Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 23:58
Temat postu:

Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Witam,

Wyciągał ktoś kiedyś wentylator do dmuchawy ze środka samochodu?
Czy trzeba demontować kokpit?

Problem jest taki że potrzebuję wyczyścić parownik. Poprzedni właściciel bardzo zapuścił klimę (ozonowanie nic nie daje) +był zatkany odpływ z klimy przez odłamki szkła...
Wszystko by trzeba było wyczyścić Wurthem (w sumie to wolał bym środki BEHRa ale ciężko je dostać w Polsce). Do czyszczenia będzie prawdopodobnie nie tylko parownik ale i nagrzewnica (dostęp do niej mam po wyciągnięciu grzałki elektrycznej).

Póki co rozważam 3 opcję :
1) wyciągnąć nagrzewnicę - ale wolałbym tego nie robić - zbyt inwazyjne a nawet z service manualem może okazać się nie takie proste...
2) wyciągnąć wentylator nawiewu - tuż pod nim jest parownik - mniej inwazyjne o ile da się to zrobić bez wyciągania całego kokpitu,
3) nawiercenie otworu w klimatyzatorze, wpuszczenie endoskopu (zobaczyć jak to wygląda...) wymycie Wurthem i na końcu zaspawanie plastkiem zrobionego otworu (w serwisach tak robią w trudnych przypadkach Smile ).

Do całości dochodzi jeszcze czyszczenie kanałów wentylacyjnych (pianka albo coś pochodnego)...

Ma ktoś wogóle doświadczenie z myciem parownika w C4? generalnie to jest climatornic.

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Piotrek


Ostatnio zmieniony przez ziggi86 dnia Czw 31 Sty 2013, 10:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 08:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


zmywacz wurtha jest bardzo skuteczny tez kiedyś kupiłem auto z zapuszczona klima- 2 opakowania zmywacza pomogły skutecznie bez rozbierania układu....
Powrót do góry
gadu-gadu
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 15:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Witam

Mam podobny problem w C4 1.6 16V, przy włączonej klimatyzacji zapach jest ok, jednak gdy tylko się ją wyłączy i chodzi sam nawiew wydobywa się zapach jakby "stęchlizny".

Jednak jeśli od początku jest włączony tylko wentylator bez klimy to zapach jest ok.

Dodatkowo w deszczowe dni jak stoi samochód to szyby parują.

Po czyszczeniu i ozonowaniu klimatyzacji przez chwilę było jakby ok, wtedy też odrazy były wymieniany filtr.

Może ktoś coś doradzić w tej sprawie ?
Powrót do góry
gadu-gadu
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Heja,

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Co ostatniego postu... zanim wymienisz pół auta za radą mechanika Smile to sprawdź odpływ klimy. U mnie problem był taki że był zatkany przez odłamki szkła z rozbitej przedniej szyby (wpadły przez otwory wentylacyjne tuż przy szybie).

Przez to że był zatkany to woda zamiast wyciekać zostawała w klimatyzatorze, do tego jeszcze ciepło z nagrzewnicy i mamy zapuszczoną klimę Smile Otwór częściowo odetkałem, ale nie wiem jak to tam wygląda w środku klimatyzatora. Mam w sumie endoskop o długości 80 cm na USB ale wepchnąć go do klimatyzatora przez kanały wentylacyjne to jakaś masakra Smile

I teraz tak... zatkany odpływ albo przytkany możesz też poznać po:
1) parze na szybie jak zostawisz auto po dłuższej jeździe i włączonej klimie - woda paruje z klimatyzatora i zostaje na szybie w okolicach wylotów.
2) brak plam od wody pod samochodem- teraz będzie ciężko Smile
3) po załączaniu auta po dłuższym postoju i włączeniu nawiewu nas zybę przednią odrazu praktycznie paruje.

Wszystko co Ci wymieniłem teraz pochodzi z własnych doświadczeń + masę przeczytanych postów na przeróżnych forach.

Ja narazie będę walczył u siebie - spróbuję się jakoś dobrać do parownika w kabinie i jak coś mi się uda zmajstrować to wrzucę zdjęcia.

Jak nie będziesz wiedział jak się dobrać do odpływu klimy to daj znać.

I tak jeszcze z tego co czytałem na różnych forach to często naciągają ludzi na:
1) czyszczenie chemiczne lub ultradźwiękami - drogie i tak właściwie mało skuteczne, chyba że chemiczne dotyczy bezpośredniego zastosowania środka na parownik - to ok.
2) ozonowanie - fajne jako profilaktyka, jeśli robisz to regularnie od nowości to problemów ze smrodem nigdy się nie będzie, chociaż z tego co czytałem to czyszczenie parownika bezpośrednio natryskiem środka czyszczącego powinno się robić co 3 lata (według firmy "Behr").
3) no i najlepsze Very Happy jak jedziesz na ozonowanie to zapytaj się gościa ile g/h produkuje jego maszyneria do ozonu Very Happy na allegro sprzedają takie cuda do ozonowania klimy co produkują 250mg ozonu na h - też takie w niektórych "serwisach" używają. Żeby zdezynfekować 5 m3 potrzeba ok 1 g ozonu. Jak koleś ma genrator co robi 250mg to po 4 h godzinach "ozonowania" będzie dobrze...

