane na max i nigdzie nie puszczalo. Co wiecej dopuki nie zamkne samochodu pilotem to cisnienie trzyma bez samoczynnego wlaczania kompresora. Wiec jestem pewien na 100% ze poduszki nie puszczaja.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 13:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Poduszki sprawdza sie w pozycji do jazdy, wtedy pryskasz....
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2013, 18:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


A czy ktoś wie gdzie znajdują się zaworki odpowiedzialne za spuszczenie powietrza z poduszek?
Mam taką sytuację, że po załadowaniu auto się podnosi po rozładowaniu już nie.
Powrót do góry
gadu-gadu
buniek3

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): londyn
Posiadane auto: londyn
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 17:36
Temat postu:

poduszki pilne!!


czy ktos z forumowiczow wie w jakim servisie w polsce dostane poduszki do zawieszenia pneumatycznego do c4 od reki.?jezeli tak to prosze o wpisy .
nigdzie niemozna znalezc.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 20:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


bo ich niema - producent wycofał sie ( bankrut) citroen bedzie wspólpracował z nowym producentem - nowe poduszki będa na przełomie maja i czerwca....jak dobrze mieć sprężyny Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Cz_Arek_3M

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Kwi 2013, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


a skąd wiesz o tym bankructwie? Neutral ja też obdzwoniłem serwisy od morza do Tatr i nikt nie ma, ale też pracownicy mówili że nie wiedzą co jest powodem przestoju... Jedyne co, to zgodnie twierdzili że problem dotyczy całej Europy i kilku tysięcy aut...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 28 Kwi 2013, 08:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


jak to mówią ...ze sprawdzonego żródła Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
franexi1285

Debiutant



Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz/łódzkie
Posiadane auto: Citroen c4 picasso grand 2.0hdi mpc 2008r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 18 Sie 2013, 09:27
Temat postu:

suspension faulty


Witam forumowiczów.
Widze temat oblegany to się dokleję.
Wyświetla mi co jakiś czas taki komunikat "suspension faulty" razem z napisem "serwice" czyli usterka zawieszenia (C4gp). Pierwszy raz zdarzyło się podczas dość mocnego hamowania podczas wyjazdu z rodziną (auto załadowane). Po ok 200km, po którymś z kolei postoju kompresor znów zaczął działać i napisy z deski zniknęły.
Teraz znów się włączyło podczas jazdy dość załadowanym autem
Jakieś pomysły?
Przed chwilą zauważyłem, że auto po rozładowaniu (wyjściu pasażerów) nie opada. Nie wiem czy za pierwszym razem było tak samo bo zgasło zanim wypakowałem auto. Zauważyłem jednak, że światła świeciły dość nisko więc chyba nie opadało.
Dodam, że posiadam to auto od ok 1 miesiąca a poprzedni właściciel wymieniał poduszki w tym roku. Nie wiem jednak jak długo jeździł z uszkodzonymi.
Powrót do góry
kalabangaa

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4 GP 2.0HDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 12:55
Temat postu:

