Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 22:29
Temat postu:

Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Witam,

Nie dawno zakupiłem auto jak w moim profilu. Niestety na razie mam z nim same problemy:(, ponieważ pod obciążeniem (podczas jazdy silnik dziwnie klekotał), więc diagnoza jaka padła, to uszkodzone wtryskiwacze. Przy spisywaniu numerów BOSCHA z wtrysków, żeby sprawdzić czy nie da się zakupić używanych i wtedy się zaczęło, ponieważ okazało się, że są zamontowane dwa wtryskiwacze o numerze 0 445 110 259 (04.2005 ->) oraz dwa wtryskiwacze 0 445 110 188 (-> 03.2005). Mam samochód z 2004 roku więc wtryskiwacze 0 445 110 188 są prawidłowe. Oddałem auto do serwisu boscha i tam zregenerowano mi posiadane wtryskiwacze. Okazało się, że górne części obu referencji wtryskiwaczy są takie same i zmieniono mi końcówki i teoretycznie teraz wtryskiwacze wszystkie są takie same. Po regeneracji sprawdzono je na stole probierczym i wyniki były pozytywne.

Po odbiorze auta jednak okazało się, że silnik pracuje jakoś dziwnie, po pierwsze pracuje jakoś bardzo "twardo" na wolnych obrotach, a po drugie co gorsze jakoś klekocze pod obciążeniem na obrotach powyżej 3000 obr/min:(. Szczerze mówiąc nie wiem co to może być, jednak dzisiaj bylem na diagnostyce w ASO Citroena, mechanik się przejechał i twierdzi, że ten klekot to wtryskiwacze:( i klekoczą jak stare:(... Rozmawiałem z serwisem, który mi je regenerował i twierdził, że jest na 100% pewny wtrysków i to jest nie realne:(... Czy ktoś wie w czym może być problem?

Nie ukrywam, że bardzo mnie to stresuje i martwi:(... ASO twierdzi jedno, BOSCH drugie:(. Acha, w ASO mechanik tylko się przejechał, bez podłączenia komputera, jednak kolega KTS-em sprawdzał mi go i nie ma żadnych błędów.

PS. Przy okazji wtrysków miałem wymieniane świece żarowe i robiony rozrząd, ale to chyba nic do tematu nie wnosi.

Bardzo proszę o jakieś sugestie i pomysły co mam dalej zrobić...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 08:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


ja bym skierował sie w strone prawidłowego ustawienia rozrządu.... jesli robił to człowiek od "wszystkich aut" to moga być problemy bo tan rozrząd wymaga troszkę wiedzy o silnikach hdi i powiem Ci że własnie tu najczęsciej mechanicy robią błedy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 09:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Ale myślisz, że żle ustawiony rozrząd może powodować takie objawy? Auto pali, jak to się mówi, na "dotyk", moc ma i oprócz kwestii akustycznej nic mu nie dolega... A jeżeli rozrząd jest przestawiony o jeden ząbek, to jakie są objawy? A jak wygląda kwestia z ustawieniem pompy wtryskowej? Jeżeli jest ona źle ustawiona, to jakie sa objawy?

Trochę mnie stresuje jazda tym autem, bo się boję, żeby coś więcej się nie rozpadłoSad...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


jesli jest przestawiny rorząd np o jeden ząbek to elektronika "nadrabia" fazą rozrządu ( która jest zmienna w zależności od obrotów) ale własnie na niskich obrotach jest ok a na wysokich już nie "wyrabia" , wazne zaby rozrząd ustwić profesjonalnie na bolcach i blokadach przewidywanych do wymiany rozrzadu w citoenie, wszelkie ustawianie na rysowanie znakow na kołach itp jest o kant ..... potrzaskac w tych silnikach
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Całość robiłem w serwisie boscha, to przypuszczam, że chyba oni profesjonalnie zajmują się autem i rozrząd zrobili dobrze...

Po nowym roku zawożę auto jeszcze raz do nich, żeby sprawdzili co się dzieje, niestety w tym roku już nie mają terminówSad...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 21:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 22 Gru 2012, 12:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Heja,

Może nagraj ten "klekot" i podeślij linka do niego (mam ten sam silnik 1.6 HDi bez FAPa z kołem dwumasowym).

U mnie też "klekocze" ale to na niskich obrotach - jak np dam mu 1300 obrotów i go deptam Smile ale nie wydaje mi się żeby coś z tym było nie tak.

Jeśli samochód masz nie długo to dobrze jest zawsze zapytać pierw gdzieś czy "ten typ tak ma" Smile - nie wiem też co rozumiesz pod pojęciem klekotanie tutaj...


Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 23 Gru 2012, 10:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


owszem kolega ma racje ze przy ok 1300 obrotach potrafi zarechotac
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 21:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Takie delikatne jakby dzwonienie np. przy ruszaniu to wiem, że chyba ten typ tak ma, ponieważ słyszałem ostatnio takie samo auto jak ruszało na parkingu i może miało nawet ten sam silnik, ponieważ dźwięk na wolnych obrotach i przy ruszaniu miał podobny, ale mi chodzi o klekotanie podczas jazdy, pod obciążeniem (więc chyba nagranie nie da wiele:(). Klekot pojawia się od ok. 2500 - 3000 obr/min wzwyż coraz głośniej. W ASO Citroena twierdzą, że są to wtryski, ale przecież ja je miałem robione!!! Serwis, który je robił twierdzi, że jest na 100% ich pewien:(! W każdym bądź razie po nowym roku jadę jeszcze raz do nich z autem, tylko boję się co mi powiedzą, bo od kupna już władowałem do niego 4 tys. zł i dalej jest coś nie tak:(... W sobotę przy większym przeciągnięciu (choć staram się tego teraz unikać) na II biegu zaświecił się CHECK i komunikat ENGINE FAULT. Jednak w niedzielę, jak poźniej policzyłem chyba po 5 odpaleniu, niestety zgasł, w każdym bądź razie jutro jadę do kumpla sczytać ewentualne błędy i mam nadzieję, że może to coś mi powie. Póki co to ręce mi się załamująSad... nad tym autem:(... Wcześniej miałem Peugota 406 i zero problemów, a tu od początku jakaś masakra:(...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


