Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bassista

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: c4 grand picasso 2011, 2.0hdi mcp
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 12:22
Temat postu:

Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy


Koledzy, proszę o pomoc w diagnozie problemu. Citroen C8 2.2 benzynka + LPG 2003r

Jakiś czas temu wyskoczył mi błąd antipollution fault, jeździł normalnie. Kilka dni temu kolejny - Catalityng converter fault, kontrolka zaczęła migać i piszczeć ale nie zawsze. Błąd ten wyskakuje ciągle a kontrolka albo się swieci cały czas, albo przy kolejnym uruchomieniu silnika miga cyklicznie, czasem na zmianę miga i świeci ciągle i przy tym co chwilę piszczy. Przez kilka dni jeździł normalnie, żadnych spadków mocy czy nierównej pracy silnika. Dzisiaj zaczął pracować nierówno na wolnych obrotach, lekko szarpać (jakby nie zawsze paliły wszystkie gary) i zaczął tracić moc na obrotach ok 1800-2500 ale też nie zawsze.

Wcześniej wymieniałem czujniki (wału korbowego, paska rozrządu), 2 tłumiki, wycięty i zemulowany został katalizator. Przed wymianą czujników też mi wywalało antipollution fault. Po całej zabawie przejechałem jakieś 5 000 km i zaczęło się znowu. Nie mam prawego nadkola a wiem, że tam lecą jakieś kabelki. Cyrki zaczęły się po opadach śniegu i deszczu
Powrót do góry
keras

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C8 2.2 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2012, 10:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy


witam
ciekawy jestem czy poradziłes sobie juz z tym problemem, bo mam cos podobnego w swojej C8ce.

moja C8 odpala bez problemu, pojawia się "antipollution fault" i nie mogę dodać gazu (max 1400 obrotow).

po kilku próbach odpalania powraca moc, że można jechać (mimo iż komunikat i kontrolka pomarańczowa check engine ciagle się pali).
Powrót do góry
bassista

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: c4 grand picasso 2011, 2.0hdi mcp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 15:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy


Na razie dzwonił mechanik, że do wymiany mam:
- cewka zapłonowa
- świece
- filtr paliwa + 15l paliwa w baku (zalałem jak się okazuje mocno chrzczoną 9Cool

i mam nadzieję, ze to było tylko to. Na jutro zamówione części więc pewnie jutro będę wiedział co dalej. Co do tracenia mocy to przy obrotach ok 1800 moc spadała, ledwo się toczył ale jak wcisnąłem mocno gaz to nagle odzyskiwał siły. Powyżej 2500 obrotów wszystko jakby wracało do normy
Powrót do góry
bassista

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: c4 grand picasso 2011, 2.0hdi mcp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 16:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy


No i wygląda na to, że to było to. Co prawda po wymianie elementów i wyczyszczenia pamięci komputera wczoraj przez kilka kilometrów jeszcze kilkakrotnie objawy się pojawiły, choć już lżejsze. Mechanik twierdzi, że komputer musi się dostosować i po paru kilometrach bedzie dobrze. Wczoraj zrobiłem kilkanascie km, dzisiaj ok 20 i dzisiaj wszystko chodzi jak w zegarku. Auto też przestało kopcić, zdaje się, że trochę mniej pali i jest mocniejszy. W piątek będzie gruntowny test bo 500km na święta do domu w jedną stronę mam
Powrót do góry
bassista

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfino
Posiadane auto: c4 grand picasso 2011, 2.0hdi mcp
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy


To jeszcze nie było wszystko. Po przejechaniu ok 300km błędy wyskoczyły na nowo, nierówna praca itd choć bardzo sporadycznie. Dodatkowo miałem problem aby przejść z benzyny na LPG. Okazało się, że barany mechanicy jak wymieniali mi amortyzatory źle założyli rynienki odprowadzające wodę spod szyby i woda lała się na komputer od gazu. Komputer + wiązka do wymiany :/ Od tego czasu ponad 1000km, nic się nie dzieje, choć błędów jeszcze nie zdążyłem, wykasować
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 12:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
augustowianka1

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gołdap
Posiadane auto: Citroen C8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2015, 10:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Catalityng converter fault, nierówna praca, spadek mocy


Witam,u mnie podobny problem-kupiłam C8 jak kota w worku,wysłałam po niego kierowcę a sama zostałam z dzieciakami w domu,okazało sie,że FAP wycięty i sterownik nie przeprogramowany-600zł,ale znaim do tego doszłam to auto sta łosię niestabilne,samo dodawało gazu albo gaż wcale nie działał,toczył sie na 2 biegu,żył swoim życiem jak transformers Smile zaprowadziłam na warsztat,okazało się,że ktoś pchał łapki do komputera srerującego silnikiem,źle go zabezpieczył i woda zaciekała az popalily się jakieś scieżki,wiec wymiana kompa 400zl przeprogramowanie sterownika na wersję bez FAP i EGR,bo tego też już nie było-600 no i zczytanie immobilisera zeby komp z autem dzialal,żyje i ma się świetnie,w prawdzie 1000zł wpakowałam,ale moj dieselek smiga jak szlaony,ponoc dużo się zdarz przypadkow złego zabezpieczenia komputerow i zaciekają....teraz mam na to gwarancję,pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System