wymiana poduszki zawieszenia


Witam
Dołączę się do tematu, jestem świeżo po wymianie. Aktualnie koszt poduchy w serwisie to 657zł. Wymiana dzięki opisowi kolegi z forum prosta z zachowaniem pewnych środków ostrożności.
Po kolei Któregoś pięknego poranka życie spuściło powietrze z tylnego zawieszenia (pierwsza taka sytuacja od chwili zakupu), wcześniej zdarzały się komunikaty o uszkodzeniu zawieszenia lecz nigdy nie schodziło w tak widoczny sposób z niego powietrze. Nie było słychać aby włączał się po takim komunikacie kompresor. Dzięki wiedzy z tego forum nie było na co czekać sprawdzenie poduszki płynem do sprawdzania szczelności - brak oznak uszkodzenia. Tu rada dla innych jeśli w jednym położeniu nie ma śladów ubytków powietrza należy auto podnieść trochę lub opuścić tak żeby guma poduszki zmieniła swoje ustawienie. Efekt potwierdzone przetarcie prawej poduchy (lewa wymieniona 7 m-cy wcześniej).
Dobra teraz wymiana potwierdzę słowa kolegów rzecz prosta ale kanał ułatwia życie.
Po pierwsze podpieramy auto z obu stron (unieruchomione- klocki przed kołami) lewa strona na takiej wysokości jak stoi, prawa lekko do góry- wersja z kanałem, wersja bez kanału odkręcamy koło po jego podniesieniu- lewa strona również podparta jak wyżej, widać tam pierścień plastikowy szary lub jasno szary w który wchodzi wężyk od kompresora dociskając tę pierścień jednocześnie wyjmujemy wężyk (z wyczuciem, ale może być potrzebne trochę siły- po poruszaniu powinien się wypiąć). Usłyszymy spuszczane powietrze z naszego zwieszenia. Poducha gotowa do wyjęcia. Obracamy ją o 90 stopni w lewo lub prawo. Powinna luźno wyskoczyć- zaczep od góry na zatrzask z dołu tylko kołek pozycjonujący bez mocowania.

Nowa poducha na start
Na początku warto obejrzeć miejsce styku na górze poduszki z zawieszeniem, mogą pojawić się ślady korozji- oczywiście zabezpieczamy, potem poducha ląduje na miejscu starej. Zatrzask w górny otwór obrót o 90 stopni w taki sposób aby wejście na wężyk z kompresora było po jego stronie (szary pierścień), zawsze istnieje możliwość jej obrotu dookoła osi.
Po jej ustawieniu podłączamy wężyk wchodzi na wcisk w osławiony już szary pierścień, dokręcamy koło opuszczamy kontrolując jednocześnie że kołek centrujący na dole poduszki znajduje się na właściwym miejscu. Opuszczamy tak do poziomu zachowanego z lewej strony.

Teraz zostaje nam uruchomić auto kompresor robi swoje, na przyciskach lekko podnosimy auto. sprawdzamy szczelność połączeń - wężyk -szary pierścień. Jeśli wszystko ok. cieszymy się dalszym komfortem z jazdy- bezcenne. Laughing. Nie pamiętam wątku poprzedniego autora ale jeśli informacja powtórzy się kilkukrotnie to zawsze łatwiej będzie ją znaleźć.

Ważne jeśli samochód wam siądzie nie czekajcie do następnego razu, oszczędzicie na wymianie kompresora. Nie ma potrzeby wykonywania przyuczenia na lexii.
Powrót do góry
waldiz

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:49
Temat postu:

Re: Poduszki sprawdzilem i....


Gesio77 napisał:
Poduszki sprawdzone pod kątem szczelności tak samo przewody od kompresora a problem nadal istnieje.
Generalnie chodzi oto ze moja cytrynka na postoju gdy jest zamknięta po kilku minutach opada na brzuch. O dziwo nie dzieje się to zawsze.
Jeśli np przed wyłączeniem silnika otworze bagażnik i wcisnę wyłączenie pneumatyki to przez cały postój nie opadnie.
Jeśli zaś wchodzę do auta po jakimś czasie gdy jest "na dole" po otworzeniu pilotem zazwyczaj kompresor pompuje automatycznie chociaż i to nie jest regułą. Zadko ale zdąża się ze muszę otworzyć bagażnik i podnieść go manualnie.
Tak jak napisałem wyżej, poduszki zostały sprawdzone i są szczelne, przewody tez. Kompresor działa prawidłowo bo czasami w czasie jazdy słyszę jak się załącza.
Czy ktoś z was miał podobne objawy itp..
Co to może być?

