Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 16:18
Temat postu:

Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Witam
Noszę się z zamiarem zakupu Xsary, mógłby mi ktoś powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę?

I od razu proszę o jakieś opinie o tym aucie: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-citroen-xsara-1-6-lpg-okazja-CID5-ID1Jrxj.html


Byłem oglądałem i w miare zadbane to auto, góra sucha, od spodu jedynie w okolicy miski olejowej lekko sie poci.

Ogólnie auto wygląda ciekawie, jednakże jest kilka rzeczy które mnie niepokoją,
auto chodzi na gazie i na benzynie, ale na gazie ponoć chodzi normalnie aczkolwiek czasem potrafi sie zapalić kontrolka "check engine" bo z tego co mówił właściciel, to auto w rok po wyjechaniu z salonu miało zakładane instalacje gazową ELPIGAZ (czy jakoś tak) sekwencyjną, tą pierwszą sekwencje bodajże, i że coś ponoć w tej instalacji tak jest że poprostu jakiś sygnał jest podawany czy kij wie co i wywala "checka".
Troche przy tym falują obroty i jak staliśmy na postoju z włączonym autem i oświetleniem kabiny to było zauważalne lekkie przygasanie światła no i jak pisałem wcześniej troche falujące obroty. Ciekawe czemu?
Auto obejrzałem dookoła i nie widać żeby gdzieś było walone, oznak rdzy także nie widać, a to auto ma ocynk.
Co do prowadzenia to sprzęgło dobrze chodzi, nic nie stuka w zawieszeniu, autem się płynnie i dobrze jedzie, ładnie się wkręca, hamuje.

Najbardziej martwi mnie to falowanie obrotów i ten wyskakujący check na gazie, ale z tego co mówi sprzedający to w niczym to nie przeszkadza. Bo ponoc komputer dostaje błędną informacje od instalacji lpg czy tam co.

Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam
Mr.Z
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Check engine na gazie to normalka, ja tak mam od nowości. Trzeba to jednak raz na jakiś czas skasować, bo komputer może przełączyć się w tryb awaryjny i różne dziwne rzeczy się potem dzieją, np. odpala na benzynie dopiero za 5 razem albo gaśnie po zatrzymaniu. No i nie wiadomo, czy ten check jest na pewno z powodu gazu. Ja u siebie to wiem, bo tak jest już 8 lat, a to auto z ogłoszenia widziałeś najwyżej parę godzin i nie wiesz jak się zachowa przy dłuższym czasie używania.

Jeszcze konieczne do sprawdzenia to tylna belka i korozja pod bagażnikiem. Nadwozie w Xsarach jest długowieczne, ale podwozie i zawieszenie trzeba koniecznie sprawdzić.

Dobrze, że to 1.6, bo 1.4 ma problemy z uszczelką pod głowicą, a to nietania sprawa.

Jeszcze sprawdź jakość płynu chłodniczego (czy nie ma kłaczków oleju i innych syfów) oraz działanie termostatu.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 20:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Losio napisał:
Check engine na gazie to normalka, ja tak mam od nowości. Trzeba to jednak raz na jakiś czas skasować, bo komputer może przełączyć się w tryb awaryjny i różne dziwne rzeczy się potem dzieją, np. odpala na benzynie dopiero za 5 razem albo gaśnie po zatrzymaniu. No i nie wiadomo, czy ten check jest na pewno z powodu gazu. Ja u siebie to wiem, bo tak jest już 8 lat, a to auto z ogłoszenia widziałeś najwyżej parę godzin i nie wiesz jak się zachowa przy dłuższym czasie używania.

Jeszcze konieczne do sprawdzenia to tylna belka i korozja pod bagażnikiem. Nadwozie w Xsarach jest długowieczne, ale podwozie i zawieszenie trzeba koniecznie sprawdzić.

Dobrze, że to 1.6, bo 1.4 ma problemy z uszczelką pod głowicą, a to nietania sprawa.

Jeszcze sprawdź jakość płynu chłodniczego (czy nie ma kłaczków oleju i innych syfów) oraz działanie termostatu.


Podwozie jest pociągniete jakimś czerwonym impregnatem przez obecnego wlaściciela.
A to auto z ogłoszenia jakiś czas wogóle nie jeździło na gazie bo jeszcze wcześniejszy właściciel wogóle wypiął bezpiecznik od LPG zeby się nie włączał. Bo może miał takie właśnie objawy że ten check wyskakiwał.
No właśnie mnie zastanawia czy jak np na dłuższej trasie wywali mi "Checka" to czy auto nie stanie i nie zastrajkuje.
Czy wogóle da się usunąć tą usterkę aby na LPG nie wyskakiwał "check"? Co by trzeba było w tej starej instalacji zmienić żebynie było tego problemu?

