Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 15:00
Temat postu:

rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Ponieważ nie jestem zadowolony z jakości świecenia moich xenonów (palniki wymienione na nowe - oryginalne nie zamienniki z chin) potrzebuję się dostać do odbłyśnika soczewki w celu sprawdzenia jego stanu i ewentualnej regeneracji. Czy ktoś się za to zabierał? wie jak zdementować lampy? jak je rozkleić aby nie narobić żadnej szkody?
Powrót do góry
gadu-gadu
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Sro 09 Sty 2013, 22:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Z tego co się orientuję to do czyszczenia reflektora nie trzeba go rozbierać. Fachowcy od reflektorów myją środek jakimś roztworem, niestety nie znam jego składu.
Rozłożenie sklejonego reflektora zawsze wiąże się z jego ewentualnym uszkodzeniem, przed jego rozklejaniem trzeba go podgrzać do odpowiedniej temperatury.
W moim przypadku na całej długości połączenia zostały ślady po rozklejaniu.
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


dzięki za info a rozklejałeś go sam?
Posiadasz może jakąś instrukcję jak w ogóle wyjąć lampy?

Byłem ostatnio u fachowców i stwierdzili, że odbłyśnik jest jeszcze dobry tylko soczewka jest przykurzona od środka.

Pytanie tylko czy jest się w stanie dobrze określić stan odbłyśnika bez wcześniejszego dobrania się do niego.

Jeśli chodzi o roztwór to ja w poprzednim aucie czyściłem to ciepłą wodą i proszkiem do prania, później dokładne płukanko najpierw zwykłą wodą później demiralizowaną, wszystko się suszyło na słoneczku i nie było zacieków.
Różnica jest taka, że tam nie było elektroniki żadnej włożonej a teraz mam kupę kabelków silniczków itd itp.
Powrót do góry
gadu-gadu
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 13:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Ja mam C5, ale myślę, że dużych różnic w konstrukcji i mocowaniu reflektora nie powinno być. Mój reflektor przerabiałem z anglika i rozklejał go "fachowiec", z tym że jak jeszcze nie zdążył zaschnąć rozklejałem go ponownie sam, bo oczywiście założył mi nie tą soczewkę co mu dałem.
Oprócz sklejenia na silikonie reflektor posiada jeszcze plastikowe zaczepy na całym obwodzie i to bardzo utrudnia jego rozklejenie. Do samego czyszczenia soczewki nie rozbierałbym reflektora, a raczej próbowałbym go przeczyścić przez otwór, w którym mocowany jest żarnik. Oczywiście przeszkadza tam ta metalowa przesłonka (wersja bixenon).

Co do wyjęcia reflektora z samochodu to konieczne może być zdjęcie zderzaka lub przynajmniej odchylenie jego górnej części.

Stan odbłyśnika można zweryfikować "na oko" - patrząc w soczewkę jej tło powinno być jasne. Podejrzewam, że jeżeli soczewka jest przydymiona to i odbłyśnik też.

Niestety przydymienie reflektorów to efekt świecenia ich przez 24godz/dobę i trzeba będzie pomyśleć o światłach dziennych Smile
_________________
Pozdrawiam Artur


Ostatnio zmieniony przez artcola dnia Czw 10 Sty 2013, 13:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
przemek.b

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c4 grand picasso
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 13:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Ja na szczęście tych zaczepów wokół reflektora nie mam przynajmniej w górnej części, wersji bixenon też nie mam bo długie mam na oddzielnych żarówkach. A światła dzienne już sobie zainstalowałem Smile

czy fachowiec twoje lampy rozklejał wkładając je do piekarnika?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 13:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Hmm grzał podobno w specjalnym piecu ale na warsztacie go nie miał Smile
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 00:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Odgrzewam temat. Czy ktoś robił regenerację odbłyśników w swoim aucie?
Powrót do góry
Shumi2015

Dyskutant



Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: C4P EX
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro 11 Lis 2015, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


gofergoferek napisał:
Odgrzewam temat. Czy ktoś robił regenerację odbłyśników w swoim aucie?


Duży gar z wodą i gotowanie ale tylko samego szkła do uszczelki tak żeby uszczelnienie puściło. I później demontaż.
Powrót do góry
Arczi88

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 2.0 HDI 136km, 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2017, 00:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Witam,
Chciałem kolejny raz odgrzać temat.
Posiadam od pół roku C4 GP z 2007r Polski salon, 239tyś przebiegu.
Lampy z których świecenia nie jestem zadowolony to bixenon skrętny (światła drogowe wspomagane przez oddzielne H7).
Jako, że większość czasu zimą jeżdżę po mieście to nie zauważam wtedy jak słabo świecą światła mijania, ale jak wyjeżdżam co jakiś czas za miasto to widać różnicę w świeceniu mijających mnie aut...
Nie sprawdziłem jeszcze stanu żarników D1S, tylko zajrzałem, że są zamontowane OSRAM XENARC - trudno powiedzieć ile mają czasu. Patrząc natomiast na soczewkę z zewnątrz widać, że nie jest to kryształ a nawet powiedziałbym, że są dosyć mętne zarówno jak świecą i jak są wyłączone.
Chciałbym przywrócić im pierwotny blask jednak dzwoniłem do 2 "fachowych firm" i usłyszałem, że jedna to w ogóle nie miała w rękach takiej lampy i zapewne trzeba ciąć obudowę żeby wyjąć mechanizm (podali za to rozsądną cenę), drudzy natomiast poradzili wymienić na początek żarnik i sprawdzić efekt a jeżeli będzie niezadowalający to oddać do nich na 2-3 dni za zawrotne pieniądze i zrobią jak nowe...