Cześć
Czy w jakiś sposób rozwiązałeś proble? Ja zauważyłem w moim C4GP, że poduszki żyją swoim własnym życiem. Konkretnie jak wsiadam do "opuszczonego" auta, poduszki nie reagują, uruchamiam, przejeżdżam ze 100m, wysiadam i wyłączam wówczas zaczyna się pompowanie poduszek. Po napompowaniu jest ok. Po postoju raz się "spuszcza" powietrze, a raz nie. W ASO powiedzieli mi, że może być słaby akumulator i są spadki napięcia, nie wiem czy jest w tym jakaś prawda. Akumulator VARTA ma 3 lata i zimą pali bez problemów. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
Powrót do góry
Dr.pi

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Łowicz/Łódź
Posiadane auto: DS5 2.0hdi 2013r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 07:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


U mnie kompresor pompował, ale nie upuszczał powietrza. Jak załadowałem auto to było dobrze,ale jak rozładowalem to błąd wyskakiwał. Zawory niestety są zintegrowane z kompresorem, można kombinować przełożyć z jakiejś używki. Jednak widziałem jak to jest skonstruowane i jeśli któryś zawór się zapchal to znaczy ze kompresor się sypie.
Zanim zaczniesz wymieniać niech w serwisie sprawdzą czy czujniki poziomu reagują prawidłowo. Czasami komputer źle odczytuje położenie zawieszenia z tego czujnika i tez glupieje. Podnosi się zawieszenie lexia odczytuje wartość czujnika, opuszcza na maxa i znowu odczyt. W serwisie powinni mieć instrukcje sprawdzenia tego czujnika.
Powrót do góry
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 09:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Dr.pi napisał:
U mnie kompresor pompował, ale nie upuszczał powietrza. Jak załadowałem auto to było dobrze,ale jak rozładowalem to błąd wyskakiwał. Zawory niestety są zintegrowane z kompresorem, można kombinować przełożyć z jakiejś używki. Jednak widziałem jak to jest skonstruowane i jeśli któryś zawór się zapchal to znaczy ze kompresor się sypie.
Zanim zaczniesz wymieniać niech w serwisie sprawdzą czy czujniki poziomu reagują prawidłowo. Czasami komputer źle odczytuje położenie zawieszenia z tego czujnika i tez glupieje. Podnosi się zawieszenie lexia odczytuje wartość czujnika, opuszcza na maxa i znowu odczyt. W serwisie powinni mieć instrukcje sprawdzenia tego czujnika.


Mam to samo. Jak sobie z tym poradziłeś, jakie koszty i gdzie to można zrobić?
Powrót do góry
gadu-gadu
Dr.pi

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Łowicz/Łódź
Posiadane auto: DS5 2.0hdi 2013r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 05:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Musiałem wymienić kompresor. Kupiłem regenerowane od gościa pod Poznaniem za 1100PLN.
http://allegro.pl/kompresor-zawieszenia-citroen-c4-grand-regeneracja-i4060777786.html
Cena na allegro to cena za podstawową regenerację jeśli wymieniamy elektronikę(czyli zawory) to gość wola więcej.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 06:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


no to ładnie wali po kieszeni ta "przyjemność"
Powrót do góry
gadu-gadu
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 11:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


jacekczewa napisał:
no to ładnie wali po kieszeni ta "przyjemność"


Jeżdżę francuskim bo mnie na to stać Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Guzior napisał:
jacekczewa napisał:
no to ładnie wali po kieszeni ta "przyjemność"


Jeżdżę francuskim bo mnie na to stać Very Happy Very Happy Very Happy



...stać ...dopóki nie dotyczy to naszej kieszeni........
Powrót do góry
gadu-gadu
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post tutaj.
Zwracam się do kolegów z prośbą.

Otóż podobnie jak Wy mam problem z zawieszeniem.
Aktualnie słyszę tylko "cykanie" kompresora, i nie pompuje on powietrza do poduszek. Czasami zdarza się tak, że jak przejadę kilka km i się zatrzymam, wyłączę zapłon to kompresor załapie i dopompuje powietrze.
Wcześniej zauważyłem, że praktycznie po każdym dłuższym postoju dopompowywał powietrze.
Sądzicie, że to walnięte poduszki i kompresor?

