Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malybos

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 GP 1,8i 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 11:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) -


U mnie tak to wygląda




A podłączenie 2 rozgałęźnikami małym i normalnym. Mały rozgałęźnik z sygnałem idzie w miejsce bezpiecznika od świateł drogowych jest to 2 lub 3 bezpiecznik (jak kto woli bo to jest prawa i lewa strona) w pierwszym rzedzie od lewej strony. Napięcie pod 1 od lewej w 2 rzedzie (będą się zapalać na chwile już po otwarciu drzwi lub naciśnięciu pilota) lub pod 2 od lewej wtedy będą się zapalać po przekręceniu klucza, ja wolałem to pierwsze rozwiązanie i oczywiście masa pod śróbkę. Światła ustawiamy na auto, ledy zapalają się same, pod wieczór same zmieniają się na drogowe i gdy włączymy wycieraczki też zmienią się na drogowe. Na foto ze skrzynką bezpiecznikową widoczna nakrętka to NIE jest MASA !!! Nie szukajcie masy w skrzynce bezpiecznikowej (tak jak niektórzy:)



Ostatnio zmieniony przez malybos dnia Wto 21 Paź 2014, 14:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 08:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


Spoko fajnie, wracam do tematu ponieważ szykuję się do montażu tak jak malybos i kolega z wycięciem w atrapach. Zastanawia mnie czy to będzie działało w mojej wersji tj. bez opcji auto i nie mam halogenów, tzn czy będzie działać tylko manualnie będę mógł włączać światła ?
Powrót do góry
malybos

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 GP 1,8i 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 11:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


bugija napisał:
Spoko fajnie, wracam do tematu ponieważ szykuję się do montażu tak jak malybos i kolega z wycięciem w atrapach. Zastanawia mnie czy to będzie działało w mojej wersji tj. bez opcji auto i nie mam halogenów, tzn czy będzie działać tylko manualnie będę mógł włączać światła ?



Musisz podłączyć tak jak ja, ledy same będą się włączać nawet u ciebie, ale wieczorem musisz ręcznie włączyć światła drogowe a wtedy ledy się wyłączą tylko tym sie różnie jeśli nie masz auto. Cool
Powrót do góry
plancior

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 11:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


Witam,

Ja się zastanawiam nad takim sposobem:

Chciałbym mieć LEDy w moim C4 Picasso, wersja przed liftem.
Czy ktoś próbował przełożyć cały zderzak z wersji poliftowej, razem światłami dziennymi?
Jest taka szansa, czy jednak za dużo kombinowania?
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


fox700912 napisał:


Proste, genialne..
Stosowany przy montazu np. dodatkowych urzadzen do istniejacej juz instalacji elektrycznej bez koniecznosci przecinania przewodów.


Gdzie kupić tą kostkę ? Smile szukam i nie mogę znaleźć


KOSTKA NAZYWA SIĘ BYPASS

Smile pozdro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 18:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 00:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


Siema,

Kupiłem i podłączyłem te światła nssc, jednak nie działały więc podłączyłem tylko plus i minus żeby sprawdzić czy chodzą jednak nie działały. Odwiozłem i wymieniłem automat, przy sprzedawcy nowy automat działał a mój nie. Dostałem więc od ręki nowy i pojechałem montować światła z pewnością że wszystko jest ok, po wycięciu spasowaniu jednej lampy podłączam tak jak w waszym opisie z bypassami mały bezpiecznik żólty sygnał, duży bezpiecznik: czerwone napięcie i masę od śruby i bach znowu nie działa, po sprawdzeniu czy na akumulatorze chodzi okazało się że nie. Nie pojadę z powrotem do sklepu tylko spróbuje odesłać je na gwarancję. Czy to możliwe że po moim podłączeniu paliło automaty ?
Powrót do góry
malybos

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 GP 1,8i 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 10:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


bugija napisał:
Siema,

Kupiłem i podłączyłem te światła nssc, jednak nie działały więc podłączyłem tylko plus i minus żeby sprawdzić czy chodzą jednak nie działały. Odwiozłem i wymieniłem automat, przy sprzedawcy nowy automat działał a mój nie. Dostałem więc od ręki nowy i pojechałem montować światła z pewnością że wszystko jest ok, po wycięciu spasowaniu jednej lampy podłączam tak jak w waszym opisie z bypassami mały bezpiecznik żólty sygnał, duży bezpiecznik: czerwone napięcie i masę od śruby i bach znowu nie działa, po sprawdzeniu czy na akumulatorze chodzi okazało się że nie. Nie pojadę z powrotem do sklepu tylko spróbuje odesłać je na gwarancję. Czy to możliwe że po moim podłączeniu paliło automaty ?


