Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andru_krk

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0HDI AT Sport Chic
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 17:06
Temat postu:

Spalanie Citroen DS


Witam. Maziboss napisał o spalaniu w wątku o oponach, więc postanowiłem otworzyc nowy temat o spalaniu naszych aut.

Dzisiaj przejechałem trase Kraków (Mszana Dolna) Stary Sącz około 220 km.
Średnie spalanie pokazał komputer 6,1L.

Spalanie z ostatnich 6000km mam na poziomie 8,6 (1/3 to trasy razem z autostradami, 2/3 to jazda po mieście).

Jak się kształtuje Wasze spalanie w mieście i ile już macie km zrobione swoimi autami?
Powrót do góry
maziboss@o2.pl

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: DS5 Sport Chic
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 16:38
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Ja dam znać pod koniec grudnia jakie średnie spalanie miałem w tym miesiącu.
Ogólnie to mam już 12 tys. km zrobionych i średnie spalanie szacuje na około 7,0 L.
Powrót do góry
andru_krk

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0HDI AT Sport Chic
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 15 Lut 2013, 01:37
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Wracam do tematu spalania.
Średnie nadal komputer pokazuje 8,6. Jednak na trasie Kraków Olkusz Kraków jadąc w miarę przepisowo uzyskałem wynik 5,9L. Miasto bez zmian ok 9,5L. Dłuższe i szybsze trasy na poziomie 7,5L.
Maziboss miałeś się pochwalic na koniec grudnia i nie ma żadnych informacji.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
maziboss@o2.pl

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: DS5 Sport Chic
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 18:36
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Sorry ale zapomniałem Smile
Średnie spalanie miałem 7,4 litra na bodajże 3400 Km.
Teraz jeżdże krótsze trasy i spalanie około 7,6-7,7l /100 km.
Zrobione 14,5 tys. co oznacza że wkrótce przegląd i znowu wydatki Sad
Powrót do góry
ŁukaszDS3

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: DS3 Sport chic
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Sie 2014, 10:15
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Ja póki co zrobiłem niecałe 800km DS3 1.6THP, auto jest nowe, i ma dopiero 800km przejechane w ogóle, wg citroena do 3-5000 auto się układa i spalanie powinno spaść, nie mniej jednak średnią z tych 800 mam na poziomi 7.7L, tak hmmm 50/50 trasa miasto, jazda przepisowa, choć nie jest to zamulanie 90 w trasie i muskanie gazu po mieście, normalna żwawa jazda po mieście, bez przeginania, w trasie 100-150km/h zależy jak warunki. Ale zauważyłem, że jak jadę równo w trasie na prostej drodze tak 100-105 to spalanie kręci się w okolicy 5l.

Ogólnie przesiadłem się z 3.0l bmw to czuje się póki co jakbym za darmo jeździł, bo tam w trasie zejść można było co najwyżej do 8 ( jazda 100-110-120 max ) xD a w mieście przy dobrym wietrze do 12-13 xD. Tutaj leje za 150zł i jeżdzę jeżdzę i jeżdzę Smile.

Dziś jedziemy na śląsk do żony rodziców, to zrobimy okolo 1500km w 2 strony to postaram się napisać jak średnia z trasy.


pzdr. Łukasz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 14 Sie 2014, 10:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Witam
Ja zrobiłem 4000 tys.spalanie średnie wg. komputera 6.0.Autostrada to jakieś 2000 km. reszta miasto.Starałem się jeździć ekonomicznie autostrada 130-140 km/h miasto to miasto ale raczej bez korków i delikatnie z gazem.Ostatnim czasem na mieście pali wg. komputera 6,3l. Jestem trochę w szoku bo poprzednio miałem Picasso Xara 2000r 1,8 benzyna no to jest naprawdę przepaść. Jest to mój pierwszy diesel i boję się że kasa zaoszczędzona na paliwie może przepaść w serwisie na "obsługę" tego wynalazku wysokoprężnego.OBY NIE.
Kupiłem używany przebieg około 30000 tys. ale tak naprawdę to kto go tam wie...
Pozdrawiam
P.S nie działa mi asystent parkowania może ktoś coś wie na ten temat
Powrót do góry
ŁukaszDS3

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: DS3 Sport chic
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 20 Sie 2014, 14:59
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Ja świadomie wybrałem BENZYNĘ, gdyż no nowe dizle to po prostu jedna wielka niewiadoma, i ewentualny ból serwisowy i potencjalne problemy, mimo, że kupiłem nowe auto wolałem je w benzynie. No i sorry 110 koni mnie nie satysfakcjonowało xD.


