Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 07:39
Temat postu:

Dorobienie kluczyka z pilotem


Witam Koledzy,

Mam pytanie odnośnie dorobienia kluczyka do mojej Xsary Picasso. Nie znalazłem nic na ten temat, ale mam nadzieję, że dobrze szukałem.

Kupiłem auto, tylko z jednym kluczykiem i to tym bez pilota. Jak otwieram, bądź zamykam auto to awaryjki mrugają więc pod pilota pewnie jest przystosowany, zresztą tak tez chyba w service boxie mi pokazywało.

Wczoraj żona o mało nie złamała mi kluczyka (jedynego Sad ) i postanowiłem, że chyba trzeba będzie dorobić na wszelki wypadek drugi. W ASO kiedyś pytałem, to koszt bodajże dorobienia takiego czegoś oscyluje w granicach 450 zł (trochę dużo). Wymyśliłem sobie więc inne wyjście z tej sytuacji i tutaj proszę kolegów o pomoc czy coś takiego ma prawo zadziałać, otóż:
1./ Kupuję na allegro goły grot z obudową i go nacinam w punkcie gdzie dorabiają klucze, np. coś takiego: http://allegro.pl/citroen-xsara-picasso-kluczyk-pilot-obudowa-gratis-i2994912358.html
2./ Kupuję na allegro używany kluczyk i przekładam płytkę (elektronikę) do mojej obudowy z punktu 1./, np. coś takiego: http://allegro.pl/kluczyk-pilot-xsara-picasso-lift-oryginal-i3015140590.html (linki znalezione na szybko, oczywiście kluczyki musiałbym dobrać odpowiednie).
3./ Daję do zaprogramowania do punktu gdzie dorabiają klucze mój obecny klucz w celu skopiowania kodu immobilaizera i przeprogramowania mojego nowego klucza.
4./ Programuję pilota do mojego samochodu (widziałem gdzieś kiedyś jak to się robi, tylko dokładnie nie pamiętam dokładnej sekwencji - trzeba było bodajże włączyć zapłon nacisnąć na kilka sekund, któryś przycisk na pilocie i jakoś tam dalej).

Nie za bardzo znam się na takich rzeczach dlatego proszę o pomoc czy coś takiego ma szansę zadziałać? Czy lepiej wydać blisko 500 zł w ASO? Mój pomysł jest na pewno przynajmniej 50% (albo i więcej) tańszy tylko czy jest sensowny?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 08:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem


dorobienie kluczyka ( zwykłego ) z immo ( z kodem zmiennym a taki jest w citro) 250 zeta, kombinacje z uzywanymi kluczykami z allegro które nie zawsze mozna podpisac ( pilota nie podpiszesz bez lexii - sekwencja o której piszesz to tuylko przyłaczenie pilota do systemu - pilota który masz już podpisanego w BSI - )kolejna kasa - proponuje zamówić sobie w ASO najprostsza i najpewniejsza sytuacja dodam że dorobienie kluczyka z pilotem u kluczykarza kosztuje 5 stówek ... więc gdzie logika ?
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 13:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem


Ok, dzięki za odpowiedź.
Tak jak napisałem nie znam się na tym i tak sobie kombinowałem, czy czasem tak się nie da zrobić, jednak widać nie.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Krzysiek KK

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKI
Posiadane auto: Honda CR-V I 99r 2.0 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 15:53
Temat postu:

Dorabianie kluczy xsara Picasso


Wczoraj dzwoniłem do ASO w sprawie do robienia jednego klucza z pilotem...... powiedzieli mi przeszło 1200 zł. ...... nie skomentuję dalej bo brak słów jak Polak okrada Polaka i niech kolega nie plecie bzdur że to tylko 500 zł.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Dorobienie kluczyka z pilotem


2013 ( spojrzyj na datę postu ) ...2018....kolego 500 zeta kosztowało to 5 lat temu ( bo tak kosztowało)...ogarnij się , do kogo masz pretensje....mniej kawy z kofeiną...kluczykarz dorobi za max 6-7 stówek

Znalazłem przykładowego kluczykarza....

https://nat-corporation.com/DORABIANIE-KLUCZY/citroen-dorobienie-kluczyka-kodowanie-transpondera-programowanie-pilota/#1487004221664-d147b8af-9d61

w kazdy miescie taki gość się znajdzie.... a nie od razu narzekać 6-7 stów ( bez pilota sa tańsze) mało nie jest .....ale nie 1200 w ASO tu się zgadzam zwykłe zdzierstwo do auta wartego np. kilka tysiaków bo po tyle chodzą XP starych roczników
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

12 500

2009r.

120 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System