Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania_i_krzys

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City/Świdwin
Posiadane auto: Peugeot 307 Break 1,6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 21:06
Temat postu:

Myślimy o zakupie...


Aktualnie jeździmy Peugeotem 307 z silnikiem 1,6 HDI w wersji Break, jednakże zastanawiamy się nad zmianą autka na młodsze i wpadł nam w oko C4 Picasso.
Jest wiele wersji wyposażenia, wiele wersji silnikowych w różnych konfiguracjach skrzyń biegów.

Wyszło na to, że w podoba nam się wersja Exclusive z silnikiem 1,6 HDI albo 2,0 HDI (jednakże nie wiemy czy można dostać używane ze słabszym silnikiem).

Wobec powyższego prosimy o wytłumaczenie na czym polegają różnice pomiędzy skrzyniami biegów automatycznymi. Czytając opisy nie do końca możemy wyłuskać różnice pomiędzy nimi, gdyż patrząc na zdjęcia kierownicy jedna i druga ma manetki pod kierownicą...?? czy może dać sobie spokój i poszukać z manualem ale wtedy 5-cio czy 6-cio biegowa...??

W jakich wersjach wyposażenia bądź wersjach specjalnych można liczyć na jasną tapicerkę czy akurat sama tapicerka jest wolnym wyborem pierwotnego nabywcy...??

Na co zwracać uwagę przy zakupie C4 Picasso, jakieś wrażliwe miejsca, szczególnie słabe punkty tego modelu...??

Jaka jest z tyłu tarcza hamulcowa - z łożyskiem czy bez...??

Czym się różnią wersje przed liftowe a po liftowe...?? jakieś szczególne zmiany...??

W jaki sposób a zarazem wygodnie można przewozić narty, rowery...??

Dziękujemy za odpowiedź
_________________
Kiedyś Peugeot 206 SW 1,4 HDI,
Kiedyś Peugeot 307 Break 1,6 HDI,
Obecnie Peugeot 308 Break 2.0 HDI
Może kiedyś Citroen C5 Exclusive lub Peugeot 508 SW, chyba że padnie na C4 Picasso Technospace Peugeota 3008 Smile
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


Witam,

Z skrzyniami to jest tak, otóż w C4 pic. występują trzy rodzaje skrzyń: automatyczna, zautomatyzowana tzw. MCP i manual.
Automat to wiadomo skrzynia automatycznie zmienia biegi...
Skrzynia MCP czyli zautomatyzowana lub półautomatyczna to taka sama skrzyni, jak w samochodzie z manualną skrzynią z tym, że do tej skrzyni jest dołączony mechanizm zmieniający biegi i wciskający sprzęgło. Koniec końcem biegi zmieniają się automatycznie, ale nie za sprawą skrzyni, a za sprawą mechanizmu, który nie do końca jest dopracowany, no i manual...
Rozróżnić automat od skrzyni MCP można po oznaczeniu na wybieraku biegów. Automat ma tradycyjne P R N D M, a skrzynia MCP ma R N A M i tak, jak piszecie obie wersje maja manetki pod kierownicą za pomocą których można zmieniać biegi przełączając wybierak w pozycję M (manual).

Tarcze z tyłu na łożyskach.
Po lifcie- zmiana logo, oraz dodane lampy dzienne typu LED w przednich zderzakach.

A samochód, jak samochód każdy się psuję i trzeba się z tym liczyć, a tak konkretnie to C4 picasso nie należy do specjalnie awaryjnych/kapryśnych, jak kupisz sztukę, która nie jest styrana życiem to nie będziecie narzekać, jedynie w silnikach 1.6 hdi padają turbiny ze względu na słabe smarowanie i tłumik drgań na kole pasowym. Silnik 2.0 hdi jest bardziej udany, nt. benzyny to niech się jeszcze ktoś dorzuci.

Jedynie poduszki zawieszenia (tył) (jak są, bo też są wersje ze sprężynami) po ok. 100tys. km padają, a koszt poduszki to ok 700zł za szt. w ASO
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
ania_i_krzys

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City/Świdwin
Posiadane auto: Peugeot 307 Break 1,6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 22:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


Hmm...to w sumie czym się różni typowy automat od MCP, skoro w jednym jak i drugim przypadku można zmieniać biegi manetkami przy kierownicy...?? jakie są ich plusy i minusy...??

