Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Jakie koło zapasowe do C4 Grand Picasso, zamiast dojazdówki?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fox700912

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: Citröen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 10:35
Temat postu:

Jakie koło zapasowe do C4 Grand Picasso, zamiast dojazdówki?


Witam.
Mam C4 Grand Picasso 2006 w wersji bez koła zapasowego (se sprajem).

Ponieważ auto jest przygotowane do zamontowania widy do koła, to sobie kupiłem na Allegro i przykręciłem.
Pozostaje kwestia koła dojazdowego (zapasowego)

Jak byłem w ASO to zasięgnąłem języka w kwestii wymiaru felgi stalowej do zapasu.

Poinformowali mnie, że juz teraz to zamiast dojazdówki wypuszczają auta z normalnym pełnowymiarowym zapasem.

Przy kołach z felgami 16" dają zapas 15" stal
Podobno tak mozna jeździć, trochę mnie ździwiło, że zapas ma mnięjszą felgę


Czy ktoś moze mi podpowiedzieć jaką oponę (rozmiar) i felgę zakupić?
Może ktoś ma w swoim aucie takie rozwiązanie.

Jaką macie konfigurację ??

_________________
Mariusz
Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2006
VIN: VF7UA9HZH45007794
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Jakie koło zapasowe do C4 Grand Picasso, zamiast dojazdówki?


Rozmiar felgi nie ma znaczenia, przecież to tylko koło zapasowe na którym nie robisz setek tysięcy kilometrów. Opony o rozmiarze 19/65/15 i o rozmiarze 205/55/16 mają taką samą wysokość. Różnica tkwi tylko w wysokości profilu opony. Pojedź na wulkanizację i zapytaj jaki rozmiar opon 15" będzie odpowiadał wysokością oponom 16". 15tki mogą mieć tę samą szerokość, ale wtedy będzie inny stosunek procentowy do wysokości bieżnika. Osobiście nie widzę problemu aby tak jeździć, ale proponowałbym Ci zakupić felgę 15" na zapas, bo i sama felga i opona są tańsze.
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2013, 09:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Jakie koło zapasowe do C4 Grand Picasso, zamiast dojazdówki?


borillo napisał:
Rozmiar felgi nie ma znaczenia, przecież to tylko koło zapasowe na którym nie robisz setek tysięcy kilometrów. Opony o rozmiarze 19/65/15 i o rozmiarze 205/55/16 mają taką samą wysokość. Różnica tkwi tylko w wysokości profilu opony. Pojedź na wulkanizację i zapytaj jaki rozmiar opon 15" będzie odpowiadał wysokością oponom 16". 15tki mogą mieć tę samą szerokość, ale wtedy będzie inny stosunek procentowy do wysokości bieżnika. Osobiście nie widzę problemu aby tak jeździć, ale proponowałbym Ci zakupić felgę 15" na zapas, bo i sama felga i opona są tańsze.


No i tu się kolega myli bo pod silnik 1,6 HDi felga 15' podejdzie ale do silnika 2,0 HDi czyli taki jaki ma kolega felga 15' nie podejdzie. Za duże tarcze + zaciski Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
mikumik

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 picasso 1,6 Vti 120 km (LPG), 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Jakie koło zapasowe do C4 Grand Picasso, zamiast dojazdówki?


Guzior napisał:
borillo napisał:
Rozmiar felgi nie ma znaczenia, przecież to tylko koło zapasowe na którym nie robisz setek tysięcy kilometrów. Opony o rozmiarze 19/65/15 i o rozmiarze 205/55/16 mają taką samą wysokość. Różnica tkwi tylko w wysokości profilu opony. Pojedź na wulkanizację i zapytaj jaki rozmiar opon 15" będzie odpowiadał wysokością oponom 16". 15tki mogą mieć tę samą szerokość, ale wtedy będzie inny stosunek procentowy do wysokości bieżnika. Osobiście nie widzę problemu aby tak jeździć, ale proponowałbym Ci zakupić felgę 15" na zapas, bo i sama felga i opona są tańsze.


No i tu się kolega myli bo pod silnik 1,6 HDi felga 15' podejdzie ale do silnika 2,0 HDi czyli taki jaki ma kolega felga 15' nie podejdzie. Za duże tarcze + zaciski Very Happy



Potwierdzam, również do 1,6 VTi dojazdówka '15 nie pasuje (ociera o zaciski).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System