Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andreos777

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 benzyna, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 15:53
Temat postu:

Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem z samochodem tego typu, że zimą przy minusowych temperaturach silnik wyrzuca olej przez bagnet. Przyczyną jest prawdopodobnie zamarzająca odma. Nie jestem fachowcem, ale lubię sam pogrzebać przy swoim autku, problem w tym, że nie bardzo wiem gdzie ta odma się znajduje. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ją znaleźć, odkręcić i oczyścić. Zbiera mi się w misce jakiś maślany dziegć podobno od niedogrzanego silnika i to on chyba zamarza. Bardzo proszę o pomoc, czy ta odma jest w przedniej części silnika, czy raczej z tyłu, czy konieczny jest kanał czy też dojdę z góry. Czy jest ją widać na zdjęciu poniżej ? Silnik benzyna 1,8 - rocznik 2001.
Pozdrawiam
Andrzej

[/img]
Powrót do góry
gadu-gadu
mario1980

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdwin-zach.pom
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16v,Opel Vectra 1.8 16V
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 19:32
Temat postu:

Re: Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


andreos777 napisał:
Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem z samochodem tego typu, że zimą przy minusowych temperaturach silnik wyrzuca olej przez bagnet. Przyczyną jest prawdopodobnie zamarzająca odma. Nie jestem fachowcem, ale lubię sam pogrzebać przy swoim autku, problem w tym, że nie bardzo wiem gdzie ta odma się znajduje. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ją znaleźć, odkręcić i oczyścić. Zbiera mi się w misce jakiś maślany dziegć podobno od niedogrzanego silnika i to on chyba zamarza. Bardzo proszę o pomoc, czy ta odma jest w przedniej części silnika, czy raczej z tyłu, czy konieczny jest kanał czy też dojdę z góry. Czy jest ją widać na zdjęciu poniżej ? Silnik benzyna 1,8 - rocznik 2001.
Pozdrawiam
Andrzej

[/img]

Odpowietrzenie skrzyni korbowej popularnie nazywane odmą pełni bardzo ważną rolę w silniku.

Uszkodzenie tego elementu może spowodować awarię jednostki napędowej.



W skrzyni korbowej, czyli kadłubie silnika, pod tłokami powstaje nadciśnienie w wyniku przedostawania się powietrza lub gazów spalinowych z komory spalania. Do prawidłowej pracy silnika potrzebne jest odpowietrzenie, które kieruje nagromadzone gazy z powrotem do cylindrów. Niedrożność odpowietrzenia pojawia się w odstojniku i usterka ta najczęściej Fot. Ryszard Polit występuje w wyeksploatowanych silnikach z powodu dużej ilości gazów przedmuchowych. Na gromadzenie się osadów wpływ ma także częstotliwość wymiany oleju i jego jakość. Im lepszy tym parowanie oleju mniejsze, a więc i ilość oparów mniejsza.



W przypadku niedrożności odpowietrzenia w skrzyni korbowej bardzo szybko tworzy się nadciśnienie i olej wyrzucany jest z silnika przez najsłabszy element - uszczelnienia. Jeśli uszczelniacz został wypchnięty z gniazda, możemy być prawie pewni, że jest to wina zatkanego odpowietrzenia i wymiana samego uszczelniacza niewiele pomoże, gdyż usterka pojawi się ponownie. Wymiana uszczelniacza może być bardzo kosztowana, ponieważ oprócz uzupełnienia oleju dochodzi jeszcze koszt uszczelniacza i robocizna, która może wynieść nawet 800 zł, jeśli uszkodzony jest uszczelniacz od strony skrzyni biegów.

O zatkaniu odmy świadczy także wypchnięty bagnet do sprawdzania poziomu oleju.



Sprawdzanie stanu odpowietrzenia skrzyni korbowej jest niestety przez wielu mechaników pomijane i bagatelizowane. Dopiero gdy dochodzi do usterki sprawdzają ten element i to nie od razu. Diagnoza odmy nie zajmuje dużo czasu, a wykrycie niedomagania przed całkowitym zatkaniem pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych kosztów.