A tak (pytanie trochę głupie gdyż nigdy nie jeździliśmy automatem) to wybierak można również używać podczas jazdy, aby przejść na z automatu na M...??
_________________
Kiedyś Peugeot 206 SW 1,4 HDI,
Kiedyś Peugeot 307 Break 1,6 HDI,
Obecnie Peugeot 308 Break 2.0 HDI
Może kiedyś Citroen C5 Exclusive lub Peugeot 508 SW, chyba że padnie na C4 Picasso Technospace Peugeota 3008 Smile
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


To też Ci piszę czym się różną. W automacie to skrzynia zmienia biegi, a w MCP jest zwykła mechaniczna skrzynia taka sama jak w manualu, a biegi zmienia taki mechanizm hydrauliczny składający się właściwie z dwóch mechanizmów jeden od zmiany, a drugi od wciskania sprzęgła.
A + i - to automat bardzo drogi w naprawie zazwyczaj naprawa to ko 7 tys. zł, ale jak jest wszystko ok to pięknie to wszystko chodzi i nie ma problemu przy ruszaniu itd..
A + i - MCP to jak by co to można kupić samą skrzynię za 1000, 2000...zł, ale same mechanizmy też lubą ie popsuć i wymiana to koszt ok. 2000 i 3000zł w ASO w zależności który, no i dochodzi do tego efekt tzw. kangura tzn. samochód lubi czasami sobie podskakiwać przy ruszaniu, sam wiesz jak to było, jak pierwsze razy zasiadłeś za kierownicą musiałeś zgrać sprzęgło, gaz itd. i nieraz pewnie ruszałeś właśnie kangurem zanim to zgrałeś. Tak też jest w przypadku MCP komputer+mechanizm musi to wszystko zgrać i nieraz, jak sprzęgło się podetrze wychodzi kangur i trzeba podjechać do serwisu na przyuczenie skrzyni...
W automacie można zmieniać z D na M w czasie jazdy, a w MCP pewnie też, ale niech się ktoś jeszcze wypowie.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
ania_i_krzys

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City/Świdwin
Posiadane auto: Peugeot 307 Break 1,6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


Srory, że się dopytujemy ale to dla nas czarna magia (jak zauważyłeś)
Czyli jeśli dobrze zrozumieliśmy, to MCP zautomatuzowany manual, którym zmienia się normalnie biegi ale zamiast wajchy oraz sprzęgła są manetki przy kierownicy...ale też można jeździć na nim jak na automacie czy nie...??

Ale czy pchać się w taki bajer czy lepiej szukać typowego manuala...??
_________________
Kiedyś Peugeot 206 SW 1,4 HDI,
Kiedyś Peugeot 307 Break 1,6 HDI,
Obecnie Peugeot 308 Break 2.0 HDI
Może kiedyś Citroen C5 Exclusive lub Peugeot 508 SW, chyba że padnie na C4 Picasso Technospace Peugeota 3008 Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 23:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 00:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


Tak dokładnie wsumie jak włączysz na pozycję A czyli automatyczna zmiana biegów to jeździsz, jak automatem, czyli sam zmienia biegi, ale też możesz manetkami sam zmieniać, ale i tak się to zmieniane manetkami prędzej czy później znudzi i wygoda samoistnej zmiany biegów zwycięży...
Więc jazda jak automat. Niektórzy sprzedawcy wciskają kity, albo z nie wiedzy, albo z sam nie wiem czego, ale wciskają, że to skrzynia automatyczna.
W sumie kiedyś tu na forum trwała dyskusja, czy taka skrzynie można by nazwać automatem, bo co by nie było to zmienia automatycznie biegi, więc stanęło na tym, że jako taki samochód można by nazwać automatem, bo samoistnie zmieni biegi, ale skrzynia to jest tak jak w/w półautomat lub zautomatyzowana.

A czy się pchać w taki bajer, no wszystko jest dla ludzi i zależy kto i jak używał samochód i co przeszedł. Ja mam typowy automat to nie narzekam (odpukać), ale ludzie maja MCP i tu sobie chwalą są i tacy co właśnie na kangura narzekają, ale wszystko jednak chyba zależy od sztuki, więc powinieneś pochodzić poszukać i pojeździć już tym wybranym i sam ocenić. Zadaj pytanie tu na forum nt. owych skrzyń to pewnie właściciele się wypowiedzą.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 11:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


ania_i_krzys napisał:
Srory, że się dopytujemy ale to dla nas czarna magia (jak zauważyłeś)
Czyli jeśli dobrze zrozumieliśmy, to MCP zautomatuzowany manual, którym zmienia się normalnie biegi ale zamiast wajchy oraz sprzęgła są manetki przy kierownicy...ale też można jeździć na nim jak na automacie czy nie...??

