Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yamaha7777

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI 136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2013, 22:52
Temat postu:

Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Witam!
Musze wam coś opowiedzieć, od ponad roku jestem bardzo nieszczęśliwym człowiekiem:-( Ą wiecie może czemu???Nie wiecie, to wam powiem:
Chciałem sobie "polepszyć" i kupiłem sobie ponad rok temu Citroena C4 2.0 HDI wersja Exclusive (kolorowa navi,max opcja,panorama dach itd itp)
Auto w środku nawet udane i nie smutne,ale smutno to zrobiło mi się po pierwszej naprawie a było to 2 tygodnie po zakupie i zapłaciłem za nią 2100zł i to nie w serwisie....
Ten samochód nie przestaje mnie zaskakiwać,boje się nim wyjechać dalej niż 200km od domu.Na filtr cząstek stałych nie mam już żadnych słów(kompletne dno)jak go wypala to autem szarpie i myślę że jadę wozem z sianem,raz tak się zapchał że spaliny cofały się do kabiny odrazu uciekłem z auta i nie wiedziałem czy on się zapalił czy co?,wszędzie był dym.A najlepsze jest to że nie byłoby mi smutno gdyby spłonął bo mam dobre AC.Mechanik musiał go wyjąć i wypalić go palnikiem co kosztowało 400zł ale jest to DPF a nie jakiś śmieszny FAP (FAP jest mokry a ja mam suchy więc mam PDF) Podsumujmy w ciągu roku ponad na naprawy wydałem 5200zł!!!!!Jak do tej pory,bo uwaga teraz najlepsze:
Jutro stawiam go na serwis bo nikt nie umie go naprawić a nie działa w tj chwili 14 rzeczy z elektroniki,a zaczęło się od tego że przestał działać 3 stop!! Teraz nasuwa się pytanie czy stać was na takie wydatki mając rodziny itp itd???Ja jestem kawalerem i postawiłem właśnie kropkę nad i.
Przed tym C4 miałem zwykłego Citroena C3 1.1 benzyna i tam to ja tylko 2 razy w roku żarówkę wymieniałem.Może niektórym nie spodoba się moja opinia i powie a trafiłeś na zły egzemplarz ale wtedy wystaczy zajrzeć do działu eletronika,silnik diesla,zawiesznie itp itd
Tysiące ludzi nie może się mylić i mieć trafny egzemplarz.
Pozdrawiam Dawid
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 08:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


citroen nie ma suchych filtrów DPF - montowane są wyłacznie filtry FAP , mam auto z fapem- bezproblemowe wypalanie ( mam zamontowaną kontrolkę) wymieniony dodatek, auto ma przejechane 145 tys km i działa bezproblemowo..... wypalanie co ok 300 km w cyklu mieszanym
co do reszty usterek nie wypowiadam się , czasami naprawdę trzeba znależć kumatego mechanika...a auta wszystkie sie psują Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Mam trzy lata C4 GP 2.0 hdi i odpukać w nie malowane, ale nie mam najmniejszych problemów z autem. A filtr FAP, "a co to jest FAP", bo nawet nie wiem, że go mam, tylko leje ropke i jeżdżę. Najmniejszych problemów z nim, a jeżdżę prawie tylko po mieście...
Wszystko zależy od tego co się kupi, a bywają samochody naprawdę zmęczone życiem i potem takie problemy... A tak, jak kolega jacekczewa napisał "wszystkie samochody się psuja"
U ciebie kolego wygląda, jak byś nie miał dodatku do paliwa tzn. eolys, bo takie zatykanie się filtra by to sugerowało, szczególnie, że powinno sadza od samej wody pod ciśnieniem dać się wymyć, a gdzie palnikiem...
A i jeszcze też co jacekczewa napisał, jak by co, to citroena musi być kumaty mechanik.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 14:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


palnikiem Smile - "kumaty" mechanik i jak zwykle zdziwiony Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
yamaha7777