A jak mam sprawdzić działanie termostatu? Bo ja laik jestem.

I jeszcze byłbym wdzięczny o opinie na temat tego falowania obrotów, czy to też normalka?
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


To co opisujesz to właśnie objawy dłuuugo nie kasowanego błędu "Check engine". To trzeba koniecznie wykasować! Auto może stanąć w szczerym polu i pojedziesz wtedy tylko na benzynie, na gazie będą niezłe jaja i może chodzić jak traktor. Na szczęście na benzynie zawsze będzie chodzić dobrze.

To nie jest usterka, tak po prostu działały starsze instalacje. Sprawdź jeszcze u jakiegoś gazownika, czy komputer LPG (jest oddzielny) działa i czy da się z nim skomunikować narzędziem diagnostycznym. Jeśli nie, to wiedz, że nabycie takiego starszego kompa (mówimy o instalacjach 8 letnich i starszych) graniczy z cudem, a jeśli już to znajdziesz go w cenach rzędu kilkuset złotych. Natomiast nowe kompy do LPG są tańsze, ale za to nie współpracują z nimi stare wtryskiwacze, więc mamy znowu trochę złotówek do wydania. Jazda z uszkodzonym kompem LPG nie ma sensu, bo znów będą jajca w postaci dużego spalania, nagłego gaśnięcia, słabego przyspieszenia, itd., a komp od benzyny szybciej wyrzuci nam Checka.

Taka specyfika zelektronizowanego auta z dwoma 'mądrzejszymi od nas' komputerami. Wszystko mechanicznie OK, a w kompach totalny kipisz.

Falowanie obrotów jest związane z:
a) silniczkiem krokowym
b) ustawieniami mieszanki paliwowo-powietrznej w kompach

Termostat
...zrobić proste badanie termostatu - odpalasz silnik i trzymasz rękę na górnym, grubym przewodzie chłodnicy; jeśli jest zimny, a potem nagle zrobi się gorący, to jest OK (termostat sprawny i szczelny), a jeśli ociepla się stopniowo, to radziłbym go naprawić (termostat, względnie jego uszczelkę).

Jeszcze zajrzyj tu (wymaga rejestracji, ale nie pożałujesz):
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=85433&forum=79
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 23:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


A żeby przerobić ta obecną instalacje starej generacji na instalacje nowszej generacji to dużo dłubaniny jest? Trzeba kompletnie wszystko zmieniać czy wystarczy zmienić kompa, i niektóre podzespoły ? Wiadomo wtedy to koszt paruset złociszy. I czy wtedy by problem z checkiem od LPG zniknął?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 23:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Nie 09 Gru 2012, 02:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Gwarancji, że check zniknie nie ma nigdy. Komputer silnika zauważa, że paliwo jest inne niż benzyna (daje za czyste spaliny i wyższą temp spalania), zaczyna zmieniać parametry spalania na tyle ile może, stwierdza, że nic to nie daje i wyrzuca błąd. Po parudziesięciu takich błędach może przejść w tryb awaryjny i nie będzie w pełni wykorzystywał energii ze spalania paliwa, a bardziej dbał o to by się silnik nie rozleciał, chociaż do tego nigdy nie dojdzie, bo mechanicznie i paliwowo wszystko jest OK, tylko w kompie są błędy. Natomiast składem mieszanki gaz-powietrze zarządza komputerek od LPG, dlatego jest taki ważny.
Czyli bez ingerencji w komputer silnika (zmiana fabrycznych parametrów spalania), komputer LPG (dobór mieszanki) i ewentualnie dołożenia jeszcze paru emulatorów "problem" check engine nie zniknie. Nie znam nikogo, kto by to tak porządnie miał zrobione (ale pewnie da radę u porządnego gazownika z oprogramowaniem), taniej i prościej jest raz na rok lub dwa skasować błędy i jeździć dalej.

Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku z usprawnieniem instalacji LPG, ale najlepiej pojechać do dobrego gazownika i niech zobaczy co i za ile i po co, bo ja to się znam na budownictwie a nie samochodach, ale coś o Xsarze wiem, bo mam.

