Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) sprzegło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzida65

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): góra
Posiadane auto: citroen c5 2.2 hdi rok 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 23:46
Temat postu:

sprzegło


Witam. mam problem z moja c5 rok 2003 silnik 2.2 hdi. gdzies od tygodnia zauważyłem że przy ruszaniu wystepuja drgania, a gdy ostatnio jedziłem autem pedał sprzegła wcisnołem i juz został w ''podłodze'' to go wyciagnołem i teraz nie darady go wcisnąc jest twardy jak kamien. co to morze byc prosze o odp
Powrót do góry
StrawJam

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2002 3.0 V6
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 12:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Kolego, podjedź do jakiegoś warsztatu aby sprawdzić układ sprzęgła - pedał w podłodze wskazuje na padniętą pompę sprzęgła, natomiast jeżeli chodzi o drgania - typowe dla dwumasy...
Poczytaj: http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/kola-dwumasowe/objawy-zuzycia-kola-dwumasowego/
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/sprzegla/objawy-zuzycia-sprzegla/
Powrót do góry
dzida65

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): góra
Posiadane auto: citroen c5 2.2 hdi rok 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 13:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Dzieki. jak bede cos wiecej wiedział od mechanika to dam znac
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 20:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Witam. Padlo sprzeglo, wyskoczylo lozysko oporowe ze sprezyny docisku. Konieczna wymiana sprzegla
Powrót do góry
skype status
dragster3

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: reno clioII 1.4 2000 C5 2.0hdi 2006 xantia 2.0hdi 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Niestety łożysko wycieło docisk i wpadło do środka, pompa ok sprzęgło do wymiany
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 22:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cordoba1987

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ravels BELGIA
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 HDI 80KW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lip 2016, 00:50
Temat postu:

Wymiana sprzegła i dwumasy? tak czy nie...


Podpinam sie pod temat z troche innym pytaniem.
Moja C5 .20 Hdi 109KM ma juz na zegarze 361.000km i nadal oryginalen sprzegło i dwumas.
Dwumas cichy, sprzegło sie nie slizga chociaz juz dosc wysoko bierze,łozysko tez cicho.
Niestety dosc intensywnie cieknie olej z uszczelniacza na wale.
I tu moje pytanie:
Co robic? Wyminiec sam uszczelniacz? Auto chce na wiosne 2017 zmienic na nowszy model ale przyznam ze ten wyciek jest dosc uciazliwy. Mieszkam w Belgi i tu za kazda plame grozi mandat a niebawem jade na przeglad i tu zeby auto go przeszło z pozytywnym wynikiem nie ma prawa miec zadnych wycieków. W przyszłym roku dwie godziny wycierałem silnik szmatami ale moze teraz jednak warto cos z tym zrobic?
Jak myslicie?
Jaki moze byc koszt wymiany samego uszczelniacza??
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 09 Wrz 2016, 09:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Kolego koszt od 400zł w górę zależy od warsztatu
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Sro 21 Gru 2016, 16:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


A więc koledzy jestem po wymianie kompletu sprzęgło dwumas nowy olej w skrzyni i w elemencie wykonawczym, nowe uszczelki na półosiach uszczelniacz na wale. Koło i sprzęgło valeo wysprzęglik nie pamiętam jakiej firmy na razie ok cena za całość wraz z robotą 3220zł.
Powrót do góry
artur0372

Debiutant



Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI bez FAP 2001r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 07 Mar 2017, 16:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Przepraszam, że się podpinam ale nie mogę znaleźć odpowiedzi a nie chcę śmiecić nowym tematem.
Prawdopodobnie czeka mnie wymiana sprzęgła. Pedał łapie na samej górze, czasami coś tam szarpnie. Przy szybszym ruszaniu słychać zgrzytanie czy coś podobnego. Czy wymieniając sprzęgło, obowiązkowo muszę wymienić też dwumasę? Czy te objawy, które wypisałem wskazują na konieczność jej wymiany?
C5 2.0 HDI 109KM (bez fapa) 2001r.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pon 13 Mar 2017, 15:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Kolego jak mevhanik rozbierze auto to dopiero powie co do wymiany na oko nikt Ci nie powie. Mechanik oceni luzy na dwumasie i powie czy wymieniać czy nie.
Powrót do góry
Scofild

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Citroen c 5 2.0Hdi 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 11:10
Temat postu:

Sprzęgło


Witam mam problem moim citroen c 5 2.0 hdi 2003 rokpedal sprzęgła zostal całkowicie w podłodze i po podniesieniu go reka juz wcale nie mogę bo wcisnac a jak już poszlo wcisnąć na hama to tylko strzelilo ,a z silnika słychać tylko zgrzyt a wcześniej byl pisk ,czy to poszlo cale sprzęgło czy coś innego
Powrót do góry
Scofild

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Citroen c 5 2.0Hdi 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 13:20
Temat postu:

Sprzęgło


Witam jestem już po wymianie całego sprzęgła z z dwumasa i łożyska cena za remont wyniosła 2200 ale jeszcze były wymieniane w skrzyni biegów dwa uszczelniacze i olej w skrzyni i sworzen jeden bo byl już kiepski
Powrót do góry
pieciornik

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: C5 2.0 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 12:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Witajcie,
Świeży zakup HDi 2.0 w manualu. 2008r deklarowany przebieg 235kkm od 4 lat w Cepik  ale na bank ma więcej. Sprzęgło pewnie nigdy nie robione. Na piątym i szóstym biegu sprzęgło w zakresie max momentu ślizga się. Jazda nie nastręcza problemów ale czas na wymianę zbliża się nieuchronnie tym bardziej, że bierze bardzo wysoko. Brak oznak zużycia koła dwumasowego ale postanowiłem wymienić komplet sprzęgło + dwumas.
Zdaje sobie sprawę, że roboty będzie przy tym sporo dlatego kieruję zapytanie co przy okazji można by było wymienić mając wyrzuconą skrzynię. Mechanik wychodzi z założenia, jeżeli będzie coś zużyte wymienimy; słusznie? Czy bezapelacyjnie wymienić wszystkie uszczelniacze czy jeżeli nie ma oznak zapocenia zostawić w spokoju? Nie mówię tutaj o wymianie sfery , osłon, cięgła regulacyjnego czy innych pobieżnych chyba, że elementy te będą wymagały wymiany / naprawy.

Moim zdaniem wymienić:
- zestaw koło + sprzęgło LUK czy Sachs?
- uszczelniacz wału
- uszczelniacz wałka skrzyni biegów (tulejka?)
- uszczelniacze prawej i lewej półosi
- olej skrzyni biegów
- łapa sprzęgła

Uszczelniacze OEM czy zamienniki np. Erling?

Dodalibyście coś do listy?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam Andrzej
Powrót do góry
bad4u

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 hdi 2008r
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 21 Gru 2021, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) sprzegło


Czy ja wiem czy taka rychła będzie wymiana? Jeżdżę od 30 tyś ze ślizgającym się sprzęgłem od 3 ,4 biegu i nadal eksploatuje auto. Obroty uciekają o 500 do góry ale autko żwawo przyspiesza. Czekam aż całkowicie padnie to wtedy wezmę się za wymianę. Kasę odłożyłem do świnki dokładnie 2,5 tyś i czekam. W poprzednim aucie (RiP Mondeo) wymieniłem sprzęgło trochę na zaś bo już się ślizgało wydałem kasę i po jakimś czasie kolizja i wyliczona szkoda całkowita ehhh i nowe sprzęgło poszło...a później myśli po co ja to robiłem;) Wracając do pytania wymieniając w Cytrynie sprzęgło rób kompleksowe naprawy by nie ściągać za każdym razem podpory silnika. Zdrowo rozsądkowy mechanik powinien wiedzieć co wymienić. Parę miesięcy temu robiłem dość spory serwis auta i wymieniłem np uszczelniacz na pół osi firmy Erling bo już ciekło ze starego. Olej i tak się spuszcza ze skrzyni to pójdzie nowy ale to są małe wydatki uszczelniacz około 35 zł 2 litry oleju z 70 zł więc to praktycznie małe wydatki. Przeszło mi przez myśl a może by tak już rozkręcić skrzynie z blokiem i to sprzęgło wymienić skoro rozkręciłem pół auta ale pomyślałem nieeee niech się skończy i zrobi to jakiś mechanik bo faktycznie jest sporo roboty przy rozpinaniu zawieszenia z podporą i niech męczy się z tym mechanik a ja wyjeżdżę je do końca. Oczywiście dwumasy u mnie nie słychać ale też będę wymieniał komplet.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System