Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cicharek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól;
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r / Fiat Marea Wickend 1,9 TD 1996
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 07:42
Temat postu:

gasnie podczas jazdy


witam mam problem ze swoją xsarą autko gasnie podczas jazdy po czym znów odpalam jade jakis czas i tak w kółko , wygląda to tak ze ja mu w gaz ,a on zgas o energicznym wyprzedzaniu nie ma mowy .byłem juz u mechanika który po wpieciu komputera stwierdził ze to czujnik cisnienia paliwa w pompie ,naprawił (podobno) oczywiscie skasował pieniązka błąd sie skasował .Autko jezdziło 1 dzien bez problemu i wczoraj sytuacja sie powtórzyła dalej to samo .zapala się kontrolka od diagnostyki silnika .proszę o jakieś podpowiedzi co to może sie dziać Dziekuje Pozdrawiam XP 2.0 HDI
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 08:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


no tak bez odczytania błedu usterki mozna wymienic kilka elementów, niby naprawiaony ( rzadko daje się go naprawić) zawór regulacji ciśnienia, czujnik cisnienia na listwie CR, pompa paliwa w zbiorniku, podstawą jest oczywiście wymiana także filtra paliwa.
Powrót do góry
gadu-gadu
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 23:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


Może też zasysać gdzieś lewe powietrze do paliwa.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 03:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


wymień filtr paliwa i powietrza i dolej do baku jakiś środek do związania wody z ropą. ja używam STP - pomaga
Profilaktycznie też leje do czyszczenia wtrysków co 5-10 tyś km - widać efekty.
Powrót do góry
binkool

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Xsara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


Miałem identyczny problem. Pomogło przeczyszczenie układu dodatkiem do ropy. Podchodziłem do pomysłu mechanika sceptycznie no ale przyznaje miał facet racje. Tylko zainwestuj w jakiś porządny środek, upewnij się czy pompa paliwa daje odpowiednie ciśnienie. I najpierw jak pisze magdaboom wymień filtry.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 21:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cicharek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól;
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r / Fiat Marea Wickend 1,9 TD 1996
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


witam kolejny mechanik stwierdzil ze to wina pompy wtryskowej nie mam juz pomyslu co dalej z tym problemem robic .jesli ma ktos namiary na jakiegos fachowca z woj. lubuskiego to prosze o info dzieki
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 08:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


a nie prosciej podpiąc Lexie/diagboxa i sprawdzić ciśnienia na szynie CR ? Chyba taniej wyjdzie niż wymieniac pompy itp.....( w jednym z pierwszych postów napisałem co mozna sobie jeszcze wymienić Smile )
Powrót do góry
gadu-gadu
cicharek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól;
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r / Fiat Marea Wickend 1,9 TD 1996
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 02 Mar 2013, 07:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


Witam wczoraj odebrałem autko po wymianie pompy wysokiego cisnienia i nie zapeszając auto zaczeło odpalać tak jak powinno i według mnie jest zrywniejsze .Mam nadzieje ze mój problem został rozwiązany dziekuje wszystkim za pomoc pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
cicharek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól;
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r / Fiat Marea Wickend 1,9 TD 1996
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 06:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


wracajac do tematu gasnie podczas jazdy moje autko dawało rade po wymianie pompy wysokiego cisnienia tylko tydzien problem znów powrócił wiec wymieniona została tez pompa paliwa w zbiorniku i dalej problem pozostał POMOCY z góry dziekuje
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekks

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Xsara picasso HDI 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 18 Kwi 2013, 20:05
Temat postu:

filtr paliwa


Witam
Wszystkich . Podziele się moimi doświadczeniami w tej kwestii. Wymieniłem dużo elementóe zanim znalazłem właściwy. Po dwóch latach walki z problemem zupelnie niechcący zreperowałem samochód. U mnie wadliwa była obudowa filtra paliwa (właściwie zaworek w obudowie ) . Po zakupie na znanym portalu aukcyjnym obudowy z filtrem (pewnie jakiś chinol bo za 120 zł ) problem się sam rozwiązał. A samochód potrafił w czasie jazdy zgasnąć i zapalić od razu, przerywał czasami albo gasł sam z siebie na skrzyżowaniu. Teraz jeżdżę drugi miesiąc i ani razu nawet się nie zająknął. Moze zamiast inwestować w pompę warto by bylo zmienić obudowę z filterm?
_________________
jarekks
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cicharek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól;
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r / Fiat Marea Wickend 1,9 TD 1996
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 06:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