Kłopoty z drożnością odpowietrzenia mogą pojawić się także w nowych silnikach i dają znać o sobie przeważnie podczas zimy. Powodem jest gromadząca się wilgoć, która miesza się z olejem i osadza w odpowietrzeniu. Wówczas nawet niewielki mróz może całkowicie zatkać przepływ. Zjawisko to pojawia się najczęściej podczas jazdy na krótkich odcinkach i przy niedogrzanych silnikach. Aby uniknąć zamarzania, należy wykonywać co jakiś czas dłuższą jazdę. Silnik osiągnie wówczas odpowiednią temperaturę i nagromadzone osady odparują.



Niektórzy kierowcy, aby pozbyć się problemu zatykania odmy, gazy ze skrzyni korbowej kierują bezpośrednio do atmosfery i niestety powodują dodatkowe zanieczyszczenie środowiska. Jest to również działanie niezgodne z prawem i kierowcy z tak przerobionym silnikiem narażają się na mandat oraz negatywny wynik badania technicznego.
Powrót do góry
skype status
andreos777

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 benzyna, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Bardzo dziękuję za fachowe wytłumaczenie powstawania problemu oraz zagrożeń jakie niesie zapchana odma. W moim samochodzie ten problem pojawił się już w ubiegłym roku. Mechanik wyczyścił odmę, ale po kilkunastu dniach problem pojawił się ponownie, no i znowu wizyta u mechanika i kolejne koszty. Silnik może rzeczywiście już w nienajlepszej kondycji, bo przebieg zbliża się do 270 tys. Olej stosuję dość dobry, ale robię niestety krótkie trasy po mieście. Nie napisał Pan w którym miejscu ta odma się znajduje w moim aucie, czy jestem w stanie diagnozę odmy przeprowadzić sam, czy jednak jestem skazany na kolejną wizytę w warsztacie. Obawiam się jednak, że to nie pomoże na długo, dlatego chciałbym sam nad tym zapanować.
Powrót do góry
gadu-gadu
mario1980

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdwin-zach.pom
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16v,Opel Vectra 1.8 16V
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


andreos777 napisał:
Bardzo dziękuję za fachowe wytłumaczenie powstawania problemu oraz zagrożeń jakie niesie zapchana odma. W moim samochodzie ten problem pojawił się już w ubiegłym roku. Mechanik wyczyścił odmę, ale po kilkunastu dniach problem pojawił się ponownie, no i znowu wizyta u mechanika i kolejne koszty. Silnik może rzeczywiście już w nienajlepszej kondycji, bo przebieg zbliża się do 270 tys. Olej stosuję dość dobry, ale robię niestety krótkie trasy po mieście. Nie napisał Pan w którym miejscu ta odma się znajduje w moim aucie, czy jestem w stanie diagnozę odmy przeprowadzić sam, czy jednak jestem skazany na kolejną wizytę w warsztacie. Obawiam się jednak, że to nie pomoże na długo, dlatego chciałbym sam nad tym zapanować.

odma znajduje się pod górną osłoną, trzeba ją zdjąć,są to 2 plastikowe rurki wychodzące z tylnych części pokryw wałków i schodzą się w jedną.
Powrót do góry
skype status
andreos777

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 benzyna, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 00:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


To zdanie i ja przeczytałem na innym poście. Miałem nadzieję, że ktoś dokładniej opisze jak się za to zabrać. Tobie bardzo dziękuję za opisanie kwestii odpowietrzenia skrzyni korbowej, to dla mnie ważna wskazówka. Gdybym miał własny garaż, mógłbym się bawić naprawiając coś metodą prób i błędów, ale korzystając z uprzejmości znajomych lub dokonując drobnych napraw "na chodniku" wolałbym wiedzieć co robić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 00:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pepe722

