Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 12:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Pop pierwsze czy masz czujnik zmierzchu czy nie ?
Jezeli masz czujnik zmierzchu to w trybie auto ustawia sie tryb skandynawski i bedziesz mial wlaczone ciagle swiatla normalne i oswietlenie srodka
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Snajper110

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2008 2.0 HDI - MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 12:22
Temat postu:

wskaźniki spalania


zgadza się na AUTO jest tak jak napisałeś ale na zerze tylko światła bez wskaźników
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Zgadza się, że przy trybie skandynawskim przy położeniu zero nie działa podświetlenie wskaźników na kierownicy i to jest minus, to już lepiej ustawić, żeby na auto włączały się światła przy odpaleniu silnika i wtedy wskaźniki się świecą.
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Nie 08 Gru 2013, 14:38
Temat postu:

Swiatła dzienne


Ja natomiast w swoich samochodach robiłem tak aby w dzień załączyły się światła po prostu rozbierałem czujnik zmierzchu/deszczu i zaklejałem czarną izolacją PCV foto-rezystory w tym czujniku (3 sztuki po środku) co powodowało że on natychmiast po odpaleniu samochodu załanczał światła mijania.Teraz zrobiłem światła dzienne w halogenach,wymieniłem żarówki na diodowe H11 za 78zł. dwie sztuki i podłączyłem je pod przewód D+ z alternatora i odseparowałem je od modułu za pomocą diód zaporowych 1A.Teoretycznie jest teraz taka możliwość że w dzień można jeździć na światłach dziennych natomiast po zmroku gdy załączy czujnik zmierzchu światła mijania to po przez zastosowanie przekaźnika gasną światła dzienne i jest również w nocy możliwość włączenia halogenów.Szczerze mówjąc to halogeny na żarówkach diodowych są mało efektywne ale mi to nie przeszkadza bo ja i tak nigdy nie używam halogenów.
_________________
rklucz
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


rklucz: ale wykombinowałeś Smile Ja mam skandynawski w AUTO i światła mijania zapalają się przez całą dobę po odpaleniu silnika. Dziennych nie mam i nie będę miał, jak dla mnie w ogóle chory przepis, że mając dzienne w dzień nie muszą się świecić pozycyjne z tyłu. Skoro samochód ma być widoczny z przodu to i powinien być z tyłu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 20:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nash5009

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 GP 2.0 diesel '06
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 09:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Jakby nie patrzył troche w tym logiki jest...

Programowanie świateł by się zapalały zaraz po odpaleniu auta to dla twojej wygody i oszczednosci (chodzi o ewentualny mandat)

Swiatla zostały "doprogramowane" do trybu 0 jak jak i Auto, i tak:

0- w nocy i w dzień będą świeciły światła mijania i ograniczona część pulpitu

AUTO - w dzień będą świecły światła mijania i ograniczona część pulpitu, ale po wykryciu przez czujnik na szybie zmierzchu, reszta kontrolek powinna się podświetlić oraz ekran centralny powinien przestawić się na tryb nocny
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 15:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


marcin2m napisał:
przemek.b napisał:
musisz zaprogramować tryb skandynawski. Serwis albo ktoś z interfejsem LEXIA


Dokładnie, mnie w serwisie Citroena za to i update softu - chciałem mieć trzy-klik kierunkowskazów (nie da sie aktywować -wystepuje jako standart w najnowszym sofcie) skasowali 80zł.
BTW ja powinienem ich skasować na więcej bo ode mnie się sie dowiedzieli jak ten trzy-klik uzyskać.
A światła w automacie wg modelu skandynawskiego to super sprawa, można ustawić lexią czy tylne tez mają świecić (oczywiście w naszym kraju nie muszą na szczęście).

Czyli mając zwykłe światła mijania można w trybie AUTO zaprogramować tryb skandynawski w taki sposób, żeby nie świeciły się w dzień pozycyjne z tyłu?
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 15:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Tryb skandynawski to taki gdzie po zapaleniu auta, zapalają się z automatu światła mijania z przodu i pozycje z tyłu plus wszystko w szoferce Laughing. Jeśli chcesz, żeby w dzień świeciły ci się tylko światła mijania z przodu( z tyłu brak, w kokpicie brak podświetleń przycisków i radia itp.) to muszisz w lexii ustawic opcję świateł dziennych (tak jak sobie przypominam to sie nazywa), niestety brak jest też ustawień natężenia świateł z przodu, jak np w grupie vw -no chyba że mnie ktoś z błędu wyprowadzi.