I jeszcze jedno pytanie, znacie jakiś dobry serwis Citroena na śląsku, który mógłby to zdiagnozować i ew. naprawić?
Jakoś do oficjalnych dealerów nie jestem przekonany.

Z góry dzięki.
Powrót do góry
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2014, 12:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam ponownie.
Jestem już po naprawie.
Okazało się, że kompresor padł - co ciekawe poduszki są szczelne.
Panowie z TH Auto Expert w Kobiórze zregenerowali kompresor i wszystko śmiga jak ta lala.

Polecam naprawdę, dobrzy fachowcy.
Powrót do góry
bARt48

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 10:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam Wszystkich.

Otóż mam taki problem.
Kupiłem C4 Picasso jakieś 2 miesiące temu.
Auto sprawowało się ok aż do wczoraj. Mianowicie podczas jazdy zaczęło z tyłu coś piszczeć. Przeważnie przy ruszaniu mam sygnał dźwiękowy (pik pik pik) 3X. Nie wiedziałem skąd to jest, aż w końcu skojarzyłem sygnał z zawieszeniem tylnym. Podszedłem do bagażnika. Wcisnąłem guzik od podnoszenia i opuszczania zawieszenia i wszystko działało. Sygnał ten sam. Wsiadłem do samochodu i pojechałem dalej. Oczywiście co jakiś czas (przeważnie przy ruszaniu ze świateł) ten sam sygnał dźwiękowy z tyłu. Po powrocie gdy jeszcze raz próbowałem podnieść go sam za pomocą przycisków z bagażnika już nic się nie dzieje. Dźwięku też żadnego nie ma.
Co to może być? Co może oznaczać? Przyznam, że nie znałem wcześniej takiego zawieszenia, nie jestem mechanikiem, nie znam się na tym. Wcześniej auto przeważnie każdego dnia się podnosiło. Myślałem, że to jest OK. 2 razy siadło na glebe, ale po otworzeniu drzwi, odpaleniu silnika się podnosił. Od wczoraj nic. Nie opadł na dół, ale się nie podnosi. Nie ma żadnego komunikatu o servisie nic. tylko co jakiś czas pikanie z tyłu jakby właśnie z tego zawieszenia.

Miał ktoś coś podobnego?
Z góry dzięki za pomoc. Na ta chwilę jestem przerażony i czekam z niecierpliwością na jakieś wskazówki.
Powrót do góry
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam ponownie,

Niestety, po regeneracji kompresor wysiadł całkowicie.
Przerzuciłem się na zawieszenie standardowe (sprężyny) i wreszcie nie mam żadnego problemu z samochodem. Sama radość z jazdy Smile

PS.
Jeśli ktoś jest chętny na używane poduszki z mojej cytryny to odsprzedam za dobrą cenę.
Poduszki w 100% sprawne, sprawdzane kilkanaście razy. Daję gwarancję rozruchową.
Kompresor też jest do sprzedania, ale jak już wymieniłem wcześniej, jest on uszkodzony.
Powrót do góry
tomzielak

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4GP 2.0HDI MCP Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lip 2014, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam! Mój problem z zawieszeniem nie jest odosobniony. Auto mam około rok. Używane sporadycznie, jako drugie auto. Na początku błąd zawieszenia pojawiał się okazjonalnie. Pojechałem do ASO. Komputer, diagnoza - czujnik poziomu w tylnej belce. Nie było czasu na wymianę. W końcu się wybrałem, auto zostało "naprawione" i od tego czasu problem pojawia się regularnie. W międzyczasie, zgodnie z sugestią ASO wymieniłem akumulator. Teraz praktycznie nie ma jazdy bez "awarii zawieszenia". Samochód nie opada do ziemii. Wręcz przeciwnie, po załadowaniu ustawia się do poprawnej wysokości, ale po rozładowaniu nie obniża się. A nawet jak się obniży to i tak włącza się "awaria zawieszenia", a po niej kolejno "awaria ABS/ESP", "awaria hamulca ręcznego" itd. - pełna litania błędów na wyświetlaczu. Przy dłuższej trasie skrzynia MCP potrafi wejść w tryb awaryjny (tylko 3 biegi w pozycji M - nie wiem czy to jest powiązane, ale tak sądzę, bo wcześniej to się nie zdarzało). Sam nie wiem czy jest sens inwestować w naprawę zawieszenia czy wymienić je na sprężyny?