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUCHOLA
Posiadane auto: jest citroen c4 grand picasso 07r 2.0 benzyna + gaz citroen xara picasso 1.8 16 v + gaz byl renault megane scenic 1.6 8v + gaz
Piwa: 8/5
Wysłany: Wto 18 Gru 2012, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


kolego odkrec harmonijke od filtra i od oslony kolektora zobaczysz pierwszy syf zdejmij oslone kolektora odczep te dwie rurki uwaga na te plastikowe rurki czy jakis tam stop plastiku bo na mrozie przy zbyt mocnym szarpaniu pekaja i to raczej wszystko jak na czyszczenie na chodniku ale skuteczne tylko uwazaj na rurki bo widze ze jedna masz juz poklejona powodzenia
Powrót do góry
andreos777

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 benzyna, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Gru 2012, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Dzięki pepe za wskazówkę, będę działał Smile Zdjęcie akurat nie pochodzi od mojego auta, ale będę uważał na te rurki.
Widzę, że jeździsz XP z gazem, wiem, że to temat na inny wątek, ale chciałbym zapytać jak Ci się auto sprawuje. Chciałem założyć również gaz do swojego, ale jeden z mechaników wystraszył mnie nieco, że będę miał z autem więcej kłopotów niż korzyści, ponieważ xsara picasso jak mało który źle toleruje instalację gazową, chyba że robi to fachowiec, który zna temat citroenów. A jak to wyszło w Twoim wypadku ?
Powrót do góry
gadu-gadu
pepe722

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUCHOLA
Posiadane auto: jest citroen c4 grand picasso 07r 2.0 benzyna + gaz citroen xara picasso 1.8 16 v + gaz byl renault megane scenic 1.6 8v + gaz
Piwa: 8/5
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


jezdze pikusiem trzeci rok i zaraz po zakupie zalozylem gaz jest to moje czwarte auto na gazie i z zadnym nie mialem klopotow a pan ktory zakladal mi gaz do cytryny wrecz powiedzial za ten silnik jest stwozony do gazu ja srednio co dyche wymieniam olej filtry,swiece i pomykam az milo tylko ostatnio zapomnialem przeczyscic wezyk i wywalilo mi olej ale to pikus poprostu czesciej bede zagladal pod maske i sprawdzal harmonijke bo jak bedzie syf to wiadomo zetrzeba wyczyscic ja polecam gaz no chyba ze jezdzisz malo to sie nie oplaca pozdrawiam tak sobie pomyslalem jak by wymontowac te rurki i do goracej wody bo tak na dwozu to tylko troche sie wyczysci ja mialem teraz wlanego elfa ale syfu sie zbieralo duzo teraz mam spowrotem lotos na moje jest najlepszy bo tyle syfu sie nie zbiera ale troche zawsze pozdrawiam jeszcze raz
Powrót do góry
andreos777

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8 benzyna, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Ja miałem Castrola 10w40, ale wywaliło około 2 litrów, dojechałem do pierwszej lepszej stacji i jednym z tańszych był tam właśnie lotos platinum, ale teraz już mam 3 różne oleje pomieszane, choć o tych samych właściwościach. Ostatnio auto stoi lub pokonuje bardzi krótkie trasy, Nie naprawiłem go jeszcze, bo szał przed świętami taki, że pracuję od rana do wieczora, ale teraz w weekend go zrobie wreszcie, oby tylko nic nie popękało Wink
Dzięki za info o odmie i gazie, chyba wrócę do tego bliżej wiosny, robię jakieś 8-10 tys rocznie, to chyba warto.
Powrót do góry
gadu-gadu
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 12:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


tak sobie teraz zajrzałem na forum po tym jak wcześniej podniosłem maskę od pikusia i przypomniało mi się o odmie która odezwała się zimą.
Nasunęło mi sie jedno pytanie, czy jest możliwośc aby wstawić w obieg odmy jakiś zbiorniczek który pełniłby funkcję jakiegoś odstojnika albo założyć jakieś grubsze wężyki aby ten syf tak szybko go nie zatkał??
nie wpłynie to na pracę silnika??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
andrewx85