Średnie spalanie odkąd mamy auto to 6.9l, choć tam lwia część to trasa póki co tak 2/3, choć to nie trasa na zamulaniu bo przy 100 to to auta spala na poziomie 5l. Ogólnie spalanie jest ok choć auto ponoć dalej się układa jeszcze trochę, i coś moze w tym być bo jakoś ciut płynniej zaczęło jeździć po tej ostatniej trasie. Całe spalanie średnie z wycieczki + jazda po katowicach itp, + jazda po wrocławiu bo też byliśmy wyszła nam 6.4l


Co do asystenta parkowania to zostaje ci raczej serwis Wink

pzdr. Łukasz
Powrót do góry
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 07:45
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


No tak ale benzyniaka używanego kupić to jest wyczyn nie lada.W tym kraju to wszyscy zakochani w dieslu. Tak na marginesie to benzyniak też ma turbinę...Z tym asystentem parkowania to dziwne rzeczy bo czujniki działają podczas jazdy wykrywają tzw. "martwe pole "dioda w lusterku zaświeca się , odległość przy parkowaniu też jest sygnalizowana na wyświetlaczu bardzo ładnie więc nie wiem co to może być. Szukam kogoś kto ma DS-a i u niego to działa może ja coś nie tak włączam. Embarassed
Powrót do góry
ŁukaszDS3

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: DS3 Sport chic
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 09:57
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


No jest wersja 1.6 turbo co ma 156koni, to ten motorek ze współpracy z BMW.

Benzyniaka można kupić, jest ich mniej ale z reguły nie kupują tego ludzie co dużo jeżdzą, czy to zagranicą czy to w Polsce, dizel natomiast zwłaszcza za granicą musi rocznie zrobić ze 30-40kkm NAJMNIEJ żeby opłacało się nim jeździć, ze względu na cenę zakupu, opłaty podatki itp, ktoś kto się łudzi, że kupi 2-3 letnie auto w dizlu z przebiegiem 30kkm z zagranicy i to w bdb cenie to chyba tylko w Polsce są takie auta tańsze od odpowiedników zagranicą, bo zagranicą takie oferty nie istnieją Smile

Wiem, że Polska zakochana w dizlu, ale to tak się utarło u nas o dawien dawno, że TYLKO dizel, bo mało pali, 95% są skręcone, trzeba robić duże przebiegi żeby to się opłacało i zwróciła się kwota zakupu, nikt tego nie serwisuje jak należy tylko jeździ aż zdechnie albo sprzeda jak się mocniej zacznie sypać. No i potencjalna awaryjność nawet nowego silnka jest spora, i potencjalnie stresogenna, nie mówiąc już o używce, nawet z pełnym serwisem. Miałem ten komfort, że mogłem kupić nówkę jaką chciałem czy to 1.6 hdi czy to 1.6 thp i rozsądek nakazał kupić benzynę. Wink. te 2l sredniego spalania różnicy nie są warte tego stresu i potencjalnej nawet gwarancyjnej lawety Smile

A martwe pole i czujniki parkowania to piszesz, żę ci działa itp to co w końcu tam nie działa Wink

pzdr. Łukasz
Powrót do góry
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 12:11
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Jest taki przycisk na kole kierownicy w lewym rogu wyczytałem w instrukcji, że jak się go naciśnie przy prędkości bodajże mniej niż 20 km/godz. i przełącznikiem od kierunkowskazów wskaże się lewą albo prawą stronę to na wyświetlaczu powinien się pokazywać komunikat albo obrazek "wystarczająco miejsca" do parkowania albo "za mało miejsca" albo "parkowanie ryzykowne". Zrozumiałem że chodzi o tzw. parkowanie równoległe przy krawędzi jezdni. Dlatego szukam kogoś z DS4 u kogo ta funkcja działa.Podejrzewam że część ludzi o niej nie wie ale w instrukcji jest to opisane.Ja jednakże mam instrukcję ściągniętą z netu nie dostałem oryginalnej . Jest tam na przykład opisana czynność regulacji jasności podświetlenia wskaźników. Jedna metoda działa przyciskiem pod wskaźnikami, ale druga pokrętłem lewym dolnym na kierownicy nie.Te pokrętło przełącza u mnie wyświetlane na liczniku komunikaty z komputera w koło -spalanie-prędkość-radio-navi-itp.itd.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ŁukaszDS3

