Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DeKa76

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 23:50
Temat postu:

Pytania ze strony laika


Dzień dobry,
noszę się z zamiarem zakupu samochodu i zwróciłem uwagę na C4P/GP w związku z tym mam kilka pytań do Koleżanek i Kolegów.
1. Czy wszystkie egzemplarze C4GP wyposażone są w tylne zawieszenie pneumatyczne. Chciałbym uniknąć tego rozwiązania ze względu na ewentualne koszty wymiany miechów.
2. Wielokrotnie trafiałem na dyskusje dotyczące skrzyń biegów MCP. Zamieszczam cytat z Moto.pl " Auto dostępne jest ze zautomatyzowaną skrzynią biegów MCP lub manualną 5-biegową ale również zautomatyzowaną skrzynią biegów. Dlatego w miejscu tradycyjnej dźwigni i hamulca ręcznego znalazło się miejsce na dodatkowy schowek." W związku z tym mam pytanie czy C4P/GP miały instalowane "tradycyjne" ręczne skrzynie biegów czy mogę co najwyżej wybrać pomiędzy MCP a pełnym automatem?
3. Zamierzam kupić samochód z silnikiem benzynowym, myślę również o wyposażeniu go w instalacje LPG? Które z silników najlepiej nadają się do zamontowania takiej instalacji i czy są silniki których należy raczej unikać?
4. Jakie wygląda montowanie koła zapasowego, bagażnik czy kosz?
Z góry dziękuję za wyrozumiałość i liczę na koleżeńską pomoc. Pozdrawiam wszystkich Użytkowników forum.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 01:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


No witam,

Postaram się ci odpowiedzieć na większość pytań, na większość, bo co do gazu to niech się wypowie ktoś inny, bo akurat tu moja wiedza jest zerowa.

-Nie, nie wszystkie C4 picasso są wyposażone w zawieszenie pneumatyczne z tyły. Są egzemplarze, w których są zwykłe sprężyny z tym, że np wersje exlusive są wyposażone tylko w pneumatykę, a w pozostałych wersjach to jak się trafi.

-Co do skrzyń to masz wybór, bo możesz kupić samochód z każdym rodzajem tzn. pełen automat, skrzynie MCP, oraz zwykłą manualna skrzynię, bo one też są i wcale nie należą do rzadkości.

-Co do koła zapasowego to jeżeli jest, to jest ono podwieszone pod autem, a dlaczego jeżeli jest? A dlatego, że w autach z zawieszeniem pneumatycznym nie ma koła zapasowego, a jedynie zestaw naprawczy, a to dlatego, że kompresor zawieszenia zajmuję miejsce koła...
Tak do informacji dodatkowej koszt poduszki pneumatycznej to ok. 700zł w serwisie, poza nie do kupna, no chyba, że używane, a montaż takowej dziecinnie prosty.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
DeKa76

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 09:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Cyfrowy 5 dziękuję za szybką, nocną odpowiedź Shocked
Co do C4P to owszem słyszałem że tylko wersja exlusive ma pneumatykę, ale jak wygląda sytuacja w przypadku C4GP, czy w tym modelu również stosowano zawieszenie dwojakiego rodzaju czy tylko pneumatyczne (bo na taką informację gdzieś trafiłem).
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


No właśnie tak, jak pisałem czy to picasso czy grand picasso to występują obie wersje zawieszenia, ale jeżeli będzie to wersja exlusive to na bank będzie to zawieszenie pneumatyczne, a w pozostałych wersjach wyposażenia to w zależności od ich konfiguracji...
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
DeKa76

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


OK dziękuję Cyfrowy5, rozjaśniłeś mi kilka rzeczy. Powiedz jeszcze jak sprawują się u Ciebie osławione już fotele. Chodzi mi o łamanie się krawędzi. Zdaję sobie sprawę, że nie powinno to rzutować w dużym stopniu na ocenę całego auta, z drugiej jednak strony jeśli wydaje się kilkadziesiąt tysięcy, to takie drobnostki mogą człowieka irytować. Czy należy uznać, że "ten typ tak ma" i nie zwracać na to uwagi. Ewentualnie czy jakiś sprytny tapicer może w tym temacie coś zdziałać?