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: XP 1.8 16V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lip 2013, 01:56
Temat postu:

zacinajacy sie pedał gazu w zime


problem dotyczy 1.8 2002r.0 robię krótkie dystanse i często mi się zdarza ze przez syf w odmie czyli lod z olejem który się tam zbiera zacina mi się przepustnica znalem dwa sposoby smarowanie co tydzień przepustnicy olejem ale w minus 20 mi się nie uśmiecha albo dłuższe trasy ale problem i tak się pojawi.
czy w nowych xp nie zastosowano od dołu dodatkowego ogrzewania?? pod przepustnica w tym modelu jest miejsce na wężyk czy można go jakoś wykorzystać?? i czy zamontowanie filtra stożkowego na dużej odmie i na odmie idącej do pokrywy zaworów mały stożek nie rozwiązało by problemu zapychania się i plucia olejem i co najważniejsze w dużej odmie zbierania się lodu na ściankach
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pią 05 Lip 2013, 17:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


filtry raczej pogorszyłyby sprawę, ja się zastanawiam nad poszerzeniem odmy aby tam się zbierał syf który łatwiej byloby wygarnąć. wystarczy zastosować jakąś starą obudowe od filtra paliwa i gitara. tylko czy to nie zakłuci pracy silnika??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 18:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Mam pytanie odnosnie odmy. Czy odpychacie ja tylko z tego wzgledu ze jest mroz i moze zamarznac czy ogolnie chodzi o to zeby byla drozna. Mieszkam w kraju gdzie raczej mrozów nie ma i nie wiem czy warto sie za to zabierac czy moze sobie odpuscic czasem zakaszle bialym dymem i z glowy.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


jak zakaszle to znaczy że może przeciaga troche syfu który później spala.
warto ją czasem przeczyścić ponieważ syf może mieć wpływ na reszte układu
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Przebieg z licznika mam prawie 225 tys gaz od 8lat zbiorniczek od lubryfikatora lpg suchy dawno nie byl napelniany.Kupilem auto nie dawno wydaje mi sie że duzo bierze oleju i do tego czasem kichnie na bialo potem kilkadziesiat sekund kopci coraz slabiej by w koncu przestać i tak kilkadziesiat km i powtórka. Autem robie duzo km ze wzgledu na prace (500+ km na tydzien) czesto gasze i jezdze na krotkich odcinkach ale silnik raczej rozgrzany. Z ostatniego badania technicznego napisane ze spaliny w normie. Ktos napisal ze kilka dni po czyszczeniu odmy sytuacja sie powtórzyła. No coz wyczyszcze raz i zobacze czy i na jak dlugo pomoże
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 11:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


te silniki akurat maja apetyt na olej.
spróbuj odpiąć odme skierować jeden koniec do jakiegoś zbiornika a ten otwór przy przepustnicy zaślep. zobaczysz czy zbiera się dużo tego syfu.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
marcys45

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock / Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 106 1.5 D 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Witam wszystkich miałem podobny problem z odmą w mojej xsarze picasso 1.8.
Po odpaleniu z rana lub po dłuższym postoju z rury wydechowej wydostawały się spaliny koloru niebieskiego i siwego.
Nie przeszkadzało mi to i tak jezdziłem, aż do niedawna gdy przy - 11stopniach jechałem do pracy i nagle alarm zapala się lampka oleju.
Wywaliło olej bagnetem. Zamarzła odma.
Mechanik, stwierdził, że odma zapchała się od nieszczelnych uszczelniaczy zaworów.
Zbyt duża ilość oleju spala się w cylindrach i powoduje dymienie i przedostawanie się spalin pod tłoki co powoduje zaolejenie odmy.
Okazało się przy wymianie uszczelniaczy, że zawory wydechowe na 2 i 3 cylindrze są nie szczelne.
Na zaworach była ogromna ilość nagaru ze spalonego oleju i on powodował, że zawory nie mogły się dobrze domknąć.
No i niestety trzeba było zdjąć głowice i remontować.
Koszty to 1500 zł ale teraz silnik nie kopci i ma kopa i mniejszy apetyt na paliwo.
A odma raczej nie zamarznie.
Smile
_________________
marcys45
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 15:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