Ja np byłem w jednym z Krakowskich serwisów specjalizujących się w serwisie klimy i kolesie mieli 1 g maszynę a klimę odgrzybiali mi przez 19 min + nie wiedzieli jaką temperaturę w środku ustawić (mam climatornica... - firma OliCar - nie polecam...) dla 19 minut musi być 4 g/h to wtedy ma to sens.

W sumie to jeśli chodzi o ozonowanie to zbudowałem sobie własny generator ozonu więc z tąd trochę na ten temat wiem.

I coś jeszcze dla dociekliwych Smile:
http://www.intercars.com.pl/pliki/PLK/wiadomosci26_dodatek.pdf


Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lut 2013, 14:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


jakbyś miał chwilę to napisz jak się dostać do tego odpływu i jak ewentualnie można go udrożnić, wcześniej tego nie robiłem i znacznie mi to ułatwi sprawę. Objawy jakie mam wsamochodzie pasują do tego problemu. Jest jeszcze coś co warto by było sprawdzić przy tego typu objawach?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 01 Lut 2013, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Heja,

Tutaj jest wszystko opisane (rurka będzie od strony pasażera! nie tak jak w tym toutorialu od strony kierowcy) :
http://c4owners.org/plugins/faq/faq.php?0.cat.2.100

Tą gumową rurkę można ściągnąć bez problemów - ma ona taki zaczep gumowy (palcem można "wymacać") uważaj żeby go nie urwać. Jak go ściągniesz to ja np do przetykania odpływu użyłem plastikowego zipa:
http://www.image.micros.com.pl/_icon_auto_s/k%20ktz009024.jpg

Sprawdź też czy ten otwór w podłodze też jest drożny - również np zipem.

Jak już odpływ będzie drożny to dobrze byłoby wyczyścić wszystko (klimatyzator, przewody wentylacyjne i oczywiście wymienić filtr przeciwpyłkowy) np Wurthem, po to że go przetkasz to pomoże tylko tyle że woda będzie ściekać ale zapach i reszta dalej pozostanie.

Napisz czy pomogło,

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Cześć

Dobrałem się do tego gumowego kolanka, ale wyciągnąłem je tylko z podłogi (tego gumowego zaczepu z drugiej strony nijak niemogłem ściągnąć - ledwo sięgam palcem do niego, a prześwitu jest ok 1cm).
Sprawdziłem odpływ do dołu i wszystko wydaje się być drożne, wszystko tam było suche, po włączeniu klimatyzacji z tego gumowego kolanka swobodnie leciało zimne powietrze (niebyło wilgoci więc nie bardzo miało co się skraplać), więc druga strona też wydaje się drożna.

Czy może być jeszcze zatkane gdzieś coś wyżej ? problem z parowaniem głównie występuje jak np. samochód jakiś czas stoi na deszczu.
-------------
wczoraj trochę padało jadąc z pracy włączyłem klimatyzację, potem zaparkowałem samochód w garażu. Za ok. godzinę poszedłem do garażu i zaraz po odpaleniu samochodu (bez klimy) szyby zaczęły parować i pojawił się nieprzyjemny zapach, przejechałem kawałek z włączoną klimatyzacją szyby odparowały, po paru kilometrach zatrzymałem się dobrałem się do tego odpływu wody z klimy a tam susza, ani kropli i zero wilgoci, z tego gumowego kolanka lekko dmuchało powietrze. Wydaje mi się że powinno już się coś tam skraplać i przynajmniej pod palcami powinno dać się wyczuć wilgoć , a tam nic susza.
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Pon 18 Lut 2013, 21:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Heja,

Sorry że trochę nie odpisywałem ale jakoś nie miałem czasu...

Hmm... co do tego kapania to trochę tam tej wody musi się skroplić żeby coś wyciekło więc nie odrazu może Ci polecieć.

Raczej wyżej nie ma co być za bardzo zatkane.

Tak z tego czytam po Twoim poście to pewnie będzie potrzebne czyszczenie parownika (generalnie mam ten sam problem co Ty).

Póki co kupiłem 2x Wurtha do klimy + nowy filtr kabinowy i jak się trochę ociepli będę z tym walczył. Jak coś mi się uda sensownego zrobić to skrobnę jakiś toutorial ze zdjęciami jak się do tego dobrać wszystkiego.

Ostatnio chciałem spryskiwacz wymienić w tylnej szybie w garażu i przemarzłem strasznie Smile wiec dłubanie przy aucie trzeba narazie odłożyć aż będzie cieplej Smile

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 02 Mar 2013, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Heja,

Dziś udało mi się wyciągnąć wentylator i spryskać wurthem parownik klimatyzacji...

W sumie nie było to takie trudne jak myślałem - dostęp jest relatywnie dobry, tylko trzeba uważać żeby nie uszkodzić silnika od nawiewu przy wyciąganiu.

Porobiłem zdjęcia i ubiorę to w jakiś ładny toturial jeśli zapach brzydki zapach z klimy zniknie.

Użyłem 1,5 opakowania Wurtha, zobaczymy jakie będą efekty.

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
AnthraX

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6 16V, 2006 Chevrolet, Spark, 0.8, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 16:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Jak wyciągnąć wentylator nawiewu ?


Cześć

I jakie są efekty po tej operacji ? Smile jeśli jest poprawa to byłbym wdzięczny za opis ze zdjęciami jak się za to zabrać. Zrobiłbym tak samo u siebie i może pozbyłbym się problemu.

pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System