Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Przepływomierz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 15:00
Temat postu:

Przepływomierz


Witam,

Mam pytanie odnośnie przepływomierza, jakie są objawy jego uszkodzenia??

Czytałem na różnych forach, w tym tutaj, ale na temat c5..
Od jakiegoś czasu moja c3 jest zamulona.. Nie ma mocy.. Nie wywala błędów, budzi się dopiero od 3tys obrotów (na zimnym jeszcze gorzej).
Nie kopci, pali na dotyk, turbo OK, filtry paliwa, powietrza itd są Ok.. Więc pozostaje tylko przepływomierz..

Po odłączeniu wtyczki nie ma błędów jak i odpala bez problemowo.. Ale jakby miał lepszego kopa, no i zbiera się od 2 tys, czuć poprawę, chętniej reaguje na gaz i szybciej się wkręca na obroty.. Po podłączeniu wtyczki objawy po chwili powoli są takie same..

Jakieś sugestie??
Czy zamienniki nowe wchodzą w grę, czy tylko iść w oryginał??
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 11:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Przepływomierz


Problem rozwiązany na chwile obecną..

Sytuacja wyglądała tak, że prawdopodobnie przyczyna był zacinający się zawór EGR.. Co było spowodowane długim postojem auta w garażu..

Po lepszym paliwie (20l) w końcu wyskoczyła kontrolka silnika (czyli związana z regulacja spalin), gdzie jak już wspominałem auto było od dłuższego czasu zamulone (teraz wiem, przez długi postój). jakiś czas jeździło w trybie awaryjnym (do 3tys muł, od 3ty w górę rakieta), co nasiliło się po wymianie filtra paliwa (dostawał dobra dawke paliwa, ale nie mógł tego przepalić).

Po podjechaniu na stację i odkręceniu korka paliwa zassał powietrze, przez to musiał wyrównać ciśnienie w układzie. Po odpaleniu wszelkie kontrolki poznikały i auto dostało starego dobrego ducha... :O (byłem w drodze na diagnostykę, kontrolka nadal się świeciła).

Oczywiście podjechałem do znajomego mechanika w celu podłączenia go do kompa. Po wykasowaniu błędów z pamięci antipollution faulty i sprawdzeniu parametrów silnika (wszystko jest OK) nadal nic się nie dzieje.
Ale zdiagnozowaliśmy, że przez długi postój wspomniany zawór EGR był przyczyna wszystkiego (zawieszał się). Po ów tankowaniu w końcu się przetkał.

Dla pewności był sprawdzany przepływomierz, co wyeliminowało go z podejrzeń.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System