@plancior - Ile kosztowała wymiana zawieszenia na sprężyny? Jest to mocno skomplikowane technicznie? Z jakimi kosztami poza częsciami (sprężyny, amortyzatory) trzeba się liczyć? Napewno zmiana ustawień w komputerze (odcięcie odczytu z zawieszenia?)

Będę wdzięczny za informacje.

P.S. Może ktoś polecić dobry serwis Citroena we Wrocławiu lub okolicach? Po przebojach z ASO nie mam ochoty tam wracać..
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


A próbowałeś u Pana na Pawiej Wiargo i wizzard czy coś takiego.
Powrót do góry
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 10:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


tomzielak napisał:


@plancior - Ile kosztowała wymiana zawieszenia na sprężyny? Jest to mocno skomplikowane technicznie? Z jakimi kosztami poza częsciami (sprężyny, amortyzatory) trzeba się liczyć? Napewno zmiana ustawień w komputerze (odcięcie odczytu z zawieszenia?)

Będę wdzięczny za informacje.

P.S. Może ktoś polecić dobry serwis Citroena we Wrocławiu lub okolicach? Po przebojach z ASO nie mam ochoty tam wracać..


Nie bywam tutaj często, więc stąd opóźnienie w odpowiedzi.
Kupujesz tylko sprężyny, wymiana jest łatwa, jednak ja wszystko robiłem w serwisie TH Auto Expres w Kobiórze.
W komputerze trzeba trochę pogrzebać i wyłączyć aktywne zawieszenie. Mechanik to robił po raz pierwszy, ale wszystko śmiga bez zarzutu. Ksenony się poziomują, brak błędów zawieszenia.
Łączny koszt ze sprężynami (używki) to 750zł.
Powrót do góry
bubuwiktoria

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusiv 2.0 16V MCP 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2015, 07:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


potrzebuje pomocy

czytałem sporo wątków w tym temacie i raczej sklonie sie w kierunku wymiany na sprężyny.

Teraz pytanie - czy oprócz sprężyn (rozumiem ze sprężyny kupuję takie jak sa w wersji bez pneumatyki) muszę dokupić jakieś gumowe odboje/podkładki do mocowania sprezyn?

Czy te elementy na których będą opierac się sprężyny to sa te same co do pneumatyki czy muszą zostać wymienione na inne?
Powrót do góry
bubuwiktoria

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exclusiv 2.0 16V MCP 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2015, 07:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


potrzebuje pomocy

czytałem sporo wątków w tym temacie i raczej sklonie sie w kierunku wymiany na sprężyny.

Teraz pytanie - czy oprócz sprężyn (rozumiem ze sprężyny kupuję takie jak sa w wersji bez pneumatyki) muszę dokupić jakieś gumowe odboje/podkładki do mocowania sprezyn?