Ps. Mam auto bez czujnika zmierzchu. Jak manetke na 0 to świecą mi światła tylko z przodu, a jak przekrecam manetke zapala sie dodatkowo kokpit i tylne oswietlenie. Myślę, ze mając dodatkowo czujnik zmierzchu nie trzeba będzie wieczorem włączać świateł przekrecajac manetka, tylko tryb AUTO zrobi to za Was


Ostatnio zmieniony przez bako06 dnia Nie 29 Gru 2013, 15:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 15:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


marcin2m napisał:
przemek.b napisał:
musisz zaprogramować tryb skandynawski. Serwis albo ktoś z interfejsem LEXIA


Dokładnie, mnie w serwisie Citroena za to i update softu - chciałem mieć trzy-klik kierunkowskazów (nie da sie aktywować -wystepuje jako standart w najnowszym sofcie) skasowali 80zł.
BTW ja powinienem ich skasować na więcej bo ode mnie się sie dowiedzieli jak ten trzy-klik uzyskać.
A światła w automacie wg modelu skandynawskiego to super sprawa, można ustawić lexią czy tylne tez mają świecić (oczywiście w naszym kraju nie muszą na szczęście).


No więc, czy można ustawić 3-klik. Jechałem dziś Peugeotem 308 z tą funkcją i stwierdzam, ze to fajna sprawa. Ale jak to ustawić, czy da sie w każdym C4pic, i gdzie to znaleźć w lexii Question
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Tak z czujnikiem zmierzchu AUTO włącza światła, u mnie na "0" włączają się mijania i pozycje całą dobę, na AUTO dodatkowo dołącza jeszcze kokpit i kierownica, dlatego zapytałem czy można zaprogramować tylko mijania w dzień.
Powrót do góry
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 22:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


bako06 napisał:
marcin2m napisał:
przemek.b napisał:
musisz zaprogramować tryb skandynawski. Serwis albo ktoś z interfejsem LEXIA


Dokładnie, mnie w serwisie Citroena za to i update softu - chciałem mieć trzy-klik kierunkowskazów (nie da sie aktywować -wystepuje jako standart w najnowszym sofcie) skasowali 80zł.
BTW ja powinienem ich skasować na więcej bo ode mnie się sie dowiedzieli jak ten trzy-klik uzyskać.
A światła w automacie wg modelu skandynawskiego to super sprawa, można ustawić lexią czy tylne tez mają świecić (oczywiście w naszym kraju nie muszą na szczęście).


No więc, czy można ustawić 3-klik. Jechałem dziś Peugeotem 308 z tą funkcją i stwierdzam, ze to fajna sprawa. Ale jak to ustawić, czy da sie w każdym C4pic, i gdzie to znaleźć w lexii Question


Nie znajdziesz w Lex., to nie jest opcja, a zaszyta w soft (nowszą wersję) funkcjonalność. Żeby ją dostać, w ASO aktualizowałem soft do najnowszej wersji. Po aktualizacji 3-klik już był.
_________________
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 14:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


marcin2m napisał:


Nie znajdziesz w Lex., to nie jest opcja, a zaszyta w soft (nowszą wersję) funkcjonalność. Żeby ją dostać, w ASO aktualizowałem soft do najnowszej wersji. Po aktualizacji 3-klik już był.


Dzięki za odpowiedź. Mam ASO "pod nosem" jak krzykną za to do 100zł to wchodzę w to Laughing
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 08:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


U mnie ASO za wszelkie działania z komputerem, zmiany czy aktualizacje liczy sobie 190 zł...
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Farstone napisał:
U mnie ASO za wszelkie działania z komputerem, zmiany czy aktualizacje liczy sobie 190 zł...

Dziwne te cenniki, mnie za podłączenie lexii, wszelkie zmiany i kasowanie błędów krzykneli 100zl-powiedzieli, ze to cennik narzucony przez Citroen Polska i upustu nie mogą mi dać. Co do aktualizacji softu już się dowiadywalem, chcą za usługę 100zł ale udzielą rabatu.
Powrót do góry
elanski2

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C4 II 1.6 benz. 120 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 10:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) włączanie świateł na automacie.


Witam,
mogę opisać jak światła działają w nowym C4.
Mam tryb skandynawski, więc w pozycji '0' świecą się zawsze światła dzienne, ustawienie w trybie 'AUTO' zależnie od pory dnia (czujnik zmierzchu) zostawia światła dzienne lub przełącza na światła mijania.
Przy włączonych światłach dziennych przyciski na konsoli środkowej, kierownicy i przyciski funkcyjne z po lewej stronie kolumny kierownicy nie są podświetlane.
Przy zapaleniu świateł mijania (ręcznie lub automatycznie) zapala się podświetlenie wszystkich przycisków.
Dodatkowo mogę światła do jazdy dziennej wyłączyć opcją w ustawieniach parametrów pojazdu, wtedy w pozycji '0' światła dzienne nie zapalają się.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System