pisarmen napisał:
tak sobie teraz zajrzałem na forum po tym jak wcześniej podniosłem maskę od pikusia i przypomniało mi się o odmie która odezwała się zimą.
Nasunęło mi sie jedno pytanie, czy jest możliwośc aby wstawić w obieg odmy jakiś zbiorniczek który pełniłby funkcję jakiegoś odstojnika albo założyć jakieś grubsze wężyki aby ten syf tak szybko go nie zatkał??
nie wpłynie to na pracę silnika??


Odpowiadam.
Nie wpłynie to na prace silnika.
prosto to wykonać.
przeciąłem przewód odmy bliżej skrzyni korbowej i jeden koniec włożyłem w otwór który zrobiłem w dużej nakrętce litrowej bańki następnie dosztukowałem kawałek do drugiego końca i włożyłem go do drugiego otworu w nakrętce.
Całość siedzi w okolicy serwo od hamulców i działa poprawnie.
konce w bańce wystają na różnych wysokościach aby nie było ryzyka że syf wylatujący z jednego końca zostanie zassany przez drugi koniec.
nie zaglądałem jeszcze czy dużo tego tam się nazbierało ale problemu z zamarznięciem nie miałem a silnik pracuje normalnie.
bańka jest niżej wiec wężyki idą systematycznie coraz niżej więc nie ma ryzyka, że nazbiera sie coś w środku (chodzi głównie o przewód ze skrzyni korbowej bo to z tamtad idzie maź która zatyka przewód.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
rafal05

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyslask
Posiadane auto: xara picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Przydało by się jakieś foto
Powrót do góry
leszek11112

Dyskutant



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen Picasso 1,8 16v 2000r
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 17:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


pisarmen napisał:
pisarmen napisał:
tak sobie teraz zajrzałem na forum po tym jak wcześniej podniosłem maskę od pikusia i przypomniało mi się o odmie która odezwała się zimą.
Nasunęło mi sie jedno pytanie, czy jest możliwośc aby wstawić w obieg odmy jakiś zbiorniczek który pełniłby funkcję jakiegoś odstojnika albo założyć jakieś grubsze wężyki aby ten syf tak szybko go nie zatkał??
nie wpłynie to na pracę silnika??


Odpowiadam.
Nie wpłynie to na prace silnika.
prosto to wykonać.
przeciąłem przewód odmy bliżej skrzyni korbowej i jeden koniec włożyłem w otwór który zrobiłem w dużej nakrętce litrowej bańki następnie dosztukowałem kawałek do drugiego końca i włożyłem go do drugiego otworu w nakrętce.
Całość siedzi w okolicy serwo od hamulców i działa poprawnie.
konce w bańce wystają na różnych wysokościach aby nie było ryzyka że syf wylatujący z jednego końca zostanie zassany przez drugi koniec.
nie zaglądałem jeszcze czy dużo tego tam się nazbierało ale problemu z zamarznięciem nie miałem a silnik pracuje normalnie.
bańka jest niżej wiec wężyki idą systematycznie coraz niżej więc nie ma ryzyka, że nazbiera sie coś w środku (chodzi głównie o przewód ze skrzyni korbowej bo to z tamtad idzie maź która zatyka przewód.
koledzy czy wiecie gdzie jest zaworek odmy i którędy olej wraca z odmy do miski Question
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System