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI 136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 17:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Citroen jakiego kupiłem nie jest zdeptany ani zmęczony jak to piszecie,był szybciej zawsze serwisowany w Citroen Auto Postek.I tam też powiedzieli mi że moja wersja silnika ma DPF (suchy filtr czastek stałych)a nie FAP.A oni to po vinie chyba dobrze wiedzą.Mniejsze zresztą jak jest tam ten FAP/DPF jedno jest pewne to "auto" jest studnią bez dna dlatego gdy wróci z serwisu pozbędę się go i mam nadzieje że już nigdy nic z "cytrynami" nie będe miał wspólnego chyba, że kupie nowego a po gwarancji od razu wypad.
Pozdrawiam Dawid
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 17:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


yamaha7777 napisał:
Citroen jakiego kupiłem nie jest zdeptany ani zmęczony jak to piszecie,był szybciej zawsze serwisowany w Citroen Auto Postek.I tam też powiedzieli mi że moja wersja silnika ma DPF (suchy filtr czastek stałych)a nie FAP.A oni to po vinie chyba dobrze wiedzą.Mniejsze zresztą jak jest tam ten FAP/DPF jedno jest pewne to "auto" jest studnią bez dna dlatego gdy wróci z serwisu pozbędę się go i mam nadzieje że już nigdy nic z "cytrynami" nie będe miał wspólnego chyba, że kupie nowego a po gwarancji od razu wypad.
Pozdrawiam Dawid


Gratuluje decyzji kolego Very Happy widzę że tylko samochód ze stajni VAG spełni twoje oczekiwania, one wcale się nie psują i są długowieczne Very Happy a na forum jednego frustrata mniej Very Happy


Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 20:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


yamaha7777 napisał:
już nigdy nic z "cytrynami" nie będe miał wspólnego chyba, że kupie nowego a po gwarancji od razu wypad.

NARESZCIE! Pewnie szybko trafisz na inne forum aby znowu wylać swoje żale, o tym jak CIĘ mechanicy nabili w bambuko! Ciekawe ile wydasz na INNĄ wypasiona markę? Pewnie nic...
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 22:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Jak to kiedyś ktoś mi mądrze powiedział:"postęp ma swoją cenę"
Jak jeździsz na krótkich odcinkach to sadza w filtrze nie zdąży sie wypalić i każdy filtr sie zapcha. Kup sobie benzyniaka.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Heja,

Tak czytam Twój post i rzeczywiście miałeś pecha... czy do samego auta/poprzedniego właściciela/mechanika? trudno powiedzieć... W sumie tak z moich doświadczeń to kupno używki to niestety loteria - nigdy nie wiesz na co trafisz. Nawet po przegladzie w ASO itp - to tylko moim zdaniem minimalizuje ryzyko ale zawsze jest.

W sumie jak poprzedni właściciel jeździł na jakimś mega tanim paliwie, tyrał go na bardzo niskich obrotach (mam kumpla który zmienia bieg przy max 1,5 k obrotów w 1.9 TDI Very Happy ale pali mu 5,2 l w mieście Very Happy respect Smile ) to możesz kupić bombę z opóźnionym zapłonem. I zapomniałem o najgorszym - jak jeszcze nie wymieniał oleju to silnki HDI zrobią się bardzooo drogie.

Ktoś mi kiedyś powiedział że "nie ma złych samochodów - są tylko źli kierowcy i źli mechanicy" -pomojam utaj kwestie błedów konstrukcyjnych ale to dopada każdy samochódSmile Moim zdaniem coś w tym jednak jest...
Sory jak przyjeżdżasz z usterką świateł stopu a wyjeżdżasz z 14 usterkami elektorniki to raczej nie wina auta Smile wiec raczej przychylam się z opinią innych użytkowników tego forum że to jednak raczej mechanik Smile

A tak ciekawi mnie ten Twój "FAP na sucho" mógłbyś podesłać pierwsze 8 cyfr VINu ? będzie tam oznaczanie silnika.

Z góry dzięki,

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 00:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


No to ja ze swojej strony dodam że jest to mój powrót do aut francuskich.
Wcześniej posiadałem Megane po lifcie 2001r. gdzie niestety sypała się jak nie wiem - siadł główny komputer i sypała się całą elektronika. Wówczas powiedziałem tak jak kolega STOP nigdy więcej aut francuskich, ale nie mów hop Smile

Od pewnego czasu, ponad rok jestem posiadam Xsare Picasso 2.0HDI i raczej nie zamienię jest prędko na inne auto (posiadam również auto grupy VAG z silnikiem TDI 110KM które jest w kwiecie zużycia silnika ponad 350tys. km).

