Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 11:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


te silniki akurat maja apetyt na olej.
spróbuj odpiąć odme skierować jeden koniec do jakiegoś zbiornika a ten otwór przy przepustnicy zaślep. zobaczysz czy zbiera się dużo tego syfu.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
marcys45

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock / Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 106 1.5 D 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Witam wszystkich miałem podobny problem z odmą w mojej xsarze picasso 1.8.
Po odpaleniu z rana lub po dłuższym postoju z rury wydechowej wydostawały się spaliny koloru niebieskiego i siwego.
Nie przeszkadzało mi to i tak jezdziłem, aż do niedawna gdy przy - 11stopniach jechałem do pracy i nagle alarm zapala się lampka oleju.
Wywaliło olej bagnetem. Zamarzła odma.
Mechanik, stwierdził, że odma zapchała się od nieszczelnych uszczelniaczy zaworów.
Zbyt duża ilość oleju spala się w cylindrach i powoduje dymienie i przedostawanie się spalin pod tłoki co powoduje zaolejenie odmy.
Okazało się przy wymianie uszczelniaczy, że zawory wydechowe na 2 i 3 cylindrze są nie szczelne.
Na zaworach była ogromna ilość nagaru ze spalonego oleju i on powodował, że zawory nie mogły się dobrze domknąć.
No i niestety trzeba było zdjąć głowice i remontować.
Koszty to 1500 zł ale teraz silnik nie kopci i ma kopa i mniejszy apetyt na paliwo.
A odma raczej nie zamarznie.
Smile
_________________
marcys45
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 15:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


pisarmen napisał:
tak sobie teraz zajrzałem na forum po tym jak wcześniej podniosłem maskę od pikusia i przypomniało mi się o odmie która odezwała się zimą.
Nasunęło mi sie jedno pytanie, czy jest możliwośc aby wstawić w obieg odmy jakiś zbiorniczek który pełniłby funkcję jakiegoś odstojnika albo założyć jakieś grubsze wężyki aby ten syf tak szybko go nie zatkał??
nie wpłynie to na pracę silnika??


Odpowiadam.
Nie wpłynie to na prace silnika.
prosto to wykonać.
przeciąłem przewód odmy bliżej skrzyni korbowej i jeden koniec włożyłem w otwór który zrobiłem w dużej nakrętce litrowej bańki następnie dosztukowałem kawałek do drugiego końca i włożyłem go do drugiego otworu w nakrętce.
Całość siedzi w okolicy serwo od hamulców i działa poprawnie.
konce w bańce wystają na różnych wysokościach aby nie było ryzyka że syf wylatujący z jednego końca zostanie zassany przez drugi koniec.
nie zaglądałem jeszcze czy dużo tego tam się nazbierało ale problemu z zamarznięciem nie miałem a silnik pracuje normalnie.
bańka jest niżej wiec wężyki idą systematycznie coraz niżej więc nie ma ryzyka, że nazbiera sie coś w środku (chodzi głównie o przewód ze skrzyni korbowej bo to z tamtad idzie maź która zatyka przewód.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
rafal05

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyslask
Posiadane auto: xara picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Przydało by się jakieś foto
Powrót do góry
leszek11112

Dyskutant



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Citroen Picasso 1,8 16v 2000r
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 17:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


pisarmen napisał:
pisarmen napisał:
tak sobie teraz zajrzałem na forum po tym jak wcześniej podniosłem maskę od pikusia i przypomniało mi się o odmie która odezwała się zimą.
Nasunęło mi sie jedno pytanie, czy jest możliwośc aby wstawić w obieg odmy jakiś zbiorniczek który pełniłby funkcję jakiegoś odstojnika albo założyć jakieś grubsze wężyki aby ten syf tak szybko go nie zatkał??
nie wpłynie to na pracę silnika??


Odpowiadam.
Nie wpłynie to na prace silnika.
prosto to wykonać.
przeciąłem przewód odmy bliżej skrzyni korbowej i jeden koniec włożyłem w otwór który zrobiłem w dużej nakrętce litrowej bańki następnie dosztukowałem kawałek do drugiego końca i włożyłem go do drugiego otworu w nakrętce.
Całość siedzi w okolicy serwo od hamulców i działa poprawnie.
konce w bańce wystają na różnych wysokościach aby nie było ryzyka że syf wylatujący z jednego końca zostanie zassany przez drugi koniec.
nie zaglądałem jeszcze czy dużo tego tam się nazbierało ale problemu z zamarznięciem nie miałem a silnik pracuje normalnie.
bańka jest niżej wiec wężyki idą systematycznie coraz niżej więc nie ma ryzyka, że nazbiera sie coś w środku (chodzi głównie o przewód ze skrzyni korbowej bo to z tamtad idzie maź która zatyka przewód.
koledzy czy wiecie gdzie jest zaworek odmy i którędy olej wraca z odmy do miski Question
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 17:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafal05

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyslask
Posiadane auto: xara picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 11:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Zamarznięta odma, jak ją wyczyścić ?


Z tego co doczytałem gdzieś na forach to zawór (membrana) odmy znajduje się w pokrywie zaworów i tyle ,a nigdzie nie zobaczyłem jak ona wygląda. U mnie mechanik poprzedniego właściciela prawdopodobnie usunął tą część ( "żeby nie zamarzała") i efekt był taki ,że opary olejowe z pod pokrywy zaworów dostawały się do przepustnicy .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System