Ale czy pchać się w taki bajer czy lepiej szukać typowego manuala...??


Dokładnie. Można jeździć zmieniając biegi łopatkami lub w automacie i wtedy biegi zmieniają się same. Można zmieniać położenie dźwigni z manuala na ręczną zmianę w czasie jazdy i odwrotnie też. Nic się przy tym nie dzieje. Ta skrzynia ma tylu zwolenników co przeciwników. Co do kangurów to występują one w związku z tym że zużywa się tarcza sprzęgła, wystarczy raz do roku zrobić przyuczenie i problem znika. Ja mam przejechane na tej skrzyni 168 tys. jak do tej pory bez żadnej awarii.
Powrót do góry
gadu-gadu
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2013, 01:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


Cześć.
Ja mam MCP 2.0 HDI i nie narzekam jeśli chodzi o komfort jazdy. U mnie nie występuje kangurek Smile czasami brakuje mi mocy (kiedyś miałem civica 160KM i to pewnie stąd ten brak Rolling Eyes). MCP ma pewne zalety mniej pali niż typowy automat. W okresie zimowym wychodzi 8.2 litra. A jeżdżę głównie po mieście raz na dwa tygodnie trasa 100km.

Jeśli chodzi o skrzynie to musisz uważać z dużymi przebiegami przy 170 000 łożyska nie wytrzymują i wymagają wymiany a to wszystko że w początkowych modelach była wada fabryczna i były za ciasno spasowane.

Ja to przerabiałem i koszt naprawy to 3000 łącznie z regeneracją tarczy sprzęgła i dwumasy. A u mechanika stały jeszcze dwie takie same cytrynki z podobnym przebiegiem jak moja i dolegało im to samo. Tak że podczas jazdy wsłuchaj się czy nic nie wyje. To samo jest ze zwykłą skrzynią kumpel robił przy 160 000.

Wada skrzyni MCP to to że trzeba ją co jakiś czas skalibrować więc dochodzi kolejny wydatek. Najlepiej kupić sobie kabelek i samemu to robić.

Kolejną bolączką wersji EXCLUSIVE są poduszki tylnego zawieszenia (kielichy). Przyjżyj się czy guma nie jest sparciała czy nie ucieka powietrze. Koszt poduszki to 700 zł. O tym chyba już ktoś pisał Wink.

To tyle ze słabych punktów.

Powiem tak. Są to dobre auta za dobrą cenę z dobrym wyposażeniem.
Tylko do każdego wyboru trzeba podejść z rozsądkiem bez pośpiechu i auto sprawdzić przed zakupem w jakimś dobrym warsztacie.

Jeśli się zdecydujesz polecam WERSJĘ EXCLUSIVE z jasnym wnętrzem zwykłe wersje są nudne w środku. A fotele w EXCL to mistrzostwo świata w HONDZIE ACCORD tak wygodnych nie miałem.

P.S maska z przodu jest aluminiowa a błotniki to plastyk więc się nie zdziw jak miernik lakieru wskaże --- Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
C4majer

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: C4 Grand Picassa
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 01:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Myślimy o zakupie...


silnik 2.0 HDI 138 KM

autem jeżdzę od 3 miesięcy. Piękne autko dla oka i wewnątrz. Bogate wyposażenie - jak większość francuzów...w środku odlot - polecam jak kolega wyżej jasne wnętrze:-)
Kupiłem auto z walnietym kołem dwumasowym, o czym wiedziałem. Mechanik przekonał mnie do wymiany regenerowanego koła i to był błąd. Po wymianie efekt kangura no i "brzęczenie" koła. Czekam właśnie na nowe orginalne,,,
Mam skrzynię MCP: zaleta pali mniej niż Zafira, które miałem wcześniej(automat pali ok 2 l więcej/100 km). Zmiany biegów dla osób, które jeździły wcześniej automatem - nieprzyjemne - przy zmianie biegów odczuwasz duże spowolnienie i rusza "z opóźnieniem". Trzeba sie nim nauczyć jeździć i potem jest ok! Jak wyczujesz skrzynię problem znika. Nie jest to auto do "żyłowania". Nie lubi przy tej skrzyni zrywnej jazdy, szczególnie na niższych biegach. powyżej 100 km jest duzo lepiej...ale to przeciez VAN.
Auto nadaje się do spokojnej rodzinnej jazdy, ale w razie czego ma moc - tylko trzeba nauczyc się jak to reaguje. Jednak polecam spokój jeżdząc tym autem.

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System