Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 16:01
Temat postu:

Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam.
Mam mam takie sytuacje z moim pikusiem , że gdy np. wjerzdżam do garażu na półsprzęgle ( ciężki wjad ) samochód w tym czasie kilkakrotnie podnosi obroty silnika (nie dotykam pedału gazu) .
Przy normalnej jeździe po drogach , podczas zmian biegów przy wciśnięciu pedału sprzęła słychać wyraźnie podwyrzszone obroty dopuki nie wbiję następnego biegu.
Wygląda to tak jak gdyby auto prowadził kursant nauki jazdy w pierwszej godzinie . Jest to moje czware auto w ciągu 10lat , ale tyko wtym to występuje - czy to normalne?
proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
skype status
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Bardzo dziwna sytuacja z tym moim pikusiem , gdy samochód toczy się na biegu nic nie dzieje się z obrotami , a gdy tylko puszczę go na luz to obroty zaczynają falować . Jeżeli samochód stoi w miejscu z odpalonym silnikiem i też na luzie - silnik pracuje normalnie . Popytałem się w kilku znajomych samochodziarzy o rady i doradzają wyczyszczenie przepustnicy i wymianę silniczka krokowego .
Tylko gdzie znajduje się ta przepustnica ? . I w jaki sposób można ją wyczyścić. Cz ktoś z was Koledzy mógłby opisać jak to zrobić .
Bardzo proszę o odpowiedzi
Powrót do góry
skype status
szasza

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Odolanów
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso Grand, 1.6 eHDI, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam!
Tak jak kolega radzi wyczyść przepustnice, benzyną ekstrakcyjną lub rozpuczalnikiem ekstrakcyjnym (ja czysciłem tym drugim) ale moze tez być gazolina (tez jej używałem i było ok) najważniejsze żeby czynnik czyszczacy sam odparował. Przepustnica jest z przodu na kolektorze powietrza, na allegro wpisz to bedziesz wiedział jak wygląda. Ja zawsze przy wyjmowaniu przepustnicy odłaczam akumulator (niby po to żeby krokowiec się dobrze ustawił). Wypinasz wszytkie przyłącza i wtyczki od przepustnicy, odkręcasz rurę powietrza, odkręcasz przepustnice, wykontowujesz silniczek krokowy. CZyscisz przepustnicę, czyscisz silnik krokowy, możesz go płukać itp żeby z niebo wodę wypłukać, pużniej go wysusz na grzejniku lub suszarką. Zobacz jeszcze jak wygląda odma, jak jest syf w odmie to ja wypnij i wyczyśc. Zobacz też czy w kolektorze jest na dnie woda (kondensat) jeśli tak to go wybierz szmatką na jakims drucie. Zmontuj wszytsko, podlącz akumulator, odpal auto i zostaw do całkowitego nagrzania samochodu (tak przez 20minut) powinno pomóc. U mnie był podoby przypadek, zdazyło mi się tak dwa razy i zawsze jak puszczałem gaz i wdyszałem sprzęgło. A przyczyny u mnie leżała w tym że z odmy strasznie dużo idzie mi kondenstatu, za pierszym razem myślałem że to krokowiec, okazało się że kondenstat poszedł z odmy do kolektora, myczyścilem i autko chodziło dobrze 2 tygodnie, poźniej znowu stało mi się to samo i w kolektorze znowu pełno kondenstatu. Teraz mam odme zaślepioną przy kolektorze, ale przewód odmy wyprowadzony do prowizorycznego zbiorniczka i obserwóję ile kondenstatu się tak zbiera Smile Wiem że to nie powinno tak być, ale jak dojde dojde do tego skąd tyle kondenstatu to przerobie wszytko tak jak było, podejżana jest uszczelka zaworów (obydwie) wiec po ich wymianie zobacze czy nadal kondensat sie robi bo teraz uszczelka strasznie sączy olej :/
Silniczka narazie nie wynieniaj bo pożadny kosztuję minimum 200zł (a może się okazac że po czyszczeniu benzyną wróci do pierwotnego stanu Smile I czasem nawet po wymianie silniczka może się znowu zalac kondenstatem i fiksować :/ Tylko nie rozbieraj silniczka bo łatwo go uszkodzić Smile
Powrót do góry
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 21:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam
Dziękuję za cenne porady , w ubiegłą sobotę razem z moim kolegą zdemontowaliśmy przepustnicę była zaklejona jaby cienką warstewką smaru.
Kolega ją umył właśnie w benzynie ekstrakcyjnej , wraz z nią wymienił mi silniczek krokowy (zamiennik za 90 zł) . Ale do kolektora nie zaglądaliśmy.
Silnik po odpaleniu cały czas zmieniał obroty i tak przez ok 10 minut - potem się uspokoił. Ucieszyłem się i pomyślałem że już jest po problemie.
Ale gdy wyjechałem z garażu w celu przetestowania , powróciło rozgoryczenie - znowusz jest tak samo.
Za dwa lub trzy dni przyjedzie facet z komputerem i programem Lexia do Cytryn może to coś pokaże.
Napewno napiszę czy coś pomogło.
Powrót do góry
skype status
szasza

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Odolanów
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso Grand, 1.6 eHDI, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