po diagnostyce ( polecam tylko i wyłacznie dedykowany sprzet lexia lub diagbox) bedziesz bliżej usterki
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 00:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Jestem po diagnostyce i sprawdzeniu błędu - był to P0238 (czujnik ciśnienia doładowania) i ponoć to muszę wymienić. Auto diagnozowałem KTS-em oraz LEXIĄ (wyjątkowo), bo dostęp mam tylko do KTS-a.
Przejechałem się dzisiaj z facetem, który zajmuje się tylko i wyłącznie citroenami i peugeotami i twierdzi, że ogólnie silniczek pracuje ładnie, jedynie ten klekot, który jest niepokojący, ale na pewno nie pochodzi od uszkodzenia silnika, tylko od złego spalania czyli coś związanego z np. wtryskiwaczami i to mnie jeszcze bardziej zastanawia...przecież, do ch...a wafla one były regenerowane...Sad. Tak jak wspominałem zawożę auto jeszcze raz na sprawdzenie wtrysków w styczniu i zobaczymy. Dam znać jak się coś dowiem.
Jednak podczas dzisiejszej diagnostyki gość od citroenów powiedział, że muszę się przymierzyć do zaślepienia EGR-a (bo na jałowym miał jedynie 50% otwarcia), wymiany czujnika ciśnienia doładowania (winowajcy błędu P0238) oraz co najgorsze turbosprężarki, bo strasznie gwiżdże i słychać zmienną geometrią i tutaj mam do szanownego grona pytanie: czy te turbiny można regenerować? Bo słyszałem, że nie. W takim razie jak powinno się turbinę wymienić, tzn. używka oczywiście to ryzyko, regenerowanych się nie zakłada (chyba), a nowe są strasznie drogie:(... Więc jak powinno się postępować? Jaką turbinę założyć? Przechodził ktoś z Was tą drogę, tzn. wymieniał turbinę?
Dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

Ps. A co do klekotania, to dam znać jak się coś dowiem.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 22:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


w tych silnikach nie zaslepia sie uszkodzonego egr i tak bedzie sypał błedami
tych turbin sie nie regeneruje.... wyluzuj i na razie nie wymieniaj tej turbiny
Powrót do góry
gadu-gadu
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


A tego EGR-u nie da się wyłączyć elektronicznie po zaślepieniu tak, żeby właśnie nie sypał błędami? A ciekawe czy taki nie w pełni działający EGR może powodować takie klekotanie na wysokich obrotach, jeżeli np. się nie zamyka całkowicie to czym się to objawia?

PS. Co do tej turbiny to dźwięk jest przerażający (szczególnie jak silnik jest zimny), ale mam co do jej wymiany mieszane uczucia, bo niektórzy mówią, że już zaraz natychmiast powinienem ją wymienić, a niektórzy, że mam to olać i tak jeździć... A co jak mi siądzie i pójdzie do np. dolotu choć nie do końca jestem pewien czy to jest możliwe, albo padnie w trasie jak pojadę z dziećmi? Oczywiście kasą nie śmierdzę, a nawet ostatnio przez to auto jestem całkowicie spłukany, i nie pcham się do wymiany tej turbiny (patrząc na ich ceny) to lubię mieć pewność, że auto mnie nie zawiedzie i dojadę na miejsce. Dlaczego myślisz, żeby tą turbinę zostawić i nie wymieniać na razie?
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Wto 01 Sty 2013, 21:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Heja,

"P0238" już był poruszany na tym forum (raz dokładnie opisałem ten problem w tym silniku + rozwiązanie).

Jeśli nie miałeś update'u softu (ale to Ci w ASO powinni powiedzieć czy jest nowsza wersja softu dla sterownika silnika) to na EGR zawór też były 2 łatki do softu - bo na fabrycznym sofcie nie działał poprawnie...

Dalej sugerowałbym nagrać to klekotanie i jeszcze dźwięk turbiny który Cię niepokoi zanim wymienisz pół samochodu Smile

A tak sobie teraz myślę... a nie masz urwanych zaczepów od obudowy filtra powietrza? (odnośnie do klekotania). W kilku samochodach widziałem jak były pourywane i przez to obudowa filtra obijała się o block silnika i trochę się to tłukło... (ja tak miałem np)

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
piter339

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 109 KM (9HY) 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klekot silnika pomimo wymiany wtryskiwaczy:(


Dzisiaj odwożę auto na sprawdzenie ponowne wtrysków (niech sprawdzą co zrobili).

Jak odbiorę to nagram dźwięk turbiny i wrzucę linka (mam nadzieję, że nie będę musiał już nagrywać dźwięku silnika...).

pozdrawiam i dzięki za rady

PS. Mocowania filtra mam pourywane (jak zrobi się ciepło to to wymienię) na razie filtr przymocowałem trytytkami, ale klekot na pewno nie pochodzi od filtra powietrza:).
Powrót do góry
marinesvietnam

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): stalowa wola
Posiadane auto: picasso 2.0hdi 109km
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 23:28
Temat postu:

klekot


kolego ja zauważyłem ze po wymianie rozrządu tez troszkę zaczął klekotać ale tak jak u ciebie spalanie boskie,pali od tyka i jedzie jak jechal ręce mi już opadają nie wiem co robić to te klekotanie zaczyna mnie wkurzać Crying or Very sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System