Czy te elementy na których będą opierac się sprężyny to sa te same co do pneumatyki czy muszą zostać wymienione na inne?
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 03 Lut 2016, 00:45
Temat postu:

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne


Tu możesz znaleźć poduszki i film jak się je montuje:
http://gekoczesci.pl/clientcatalogue/5102gn-tf,23-1------5102GN~6TF.aspx
Powrót do góry
Rav123

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen, c5, sedan,2,0i,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lut 2016, 00:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Przesyłam link do filmiku obrazującego pracę i wymianę poduszek zawieszenie. Z tego co się zorientowałem jest takie jako jak w modelu Jumpy (może się komuś przyda).
https://www.youtube.com/watch?v=9s7uytTtenk&spfreload=1
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Czw 25 Lut 2016, 11:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Małe pytanie, kupiłem poduchę Tech-France (zamiennik) w ww Geko, nie wiem jak u innych ale u mnie kołnierz który jest na poduszce był ciągle luźny i siłą rzeczy zostawiłem go na półce. Czy on tak bardzo chroni poduchę że jest niezbędny? Jak co to go na kropelkę przykleję Wink
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 26 Lut 2016, 13:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


U mnie też luźna była osłona, też zamiennik założyłem.
Ja założyłem osłonę trzyma się. oryginał też miał taką osłonę więc pewnie po coś ona jest...
Powrót do góry
bartkar

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: C4 PICASSO GRAND EXCLUSIVE 1.6 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam

Właśnie wymieniłem poduszki zawieszenia (jedna była mocno przetarta, druga delikatnie nieszczelna, więc też od razu wymieniłem, bo po co męczyć kompresor i przeciągać temat o kilka miesięcy) i chciałbym spytać czy po takiej czynności należy zawsze i obowiązkowo zrobić korektę komputerową ustawień wysokości zawieszenia?

Na francuskojęzycznym filmiku, po wymianie poduszek, auto podłączone jest do kompa, jednak u mnie po ich wymianie i odłączeniu aku na kilka chwil, nie pojawia się żaden komunikat serwisowy, auto stoi poprawnie (przynajmniej takie jest moje obiektywne odczucie), podnosi się, opuszcza i wygląda na to, że wszystko jest w porządku.

Wolę się jednak upewnić, bo to że coś wygląda dobrze nie znaczy, że tak jest i nie chciałbym się za jakiś czas dowiedzieć, że np. poprzez niepodłączanie do kompa nastąpiła jakaś inna usterka czy awaria...

Nie posiadam interfejsu diagnostycznego (przynajmniej na chwilę obecną) a wymiana poduszek, którą zrobiłem w garażu, w krótkim czasie i bez żadnej trudności wydaje mi się zbyt prosta, żeby miała kończyć sprawę (takie mam przyzwyczajenie z poprzednich aut, że jak pochodziłem do wymiany elementów zawieszenia, to potrzebne były narzędzia: klucze, ściągacz do sprężyn, wd40 itp..., trzeba było się nasiłować z niejedną śrubą a tu najbardziej czasochłonną czynnością było poniesienie auta i jego zabezpieczanie - nawet kół nie trzeba zdejmować).

I tak przy okazji, to założyłem poduszki zamienniki Tech-France od firmy z Krakowa. Luźne osłony (kołnierze) zdemontowałem (a właściwie to same się zdemontowały, bo ich spasowanie i jakość materiału jest nieporozumieniem), wyczyściłem stare (oryginalne) i wróciły do auta z nowymi poduszkami.

A testy szczelności poduszek (przed zamówieniem nowych), zrobiłem poza autem - nie mam kanału, najazdów, ani 20 lat, żeby się gimnastykować pod autem, więcej niż potrzeba, więc zdemontowałem i wyczyściłem poduszki, wpompowałem do nich powietrze zwykłym kompresorem z manometrem i końcówką (igłą) do pompowania np. piłek, nawilżyłem poduszki wodą i "nasmarowałem" je mydłem w płynie z Auchan za 1,99 zł - to tak nawiasem dla osób, które zastanawiają się czy są w stanie sami sprawdzić szczelność poduszek (naprawdę, to nie jest żadna filozofia, nie potrzeba praktycznie żadnych narzędzi ani specjalnych środków, płynów itp... wymiana żarówki w niektórych autach jest bardziej skomplikowana i czasochłonna). Na forum są informacje jak to zrobić, są filmy a poziom trudności jest bardzo niski. Najważniejsze to pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, no ale to właściwie dotyczy praktycznie wszystkich prac warsztatowych i nie tylko