Tak jak koledzy piszą auta francuskie są specyficzne i trzeba umieć o nie dbać.

Ja wydałem już 1400zł za regeneracje wtrysków i 1000zł za regeneracje tylnej belki ale te auta już takie są że gdy wcześniejszy użytkownik dbał o auto w niewłaściwy sposób to później osoba nabywająca ma większe lub mniejsze problemy.

Silniki HDI mają swój urok a z tego co się orientuje to prawidłowo dbanę potrafią i ponad 400tys. km przejechać bez remontu silnika.


Ostatnio zmieniony przez emswisnia dnia Czw 31 Sty 2013, 11:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 08:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


jedna mała korekta ... silnik hdi nie ma pompowtryskiwaczy Smile lecz wtryskiwacze sterowane elektrycznie zasilane szyną CR
Powrót do góry
gadu-gadu
yamaha7777

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI 136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 17:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


magdaboom napisał:

NARESZCIE! Pewnie szybko trafisz na inne forum aby znowu wylać swoje żale, o tym jak CIĘ mechanicy nabili w bambuko! Ciekawe ile wydasz na INNĄ wypasiona markę? Pewnie nic...


No masz 100% RACJE ŻE PEWNIE NIC NIE WYDAM BO KUPIE NOWE AUTO Z gwarancją i przez 5 lat nie będę się już musiał o nic martwić.
Ktoś mi kiedyś powiedział "cytryny to są dobre do cherbaty tylko" i to w pewnym sensie racja
Powrót do góry
gadu-gadu
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 19:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


yamaha7777 napisał:


No masz 100% RACJE ŻE PEWNIE NIC NIE WYDAM BO KUPIE NOWE AUTO Z gwarancją i przez 5 lat nie będę się już musiał o nic martwić.
Ktoś mi kiedyś powiedział "cytryny to są dobre do cherbaty tylko" i to w pewnym sensie racja
PEWNIE BYŁ TO TWÓJ MECHANIK. NA KONIEC DODAŁ "TEN TYP TA MA".
Powrót do góry
yamaha7777

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy
Posiadane auto: Citroen C4 2.0 HDI 136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


magdaboom napisał:


PEWNIE BYŁ TO TWÓJ MECHANIK. NA KONIEC DODAŁ "TEN TYP TA MA".


Nie rozumiem ludzi którzy ślepo bronią swojego auta/marki chodź wiedzą że nie mają racji, a opinia na temat samochodu jest podzielona.
"Jednemu podoba się synowa a drugiemu teściowa"
Jak włożysz w auto tyle co ja to udzielaj głosu,bo tak robisz sztuczne nie potrzebne posty,które niczego nie wnoszą.
Nie każdy chce oddać swoje oszczędności serwisom/mechanikom
Nie masz takiego samochodu jak ja ani takiego silnika więc nie wiem dlaczego tak łatwo osądzasz???Uważasz się za lepszego??A zresztą jak uważasz to za super auto to nic nie stoi na przeszkodzie abyś kupił takiego
Very Happy
Powodzenia
Ps.Umów się już na serwis
Powrót do góry
gadu-gadu
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 23:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 2.0Hdi 136KM. Odradzam ! Fap/dpf


Ale się zażarta dyskusja zrodziła...

Ja jak swojego będę sprzedawał to powiem czy to był dobry zakup Smile póki co jeździ Smile

Gwarancja 5 letnia - fajna rzecz... tylko że musisz przez 5 lat jeździć na przeglądy oczywiście do ASO, płacić za naprawy tylko w ASO bo stracisz gwarancję Smile a jak by nie patrzeć to wszystko można podciągnąć pod niewłaściwe użytkowanie auta, zużycie eksploatacyjne, uszkodzenia mechaniczne, złe paliwo itd...

Tak samo jest z gwarancją DEKRa - chciałem kupić jedną C4 od właściciela co z takową gwarancją auto kupił (3 letnie). Potem jak mi pokazał faktury z ASO to stwierdziłem że nic dziwnego że zrezygnował z tego po pierwszej wyzycie w serwisie Smile

Jak chcesz bezawaryjne auto to sobie kup merca wolnossącego diesla (np 300D ) z początku lat 90 - po dziś dzień jeżdżą na taryfach - wiec złymi autami chyba nie są Smile

Powodzenia z nowym autem,

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System