Nie ma takiej opcji żeby paliło automaty bo jeśli podłączysz czerwone napięcie i żółte też napięcie to po prostu nie będzie świecić chyba że czarny do napięcia wtedy może coś popalić.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 16:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


malybos:

No właśnie dziwne bardzo dziwne, może to lampy nie działają ale nie wiem o co chodzi. W skrzynce z bezpiecznikami, masz podłączoną masę tam gdzie idzie klucz chyba 10, na twoim zdjęciu tak jest podłączone i ja podłączałem identycznie i nie chodzi. Nawet plus od aku i minus od aku, nie chodzi. Dziwna sytuacja bo u sprzedawcy chodziło a u mnie już nie, nie wiem jak bym sprawdził przed połączeniem do bezpieczników na aku to bym wiedział czy działa. Teraz chyba od razu kupię nowy automat a ten wyślę do serwisu zobaczymy co stwierdzą. Nowy automat kosztuje 60zł, sprawdzę go dokładnie przed montażem.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 12:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


Siema chłopaki,

No wracam to mojego tematu odnośnie automatu do świateł dziennych nssc drl 523hp.

Tak to jest jak się podłącza masę do plusa :/ przez to spaliłem automat, ale nowy kosztował mnie 40zł.

Poza tym wracajcie uwagę na zdjęcie malegobosa ze skrzynką od bezpieczników ja myślałem że ta śrubka poniżej bezpieczników do masa a okazało się, że to napięcie.

Światełka ustawiłem na włączone po naciśnięciu pilota, i działa super. Mam tylko pytanie czy dzienne mają się wyłączać na pozycyjnych czy na drogowych, mogą świecić razem z pozycjami ? bo tak jest u mnie, że wyłączają się dopiero na światłach drogowych. Później załączę zdjęcie mojego dzieła, nie jest tak precyzyjnie jak u was i użyłem czarnego silikonu do uszczelnienia.

Pozdrawiam
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


bugija napisał:
Mam tylko pytanie czy dzienne mają się wyłączać na pozycyjnych czy na drogowych, mogą świecić razem z pozycjami ? bo tak jest u mnie, że wyłączają się dopiero na światłach drogowych.


Masz coś źle podłączone, dzienne włączają się zaraz po uruchomieniu silnika bez innych świateł.
"W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

Przepis ECE-R87 (wyciąg)
Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych)."
Powrót do góry
malybos

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 GP 1,8i 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 09:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


bugija napisał:

Poza tym wracajcie uwagę na zdjęcie malegobosa ze skrzynką od bezpieczników ja myślałem że ta śrubka poniżej bezpieczników do masa a okazało się, że to napięcie.
Pozdrawiam


Na moim foto nie przedstawiałem podłączenia masy (bo każdy kto decyduje sie na samodzielny montaż wie gdzie jest) tylko zasilanie i sygnał, ta śrubka widoczna na foto nie wiem od czego jest bo ona już tam była w oryginale, tylko nie wiem czemu szukałeś masy w skrzynce z bezpiecznikami ??
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Wto 02 Wrz 2014, 07:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


marek_c napisał:


Masz coś źle podłączone, dzienne włączają się zaraz po uruchomieniu silnika bez innych świateł.

."


Może źle napisałem, światła dzienne włączają się po otwarciu samochodu pilotem, ale to jedna z opcji wystarczy przepiąć bezpiecznik, i zapalają się dopiero po włączeniu silnika.
Światła dzienne świecą się gdy wszystkie inne są wyłączone, ale świecą też gdy przekręcę włącznik na pozycyjne a wyłączają się po przekręceniu na mijania.
Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób działają też u was, i czy tak jest dobrze według prawa ?
Powrót do góry
cytryna ck

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 Grand 2,0 16v benzyna 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 04 Wrz 2014, 20:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


witam nie lepiej założyć u elektryka sciemniacz swiateł na długie,,ja tak mam i świecą o 40% słabiej i zapalaja sie po odpaleniu i działaja jako dzienne bez kombinacji z ledami ,, a jak trzeba to są długimi
Powrót do góry
Lehoo76

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 GP, 2.0 Hdi, 2010, aut
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


bugija napisał:

...
Światła dzienne świecą się gdy wszystkie inne są wyłączone, ale świecą też gdy przekręcę włącznik na pozycyjne a wyłączają się po przekręceniu na mijania.
Moje pytanie brzmi, czy w ten sposób działają też u was, i czy tak jest dobrze według prawa ?


Witam. Kolego, Ledy powinny zgasnąć już w momencie zapalenia świateł postojowych. Powinieneś podpiąć kabel sterujący Ledami (chyba był żółty) bezpośrednio do kabla zasilającego postojówki (w wiązce wpiętej w reflektor)
Pozdrawiam. czekam na zdjęcia Smile
_________________
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pią 26 Wrz 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Światła do jazdy dziennen (LED) - mały tutorial


siema,

Spoko zrobię tak jak napisałeś ale na razie jeżdżę tak jak jest bo mam podpięte wszystko w skrzynce od bezpieczników i zastanawiam się który to od pozycyjnych. Zastanawia mnie też czy można dokupić oddzielnie ściemniacz do tych drl'ów żeby świeciły razem z mijania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 435 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System