Temat postu: Praca silnika w trybie awaryjnym.

witam problem z moją XP 2.0 HDI zaczą sie od tego ze autko gasło w czasie jazdy po czym odpalało i jechało dalej . Wymieniłem juz pompe wysokiego cisnienia (z anglika )- pompe paliwa w zbiorniku i regulator cisnienia paliwa (przy pompie wysokiego cisnienia) autko juz nie gasnie ale czesto i gesto przechodzi w tryb awaryjny i nie ma mocy (na drugim biegu max 40km /h )i swieci sie kontrolka diagnostyki i tak na przemian raz swieci raz nie .prosze o jakies podpowiedzi co jeszcze mogę zrobić aby usprawnić moje cudo .pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
cicharek

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól;
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r / Fiat Marea Wickend 1,9 TD 1996
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 13 Lip 2013, 07:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


Problem rozwiązany w moim przypadku to tez była obudowa filtra paliwa dziekuje wszystkim za pomoc a szczególnie koledze Jarekks - czapki z głów pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
pioryter

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 08:27
Temat postu:

Xsara Picasso gaśnie - rozwiązanie problemu


Postanowiłem podzielić się moim rozwiązaniem. Żadne z powyżej podanych w moim przypadku nie działało. Moje autko gasło w trakcie jazdy, błąd silnika, i laweta. Pompa w zbiorniku wymieniana co miesiąc bo "padała", opiłki metalu w zbiorniku pomimo czyszczenia układu paliwowego, wymiany filtra. W końcu wymiana pompy wysokiego ciśnienia (na używaną). Pompa padła po miesiącu. Wymiana na następną (wprawdzie znowu używka ale z pewnego źródła i z małym przebiegiem). Po miesiącu znowu to samo. Bujałem się tak dobry rok czasu.
Na koniec zdecydowałem się na to co powinienem zrobić od razu (uratowałbym oryginalną pompę wtryskową), na wizytę w serwisie Citroena. Od razy wiedzieli o co chodzi. A problem polegał na filtrze paliwa a raczej na zamienniku. Do 2.0 HDI powinien być montowany oryginalny filtr za jakieś 90 zł a nie zamiennik renomowanej firmy za 30-40. Pompa była zapychana syfem z paliwa (pomimo, że tankuję paliwo droższe na stacjach znanych marek Smile) stąd opiłki i zatarcia pompy w zbiorniku.
Czyszczenie wszystkiego i założenie filtra oryginalnego trwało dobre 6 godzin ale teraz auto chodzi bez zarzutu. Zrobiłem już 20 tys i jest super. Błąd mechaników polegał na tym, że nie sprawdzali co dzieje się za filtrem paliwa. Z mojej pompy wyjęto chyba "łopatę" syfu. Jedyny plus to taki, że mam teraz pompę z przebiegiem 60 tys a nie 250. Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś to pomoże. I nie jest to reklama Autoryzowanego Serwisu Citroena ani lokowanie produktu Very Happy
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 16:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


magdaboom napisał:
wymień filtr paliwa i powietrza i dolej do baku jakiś środek do związania wody z ropą. ja używam STP - pomaga
Profilaktycznie też leje do czyszczenia wtrysków co 5-10 tyś km - widać efekty.

no to brawo. szkoda że nic z powyższych wypowiedzi nie było trafne.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
pioryter

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 07:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) gasnie podczas jazdy


magdaboom napisał:
magdaboom napisał:
wymień filtr paliwa i powietrza i dolej do baku jakiś środek do związania wody z ropą. ja używam STP - pomaga
Profilaktycznie też leje do czyszczenia wtrysków co 5-10 tyś km - widać efekty.

no to brawo. szkoda że nic z powyższych wypowiedzi nie było trafne.


Niestety w mojej wypowiedzi nie dodałem, że filtr paliwa wymieniany był na nowy przy każdej wizycie w warsztacie. Warsztat prowadzi sklep, zawsze prosiłem o dobry filtr i zapewniano mnie, że taki zamontowano (i takie montują we wszystkich samochodach) dlatego nikt nie wiązał usterki z filtrem paliwa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System