PS. Bardzo proszę o opinie użytkowników C4P z LPG.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 23:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adambiałystok

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białytok
Posiadane auto: CITROEN C4 PICASSO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2014, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Nie obawiaj się miechów bo w tej chwili można kupić po około 550 za sztuke ponoć niezłej jakości, ja w swoim mam i nie narzekam ważne aby nie lekceważyć objawów ich uszkodzenia np. po nocy auto leży na brzuchu to znak że któryś jest do wymiany, jazda oczywiście będzie możliwa bo kompresor będzie utrzymywał w nich ciśnienie ale długo nie pociągnie i wtedy do wymiany lub regeneracji dojdzie dodatkowo kompresor.
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Cze 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Podepnę się pod temat.
Jestem po wymianie miechów i dziwna sytuacja nastąpiła.
Bo dostałem już dwa razy komunikat o błędzie zawieszenia.
Jak błąd widniał na wyświetlaczu to zauważyłem, że sprężarka nie działała.

Czy przyczyną takiego błędu może być zacinający się przekaźnik w sprężarce?

Gdzie ona się znajduje?
Pod nogami za kierowcą w takim schowku?
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 01 Lip 2014, 09:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Witam wszystkich, być może głupie pytanie ale dopiero planuję zakup tego auta. Czy kolor podświetlenia tego wyświetlacza z prędkościomierzem jest regulowany ?. Pytam bo na kilku foto widziałem niebieski a na innych żółty.
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2014, 13:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Są wersje regulowane na różne kolory i jest wersja tylko pomarańczowa /żółta/, ale nie wiem jak to jest klasyfikowane.
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 07:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Może ktoś wie w jakich wersjach Picasso jest możliwość zmiany koloru wyświetlacza?
Powrót do góry
darekc78

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: C4P 1,6 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 20:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Podłączę się pod temat i zapytam o parę spraw, które mnie nurtują od paru dni, po zakupie auta. Samochód to C4P 1.6 HDI

1. Przy przekręceniu kluczyka nie świeci mi się lampka od świec żarowych, czy ona się zapala jak jest dużo zimniej?
2. Oddałem samochód do mechanika i po podłączeniu pod komputer coś pewnie włączył, bo podczas cofania lusterko zmienia swoją pozycję, ale tylko od strony pasażera. Nie powinny oba? Dodam, że nie ma żadnych błędów w komputerze, a oba lusterka działają elektrycznie, znaczy możne je ustawiać.
3. Które światła się uruchamiają w trybie "skandynawskim" czy to są drogowe świecące słabiej
4. Czy jest ktoś z okolic Głogowa (dolnośląskie) z komputerem i Lexia?
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Odpowiem Ci tylko na 2 pytanie. Ty decydujesz, które lusterko ma się obniżać przy cofaniu. Jak przesuniesz przycisk od lusterek w prawo to prawe, a jak lewe to obniży się lewe. Nie da się ustawić tak aby obniżyły się oba .
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Wto 16 Wrz 2014, 16:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Zakłądając, że wcześniej zostaną zaprogramowane. Co do kontrolki świec, ponoć jak będzie zimnooooooooo to się na chwilę zapala Very Happy
Powrót do góry
darekc78

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: C4P 1,6 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 20:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


OK, dzięki za info, lusterka oba zmieniają pozycję w zależności od tego w którą stronę mam przełącznik przestawiony, ze świecami to tak myślałem, że musi być mocno zimno.

A co do świateł "skandynawskich" to nikt mi nie odpowie jak to jest? Bo zastanawiam się czy montować ledy tak jak koledzy niektórzy na tym forum czy włączyć ten tryb skandynawski Very Happy
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Czw 18 Wrz 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Pytania ze strony laika


Zapalają się światła mijania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System