A stary silniczek masz? Bo czasami ten stary moze być lepszy on nowego. Zapomnialem napisac że ja też już u siebie miałem zamontowany zamiennik za 60zł na allegro Smile tylko go zamontowałem (tak jak zawsze) odpaliłem samochód i odrazu przeliczyłem 60zł na browary i się wkórzyłem :/ obroty falowały jak cholera. Teraz jeżdze na starym i nie mam problemów, problem jest z odmą która pluję mi zimą spora ilością kondensatu (taki majonez z wodą) ale odkąd odme mam przerobioną wsyztsko hula jak trza Wink Wiem że to nie zgodne z prawem (czy czyms takim) ale jakoś trzeba sobie w życiu radzić Smile Kiedyś tak wszystcy jezdzili zimą z odlączoną odma... Dopuki nie rozwiąze problemu z odmą to bede miał ją odlączoną od przepustnicy i zaslepione miesjca w przepustnicy. U mnie w kolektorze były może z 200ml kondensatu na dnie, drógi raz polowe mniej.
A co do silniczków to kolega kupił do swojej xsary z magneti marelli i sobie chwali, można już dostać na necie B33 lub B33/00 za 140zł bo 500zł na helle szkoda :/ Ale dopuki moj działa to wymieniał nei bede a mam model Siemens VDO A96156. Daj znać co tam później się działo z twoją cytrynką.
pozdrawiam

Aha a jakbyś zmieniał silniczek to spróbój z odłaczonym aku, podobno musi byc odłaczony żeby silniczek nie szalał później, ale nie wiem ile w tym prawdy bo zawsze jak wyjmowałem silniczek to odłaczałem aku takżen ie wiem co by było gdybym go nie odłączył.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 22:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam
Oto dalsze przygody z moim pikusiem. Dość długo czekałem na komputer serwisowy , ale w końcu udało się go odszukać i podpiąć moje autko. Program Lexia to dość fajne narzędzie do diagnostyki Citroena - z tego co zaobserwowałem jest dość intuicyjny . I to właśnie nim po podłączeniu wyszły 3 błędy BSI o takich komunikatach

Defekt stały
+ Akcesoria rozwarcie obwodu

Defekt stały
Elektroniczna Diagnostyka Pokładowa lub kalkulator silnika

Defekt stały
+ za wyłącznikiem zapłonu rozwarcie obwodu

tych błędów nie można skasować nie wiem co to wszystko może oznaczać , ale miałem przeczucie że coś z tym autem jest nie tak.
Czy ktoś z was Koledzy mógłby podpowiedzieć co mam z tym dalej robić.
Powrót do góry
skype status
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Sty 2013, 15:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam . Ostatnio zaobserwowałem jeszcze jeden defekt w moim Picasso , związany z silnikiem i falującymi obrotami , podczas ruszania samochód jedzie bez dodawania gazu i tak samo się dzieje na 2-ce i porrafi tak przejechać ok 200 metrów , gdy wrzucę na luz to obroty gwałtownie wzrastają - czy to normalne?
Proszę o odpowiedzi - sądząc po odwiedzinach tego tematu , więcej ludzi ma takie problemy w swoich autach.
Powrót do góry
skype status
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam po dłuższej przerwie, w moim picasso 1.8 16V większych zmian w pracy silnika nie odnotowałem poza tym że motor równiej pracuje . Czujniki temperatury płynu chłodzącego i temperatury powietrza dolotowego sprawdzał elektromechanik i są sprawne ale wciąż źle pracuje na wolnych obrotach, zarówno gorącym silniku jak i zimnym objawy są takie same - szarpie , czasami dusi się aż do wyłączenia silnika , i jeszcze te samoistnie zwiększające się obroty na pierwszym i drugim biegu doprowadzają mnie do szału . Gdy wrzucę na trójkę i dodam trochę więcej gazu wszystko powraca do normy , ale jazda na parkingach na pół sprzęgle to istny koszmar - przechodzący ludzie obracają w moim kierunku głowy i na pewno sobie myślą co za wariat gazuje podczas parkowania .
Mam jeszcze jedno pytanie do czego służy czujnik prędkości obrotowej sterowania silnikiem , i gdzie się znajduje w xsarze picasso 2001 r , może to jest właśnie przyczyna takiego zachowania silnika?
Powrót do góry
skype status
jancenty79

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 2000
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam
Ja miałem podobny problem z moim CXP lecz pomogło wyczyszczenie przepustnicy, krokowca i przy okazji czujnika ciśnienia bezwzględnego który jest zaraz pod przepustnicą czy mapsensora już nie pamiętam jak to się nazywa.
Ale w poprzednim aucie które miałem Astrze G 1.6 8V miałem identyczne objawy jak Ty, podobno była to awaria sterownika silnika ale po naprawie u elektronika objawy nadal występowały i tak po roku męczarni sprzedałęm samochód.
Powrót do góry
michalxm1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Umnie obroty się zwiększały jak się poluzowała rurka od spodu kolektora ssacego co idzie od głowicy. Tam jest taka blaszka zabezpieczenie i trochę sie poluzowała i zaciągało lewe powietrze.
Powrót do góry
benyford

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: xsara picasso 1.8 16V 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 23:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam , a gdzie się ona dokładniej znajduje?
Powrót do góry
skype status
michalxm1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 17 Sie 2016, 23:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


od spodu kolektora ssacego. Widac to z kanału.
Powrót do góry
sebastian1991

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2015
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 benzyna +gaz, 2002 r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Paź 2016, 10:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16V - silnik samoczynnie zwiększa obroty


Witam masz prawdopodobnie uszkodzony sterownik silnika, który się znajduje pod maska po prawej stronie
Żeby go zdiagnozować czy to napewno sterownik musisz sprawdzic jakie jest napiecie na sterowniku jak za duże to uszkodzony.Jezeli wyjdzie ,że to sterownik to nie naprawiaj tylko kup cały zestaw startowy(w skład wchodzi sterownik silnika ,bsi,mobilaizer za 300zł) i sam zamontuj wyjdzie taniej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System