A instalacja LPG to taka proteza, niby jest, ale dużo roboty z tym, ale sobie chwalę, bo mam i tanio.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Gru 2012, 19:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Losio napisał:
Gwarancji, że check zniknie nie ma nigdy. Komputer silnika zauważa, że paliwo jest inne niż benzyna (daje za czyste spaliny i wyższą temp spalania), zaczyna zmieniać parametry spalania na tyle ile może, stwierdza, że nic to nie daje i wyrzuca błąd. Po parudziesięciu takich błędach może przejść w tryb awaryjny i nie będzie w pełni wykorzystywał energii ze spalania paliwa, a bardziej dbał o to by się silnik nie rozleciał, chociaż do tego nigdy nie dojdzie, bo mechanicznie i paliwowo wszystko jest OK, tylko w kompie są błędy. Natomiast składem mieszanki gaz-powietrze zarządza komputerek od LPG, dlatego jest taki ważny.
Czyli bez ingerencji w komputer silnika (zmiana fabrycznych parametrów spalania), komputer LPG (dobór mieszanki) i ewentualnie dołożenia jeszcze paru emulatorów "problem" check engine nie zniknie. Nie znam nikogo, kto by to tak porządnie miał zrobione (ale pewnie da radę u porządnego gazownika z oprogramowaniem), taniej i prościej jest raz na rok lub dwa skasować błędy i jeździć dalej.

Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku z usprawnieniem instalacji LPG, ale najlepiej pojechać do dobrego gazownika i niech zobaczy co i za ile i po co, bo ja to się znam na budownictwie a nie samochodach, ale coś o Xsarze wiem, bo mam.

A instalacja LPG to taka proteza, niby jest, ale dużo roboty z tym, ale sobie chwalę, bo mam i tanio.



I gdzie wtedy ewentualnie taki błąd moge skasować? Bo z Citroenem nigdy nie mialem doczynienia i nawet nie wiem co i jak.

Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę przy kupnie? Jakieś nefralgiczne punkty w aucie, jak sprawdzić czy z tylną belką jest ok, czy szyby są oryginalne, lampy etc?

Wiadomo w cytrynie jest ocynk i po czym można poznać że auto było trachniete? Posiada co prawda rysy, i zastanawia mnie czy w tych miejscach nie zacznie wychodzić rdza po jakimś czasie.
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Pon 10 Gru 2012, 13:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Do kasowania błędów trzeba mieć interfejs diagnostyczny, więc warto mieć zaprzyjaźniony warsztat w którym wiedzą o co chodzi i nie wezmą dużo kasy za skasowanie błędu.

Tylna belka "skrzypi" jak jest zużyta. Można pobujać tyłem i się odezwie.

Rdza na nadwoziu nie wychodzi, uwierz mi. Natomiast podwozie rdzewieje samo z siebie.

PS. Szkoda, że jestem jedynym odpowiadającym w tym temacie, bo naprawdę nie mam wiedzy specjalistycznej, a wszystko co piszę wynika z wieloletnich doświadczeń posiadania jednego egzemplarza Xsary 1.4i 2003 z LPG. Może się tu jeszcze ktoś wypowie, ale spróbuj też na forum do którego dałem linka.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Gru 2012, 19:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


No fajnie by było jakby się więcej osób wypowiedziało, bo mam naprawdę duży dylemat nad kupnem tego auta.
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


No i się stałem posiadaczem Xsary o której pisałem powyżej Smile Byłem z dwoma mechanikami i powiedzieli żeby brać więc wziąłem i jestem zadowolony. Teraz muszę poznać to auto i obczaić co i jak, np kasowanie licznika dziennego przebiegu, bo wciskam ten przycisk niby od zerowania a tu nic.
Muszę jakąś książkę serwisową do tego auta dorwać żeby poczytać co i jak:) Jakby ktoś miał taką książkę w PDFie to byłbym wdzięczny za podrzucenie.
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Czw 13 Gru 2012, 01:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara II kombi 1,6 LPG


Napisz mi coś na imienazwisko@serwer.com a dostaniesz "pakiet powitalny", ewentualnie parę informacji jakby były za duże załączniki.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
sagorsi

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Maj 2013, 08:37
Temat postu:

Xsara picasso nie odpala na benzynie na zimny silniku


Witam mam Xsarę picasso z silnikiem 1.8 z gazem. Auto nie chce odpalic na benzynie dopiero za 4, 5 razem i trzeba go trzymać na obrotach żeby się trochę zagrzał, wtedy chodzi wszystko super. niech ktos pomoże bo żaden z "mądrych" mechaników nie wie co to jest. Dzieki z góry za odpowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System