Pozdrawiam
_________________
Bartek
Powrót do góry
ester21

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2016, 14:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Witam , wczoraj zostały wymienione przez mechanika poduszki i kompresor w mojej cytrynce c4 gp z 2008 ,2.0 16V benzyna. lampka serwisu zgasla samochód podniósł się i właściwie wszystko było ok ...do rana kiedy zastałam autko znowu opuszczone z tyłu. Czy to normalne
Question gdzieś na forum przeczytałam ze niektóre starsze roczniki citroena tak mają ze opuszczają się na postoju ale kurcze wydałam na części i naprawe kupę kasy i nie chciałabym za kilka miesiecy usłyszeć ze coś było nieprawidłowo założone (mechanik porażka . pierwszy raz wymieniał kompresor.).
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Pią 25 Mar 2016, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


ester21, nie powinno siedzieć na glebie. Może jak już następnym razem się podniesie to będzie trzymał poziom, jak nie do mechanika i niech sprawdza, gdzieś jest nieszczelny układ. Wcześniej tez ciągle opadało? Wymiana poduch i kompresora z jakiego powodu? Rzadko pada wszystko na raz, chyba że długo jeździłaś na padniętej poduszce i kompresor nie wytrzymał.
Powrót do góry
ester21

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2016, 00:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Tył auta opada właściwie już po godzinie Sad
Przed wymiana tez nam opadal ale gdy kluczykiem był otwierany kompresor zawsze podnosił poduchy , wiec myslelismy ze tak jest ok (samochod mamy od wrzesnia ).gdy zaczęły się mrozy zaczęły się też kłopoty. Tak wiem ze zjechalismy kompresor choć w dniu oddania do mechanika jeszcze działał ale gdzie teraz szukać winowajce gdy kompresor i poduszki są nowe W Polsce też są takie problemy ze znalezieniem fachowców czy tylko w Niemczech wymieniają części na nowe nie wysilajac się na naprawie Question ASO zazyczylo sobie 1500 Euro ...
Kasy nie ma a problem nadal jest ...

Teraz jeszcze zaczyna coś stukac pod lewa stopa przy skręcaniu w lewo... Question Confused
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 26 Mar 2016, 10:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Za taka cenę to trzeba było do PL przyjechać, zrobić w ASO i jeszcze by na zakupy starczyło. Jak zapłaciłaś w warsztacie to masz gwarancję, do naszych cytrynek lepiej szukać warsztatu który się na nich zna. Jak auto ciągle opada to na bank gdzieś jest nieszczelność i powietrze ucieka. Może przewody nie sprawdzone albo w kompresorze źle podłączyli wężyki? Dostałaś stary kompresor? U nas możesz go sprzedać do regeneracji, jak nie dostałaś to powinni ci coś taniej policzyć. Teraz w ogóle auto się podnosi czy ciągle na glebie? Jak się podnosi to znaczy że kompresor i poduchy działają tylko gdzieś słabo podłączyli.
To stukanie z przodu to nie wiem, może być półoś albo maglownica . Może ktoś inny tu to wychwyci ale teraz jakiś spokój przedświąteczny na forum Sad