Po otrzymaniu takich informacji chciałbym spróbować sam zdiagnozować a najlepiej wymienić odbłyśnik na nowy i spolerować soczewkę. Potrzebuję informacji, czy sam w miarę domowych warunkach sobie poradzę. Głównie czy samemu wyjmę lampę bez demontażu zderzaka i czy uda się wyjąć z obudowy lampy bez jej rozklejania i cięcia całe ustrojstwo (soczewkę z odbłyśnikiem i mechanizmem skrętnym) - otwór z tyłu lampy wydaje się dosyć spory. Klosza nie potrzebuję czyścić i polerować z zewnątrz bo jest całkiem ok.

Kolejne pytanie i w sumie najważniejsze - czy ktoś podpowie, gdzie można zakupić lub oddać do regeneracji odbłyśniki?

Jeżeli ma ktoś ewentualnie sprawdzonych fachowców, którzy nie boją się podjąć wyzwania to również mogę rozważyć wysyłkę w Polskę.
Powrót do góry
mszych

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): GLIWICE
Posiadane auto: C4 grand picasso 2.0 Hdi Exlusive , Astra J HB 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 16:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Witam, mam ten sam problem / objaw. Znalazłeś kogoś sensownego kto opanuje lampy?
Pozdrawiam.

Arczi88 napisał:
Witam,
Chciałem kolejny raz odgrzać temat.
Posiadam od pół roku C4 GP z 2007r Polski salon, 239tyś przebiegu.
Lampy z których świecenia nie jestem zadowolony to bixenon skrętny (światła drogowe wspomagane przez oddzielne H7).
Jako, że większość czasu zimą jeżdżę po mieście to nie zauważam wtedy jak słabo świecą światła mijania, ale jak wyjeżdżam co jakiś czas za miasto to widać różnicę w świeceniu mijających mnie aut...
Nie sprawdziłem jeszcze stanu żarników D1S, tylko zajrzałem, że są zamontowane OSRAM XENARC - trudno powiedzieć ile mają czasu. Patrząc natomiast na soczewkę z zewnątrz widać, że nie jest to kryształ a nawet powiedziałbym, że są dosyć mętne zarówno jak świecą i jak są wyłączone.
Chciałbym przywrócić im pierwotny blask jednak dzwoniłem do 2 "fachowych firm" i usłyszałem, że jedna to w ogóle nie miała w rękach takiej lampy i zapewne trzeba ciąć obudowę żeby wyjąć mechanizm (podali za to rozsądną cenę), drudzy natomiast poradzili wymienić na początek żarnik i sprawdzić efekt a jeżeli będzie niezadowalający to oddać do nich na 2-3 dni za zawrotne pieniądze i zrobią jak nowe...

Po otrzymaniu takich informacji chciałbym spróbować sam zdiagnozować a najlepiej wymienić odbłyśnik na nowy i spolerować soczewkę. Potrzebuję informacji, czy sam w miarę domowych warunkach sobie poradzę. Głównie czy samemu wyjmę lampę bez demontażu zderzaka i czy uda się wyjąć z obudowy lampy bez jej rozklejania i cięcia całe ustrojstwo (soczewkę z odbłyśnikiem i mechanizmem skrętnym) - otwór z tyłu lampy wydaje się dosyć spory. Klosza nie potrzebuję czyścić i polerować z zewnątrz bo jest całkiem ok.

Kolejne pytanie i w sumie najważniejsze - czy ktoś podpowie, gdzie można zakupić lub oddać do regeneracji odbłyśniki?

Jeżeli ma ktoś ewentualnie sprawdzonych fachowców, którzy nie boją się podjąć wyzwania to również mogę rozważyć wysyłkę w Polskę.
Powrót do góry
gadu-gadu
Arczi88

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marki
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 2.0 HDI 136km, 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) rozbiórka przednich lamp - soczewki regeneracja


Cześć,
Niestety nie znalazłem i sam będę próbował się za to zabrać.
Po instruktarzu mojego mechanika spróbuje zdemontować lampę i wyjąć "bebechy" lub sam odbłyśnik jak się uda. Oddam go wtedy do regeneracji w "Zakład Metalizacji Próżniowej Lech Grzybowski" 02-847 Warszawa, ul. Klubowa 5 za 50zł / szt.
Liczę, że soczewka będzie w dobrym stanie i nie będzie wymagała dodatkowych zabiegów.
Nowe żarniki chce kupić z oficjalnego sklepu żeby mieć pewność oryginalności i jakości http://allegro.pl/osram-2x-d1s-xenon-xenarc-cool-blue-intense-5000k-i6535621378.html
Tak więc czekam na wiosnę i trochę wolnego czasu Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.


CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System