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: DS3 Sport chic
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 14:28
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Pytanie czy auto to ma, guzik może być standardowy a nie koniecznie auto jest w to akurat doposażone. Np w bmw na kierownicy wielofunkcyjnej jest np słuchawka, ale jak ktoś nie ma BT to ona dalej jest tylko nie działa Smile

Jesteś 100% pewien, że auto jest w to wyposażone ?

pzdr. Łukasz
Powrót do góry
jeager

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: citroen ds3 sport chic 1.6 THP 2011
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Witam, u mnie spalanie w mieście jeżdżąc często krótkie odcinki 2-4 km wynosi ok. 10 litrów, a w trasie jadąc ok. 110km/h na 4 biegu-6 litrów na setkę. Pewnie można zejść niżej w trasie niż 6l ale to już katowanie silnika na niskich obrotach.
Co do awaryjności silników oczywiście nowych widziałem kiedyś ranking w którym 1.6 thp był najbardziej awaryjny, a 1.6 hdi wersja 110-112KM najmniej awaryjna. Pozdrawiam
Powrót do góry
ŁukaszDS3

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: DS3 Sport chic
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


nie wiem na ile różni się moj 1.6thp z 2014 od twojego, ale mój przy 110, 6 nie weźmie choćby się srało i waliło Smile. Myślę, że max co był by w stanie to 5.5 choć wątpię. przy 100-105 kręci się koło 4.8-5.2. Ogólnie coś więcej napiszę, jak auto się "ułoży" bo teoretycznie dalej to robi Wink


pzdr. Łuasz
Powrót do góry
jeager

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: citroen ds3 sport chic 1.6 THP 2011
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 15:31
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Ja nie patrze na komputer przekłamanie może być właśnie około 0,5 litra w dół, mój THP nie różni się niczym od twojego i na odwrót. Długich tras tez nie robię i nie męczę silnika jeżdżąc poniżej 3tys.obrotów. Pewnie jak wrzucę 6 bieg przy prędkości 110km/h to pokaże spalanie poniżej 5l na setkę. Silnik w idealnym stanie, tobie też tego życzę bo podobno to bardzo awaryjna jednostka...
Powrót do góry
ŁukaszDS3

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin
Posiadane auto: DS3 Sport chic
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2014, 15:54
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Spalanie Citroen DS


Ponoć po 2010 roku pprawili wsio co mieli, potem po 2012 też poprawili coś tam, że dynamika wzrosła spalanie spadło. Producent deklaruje w sumie śmieszne spalanie w trasie które jest nieosiągalne. Ja zrobiłem moim dłuższą trasę około 650 w ciągu i z powrotem, to średnia była 6.2 a nie była to jazda 110, gdzie się dało to 130-140, a gdzie się nie dało, ze względu na mieściny itp to 70-100 tutaj średnia się poprawiła Wink. Biorę wskazania z kompa, ale patrząc po dystansie i tym co zostało w baku po zatankowaniu na miejsce to praktycznie się to pokrywało.

Na baku zrobiłem właśnie niecałe jakoś 650km i w baku zostało sporo paliwa zważywszy na pojemność baku i ilość przejechanych km. Potem pojechałem w sumie normalnie miedzy mieścinkami jazda normalna 70-90 jak przepisy pozwalały do kolegi jakieś 80 km ( sosnowiec - toszek i trochę po mieście ) bez szalenstw to nawet średnia spadła na chwilę do 6.1 na kompie, ale wróciła potem na 6.2. zostało jeszcze w baku na 100-110km, po czym zatankowałem do pełna za niecałe 247zł ( sprawdziłem teraz na wyciągu z karty i cenę paliwa ), czyli na około 750km spaliłem jakoś powiedzmy 46l paliwa ( licznikowo i dystrybutorowo ). czyli szybko licząc wskazania komputera są u mnie dokładne z dokładnością do 0.1l. 46l / 750km = 6.13l . Generalnie komp pokazywał 6.2 do tego tankowania.

Aha auto ma się niby układać do 3000-5000km i spalanie ma generalnie być niższe, jak już wszystko się dopasuje dotrze ułoży itp. ale i tak póki co jest rewela jak dla mnie Smile

pzdr. Łukasz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen DS »

Opinie o samochodach Citroen DS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen DS ) Porady, problemy techniczne

14) ECU »

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System