P.s. Wesołych Świąt bez problemów z autem Wink
Powrót do góry
ester21

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


A dziękuję , Święta spokojne 
Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny opadania cytryny. , szlak mnie niedługo trafi , dwóch mechaników nie podjęło się bo nie znają się na tym. Jeden mechanik zajrzal i spryskal przewody, rzeczywiscie tam gdzie puszczalo skrocil kabel i podlaczyl .jest jak mowil jedno miejsce gdzie ciezko sie dostac i potrzebowalby wiecej czasu.potem stwierdzil ze nam nie pomoze bo nie ma czasu...serwis citroena śpiewa sobie 140 euro za sprawdzenie, wiec zamiast na waciki będzie dla kolejnego mechanika.dochodzi kupno akumulatora , słyszałam że też ciężko go wymienić bo trzeba to i owo rozebrać by się do niego dostać. Jaki akumulator polecacie?tutaj wskazali Boscha 70 ah za 180 Euro. Mam nadzieje ze uda mi się cześć rzeczy wymienić w polsce wiadomo taniej. Pasek rozrządu tez jest w planach ale poczekamy na 120000 km.teraz ma 85000.
Ah odpowiadam opada juz po kilku minutach na postoju, nie naprawiam w serwisie bo chcieli 1500 euro , zrobił nam to mechanik prywatnie i oszdzedzilismy na tym 500 euro ale problem nadal jest nie chce juz do niego jechać bo wkurzylam się na maksa gdy w obecności męża zaczął szukać kompresora z przodu auta a twierdził wcześniej ze sprawdził przewody i jednak kompresor jest do wymiany. Stary wzięliśmy ze sobą możliwe ze wcale nie było potrzeby kupna nowego.cieszylam się na nowe autko ale pierwsze miesiace naszej znajomosci są bardzo kiepskie.
Powrót do góry
ester21

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Zapomniałam. , z przodu juz nie puka, to była wycieraczka gumowa która zachaczala o układ kierowniczy Wink .
Mam jeszcze jedno pytanie... to normalne że kompresor tak głośno burczy jak pracuje Question siedząc w aucie słyszę bardziej go jak silnika.a co jeszcze bardziej mnie dziwi raz prawie wcale go nie słyszałam a mimo to unosił się tył auta (obserwuje w lusterku ).pytam ponieważ jak tylko kupiliśmy go zawsze było słychać jak pracuje po otwarciu drzwi lub samym kluczem .po wymianie na nowy tak samo.
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 09:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


No niestety, stary czy nowy burczy i będzie burczał, to normalne Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 10:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


ester21

Auto nie powinno spadać po wymianie poduszek.
Może trzeba jeszcze sprawdzić przewody, bo kompresor rzadko pada.
Ja ma auto z 2007, wymieniłem 1 poduszkę, za miesiąc drugą poduszkę. po 3 miesiącach auta zaczęło znów spadać więc wymieniłem przewody pneumatyczne, np tu są tanie:
http://atmil.pl/przewod-pneumatyczny-poduszki-citroen-c4-picasso-p-3790.html
i od roku jest spokój.
Powrót do góry
ester21

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 14:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


Ewir chyba nie czytałeś moich poprzednich postów Wink .poduszki dwie i kompresor zostały wymienione na nowe , problem został juz zlokalizowany i rzeczywiście są to przewody.dostalam kosztorys naprawy i życzą sobie 240 euro. Mam pytanie czy zmiana przewodów jest skomplikowana ? Ile kosztują w polsce ? Na stronie która podałeś jest cena kilkunastu zł jak i powyżej 150.
Kolejny problemik się pojawił,dzisiaj miała być wymiana opon na letnie,zima jeździliśmy na r16 a letnie mamy r17 i mechanik powiedział ze brakuje śrub do nich. Jeśli chciałabym sama kupić w necie te śruby to jakie konkretnie to muszą być? I czy ponoszenia duże ryzyko jeżdżąc na oponach V91 mimo że w dowodzie mam V93 ?nie zauważyłam tego i kupiłam V91.
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 13:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne .


ester, jeśli chodzi o v91 to jak nie wozisz ciężarów i nie lecisz po niemieckiej auotabahnie 180km/h non stop to nic się nie stanie. Nie wiem tylko jak się maja przepisy w DE do tego, może się okazać że jak by się coś stało (odpukać) to versiherung powie, sorry ale opony nie ten nośnik miały.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System